Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Правила обміну продовольчих товарів. Якщо немає чека чи можна повернути товар в магазин

Опубликовано: 21.10.2018

видео Правила обміну продовольчих товарів. Якщо немає чека чи можна повернути товар в магазин

Балійська угода СОТ - глобальний прорив чи декларація?

А йому відмовляють? На чиєму боці істина?


Інтерв'ю: член Меджлісу Ескандер Барієв про блокаду Криму

Завжди прав лише той покупець, який володіє знаннями закону   «Про захист прав споживачів».

У Росії саме їм більшою мірою регулюються відносини продавця і покупця   товарів різних категорій. Інформація про зміст даного вкрай важливого для кожного з нас документа може заощадити час, нерви і гроші .


Words at War: Soldier To Civilian / My Country: A Poem of America

Окремо варто сказати про товари продовольчих. Їх ми купуємо більше інших , Тому і ризик зіткнутися з ситуацією, коли покупку з тих чи інших причин виявляється потрібно назад, вище. Чи маємо ми на це, в яких ситуаціях і як це зробити?

В яких випадках можливий?

Багато хто задається питанням: Чи можна повернути продовольчий товар належної якості? І чи є продукти не підлягають поверненню?

Грунтуючись на статтях №492 ГК Росії і №2 ФЗ «Про основи державного регулювання торговельної діяльності в Російській Федерації», в якості продовольчого продавець повинен передати товар, придатний для вживання в їжу .

Покупець, відповідно до закону «Про захист прав споживачів», може оформити відмова від придбання , Якщо виявить, що товар є неналежної якості . Неякісним ж вважається товар, з об'єктивних причин годящимся до вживання   за прямим призначенням.

Для продовольчої групи об'єктивними причинами   можуть бути:

Такі продукти харчування підлягають поверненню   назад в магазин, і покупець буде прав згідно із законом.

поміняти товар на аналогічний; повернути гроші повністю; зменшити вартість , Якщо покупець готовий використовувати товар далі.

Якщо продуктом здоров'ю споживача вже завдано шкоди, то він має право вимагати відшкодування збитків . Робити це доведеться, швидше за все, вже через. Головне в такому випадку не брехати і не жертвувати собою, вживаючи зіпсований продукт , Знаючи про наслідки.

Закон на боці покупця тільки тоді, коли той страждає через незнання . У ньому зазначено, що споживач не зобов'язаний   розбиратися в інформації, зазначеної на упаковці продукту, і взагалі бути обізнаним про його властивості.

Ця частина закону працює, наприклад, якщо в інформації про продукт йдеться про його гипоаллергенности , А він все-таки викликає у людини алергічну реакцію, або ж якщо в складі не вказано якесь із речовин, яке також несприятливо відбивається на самопочуття споживача.

Стаття 492 ЦК України. Договір роздрібної купівлі-продажу

За договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів у роздріб, зобов'язується передати покупцеві товар, призначений для особистого, сімейного, домашнього чи іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю. Договір роздрібної купівлі-продажу є публічним договором (стаття 426). До відносин за договором роздрібної купівлі-продажу з участю покупця-громадянина, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються закони про захист прав споживачів та інші правові акти, прийняті відповідно до них.

При належній якості

Існують такі товари, повернення яких в магазин не передбачений, якщо їх якість високо , А всі претензії носять суб'єктивний характер. Продукти харчування входять в цей список . Навіть якщо покупка тільки що вчинений і її вирішують скасувати, не відходячи від каси.

Після того, як чек вибито, повернення продовольчого товару належної якості неможливий за законом. Якщо споживачеві здається, що товар неякісний, але немає ніяких доказів , Крім особистих відчуттів, то доведеться провести, інакше обмін продовольчих товарів   належної якості зробити не можна.

Доказу правоти покупця

доказом може служити зазначена на упаковці товару інформація.

Мало хто з продавців буде сперечатися з тим, що 20 червня вже пройшло, якщо в момент покупки на дворі 22 червня того ж року.

особливо корисний   в такому випадку чек, де вказана дата покупки і найменування товару з артикулом.

У разі, якщо всі перераховані методи не працюють, або покупець посилається тільки на особисті відчуття   (Не подобається запах, смак здається підозрілим), то необхідно провести експертизу продукту. Якщо експертиза підтвердить незадовільна якість   продукту, покупець через суд зможе зажадати відшкодування вартості і навіть компенсацію витрат.

Документальне оформлення претензії

Претензія щодо повернення повинна бути оформлена до закінчення терміну використання   товару. З продовольчою групою ця умова виконати складніше, адже скаржаться найчастіше саме на вже минулий термін .

Оформити такий документ можна від руки або на комп'ютері . Порядок оформлення наступний.

У верхньому правому куті потрібно вказати, кому адресована ця претензія. Можна використовувати назва магазину   або повну розшифровку ПІБ його керівника . Після потрібно вказати, хто направляє. Крім ПІБ споживач залишає свої контактні дані : Номер особистого телефону, домашню адресу і, при необхідності, адреса електронної пошти.

У центрі сторінки під «шапкою» потрібно написати слово «Претензія» , А з нового рядка - коротко і ясно викласти суть події . Слід вказати, який товар, де і коли був придбаний, за яку ціну. Пояснити, чому його повинні прийняти назад, тобто розповісти про дефектах . Краще тут же послатися на закон і сформулювати, в чому полягає порушення прав   покупця.

Якщо є що підтверджують покупку документи , Потрібно їх перерахувати.

Також з них потрібно зняти копії і прикріпити до претензії як додатки .

Про це теж варто написати. Якщо є свідки покупки, треба сказати і про це.

Після докладного опису проблеми слід вказати свої вимоги : Про повне або часткове, заміні одного товару на інший.

Претензію повинні розглянути протягом максимум місяця . В тексті можна вказати інше, але не менше одного тижня.

В самому кінці документа, щоб він вважався дійсним, потрібно поставити свій підпис , Вказати Прізвище та дату оформлення претензії.

З усіх сторінок потрібно обов'язково зняти копію   і залишити її собі.

Оригінал листа і прикріплені до неї копії чеків або накладних віддати керівнику магазину або іншій уповноваженій особі, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням   про вручення.

При відмові в прийомі заяви споживач може сам скласти акт про порушення прав , Заручитися підтримкою двох свідків, не забуваючи вказати і їх контактні дані, і звернутися з матеріалами до суду.

Продавець або задовольнить вимоги частково або повністю, або відмовить у задоволенні. Про будь-якому своєму рішенні він повинен повідомити заявника.

якщо максимум через тридцять днів   відповіді не буде або покупцеві буде вручена відписка без чіткого рішення, можна сміливо звертатися в Росспоживнагляд або Товариство захисту прав споживачів. Справа, швидше за все, буде вирішуватися через суд.

Якщо відсутній чек при поверненні продовольчих товарів неналежної якості

Тут закон на стороні чесних споживачів . Якщо чека у покупця немає, а претензія за якістю продовольчого товару є, задоволення його вимогу всі ще можливо. Але для цього доведеться довести , Що даний товар був дійсно придбаний в певному місці з уже наявними дефектами.

Допомогти зможуть свідки , Якщо раптом є можливість з ними зв'язатися: наприклад, якщо покупець приходив в магазин з друзями. На камери спостереження розраховувати не варто , Адже поки факт покупки не доведений, ніхто не зобов'язаний ділитися записами.

Також для доведення своєї правоти споживач може попросити про проведення ідентифікації артикулів   та інших даних по товару, зазначених на упаковці продукту і в накладних магазину.

Таким чином, повернення продовольчих товарів неналежної якості - процедура непроста і строго обмежена законом .

Можна розраховувати на поступливість продавців, але краще на себе самого і знання своїх прав. В крайньому випадку слід пам'ятати, що на захисті прав покупця стоять серйозні організації, такі як Росспоживнагляд, Санепідемстанція, ТЗПС   та інші.

Споживачеві будь-яких товарів слід бути уважним при здійсненні покупки і ретельно перевіряти якість   обраного продукту ще до того, як він виявиться біля каси. Потрібно звертати увагу на маркування товару, його зовнішній вигляд , Смак, колір і запах - якщо продукт призначається для харчування .

Збереження чека - запорука спокою   в разі виникнення неприємної необхідності повернути товар. Профілактика проблеми набагато простіше спроб її вирішити.

Продукти харчування в магазинах не завжди мають відмінну якість, а іноді просто є несвіжими. Продавець не догледів за терміном реалізації або це продумана схема економії? - не особливо важливо, головне питання, яке хвилює покупця: як повернути такий продукт назад та й чи можна це взагалі зробити? Наша стаття підкаже, як вчинити споживачеві в кожному конкретному випадку і на чому може бути заснована його претензія.

Чи можна повернути продукти в магазин за законом?

На захисті прав та інтересів покупців завжди перебувати і Росспоживнагляд. Часто покупці цікавляться як повернути продукти в магазин за законом про захист прав споживачів і чи можливий такий повернення в принципі? Так, дійсно в ряді випадків покупець може повернути гроші або зробити обмін на аналогічний предмет. Однак причини для цього повинні бути вагомими, а не навіяними миттєвими «вже не хочу» або «передумав».

Повернути назад в магазин можна, якщо: придбання є неякісним; термін придатності продукту закінчився. Тобто, причинами повернення можуть бути фактори, що вказують на те, що вживання продукту в їжу неможливо.

Щоб повернути товар назад в магазин, необхідно мати чек на покупку. Повернення можливе в день покупки або максимум на наступну добу.

Ст. 25 ФЗ «Про захист прав споживачів» № 121-ФЗ від 03.06.2009 р передбачено право споживача обмінювати непродовольчий товар належної якості на аналогічний товар, виключаючи товари, згадані в переліку, затвердженому Урядом. З цього випливає, що повернення продовольчих товарів належної якості законодавством не передбачено, а, отже, вимога до продавця покупцем про заміну продовольчого товару належної якості, є незаконним.

Звідси випливає, що повернення продовольчих товарів може бути здійснено тільки за умови їх неналежної якості.

Згідно ст. 503 ГК РФ покупець, при виявленні недоліків в продовольчому товар, за своїм вибором має право вимагати заміни такого товару на товар належної якості або відповідного зменшення купівельної ціни. Також покупець може відмовитися від виконання договору роздрібної купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за товар суми.

При відмові від виконання договору роздрібної купівлі-продажу з вимогою повернення сплаченої за товар грошової суми покупець, на вимогу продавця та за його рахунок повинен повернути отриманий товар неналежної якості.

При поверненні покупцеві сплаченої за товар суми продавець не має право утримувати з неї суму, на яку знизилася вартість товару з-за повного або часткового використання товару, втрати ним товарного вигляду або подібних обставин.

Маючи багаторічний досвід в області роботи з клієнтами, юристи адвокатського бюро А. С. Титова знайдуть підхід до кожного хто звернувся за консультацією. Роз'яснять його права у сфері захисту споживчих прав і запропонують подальший план дій, заснований на нормативно-правовій базі.

Якщо Вам необхідна грамотна юридична допомога в питаннях захисту ваших прав Ви можете звернутися в наше адвокатське бюро. Адвокат вивчить проблему клієнта, проконсультує щодо подальших дій, допоможе грамотно підготувати претензію, подасть позов до суду.

Послуга "Захист прав споживача" включає:

. Збір і експертизу доказів у справі, в тому числі напрямок адвокатського запиту в федеральні і муніципальні органи влади . Вироблення позиції у справі та праву оцінку доводів протилежної сторони . Складання та подання до суду позову, апеляційної, касаційної і наглядової скарги, заперечення на позов з обґрунтуванням заперечень щодо предмета та підстав позову . Складання документів, в тому числі запитів, клопотань до суду . Забезпечення доказів у справі . Забезпечення позову у справі . Залучення до участі в справі третіх осіб, включаючи державні органи влади з метою обґрунтування позиції по справі . Представництво інтересів клієнта в суді першої, касаційної і наглядової інстанції на всіх судових засіданнях . Отримання судових актів у справі, а також виконавчого листа і супровід виконавчого провадження.

Довідка про наш адвокатському бюро.

Наше адвокатське бюро спеціалізується на наданні юридичних послуг з представництва інтересів компаній, підприємців в арбітражному і третейському судах, в ФАС Росії і територіальних УФАС, а також громадян у судах загальної юрисдикції з 2003 року. Адвокати нашого бюро також здійснюють захист у кримінальних справах.

З деякими справами з нашої судової та адміністративної практики Ви можете ознайомитися в розділі " Наша практика ".

Адвокати нашого бюро надають консультаційні послуги фізичним особам з питань у сфері сімейного, трудового, спадкового, житлового та інших галузей права і ведуть їх справи в суді.

Географія наших клієнтів охоплює всю Російську Федерацію. У числі клієнтів адвокатського бюро американська фармацевтична корпорація Unipharm.Inc (бренди Вітрум, артрит, Еланс) - лідер російського ринку полівітамінів, 4C Diamond (Бельгія) - міжнародний трейдер золота і діамантів, ВАТ "Телеком Московської області" (гос.компанія Московської області) , Інститут проблем хімічної фізики РАН, телекомпанія "Чорта", компанія HBS Global - дистриб'ютор послуг міжнародного роумінгу -ГлобалСІМ, ГК "Астероїд" - великий оператор ефірного ТБ в Ростовській області, Російсько-Малайзійська бізнес асоціація, ВАТ "Калібр", ВАТ "Кра ногорскій завод ім. С.А. Звєрєва "(завод" Зеніт ") Московський гірничий державний університет, телекомпанії регіонального мовлення, оператори зв'язку та ІТ компанії і багато інших російських і іноземних компаній.

При роботі з нашим бюро ми гарантуємо конфіденційність виконуваних доручень. Адвокатська таємниця охороняється законом.

Сподобалося? =\u003e

Дуже часто в продуктових магазинах можна побачити оголошення, повідомляють покупцям, що придбаний товар обміну та поверненню не підлягає.

Відразу скажемо, що подібні заяви є незаконними і можуть означати лише те, що:

1. Продукція, яка тут продається, швидше за все, дуже низької якості.

2. Якщо ви все ж ризикнете і купите тут який-небудь продукт харчування, то повернути гроші за брак буде вкрай складно.

Чи підлягають поверненню продукти харчування? Отримати назад гроші за продовольчий товар або обміняти його на інший можна, але тільки при дотриманні певних правил, встановлених законом.

Правила повернення продуктів харчування

1. Можливий тільки повернення продуктів харчування неналежної якості, наприклад, повернути можна кисле молоко або рибу «з душком».

2. Продукти належної якості поверненню не підлягають. Якщо звичайно ви не передумали прямо на касі - в цьому випадку більшість магазинів йде на поступки клієнту і оформляє повернення харчових продуктів в магазин.

3. Претензії покупця щодо повернення приймаються тільки в межах, який в обов'язковому порядку встановлюється на них. Повернення продуктів харчування в магазин після закінчення терміну придатності не допускається. Наприклад, купивши сир, термін придатності якого - 72 години з дати і часу, зазначеного на етикетці, повернути його після закінчення цього терміну ви вже не зможете.

Інша справа - якщо ви придбали товар з уже простроченим терміном придатності. В цьому випадку магазин буде нести відповідальність за продаж, що законом категорично забороняється.

4. Кожен покупець, який виявив погана якість товару, має право звернутися з обґрунтованою претензією до магазину і вимагати за своїм вибором:

Замінити прострочений продукт на такий же, але з нормальним терміном придатності. Замінити неякісний продукт на такий же товар, але іншої марки, і, відповідно, вимагати перерахувати заплачену за покупку суму. Повернути гроші за некондиционную покупку. Якщо покупцеві необхідний саме цей товар і він згоден узяти його з виявленими недоліками, то у нього є право на знижку.

5. Якщо у вас не зберігся касовий чек, то це не означає, що ви не зможете повернути свою покупку в магазин. Для того, щоб здійснити повернення зіпсованих продуктів в магазин без чека, досить буде свідчень чи будь-яких інших доказів, які ви вважаєте суттєвими.

Повернення ковбаси або молока для вас - питання принципу, але магазин відмовляє в вашому вимозі повернути гроші? Беріть неякісний товар і прямуйте прямо в офіс Росспоживнагляду вашого міста. Там обов'язково вживе заходів, включаючи експертизу, звернення до суду і перевірки провинився магазину. У більшості випадків на адміністрацію магазину діє гучну заяву про намір звертатися в цей орган. Повернути 30 рублів за пакет молока - набагато менша прикрість, ніж перевірки з відповідних інстанцій.

У житті кожної людини важливу роль займає харчування. Ми ретельно підходимо до вибору продуктів харчування. Але може трапитися ситуація, коли куплена продукція не влаштовує нас або зовсім зіпсована і ми хочемо здати її назад. Але як правильно здійснити повернення відомо далеко не кожному.

Чи можна повернути продукти в магазин за законом?

Ознайомившись з цією статтею, ви будете інформовані про те як повернути продукти харчування в магазин за Законом про захист прав споживачів. Відповідний законодавчий акт регулює торгові відносини між споживачем і магазином. На підставі цього закону покупець має всі підстави повернути покупку.

Щоб здійснити дану операцію варто дотримуватися наступних правил:

Повернути можливо тільки покупку неналежної якості; Продовольчий товар належної якості неможливо повернути; Скарга клієнта допускається тільки в межах терміну придатності продукції; Здати назад покупку можна навіть в разі втрати чека.

Як повернути продукти неналежної якості в магазин?

Неналежну якість продуктового товару в пригнічують випадках можна визначити після розтину продукту. Більшість клієнтів не йдуть повертати товар через порушення герметичності упаковки. Така позиція зовсім не правильна! Відповідно до закону, покупець має право відмовитися від продукту, якщо він помітив що продукція є неналежної якості.

Закінчився термін придатності; Присутність у товарі стороннього предмета, істоти; Інформація на упаковці відрізняється від вмістом продукту.

Якщо товар відповідає перерахованим вище пунктам, продуктовий магазин зобов'язаний:

Поміняти товар на аналогічний; Відшкодувати клієнтові всю суму витрачену на купівлю; Знизити ціну, якщо покупець згоден утилізувати продукцію далі.

Варто зазначити, що повернення продовольчого товару належної якості заборонений. Адміністрація продуктового підприємства має юридичні підстави для відмови в обміні і поверненні.

Чи можна повернути продовольчий товар в магазин після оплати на касі

Закон про захист прав споживачів забороняє повернення продукції належної якості після того, як клієнт оплатив продукт на касі. Втім, якщо ви відмовилися від ідеї покупки даної продукції можна попросити касира скасувати операцію. Варто зробити це до того як буде надрукований чек. Щоб здати предмет торгівлі назад, після оплати на касі, він повинен бути неналежної якості. Тоді магазин зобов'язаний повернути вам всю витрачену суму або обміняти товар. Якщо клієнт вважає що продукція є неякісною, не маючи при цьому фактів які б довели його правоту, варто попросити виконати експертизу. Якщо експертиза довела що ви мали рацію і покупка є неналежної якості, можна подати в суд і вимагати відшкодування всіх розтрат.

Чи можна повернути продовольчий товар в магазин, якщо він не сподобався

Повернути продукцію назад в магазин можна тільки за умови його поганої якості. Керівництво має повне право відмовити вам у поверненні продукції належної якості. Існує можливість повернути покупку якщо вона вам не сподобався в разі, коли ви її ще не оплатили і перебуваєте на касі.

Якщо немає чека чи можна повернути товар в магазин?

Якщо у вас з'явилася необхідність повернути покупку неналежної якості, слід мати при собі касовий чек. У разі відсутності чека Законом про захист прав споживача передбачена можливість пред'явити інші свідоцтва здійснення покупки. Такі, як показання свідків або будь-яке інше доказ яке клієнт вважає значущим. При здійсненні покупки покупцеві варто бути уважним і скрупульозно перевіряти якість покупки. І робити це варто ще до того як він буде куплений. Необхідно перевірити термін придатності, колір, запах, зовнішній вигляд. І завжди необхідно зберігати чек. Хоч і закон дозволяє повернення покупки без чека, але з ним зробити це набагато легше.

Схожі статті

rss