Навигация по сайту

Популярные статьи

Правильне SEO-просування нового сайту

  1. Що таке молодий сайт
  2. Google
  3. Яндекс
  4. Специфіка просування молодого сайту
  5. Комплексний підхід
  6. Аналіз ринку конкурентів
  7. Створення семантичного ядра
  8. Просування сайту за допомогою низькочастотних запитів
  9. Статейное просування
  10. Внутрішня оптимізація молодих сайтів
  11. Геотаргетінговое просування
  12. Пошукова розкрутка
  13. SMM-просування

Створення сайту будь-якого профілю, як правило, має на увазі одну і ту ж мету - отримати прибутковий Інтернет-ресурс з хорошою відвідуваністю. Для досягнення цієї мети розробка і створення сторінки є тільки першим кроком у довгому SEO ланцюга послідовних подій. Безсумнівно, дизайн і юзабіліті з правильно підібраним і оптимізованим наповненням грають істотну роль у формуванні трафіку відвідувачів. Однак, куди важливіше забезпечити правильне просування молодого сайту, згідно з алгоритмами пошукових машин.

  1. Що таке молодий сайт
  2. Специфіка просування молодого сайту
  3. Комплексний підхід
  4. Аналіз ринку конкурентів
  5. Створення семантичного ядра
  6. Просування низькочастотними запитами
  7. Статейное просування
  8. Внутрішня оптимізація
  9. Геотаргетінговое просування
  10. Пошукова розкрутка
  11. SMM-просування

Раджу відразу ж звернути пильну увагу на те, що на односторінкові сайти, або сайти-візитки з нібито оптимізованим в лапках «SEO-контентом» пошукова машина Google звертає пильну увагу, займаючи по відношенню до них позицію вичікування. Це відбувається тому, що ресурси подібного типу можуть бути як хорошими інтернет-майданчиками, так і такими, що підлягають бану, спамние майданчиками-одноденками. Беручи до уваги все вищеописане, сайти, вік яких молодше 1-2 років, мають певні труднощі в просуванні, з якими впорається під силу тільки дуже досвідченому оптимізатора. Щоб задати вірний напрям просуванню молодого сайту, а також уникнути великої кількості підводних каменів - довірте цю роботу професіоналам.

Що таке молодий сайт

Іноді, навіть досвідчені веб-оптимізатори роблять типову помилку: включають політику агресивного просування сайту відразу ж після розміщення ресурсу на хостингу . Звичайно ж такі методи не приведуть до потрапляння під бан-фільтри пошукових систем, але можуть погіршити вичікувальну позицію в ранжуванні. Давайте уникнемо подібних неприємностей, сформулювавши сенс словосполучення - молодий сайт.

Давайте уникнемо подібних неприємностей, сформулювавши сенс словосполучення - молодий сайт

Кожен пошуковий робот мережі інтернет має свою думку, спочатку закладений розробниками у вигляді певних алгоритмів.

Google

Основний робот пошуковик, розроблений інженерами зарубіжного інтернету, як не дивно, практично не розпізнає різницю між новими сайтами і ресурсами довгожителями. Чому розробники проігнорували цей алгоритм - до сих пір залишається загадкою. Але не варто спокушатися - це найбільш просунутий пошуковик на планеті в даний момент, і його пропуск в віці з лишком компенсується величезною кількістю інших особливостей і характеристик при ранжируванні як молодих, так і достатньо розкручених майданчиків.

Яндекс

Після блокування цієї пошукової системи Рунета в Україні, більшу частину трафіку Яндекса отримав пошуковик Google. Однак рекомендую зважати на вимоги цього пошуковика з тієї лише причини, що велика частина сайтів і пошукових систем Рунета адаптована саме під нього. А після легалізації цього пошуковика, ваші конкуренти, які наступали на п'яти, виявляться далеко попереду вас в цьому сегменті.

Пошукова система Яндекс, накладає на сайти куди більш жорсткі обмеження ніж Google. Сторінках, які потрапляють у вікову категорію від 12 до 18 місяців автоматично присвоюється статус - молодий сайт. Тут навіть не має ваги якість SEO-контенту і кількісні показники трафіку користувачів. Тут «свіжоспечені» сайти мають дуже обмежені шанси потрапити у верхні рядки видачі пошукових систем. Така специфіка просування молодого сайту в Яндексі.

Молодий сайт - це електронна сторінка в глобальній мережі інтернет, вік якої не перевищує 18 місяців.

Специфіка просування молодого сайту

Використовуючи вірну стратегію просування сайту необхідно бути в курсі найдрібніших нюансів алгоритмів пошукових систем світової мережі. Але розробники ретельно приховують механізми ранжирування щоб уникнути накрутки рейтингу. Однак ті з них, які ваш покірний слуга подужав потом і кров'ю, ми в змозі зробити надбанням громадськості.

Однак ті з них, які ваш покірний слуга подужав потом і кров'ю, ми в змозі зробити надбанням громадськості

  • Високий рівень конкуренції (дуже важливо комерційних інтернет-проектів).
  • Лояльність пошукових систем-роботів.
  • Відсутність індексації контенту місяцями.
  • Кількість SEO-оптимізованих статей, в порівнянні з ресурсами - лідерами ніш.
  • Вага зовнішньої посилальної маси.

Оптимізатори «в темі», з якими я мав задоволення спілкуватися останнім часом, роблять акцент на те, що в зв'язку з чорними методами оптимізації, а також створенням дорвеев або просто сторінок-одноденок, просування категорії молодих сайтів, з року в рік, буде обростати все новими складнощами. Це безпосередньо залежить від зменшення конкурентоспроможної ніші. Наприклад, всього пару років назад, поняття - молодий сайт мало на увазі свіжостворений ресурс, вік якого сягав 4-х місяців. В даний момент, як я писав вище цей показник ранжируется від року до 18 місяців, і повірте - це ще не межа.

Комплексний підхід

Для того щоб підвищити показники трафіку сайту, вкрай необхідно вибирати максимально ефективні способи просування молодого сайту. Зробити це можна керуючись переліком етапів просування зазначених нижче:

Зробити це можна керуючись переліком етапів просування зазначених нижче:

  • Формування та аналіз конкурентів нішевого ринку.
  • Розробка семантичного ядра - по суті справи є основним фактором успіху оптимізації.
  • Обробка низькочастотних запитів і просування сайту по ним.
  • Просування за допомогою SEO-оптимізованого контенту.
  • Внутрішній аудит.
  • Просування в певному регіоні.
  • Максимізація репутації ресурсу в пошукових системах.
  • SMM-розкрутка за допомогою соцмереж.

Дотримання вказаних вище пунктів при просуванні молодих сайтів можливо тільки при розробці комплексних заходів, які міцним фундаментом в створенні площадки просуває в усіх напрямках. Якщо ви скрупульозно відпрацювали кожен пункт, будьте впевнені - робота дасть гарантований результат.

Аналіз ринку конкурентів

Не раз зустрічав у своєму житті оптимізаторів, які просто викидають настільки істотний пункт з роботи з просування сайту. Як правило, результатом цього є низка помилок, яка створює певні труднощі, що в кінцевому підсумку впирається в збільшення часового проміжку в просуванні і вимагає набагато більшого вливання фінансів в проект, що розробляється.

Як правило, результатом цього є низка помилок, яка створює певні труднощі, що в кінцевому підсумку впирається в збільшення часового проміжку в просуванні і вимагає набагато більшого вливання фінансів в проект, що розробляється

Аналіз конкурентів на увазі важку і ретельну аналітичну роботу з виявляє фактори успіху сайтів-конкурентів. Досить довгий час, я працював на посаді начальника відділу закупівель у великій автомобільній компанії, повірте я знаю, про що говорю.

Для аналізу необхідно обмежитися найбільш великими майданчиками-конкурентами вашої ніші. Все з відібраних майданчиків повинні належати нишевой категорії на яку орієнтований ваш сайт. Завдання аналітика сайту - з'ясувати, які саме майданчика цієї тематичної приналежності і чому "залучають" пошукових роботів і генерують трафік користувачів. Ось фактори, які є оборотообразующімі величинами в цьому питанні:

  • ключові слова, з якими працюють конкуренти вашої ніші;
  • дизайн сайту і юзабіліті сторінок;
  • вік ресурсу-конкурента;
  • кількість статей;
  • структурна опрацювання сайту.

При аналітичному підході до вибору сайтів-конкурентів слід враховувати вузькоспрямовану спеціалізацію проекту. Якщо це, наприклад, новинний портал, то його просування має абсолютно протилежні особливості по відношенню до комерційного. Коли аналітичні дані згруповані і добре опрацьовані, ваше завдання, на основі отриманих даних зробити ресурс набагато краще сайтів ваших конкурентів. Подібна аналітика дає можливість безпомилкового попадання в ціль, а це економія часового проміжку в просуванні, і зменшення фінансового навантаження на бюджет вашого проекту.

Створення семантичного ядра

Необхідність в якісному просуванні сайту, має на увазі створення семантичного ядра.

Семантичне ядро - це згрупований звід тематичних слів і словосполучень, що характеризує нишевую спрямованість сайту і містить контенту. З огляду на тематичну спрямованість проекту семантичне ядро ​​є носієм певної кількості слів, яке іноді досягає декількох сотень тисяч.

Саме від семантичного ядра залежить наскільки «ударним» буде оптимізаційний ефект. У просуванні молодого ресурсу за допомогою цього методу використовується кілька варіантів досягнення мети, і рекомендую опрацювати обидва.

Формування бази слів. Найпростіший спосіб зробити це в Excel. Занесіть в осередку все слова, які охоплюють тематику вашого сайту. Наприклад, для автомагазину це будуть: гальмівні диски, колодки, фари, свічки запалювання і т.п.

Робота з "trends.google.com». Це генератор консолідації запитів, без якого не обійтися при пошуковому просуванні сайту в «Google». Для отримання результату необхідно ввести пошуковий ключ в рядок пошуку, система покаже ранжування запитів по ключу, а також видасть список тематичних слів, які теж необхідно включити в список вже складених запитів. І не забудьте додати список слів-ключів, які ви проаналізували, отримавши інформацію з сайтів-конкурентів.

Просування сайту за допомогою низькочастотних запитів

Після того як закінчена робота по генерації семантичного ядра, необхідно розділити всі слова і словосполучення на 3 групи.

Високочастотні запити (ВК). Такими, як правило, є узагальнюючі запити, що мають структуру з 1 або 2 ключів, наприклад: акумулятор, свічка запалювання. Запити подібного типу є найбільш використовуваними в пошуку при підборі необхідних витратних матеріалів, а конкуренція в просуванні настільки висока, що просунути по ним молодий сайт в рейтингу пошукових машин практично не представляється можливим.

Високочастотні слова-ключі мають досить низьку конверсію, а це значить, що якщо горе-оптимізатор вибрав саме цей шлях, то фінансові ризики будуть вкрай високі. Іншими словами - кількість витрачених грошей ніколи не окупить результат.

Середньочастотні запити (СЧ). Словосполучення цієї групи мають від 2 до 3 слів, що підвищує конкурентоспроможність групи, збільшуючи конверсію. Наприклад: акумулятор автомобільний обслуговуються, свічка запалювання платинова.

Низькочастотні запити (НЗ). Група цих слів, характеризується наявністю цілих пропозицій або пошукових фрази, які містять слова в кількості від 4 до 5 штук. Наприклад: швидка заміна платинових свічок запалювання. Основними перевагами просування по низькочастотних запитах вважаються:

  • швидке досягнення мети - конкуренція в цій групі мінімальна, і молодому сайту куди простіше піднятися на 3-5 сторінку при тематичному пошуковому запиті;
  • мінімальна фінансове навантаження - раціональне просування по Низькочастотник, дозволить домогтися успіху при мінімальному вкладенні коштів.

Статейное просування

Сенс статейного просування сайту має на увазі постійну публікацію нового матеріалу. Цей вид просування вважається найбільш дієвим і безпечним. Статейное просування працює відразу в 2-х напрямках. Дає живої аудиторії сайту нову копірайтингове інформацію, до якої користувачі обов'язково проявлять інтерес. Подібна поведінка, як правило, формує трафік постійної аудиторії.

Подібна поведінка, як правило, формує трафік постійної аудиторії

Другим напрямком є ​​залучення роботів пошукових систем. Якщо сайт постійно публікує унікальну інформацію, яка викликає інтерес аудиторії, пошуковий робот починає вище ранжувати ресурс. Щотижнева публікація контенту на новому сайті лояльно позначається на формуванні його рейтингу згідно пошуковим алгоритмам. Ефективність статейного просування залежить від характеристик, закладених в алгоритми ранжирування. Ось деякі з них: унікальність розміщується контенту не повинна бути нижче 95-100%. Контент повинен містити унікальну цікаву інформацію. Уникайте граматичних і пунктуаційних помилок. Правильно використовуйте ключі входження, їх щільність не повинна бути вище 1 слова на півтори тисячі знаків. Величина характеризує розмір контенту не менш 2,5-5 тисяч знаків без пробілів. Ідеальна структура тексту вітається. Говорячи людською мовою, контент викладений в мережу зобов'язаний утримувати корисну інформацію і бути читабельним.

Внутрішня оптимізація молодих сайтів

Внутрішня оптимізація - це архіважливе етап в розробці та просуванні сайтів. Підсумком правильного аудиту є підвищення комфортабельності користування при роботі з ресурсом для користувачів і підвищення швидкості індексації сторінок ресурсу пошуковими системами. Перелік пунктів оптимізації не малий, тому давайте зупинимося на найголовніших:

Перелік пунктів оптимізації не малий, тому давайте зупинимося на найголовніших:

  • перелинковка сторінок (сприяє правильному розподілу ваги сторінки);
  • опрацювання дизайну;
  • оптимізація анімації і адаптація медіаконтенту;
  • роботи з адаптації ресурсу до різних гаджетів;
  • створення карти сайту.

Геотаргетінговое просування

Найчастіше деякі веб-майстри вважають правильним чистити семантичне ядро ​​від геотаргетінгових запитів. Роблячи таким чином оптимізатор навіть не підозрює наскільки ефективний цей інструмент в умілих руках. З його допомогою можна запросто скоротити число прямих конкурентів, обмеживши просування тільки своїм регіоном. Наприклад, інтернет-магазинів з продажу запчастин в Києві значно менше, ніж по Україні, а значить піднятися в ТОП пошукових систем буде набагато простіше. Якісно виконана регіональна оптимізація заощадить бюджет молодого сайту і в рази збільшить конверсію відвідувачів в покупців, а це автоматично впливає на збільшення окупності вашої майданчики.

Пошукова розкрутка

Необхідність постійного підвищення репутації ресурсу в ранжируванні пошукових машин має на увазі нарощування маси. Не поспішайте робити цю роботи відразу. Краще ретельно проробити її в кілька етапів, адже це той варіант, коли нахрапистість буде зайвою. Отже:

Отже:

  • Реєстрація молодого сайту у всіх доступних пошукових системах (Google, «Яндекс», «Yahoo» та інші). Реєструвати ресурс в каталогах чи ні - ламають сьогодні списи оптимізатори, проте на мій погляд, ця реєстрація зайвою не буде. Вона дає фактично безкоштовне просування молодого сайту. Намагайтеся вибирати для вашого сайту не сміттєві каталоги, а серйозні ресурси, яким можна довіряти.
  • Закупівля зовнішніх посилань. Знову ж правильним варіантом є природні посилання, на ваш сайт, коли користувачі знаходять необхідну інформацію. Мінус в тому, що така посилальна маса може накопичуватися десятиліттями. Тут на допомогу веб-майстрам приходять біржі з продажу посилань. Намагайтеся купувати вічні посилання, які розміщуються в тематично правильних статтях, адже пошукові машини навчилися це відстежувати.

SMM-просування

За останні 4 роки розкрутка сайту за допомогою соціальних мереж стала одним з найбільш успішних. SMM-просування вирішує відразу 2 завдання.

Вона сприяє збільшенню цільового трафіку сайту, який просто необхідний комерційним проектам типу інтернет-магазинів.

Покращує ранжування в пошукових системах інтернету. Це відбувається в такий спосіб: Google читає інтернет-трафік з соціальних мереж. Його алгоритми вміють враховувати кількість лайків і перепис з таких мереж як, "Facebook", "Вконтакте", Twitter. Не полінуйтеся написати «контейнер» з кнопками соціальних мереж, щоб ваш потенційний покупець міг швидко поділитися вашим контентом на своїй сторінці.