Навигация по сайту

Популярные статьи

Прискорення роботи і оптимізація Mac OS X.

Користувачі операційних систем сімейства Microsoft Windows дуже добре добре знайомі з проблемою уповільнення роботи системи Користувачі операційних систем сімейства Microsoft Windows дуже добре добре знайомі з проблемою уповільнення роботи системи. Це відбувається в результаті того, що ОС Windows записує всі дані щодо змін в системі, наприклад, регістр, тимчасові файли інтернет браузерів, установка програм, а також їх видалення, запис і видалення файлів на жорстких накопичувачах і т.д. Всі ці операції вимагають додаткових витрат оперативної пам'яті і при збільшенні її обсягу на виконання непотрібних процесів, зменшується швидкодія комп'ютера. У більшості випадків користувачі вирішують це питання шляхом переустановлення операційної системи, але з Mac OS X у вас такий потреби немає. Прискорення роботи і оптимізація Mac OS X більш просте завдання.

Почнемо оптимізацію комп'ютера з заліза:

  1. Жорсткий диск. По можливості замініть звичайний жорсткий на твердотільний (SSD), це дасть значний приріст швидкості. Якщо ви встановите SSD-диск на ваш Mac, то інші пункти з цієї статті можна не робити!
  2. Оперативна пам'ять. Якщо модель вашого Mac дозволяє збільшити об'єм оперативної пам'яті, то це треба зробити обов'язково, особливо якщо ви працюєте з програмами по обробці фото або відео.

Оптимізація програмного забезпечення:

  1. очищення пам'яті . Я вже якось писав про цю процедуру, тому коротко: відкриваємо Термінал і набираємо purge, або просто перезавантажуємо комп'ютер.
  2. Swap-файл. Swap-файл це один з механізмів віртуальної пам'яті, при якому окремі фрагменти пам'яті (зазвичай неактивні) переміщаються з ОЗУ на жорсткий диск, звільняючи ОЗУ для завантаження інших активних фрагментів пам'яті. Це супроводжується зверненнями на читання-запис до жорсткого диска, який працює набагато повільніше, ніж оперативка. Звідси і виникають сильні гальма при перемиканні між програмами і роботі системи в цілому. У Mac OS X файл-підкачки чомусь починає використовуватися до того, як закінчується вільна пам'ять. Начебто оперативна пам'яті ще багато, а система починає пригальмовувати. Встановлення додаткових модулів пам'яті проблеми не вирішить - swap все одно продовжує використовуватися. Відключаємо в терміналі:
    sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.dynamic_pager.plistsudo rm / private / var / vm / swapfile *
    включаємо:
    sudo launchctl load -wF /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.dynamic_pager.plist
    У теорії, коли пам'ять скінчиться, Mac OS X, як і інші unix-системи, просто зависне. Але у мене такого не відбувалося, навіть коли вільної залишалося близько 10 мегабайт.
  3. Відключаємо зайве:
    • Прибираємо програми з автозавантаження: Системні налаштування / Облікові записи / Об'єкти входу. Потрібно не тільки зняти прапорці, а й видалити звідти всі об'єкти.
    • Вимикайте системні служби: Познімати галочки в: Системні налаштування / Загальний доступ.
    • Відключити Spotligh: його можна відключити, якщо у вас повільно працює система, ви не користуєтеся пошуком або якщо у вас встановлений ssd. Для відключення spotlight відкрийте System Preferences / Spotlight. В "Результатах пошуку" зніміть всі галочки, а в "Конфіденційність" додайте (плюсик внизу) ті диски, які ви хочете виключити з пошуку.
    • Dashboard. Dashboard - прекрасна річ, якщо ви їй користуєтеся. Якщо ж ви не користуєтеся цією службою, то вона даремно використовує ваші ресурси. Відключаємо в терміналі: defaults write com.apple.dashboard mcx-disabled -boolean YES. Включаємо: defaults write com.apple.dashboard mcx-disabled -boolean NO.
  4. Закривайте програми. Простий, але ефективний рада. На Маке легко одночасно запустити багато додатків. Можливо ви запустили більше, ніж вам потрібно. Подивіться в Док. Якщо ви бачите багато запущених додатків (під іконками горить синя точка), вимкніть їх, якщо ви не плануєте користуватися ними найближчим часом. Це звільнить зайві ресурси і ваш Mac OS X запрацює швидше.
  5. Перезавантаження. Ви пам'ятаєте коли останній раз перезавантажували свій Mac? Ні? Тоді перезавантажте! Допоможе!
  6. CleanMyMac . Качаємо, ставимо, запускаємо, видаляємо зайве. Вуаля!

Ну ось ніби і все. Наостанок хочу зауважити, що найефективніший, але дорогий спосіб прискорення роботи вашого Mac - це заміна жорсткого диска на SSD і установка додаткової оперативної пам'яті. Успіхів!

Ви пам'ятаєте коли останній раз перезавантажували свій Mac?
Ні?