Навигация по сайту

Популярные статьи

Прискорення сайтів: огляд засобів оцінки швидкості сайтів

  1. Швидко і просто: Google PageSpeed ​​Insights
  2. Завжди під рукою: Chrome Developer Tools (інструменти розробника)
  3. WebPageTest.org - все в одному
  4. Google Analytics - оцінка реальної швидкості
  5. Зручна оцінка швидкості: Ускореніесайта.рф
  6. підсумки

к.е.н. Лавлинский Микола, технічний директор ТОВ «Метод Лаб» к

Найважливішим елементом процесу прискорення сайтів є об'єктивна оцінка швидкості. Потрібен такий інструмент, який дозволить швидко і якісно зрозуміти, як функціонує сайт з точки зору швидкості і чи є ефект від дій по оптимізації. У цій статті ми розглянемо весь доступний спектр засобів оцінки швидкості сайту, тому вона буде корисна як власникам сайтів, так і професійним веб-розробникам.

Швидко і просто: Google PageSpeed ​​Insights

Цей сервіс ( https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ ) Дозволяє досить якісно оцінити ступінь оптимізації сайту по базового набору правил. При цьому отримуємо 2 оцінки швидкості: для робочого столу і для мобільних пристроїв. Оцінки видаються в балах, максимум - 100.

В цілому, сервіс зручний і корисний, так як показує конкретні проблеми по кожному правилу. Крім того, можна завантажити оптимізовані версії ресурсів.

Однак, є кілька слабких місць:

  • Не враховується розташування сервера (оцінюється тільки час відповіді HTML).
  • Правила застосовуються лише до HTTP / 1.1, для HTTP / 2 багато рекомендацій не актуальні.
  • Можливо помилкове визначення стиснення даних (лається, коли проблем немає).
  • Немає оцінки часу завантаження сайту (тільки відповідність правилами).
  • Зустрічаються проблеми з рекомендаціями та оптимізованими ресурсами (не можна сліпо виконувати всі вимоги).

Завжди під рукою: Chrome Developer Tools (інструменти розробника)

Якщо у вас є браузер на Blink (Chromium, Google Chrome, яндекс.браузер, Opera), то вам пощастило. Справа в тому, що команда Google активно розробляє засоби для розробників з точки зору швидкості сайтів.

В результаті інструменти розробника в зазначених браузерах володіють потужними засобами аналізу сайту.

Найцікавіша закладка: Network (Мережа). Тут можна відключити кеш браузера (для емуляції першого відвідування), встановити обмеження швидкості мережі (Throttling).

Методика тестування може бути такою: відключаємо кеш, включаємо обмеження швидкості мережі до бажаного рівня, включаємо запис скріншотів і перезавантажуємо сторінку. Відразу отримуємо об'єктивні часи відтворення сторінки. Якщо відфільтрувати типи запитів в панелі, то отримаємо ресурси, які блокують рендеринг (слід вибрати CSS, JS, Doc, Font).

Закладка Timeline призначена для докладного розбору процесу роботи сторінки і призначена для професіоналів.

Також в засобах розробника є режим Device View, в якому можна дивитися сайт з емуляцією мобільного пристрою.

Щоб отримати перевірки за правилами PageSpeed ​​можна встановити плагін до браузера (PageSpeed) і прямо в цій панелі проводити аналіз.

Практичні ті ж можливості отримують користувачі плагіна FireBug в Mozilla Firefox.

Основний висновок: тонкий інструмент з широкими можливостями, переважно для фахівців.

WebPageTest.org - все в одному

сервіс WebPagetest.org створений ентузіастами швидкості сайтів як універсальний інструмент оцінки швидкості сайтів. Принципова відмінність: розподілена архітектура. Доступно безліч тестових агентів, розподілених по світу. За рахунок цього, можна отримати картину швидкості завантаження сайту з будь-якого регіону (включаючи Москву).

Більша гнучкість сервісу дозволяє створювати складні тести, однак базові звіти можна отримати, просто вводячи адресу сайту і точку тестування.

На виході ми отримуємо інтегральні оцінки за шістьма напрямками: час відповіді (першого байта), keep-alive з'єднання, стиснення картинок, кешування статичного контенту та використання CDN. Навіть цих оцінок за п'ятибальною шкалою досить для експрес-аналізу.

Також в звіті містяться подробиці про процес завантаження сторінки: хронологія запитів, скріншоти в різні моменти часу, звіт за складом сторінки, з'єднанням браузера.

При проведенні декількох тестів, можна зробити порівняльне відео (праворуч і ліворуч будуть два сайти).

Основні переваги: ​​розподілені агенти тестування, докладні звіти і можливість створення порівняльних відео.

Google Analytics - оцінка реальної швидкості

Системи аналітики зараз мають власні звіти за швидкістю завантаження сторінок сайтів. Основне призначення цих звітів - отримання даних від реальних користувачів, з урахуванням змін у часі. Як правило, в системах аналітики не дається докладних даних про швидкість і рекомендацій щодо прискорення. Використання даних реальних користувачів дуже корисно при оцінці ефективності прискорення сайтів (можна порівняти період до і після прискорення).

Зручна оцінка швидкості: Ускореніесайта.рф

Наша розробка: безкоштовний сервіс оцінки швидкості Ускореніесайта.рф . Підходить для швидкої діагностики, не вимагає професійних навичок. Тут ви отримуєте простий і досить докладний звіт про тестування, за яким можна точно зрозуміти, чи є проблеми зі швидкістю. Важлива фіча: порівняння з конкурентами, ви отримуєте результати свого сайту і конкурента в одній таблиці.

підсумки

Ми розглянули основні інструменти оцінки швидкості сайтів, всі вони безкоштовні і доступні всім.

Як видно, кожен інструмент має свою спеціалізацію. При цьому для власника сайту можна рекомендувати простий сервіс Google PageSpeed ​​Insights. А для професіоналів і веб-розробників все складніше.

Ідеального інструменту для професіоналів не існує. Для виконання докладного аналізу швидкості сайтів потрібно використовувати комплекс засобів.

за професійним прискоренням сайтів звертайтеся до нас.