Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування бізнесу в Instagram.

Сьогодні я відповідаю на найбільш часто задається питання: як розкрутити свою справу в Інстаграм

Сьогодні я відповідаю на найбільш часто задається питання: як розкрутити свою справу в Інстаграм? Ми поговоримо про основи, які повинен знати кожен, хто вирішує просувати свою справу в цій соціальній мережі.

Трішки історії. Інстаграм був створений Кевіном Сістромом, випускником Стенфорда, в 2010 році. І за кілька років стартап став мільярдним проектом. В результаті Інстаграм був куплений Марком Цукербергом, засновником Facebook.

За даними Pew Research Center, 17% від загальної кількості користувачів соціальних мереж старше 18 років щодня перевіряють аккаунт в Інстаграм. Ядро аудиторії цієї соціальної мережі представляють молоді люди у віці від 18 до 29 років. Йдеться про нове покоління клієнтів, які часто приймають рішення про покупку під впливом соціальних платформ. У гендерному розрізі в Інстаграм домінують жінки. Користувачі Instagram дуже активно використовують цю мережу. 57% власників перевіряють аккаунт як мінімум раз в день, а 35% роблять це кілька разів на день.

Додаток дуже динамічний і знаходиться в постійному розвитку. За останні роки було багато нововведень, які орієнтовані саме на бізнес. Якщо спочатку це була просто соціальна мережа з можливістю розміщувати фотографії з коротким текстом (і текст ніхто не читав), то зараз це вже повноцінна соціальна мережа з можливістю розміщувати фото, відео, фото-галереї (остання фішка), писати досить об'ємні тексти, ставити хештеги , відзначати людей на фото і т.д. Все це робить Інстаграм дуже зручним інструментом для просування бізнесу.

Але разом з розвитком і збільшенням популярності цього ресурсу, ускладнювалися і методи розкрутки на його базі.

Для початку потрібно визначитися: чи підходить вам Інстаграм?

Ця соціальна мережа насправді підходить для тих сфер бізнесу, яким є, що показати. Бажано показувати кожен день. Показувати щось красиво, цікаво і нетривіально. Інстаграм ідеально підходить для творчих людей, які люблять свою справу і можуть його красиво підносити. Однак не обов'язково бути художником або фотографом. Наприклад, ресторатори, кондитери, турагенти, дизайнери одягу і аксесуарів, стилісти можуть успішно себе представляти. Втім, якщо ви продавець кавунів, але вмієте красиво показати свою роботу, вам в Інстаграм! Зрозуміло, Інстаграм підходить для більшості онлайн-магазинів.

Візуалізація - ось головний кит, на якому стоїть Інстаграм. Аудиторія цієї соціальної мережі відкриває кожен день по кілька разів додаток для того, щоб перегорнути стрічку і насолодитися (!) Візуальним рядом.

Наведу кілька прикладів успішних комерційних акаунтів, які красиво показують свої товари.

oriental_wind - декоратор

utopia_8 - одяг та аксесуари

alohagaia - срібні прикраси

nicole_franzen - фотограф

Тепер перейдемо до практичних порад. Виходимо з того, що у вас вже є зареєстрований акаунт в Інстаграм і найперші кроки ви зробили.

1. Підпишіться на оновлення блогу Instagram for business
У блозі Instagram for business можна знайти рекомендації по використанню цієї мережі для розкрутки проектів. Ви зможете отримувати повідомлення про нові функції і приклади успішного використання Інстаграм авторитетними брендами.

2. Оптимізувати профіль вашої компанії

Оптимізація робить профіль видимим для користувачів пошукових систем. Для оптимізації профілю потрібно зробити наступне:
a) У якості фото профілю встановіть логотип вашої компанії. Якщо у вас поки немає логотипу, використовуйте зображення одного з ваших товарів. Але фотографія повинна бути максимально лаконічною, так як фото профілю мініатюрне.
b) Як ника використовуйте назву вашої компанії і / або слова, які виражають суть бізнесу.
c) Коротко опишіть суть вашого проекту. Пограйте з варіантами тексту опису. Показуйте ці варіанти друзям, питайте, яке саме їм подобається більше, чому.
d) Обов'язково включите в опис ваші контактні дані, якщо є, то і URL сайту. Така можливість є.
Важливо! Зверніть увагу на налаштування приватності, ваш аккаунт повинен бути відкритим!

3. Регулярно публікуйте фотографії, пов'язані з вашою справою.

Наскільки регулярно це потрібно робити - існує маса досліджень в інтернеті за часом, частоті публікацій, залучення аудиторії. Не полінуйтеся і почитайте цю інформацію. В середньому вважається оптимальним 1-3 публікацій в день.

4. Ставте хештеги

Але не переборщіть з цим. За останніми дослідженням маркетингових компаній досить 4-5 міток під фотографіями. Але мітки повинні відображати суть ваших послуг. Бути унікальними. Наприклад: # вкуснаявипечка # тортназаказ # тортиотмарусі.

Подивіться, які популярні хештеги вже є у вашому напрямку, використовуйте їх. Також слід придумати свій особистий хештег і ставити його під кожною фотографією. Якщо ви публікуєте фото різних товарів або послуг, можна придумати до кожного напрямку свій хештег. Тоді приблизно раз на місяць коштує публікувати пост з "навігацією": описом тегів і що саме під ними ховається. Постійно відстежуйте нові і релевантні теги, додавайте їх до своїх постах.

5. Ведіть з аудиторією діалог

Публікуйте розважальні фотографії, викликають посмішку. Задавайте питання, влаштовуйте конкурси та розіграші. На кожен конкурс придумуйте унікальний хештег. Таким чином учасники конкурсу не тільки автоматично будуть рекламувати вас, але і встановлять діалог між собою. Намагайтеся показати, що ваш Інстаграм-аккаунт живий, що в ньому є душа, гумор. Передплатники швидко йдуть з чисто рекламних акаунтів. Використовуйте згадки передплатників за допомогою @. Користувачі люблять, коли про них пишуть.

6. Залучайте передплатників (фоловерів)

Ефективність використання Інстаграм залежить від числа фоловерів вашого облікового запису. Щоб збільшувати кількість передплатників, можна зробити наступні кроки:
a) Підключити аккаунт в Інстаграм до хроніці в Facebook.
b) Відзначати публікуються фото популярними хештегом.
c) Підписуватися на оновлення інших користувачів, коментувати і відзначати сподобалися фотографії.
Кросспостінг фотографій в Facebook - ефективний спосіб привернути увагу ваших передплатників, які ще не знають про ваш обліковий запис в Instagram.

7. Публікуйте відео

З минулого року з'явилася можливість розміщувати відео тривалістю до 60 секунд (раніше було 15 секунд). Знімайте відео та монтують потім в спеціальних додатках прямо на смартфонах. Наприклад в додатку Splice.

8. Використовуйте фільтри

За даними деяких маркетингових компаній, найбільш ефективними вбудованими в Інстаграм фільтрами для обробки фото є Mayfair, Normal і Inkwell. Вони найчастіше генерують відгук користувачів. За інформацією дослідницької компанії Simply Measured, бренди найчастіше використовують фільтри Lo-fi, Valencia, Rise і Amaro.
Також існує маса "зовнішніх" додатків з різними фільтрами. Наприклад, серед блогерів популярністю користується додаток VSCO. Головне не переборщити з фільтрами.

9. Пропонуйте передплатникам знижки

Але не роздавайте знижки просто так. Просіть передплатників зробити щось: написати коментар, згадати ваш аккаунт, поставити лайк і т.д.

10. Показуйте іноді "як це робиться"

Погляд зсередини на те, що ви робите, на виробництво товарів, на обробку фотографій, бекстейдж заходів. Людям завжди цікаво зазирнути за лаштунки. Розповідайте про те, чому ви зайнялися цією справою, як саме ви працюєте над своїм проектом.

11. Виміряйте ефективність просування

Підключіть сервіс аналітики до свого Інстаграм. Можна почати з чогось простого, наприклад, завантажити додаток Abonnenten + (німецькою) або будь-який схожий сервіс. Ці програми будуть показувати вам статистику відвідувань, лайків, кількість нових передплатників, тих хто від вас відписався і т.д. Це необхідно для продуманого аналізу ваших дій в Інстаграм і розробки подальшої стратегії просування і залучення нових передплатників.

12. Вибирайте між бізнес-аккаунтом і особистим

Не так давно в Інстаграм з'явилася можливість створювати формат бізнес-аккаунта - профіль, в якому є посилання на ваш сайт, можливість прямо зі смартфона вам зателефонувати або написати мейл, прив'язати ваш аккаунт до Facebook, дивитися статистику вашого профілю всередині Інстаграм. Решта функціонал по розміщенню фотографій і написання текстів аналогічний з особистим форматом. Вибір за вами.

13. Спробуйте скористатися інструментами просування аккаунта

Наприклад, в Росії дуже популярна платформа plibber.ru, на якій за невеликі гроші можна отримувати реальних передплатників. Такі платформи є і в інших країнах.

14. Ведіть одночасно кілька акаунтів

Також в минулому році з'явилося довгоочікуване багатьма підприємцями нововведення: тепер в Інстаграм можна управляти одночасно декількома акаунтами. Ви можете з одного пристрою, не виходячи з програми, зручно переходити від особистого облікового запису в ваш бізнес-аккаунт. Наприклад, у вас є особистий Інстаграм, в якому діти, котики і сім'я під назвою @marusya_berlin і робочий @tort_by_marusya. Раніше потрібно було виходити з одного і логінитися в іншому. Тепер ви можете перебувати одночасно в обох, просто вибираючи в навігації потрібний в цей момент.

15. Використовуйте сервіси "планування постів"

У самому Інстаграм не можна запланувати пост на майбутнє з автоматичним його розміщенням. Максимум, що з'явилося - це можливість зберігати чернетку. Принаймні поки Інстаграм на цьому зупинився. Але існує зовнішні сервіси, які дозволяють планувати пости на майбутнє. На кілька днів вперед або навіть місяців. Це дуже зручно для бізнесу. Не завжди є можливість безпосередньо в момент події розмістити пост, або немає часу робити пости протягом дня. Тоді на допомогу приходять такі сервіси. Один з кращих безкоштовних російськомовних сервісів в цьому напрямку я вважаю smmplanner.com. Команда цього сервісу також пропонує платні послуги з розкручування в соціальних мережах і масу корисної інформації.

Як ви розумієте, це лише деякі основні аспекти просування бізнесу в Інстаграм. Тема насправді велика і вимагає уважного та індивідуального підходу в кожному конкретному випадку. Описати все в одному пості неможливо, тому задавайте питання в коментарях. Вони стануть основною для наступних постів в рубриці "Робота, кар'єра, бізнес".

Сьогодні я відповідаю на найбільш часто задається питання: як розкрутити свою справу в Інстаграм?
Для початку потрібно визначитися: чи підходить вам Інстаграм?