Навигация по сайту

Популярные статьи

Приватна марка: ставки ростуть

Коментарів: 1

Споживачі мають намір купувати приватні марки незалежно від їх рівня життя і доходу - до таких радісним для рітейлерів висновків дійшли в Nielsen, провівши комплексне дослідження про приватних марках . Ось основні висновки, що випливають з дослідження.

ЯДРО АКТИВНИХ ПОКУПЦІВ сформувати

Приватні марки в Росії збільшили частку з 3,5% до 4,5% в продажах FMCG ринку за останні два роки. І хоча їх представленість в нашій країні ще далека від Швейцарії (45%) і Великобританії (41%), потенціал великий: збільшення числа торгових точок сучасної торгівлі та активність роздрібних мереж в області запуску приватних марок сприятимуть їх подальшому зростанню, а криза лише посилює цей тренд.

Згідно з результатами дослідження, більшість (83%) споживачів в Росії купують приватні марки, причому третина з них стали більше цікавитися приватними марками і частіше купувати їх останнім часом. Все це говорить про формування ядра - активних покупців приватних марок, до думки яких важливо прислухатися і потребам яких доведеться дотримуватися.

Все це говорить про формування ядра - активних покупців приватних марок, до думки яких важливо прислухатися і потребам яких доведеться дотримуватися

ПРИВАТНА МАРКА ДЛЯ БАГАТЬОХ ЗАГАДКА

Покупці дізнаються про існування приватних марок завдяки широкій представленості в магазині і присутності одного і того ж бренду в різних категоріях. Інші популярні джерела інформації про СТМ реклама в магазині і текст на упаковці. В цілому знання покупців про приватних марках залишаються неповними: вони не мають чіткого уявлення, де саме ця продукція виробляється і чим саме забезпечується низька ціна. Сумніви в якості, в свою чергу, часто стає причиною відмови від покупок СТМ.

Широкі ПЕРСПЕКТИВИ СТМ

Приватні марки, як правило, успішні в категоріях з високою частотою покупки, в яких грає багато схожих брендів, а вимоги до якості не такі високі. Але правил не буває без винятків. Останнім часом марки мереж активно розвиваються і в "нетрадиційних" категоріях, наприклад, в підгузниках, горілці, пиві. Поле для експериментів необмежено, що встигли довести європейські рітейлери: дискаунтер Aldi сміливо запускає приватну марку в косметиці з преміальними інгредієнтами, Coop розширює асортимент органічної продукції, а Lidl випускає унікальну піцу, склад якої визначили самі покупці в Facebook.

УСПІХ ЧАСТНОЙ МАРКИ: ПЛАН ДІЙ

Для довгострокового успіху приватної марки донесіть до покупців, що таке марка мережі, як і де вона виробляється і чому її якості варто довіряти. Комунікація в магазині і на упаковці - один із способів це зробити.

Має сенс задуматися і про масові каналах комунікації, адже приватні марки купують більшість росіян.

Розвивайте приватні марки у відповідних для цього категоріях з високою пенетрацією покупок і низькою лояльністю до брендам.

Дотримуйтесь трендам ринку, але пам'ятайте про можливості інновацій, як з точки зору виходу в нові категорії, так і з точки зору брендування приватних марок. Адже саме зараз саме час формувати унікальну перевагу в приватних марках, яке буде впливати на їх продажу в майбутньому.