Навигация по сайту

Популярные статьи

Про плагін Yoast Wordpress Seo

Вітаю, друзі! Повинна розповісти вам не дуже веселу історію про шкоду, яку може принести плагін Yoast WordPress Seo, якщо ви самі з таким не стикалися. Але все по порядку, довго і нудно, як завжди.

Взагалі не відношу себе до фанаток плагінів для вордпресс, але без деяких не обійтися. До таких відносяться Seo плагіни. У мене на двох майданчиках два різних. Yoast WordPress Seo, на мій погляд, серйозніше, налаштувань більше. Оновлюються плагіни зі швидкістю світла, мало не щотижня - виправляють помилки, наприклад. У свій час не виявлявся ключовий запит в тексті, або перестали відображатися КЕІ в коді, хоча вони прописані. До речі, побачила, що ключів нет не я сама, а Володимир - власник сайту AntiGluck , Назва якого повністю відповідає тому, як веб-майстер відноситься до створення сайтів і що замовники отримують. Загалом, довелося додавати ще рядок для дублювання ключів. Ну, і функціями плагіни обростають.

У зв'язку з тенденцією до соціалізації сайтів розробники seo плагінів давно вже додають модулі для інтеграції ресурсів з соціальними мережами. Перший раз проблему, що виникла через цю інтеграції, виявила на блозі, коли трансляція зображення в фейсбук пішла криво. Встановлено тут All in one seo pack. Довго поралася, щоб виправити, та й не я одна, але результату не домоглася.

У пошуку підказки перечитала масу блогів, переглянула купу роликів про настройках seo плагінів і вирішила все перевірити ще раз. Цікавило модуль Соц. мета.

Повністю поклавшись на знання і досвід одного з джерел (впевнений чоловічий голос на Ютубі не дав виникнути сумнівам в компетентності автора), все переналаштувати, як він вчив. Точніше, поставила галочку на Open Graph. І заспокоїлася. (Всі зображення клікабельні) Повністю поклавшись на знання і досвід одного з джерел (впевнений чоловічий голос на Ютубі не дав виникнути сумнівам в компетентності автора), все переналаштувати, як він вчив

Часу після цього пройшло досить, щонайменше місяць. За цей період Яндекс кілька раз обновив пошукову базу, і після кожного апдейта кількість популярних пошукових запитів до сайту якось підозріло зменшувалася. Але ми ж ніколи не знаємо всіх об'єктивних причин тієї чи іншої поведінки роботів, тому списала це зниження на причини, які собі вигадала.

RDS-баром користуюся давно для отримання оперативної інформації. Є там в числі інших кнопочка для виведення seo-тегів. Дуже зручно. Не потрібно відкривати код сторінки.

І ось днями робила аналіз чужого сайту, тому мета-теги були виведені в браузері. У RDS-бару є така особливість (на моєму комп'ютері це саме так працює): якщо мета відкриваєш в одній вкладці, вони показуються на всіх інших. І тут різонуло - на моєму сайті символів в дескріпшене світилося червоним. Це говорило про те, що перебір зі знаками. Розповідаю я довго, а побачила відразу, що виведені два абсолютно однакових дескріпшена через вертикальну лінію. Виявити, звідки це взялося, особливих труднощів не склало. Взагалі в самому коді їх було навіть більше - соціальних мереж три. Після зняття згаданої галочки другий description зник.

На закінчення хочу додати, що сліпо довірятися різним для вирішення описаної Інтернету не можна. Люди показують налаштування на своїх сайтах, на своїх серверах, і відрізнятися від наших вони можуть мільйоном параметрів. Тому результат може виявитися зовсім не тим, якого чекали. І, звичайно, після внесення будь-яких змін в налаштування плагінів потрібно перевіряти не тільки працездатність сайтів, але і перевіряти код.