Навигация по сайту

Популярные статьи

Правильний вибір стратегії просування сайту

  1. Важливість комплексного підходу в просуванні
  2. Ефективна стратегія просування
  3. Стратегії пошукової оптимізації сайту
  4. Частотність ключових запитів
  5. Конкурентність ключових запитів
  6. Стратегії SEO-просування

Останнім часом на російському ринку з'явилося безліч компаній і приватних осіб, які пропонують пошукову оптимізацію сайту, причому за доступну ціну. Вони заявляють, що в їх особистому арсеналі є якісь унікальні технології і прийоми. І ці новаторські методи допоможуть в стислі терміни залучити нових клієнтів в будь-яку компанію. Звичайно, кожна розсудлива людина розуміє, що більшість подібних фірм ніяких інновацій не пропонує. По суті, все це стандартні і навіть примітивні методи просування, які можна здійснити взагалі без будь-яких витрат.

Важливість комплексного підходу в просуванні

Як правило, стандартний підрядник в сфері просування сайтів в Російській Федерації нічого нового замовнику запропонувати не може. Він обіцяє вивести сайт на лідерські позиції по певних ключових запитах в пошукових системах, але його методи складно назвати оригінальними і ефективними. Скільки б замовник не сплатив - низькопробні компанії не будуть проводити попередній аналіз і приділяти увагу глибокої перевірки ключових запитів. Так що вкладення замовника напевно не окупляться. Вибираючи підрядника для просування сайтів, потрібно орієнтуватися не стільки на рекламу його послуг, скільки на здоровий глузд.

Головне завдання SEO-просування або поліпшення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем - це налагодження припливу на сайт потенційних клієнтів з цих систем. Виходить, що перед підрядником стоїть комплексне завдання. Він повинен провести маркетингове дослідження і визначити найбільш ефективні запити для просування товару або послуги замовника, а також вивести сайт на високі позиції у видачі пошукових систем.

Щоб домогтися такого результату, потрібно пам'ятати про 2 важливих чинниках:

  1. Грамотний підбір пошукових запитів. Вибрані ключі повинні забезпечити трафік такого масштабу, щоб кошти, вкладені в просування, оперативно окупилися.
  2. Складання стратегії SEO-просування. Необхідно підібрати і застосувати найбільш ефективні способи просування по вибраних ключових запитах.

Врахувати ці фактори, провести дослідження і скласти ефективну стратегію просування сайту під силу тільки професіоналам у сфері оптимізації. Так як більшу роль в розробці правильної стратегії відіграють досвід і постійний аналіз фахівцем алгоритмів роботи пошукових систем.

Ті, хто такими фахівцями не є, як правило, переконують замовника в тому, що SEO-просування і реклама в Інтернеті - це простіше і дешевше, ніж повноцінна рекламна кампанія і просування в офлайні. Але насправді, в кожному способі просування є свої нюанси. Так, оптимізація сайту повинна починатися ще з моменту створення ресурсу. Для подальшої ефективної роботи і просування ресурс повинен мати:

  • продуману навігацію;
  • сучасний дизайн;
  • грамотно написаний код;
  • хороший контент із закладеною в ньому потрібною інформацією.

Тому рекомендується починати роботу з фахівцем в області SEO на етапі створення сайту .

Ефективна стратегія просування

Створення повноцінної стратегії SEO-просування повинно починатися пошуку відповідей на кілька ключових питань:

  • Як отримати від вкладених в оптимізацію коштів максимальну користь?
  • Якими будуть ключові запити і які топові позиції для кожного запиту (ТОП-3, ТОП-5, ТОП-10 і т. Д.)?
  • Яка вигода буде від застосування контекстної реклами і за якими ключовими запитами?
  • Які запити найчастіше залишають потенційні клієнти, і по яких запитах на сайт прийде максимальний відсоток цільової аудиторії?

В процесі розробки стратегії кожну з цих позицій необхідно проаналізувати з точки зору ефективності. Саме це є запорукою результативності просування сайту. А також підвищує ймовірність того, що замовник виправдає бюджет, витрачений на оптимізацію.

Стратегії пошукової оптимізації сайту

Визначаючи цільову аудиторію сайту, який просувається, потрібно враховувати наступний важливий нюанс. У загальних питань найбільш висока частотність в пошукових системах. Однак купують продукт / замовляють послугу найчастіше ті користувачі, які прийшли на сайт по більш вузькому запитом, хоча і з більш низькою частотністю. Такі користувачі задають більш конкретний запит, тому що вже орієнтовані на покупку і тепер шукають найбільш вигідні умови та низькі ціни. Так що якщо інформація на сайті їх влаштовує, вони роблять покупку / замовляють послугу.

У зв'язку з цим нюансом стратегії просування діляться на просування по низькочастотних, середньочастотним і високочастотним запитам. Кожна має свої особливості і інструменти.

На сьогоднішній день в російському сегменті інтернету популярними є наступні 3 пошукових системи: Google, Яндекс, Mail.ru. Перші дві вважаються найбільш авторитетними. У світі лідирує Google, проте в рунеті Яндекс займає все більш високі позиції, тому стратегії пошукової оптимізації часто орієнтуються в першу чергу на цю систему.

Частотність ключових запитів

В Інтернеті - мільйони користувачів, і всі вони щодня бомбардують пошукові системи різноманітними запитами, в основному, досить стандартними. Пошукові системи всі ці запити фіксують і виводять статистику того, як часто користувачі застосовують ті чи інші словосполучення і словоформи. Популярні запити входять в ТОП пошукової системи, а ті, що вживаються рідко опускаються вниз. Запити з ТОПу можуть запитуватися мільйони і навіть десятки мільйонів разів, а ключі з кінця списку - всього один-два рази.

Приблизно кордону визначення частотності ключових слів виглядають наступним чином:

  • високочастотні (понад 2500 запитів на місяць);
  • середньочастотні (від 100 до 2500);
  • низькочастотні (менше 100).

Частотність запиту може змінюватися, так як кількість користувачів в Інтернеті постійно зростає, а також впливає сезонність. Але є й інша значуща характеристика запиту - конкурентність. І на неї фахівці з просування також звертають увагу.

Конкурентність ключових запитів

Головна конкурентна боротьба розгортається за ТОП-3 в пошукових системах, і саме вона призводить до нерівності запитів. Показники частотності і конкурентності ключового слова взаємопов'язані, але ця залежність нелінійна. Так, наприклад, по високочастотному запиту на сайт може прийти комерційна аудиторія, але може і нецільової трафік. Тому висококонкурентні запити виявляються високочастотними, а нізкоконкурентним - низькочастотними.

На відміну від частотності, конкурентність ключового слова - це не певна цифра. Конкурентність визначається вартістю виведення сайту в ТОП-10 пошукової системи і вимірюється в рублях, хоча і є якісною характеристикою.

Стратегії SEO-просування

Підводячи підсумки всього вищесказаного, можна виділити наступні стратегії просування сайтів в Інтернеті:

  • просування по загальним високочастотних запитах. Підходить тільки для розкручених і великих брендів, які вже зарекомендували себе, так як має на увазі серйозну конкурентну боротьбу. Ефективна тільки в тому випадку, якщо на сайті передбачений мультівибор для користувача;
  • просування по запитам з низькою частотністю. Розрахована на залучення вузької і вже орієнтованої на покупку аудиторії по конкретних запитів. Варто враховувати, що хоча користувач і планує придбати товар / замовити послугу, він шукає мінімальну ціну або вигідні умови;
  • просування по середньочастотним фразам. Направлено на конкретну аудиторію, яка потребує в товарах певної категорії. Працює тільки в тому випадку, якщо на сайті вигідні для користувача умови і конкурентні ціни.
  • змішана стратегія. Дозволяє збільшити різноманітну аудиторію і наростити число потенційних клієнтів. Вважається найбільш ефективною і збалансованою стратегією, включає в себе розкрутку по всім 3 типам запитів з високим, середнім і низьким частотністю в різній пропорції.

Варто звернути увагу на те, що невірний підхід до вибору стратегії і використання заборонених прийомів SEO можуть викликати зворотний ефект. В результаті сайт, який давно існує і займає певні позиції, може ці позиції втратити. Саме тому так важливо з самого початку вибрати професійного підрядника з просування сайту.

Ринок якісної SEO-оптимізації в Росії ще не так розвинений, у фахівців не вистачає досвіду, а замовники не в змозі оцінити роботу обраного підрядника правильно. У зв'язку з цим, нерідкі випадки, коли навіть ресурс, який створили правильно, потребує безлічі корективів. Змінюється не тільки контент, але і навігація, дизайн, внутрішня посилальна структура і т. Д. Щоб у майбутньому не переробляти роботу і не платити двічі, краще відразу ж скористатися послугами справжніх професіоналів і вибрати вірну стратегію просування - разом з нашою компанією "SEO- маестро ".

Якими будуть ключові запити і які топові позиції для кожного запиту (ТОП-3, ТОП-5, ТОП-10 і т. Д.)?
Яка вигода буде від застосування контекстної реклами і за якими ключовими запитами?
Які запити найчастіше залишають потенційні клієнти, і по яких запитах на сайт прийде максимальний відсоток цільової аудиторії?