Навигация по сайту

Популярные статьи

Практична SEO: оптимізуємо URL

  1. WordPress
  2. Сайти на ASP.NET
  3. Сайти на PHP і Apache

Продовжую курс практичної оптимізації блогів і сайтів. Минулий раз мова йшла про оптимізації заголовків . У цій статті мова піде про оптимізацію посилань усередині сайту або блогу з метою максимального SEO ефекту.

За замовчуванням в WordPress посилання на пости мають вигляд myblog.ru/?p=123. Програмісти, розробляючи сайт, зазвичай, створюють сторінки, які відображають дані в залежності від переданих в рядку запиту параметрах. Зрозуміло, що така форма URL не дає ніякої інформації про зміст сторінки ні для користувачів, ні для пошукових систем. Тому, рекомендується використовувати так звані ЧПУ - людино зрозумілі урли.

WordPress

Якщо ви власник блогу на WordPress, то виправити ситуацію дуже просто: йдемо в адмін частину і вибираємо Settings-> Permalinks.

Тут можна задати вид URL для постів, категорій і тегів. Можна вибрати один із запропонованих варіантів (я віддаю перевагу третій, з роком і місяцем в URL) або ввести свій шаблон. Причому, якщо в вашому блозі вже багато постів, на які стоять посилання з інших сайтів, то турбуватися не варто, тому що старі посилання (виду? p = 123) будуть працювати як і раніше і з них буде відбуватися редирект на нові URL, завдяки чому не виникне дублювання контенту, а контрольний вагу перейде на нові URL.

Тут же можна задати і вид URL для категорій і тегів. І якщо категорії за замовчуванням вже мають хороший вигляд (/ category / назва категорії /), то для тегів я рекомендую зробити аналогічно.

І якщо категорії за замовчуванням вже мають хороший вигляд (/ category / назва категорії /), то для тегів я рекомендую зробити аналогічно

А що ж саме буде використовуватися в якості назви посад, категорій і тегів для URL? Для цього служить поле slug (коротка посилання). Пости та категорії містять це поле відразу, а для тегів його можна редагувати, встановивши плагін Simple Tags , Який, також, дозволяє робити багато інших речей з тегами. Втім, як раз для тегів я однозначно рекомендую використовувати в якості slug сама назва тега (робити для цього спеціально нічого не треба).

А ось для slug постів і категорій є три варіанти (в разі російськомовного блогу):

  • Використовувати російську назву посади або категорії. Якщо ви оптимізуєте назва посади для пошукових систем, то цей варіант найкращий з точки зору SEO. Саме такий принцип назви сторінок використовується в Вікіпедії. Як варіант, ви можете в поле slug трохи змінити назву посади, додавши пару додаткових ключових слів, які недоречні в назві. Недолік цього варіанту в тому, що російські букви в адресному рядку браузера кодуються і URL приймає нечитабельним і довгий вид.

    Однак, якщо навести курсор на такий URL, розташований на сторінці, то в статус барі ви побачите нормальний російський текст. Але вказувати посилання на такі сторінки без анкоров буде незручно.
  • Транслітерувати російська назва. В цьому випадку URL буде читабельним для користувачів, але пошукові системи можуть його не зрозуміти. Вважається, що Яндекс з Гуглом розуміють транслітерацію, але існує кілька стандартів і в деяких з них використовуються символи, неприпустимі в URL. Крім того, транслітерований текст не сприймається з першого погляду (людині доводиться вчитуватися, щоб зрозуміти сенс).
    Для автоматичної транслітерації назв посад можна ипользовать плагін RusToLat .
  • Перекласти російська назва на англійську мову. Цей варіант з точки зору SEO мало чим відрізняється від попереднього. Пошуковики вміють переводити ключові слова з URL, але не варто розраховувати на 100% результат. А для користувачів цей варіант кращий за попередній тільки, якщо вони знають англійську мову.

Який же варіант вибрати? Якщо у вас справжній блог, ви пишіть цікаві статті, на які посилаються інші блогери, то виберіть другий або третій варіант, тому що це полегшить проставлення посилань на ваші пости. Якщо аудиторія блогу технічно підготовлена ​​(як у цього блогу), то я вважаю за краще варіант з англійським slug, який і використовую в цьому блозі (в основному). Для більш широкої аудиторії я вважатиму за краще транслітерацію. Якщо ж у вас партнерський сайт або MFA блог, то краще вибрати перший варіант, тому що він дасть більший SEO ефект.

Сайти на ASP.NET

Якщо ви розробляєте сайти на ASP.NET, то для того, щоб отримати красиві URL треба застосувати URL Rewriting. Зробити це можна за допомогою методу HttpContext.RewritePath () або іншими способами. Детальніше про це можна прочитати в статті про URL Rewriting в ASP.NET .

Сайти на PHP і Apache

На Apache той же результат досягається за допомогою файлу конфігурації .htaccess і mod_rewrite. Детальніше можна в цієї статті .

Пост вийшов довгим, тому про невелику оптимізації посилань на головну сторінку я розповім наступного разу.

Ru/?
Виду?
А що ж саме буде використовуватися в якості назви посад, категорій і тегів для URL?
Який же варіант вибрати?