Навигация по сайту

Популярные статьи

Продає Лендінгем під ключ. Етапи розробки. Вартість.

Розробка landing page під ключ, не найпростіше завдання. Вона складається з безлічі етапів і вимагає участі цілої команди фахівців. Це не та робота, яку можна виконати за добу.
Зовсім недавно я побачив рекламне оголошення «Лендінгем під ключ за 1 день», побіжний перегляд тієї сторінки показав, що люди пропонують послуги зі створення сайтів, допустили ряд грубих помилок на своєму проекті, їх компетенція опинилася під питанням. Я не кажу, що всі подібні компанії роблять неякісний товар, але хотілося б описати етапи створення, щоб споживач міг наочно оцінити якість послуг, що надаються.

1. З'ясування поставленого завдання

Іноді, правильно зрозуміти всі «хотілки» клієнта досить складно. Часто замовник сам ще не розуміє, що саме йому потрібно. Саме тому на першому етапі, менеджер проводить брифінг, до якого при необхідності підключаються фахівці компанії. Від повноти отриманої інформації залежить швидкість, якість і бюджет.
Якщо взяти за зразок стандартний бриф по Лендінгем Пейдж, то його метою буде:

  • зрозуміти рід діяльності компанії
  • дізнатися основних конкурентів
  • з'ясувати які сайти подобаються замовнику (від колірної гами до наповнення і функціоналу)
  • отримати всі контактні дані
  • зрозуміти чи є необхідність застосовувати «нестандартні фичи», які можу вплинути на вартість і час роботи.

З'ясування завдання - не порожнє вислуховування клієнта, а діалог з обопільними пропозиціями і вибором найбільш правильних рішень. В результаті, менеджер має в повному обсязі отримати необхідну інформацію для подальшого аналізу.

Термін: 1 день.

З'ясування завдання - не порожнє вислуховування клієнта, а діалог з обопільними пропозиціями і вибором найбільш правильних рішень

2. Аналіз проекту

На даному етапі до роботи підключаються всі фахівці. В першу чергу проводиться детальний аналіз ніші і конкурентів.
Аналіз включав в себе виявлення основних конкурентів, в мережі. Практично завжди, вони сильно відрізняються від тих, що вказав клієнт. В інтернеті діють свої закони і сайт великого заводу, легко може поступатися Лендінзі, який зібрали студенти.

Після виявлення основної групи конкурентів, їх сайти «розбираються по болтики», аналізуються рекламні компанії, робляться позначки за цікавим моментам в дизайні і верстці, виписуються найбільш вдалі УТП (унікальні торгові пропозиції), копіюється семантичне ядро, складається список посилань для просування.
Важливо розуміти, що дані заходи проводяться не з метою копіювання, а для прийняття до уваги і поліпшення наявних результатів.
Щоб не діяти наосліп, потрібно розуміти з ким доведеться змагатися, на яких умовах і якими силами.
Що б зробити Лендінгем за всіма канонами жанру, потрібно чітко знати хто наш покупець. Для цього, в ряді випадків створюється «аватар покупця». При цьому враховується безліч факторів від віку і статі, до страхів і сімейного стану. На основі отриманої картини згодом будуть складені заголовки і додані правки в УТП.

На основі отриманої картини згодом будуть складені заголовки і додані правки в УТП

Лендінгем під ключ включає в себе базову семантику. Звичайно, одностранічнікі не можуть боротися з більшими сайтами в широкому полі, але по групі ключів в середньо конкурентному сегменті цілком здатні конкурувати. Для цього завдання збирається «міні-СЕО ядро». На основі якого, стає видно, по яких запитах можна легко пройти в топ і отримати шматок органічної видачі практично безкоштовно. Інші запити доведеться проводити через рекламні інструменти.
Паралельно дизайнер складає дизайн-макет. Спираючись на результати брифа і первинний аналіз, він планує кількість екранів, розставляє пріоритети, створює ескізи і пропозиції, підбирає палітру. Прототип Лендінзі - важливий документ, саме він буде представлений клієнту як варіант майбутнього сайту. Дуже важливо опрацювати тригери захоплення довіри, звести акценти, грамотно розмістити кнопки, які спонукають до дії.
Менеджер формує всі отримані результати аналізу і прототипи. Погоджує з замовником подальші дії і ціну різних варіантів. Вислуховує пропозиції та зауваження. За схвалення макета, передає ТЗ команді.

Термін: 2 дня.

3. Контент

Було б непогано придумати ідеальний шаблон і робити на ньому вчинені сайти, але такого не буває. На наступному етапі необхідно наповнити, поки ще порожній прототип, унікальним контентом.Не хочу набивати ціну, але написати грамотний текст, зовсім не просто. А якщо врахувати, що сторінка просувається під пошукові запити, то в цих текстах потрібно ще органічно розмістити слова в різних словоформах.

Заголовки повинні чіпляти і бити точно в ціль, текст Лендінзі повинен підводити покупця до вчинення дії, картинки повинні виділяти головні переваги і розкривати зміст з першого погляду. Мета Лендінзі продати, тому навіть побіжний перегляд блоків, повинен підвести клієнта до покупки. Як правило, підбирається кілька маркетингових схем, яка буде основною, вирішує замовник, або A / B тест.

Термін: 2 дня.


4. Дизайн landing page

Як показує практика, навіть в дрібницях пророблений дизайн, перевірену і схвалений кількома людьми, не буде прийнятий з першого разу. Як правило, саме цей етап замовники вважають найголовнішим і не внести туди свої корективи просто «злочин».
За результатами A / B тестів дизайн впливає на конверсію незначно, при обліку двох адекватних моделей. Якщо ж в тесті приймати участь убогий дизайн, то розкид CTR буде значним.
У будь-якому випадку наші дизайнери з розумінням і відповідальністю ставляться до кожного замовлення. Дизайн Лендінзі повинен бути солідним і всім своїм виглядом говорити, що бюджет на сайт витрачений не малий, а значить і фірма серйозна.
Звичайно, тут є винятки, наприклад Лендінгем продає дитячі кульки апріорі не серйозний, відповідно і дизайн буде повітряним.

Термін: 2-3 дня.


5. Верстка landing page під ключ (Front-end)

Програмісти дуже вдячні замовникам за те, що вони вважають етап верстки вкрай складним і навіть не намагаються вникати в те, що відбувається. І ми з цим абсолютно згодні. Кожен повинен займатися своєю справою. Верстальник сам підійде до дизайнера і сам задасть своє улюблене запитання «Що ти знову навидумують? Скільки я буду це реалізовувати? ».

»

На етапі верстки дизайн-картинка прив'язується до коду. Програмуються кнопки, посилання, меню та інші елементи сайту. Все вибудовується блоками. І якщо з кривим дизайном сайт може жити, то крива верстка зробить його абсолютно недієздатною.
Самі подумайте, покупець вибрав товар, хоче зробити замовлення, а кнопка «Оформити» пішла за область екрану. Такі помилки неприпустимі. Тому дуже важливо перевірити свій улюблений Лендінгем на кроссбраузерность - правильність роботи в різних браузерах. Це особливо актуально для пристроїв Apple. А так же перевірити адаптивність сайту. Якщо у вас немає мобільної версії, то дуже рекомендуємо її замовити. Трафік з мобільних пристроїв росте кожен день і навіть пошуковики погрожують накладати санкції на сайти без адаптивної верстки.

Термін: 3-5 днів.

6. Натяжка на CMS (Back-end)

Нові CMS з'являються як гриби після дощу. Існують як профільні движки, заточені під конкретну задачу, наприклад продаж запчастин або друк малюнків на гуртках. Так і системи загального призначення. Найпопулярніші з яких: 1С-Бітрікс, Shop-Script, WordPress, Drupal, Joomla !, MODX, Opencart і сотні інших. Якщо дивитися з боку користувача сайту, то йому абсолютно неважливо на якій CMS ваш ресурс. Навіть якщо у вас не буде ніякого движка, для покупця нічого не зміниться.

А ось для менеджера наповнення сайту перетвориться в пекло. Йому доведеться колупатися в коді, прописувати стилі, шрифти, вивчати елементи верстки. Саме для цього і потрібен бек-енд. З його допомогою будується адміністративна частина вашого ресурсу, завдяки чому контент-менеджер з легкістю пише тексти, як в Word, змінює картинки в пару кліків, може відстежувати статистику і багато іншого.

Термін: 1-2 дня.


7. Здача готового Лендінзі

Ну, ось ми і дісталися до фіналу! Щасливий замовник уважно перевіряє роботу, милується результатом спільної праці і прощається. Але ненадовго, причому практично завжди це «недовго» настає на наступний ранок. За ніч людина розуміє, що без якогось слова заголовок точно нікого не зачепить і його терміново потрібно розмістити на сайті. Так само у спливаючому вікні шрифт якось не так виглядає. І прокинувшись одразу телефонує.
Ми тільки за такі «нічні зауваження» і нерідко клієнтів відвідують чудові ідеї. Якщо наші маркетологи не згодні з коригуваннями, то замовник приймає на себе тягар відповідальності за зміни, в будь-якому випадку останнє слово за ним.

Якщо наші маркетологи не згодні з коригуваннями, то замовник приймає на себе тягар відповідальності за зміни, в будь-якому випадку останнє слово за ним

Підводячи підсумок
Приблизно так виглядає поетапне створення Лендінгем Пейдж під ключ. Звичайно опис лише досконале, можна було розповісти про телефонні конференціях з обговореннями нюансів, про прогоні через різні тести, про роботу менеджерів з продажу, про листи, зідзвонився і інших не маловажних моментах. Але це було упущено в силу обсягу статті, який і так вийшов серйозний.
І якщо Ви дійшли до цього рядка, значить, до справи ставитеся грамотно, і детально опрацьовує свої бізнес-ідеї.
Думаю тепер ні у кого не повинно виникнути питань, чому хороший Лендінгем коштує не п'ять копійок і чому на його розробку відводиться так багато часу. Повторюся, що в проекті приймає участь ціла команда, де кожен спец витрачає не одну годину на опрацювання свого напрямку.
А кваліфікацію, рівень, досвід і знання я навіть не став враховувати. Думаю, в своїй області Ви можете сказати те ж саме про себе, з чим я, безумовно, згоден.

У нашому агентстві ви може замовити розробку сайту з унікальним дизайном , Але якщо часу і коштів обмаль, ми розробимо Лендінгем «під ключ» за 1 тиждень на базі готових рішень .

Верстальник сам підійде до дизайнера і сам задасть своє улюблене запитання «Що ти знову навидумують?
Скільки я буду це реалізовувати?