Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування бренду компанії - методи, способи, інструменти розкрутки

  1. Що таке бренд?
  2. Концепція просування компанії
  3. Що ви продаєте?
  4. Що продають інші?
  5. Складаємо портрет покупця
  6. Що важливо і потрібно покупцям?
  7. Креативна ідея і стратегія
  8. Інструменти просування бренду в мережі Інтернет
  9. Як використовувати різні методи?

В умовах високої конкуренції просування бренду на ринку є важливим завданням для будь-якого бізнесу. І якщо раніше можливостей для формування позитивного іміджу було не надто багато, а вартість оффлайн реклами ще більше обмежувала можливості, то зараз із застосуванням Інтернет-технологій можна досягти чудових результатів навіть при порівняно невеликому бюджеті.

Що таке бренд?

Зміст статті

Найчастіше під словом «бренд» мають на увазі певну торгову марку. Насправді, поняття бренд трохи ширше. Це і торгова марка, і набір образів і ознак, які відрізняють компанію від конкурентів і асоціюються у споживачів з цією торговою маркою. Тобто бренд - це якийсь образ, що сформувався у потенційних клієнтів.

Наприклад, якщо при вас назвуть назва торгової марки будь-яких сухариків, в голові відразу ж сформується цілий набір образів: це і колір упаковки, і логотип, і певні смакові якості, і емоції, пов'язані з ними.

Якщо мова заходить про дорогі товари, то тут додаються ще й асоціації з якістю, статусом, успішністю. Так, людина, що купила автомобіль Тойота, очевидно виглядає успішніше того, хто їздить на Ладі Калина або DEUWOO. А пральна машина або пилосос, зібраний в Німеччині, викликає набагато більше довіри, ніж аналог з тими ж характеристиками, але з позначкою «Made in China».

Звичайно, на сприйняття бренду, в першу чергу, впливає якість товару або послуги. З іншого боку, сьогодні в умовах надлишкового ринку без грамотної реклами і створення позитивного образу домогтися успіху практично неможливо. А тому розкрутка бренду дуже важлива.

Концепція просування компанії

Дуже часто бізнесмени витрачають великі суми на розкрутку, але при цьому практично не отримують ніякої віддачі. В результаті - розчарування, відмова від вкладень в імідж і репутацію, спроби сконцентруватися на прямих продажах.

Причина таких невдач полягає у відсутності продуманої стратегії. А вона, в свою чергу, створюється після детального аналізу товарів і послуг, вивчення конкурентів , А також потреб покупців.

Що ви продаєте?

Перше, що потрібно розуміти, це що саме ви продаєте Перше, що потрібно розуміти, це що саме ви продаєте. Чим ваша пропозиція відрізняється від безлічі інших подібних, в чому їх переваги?

У багатьох випадках знаходяться об'єктивні особливості товару і послуги, на яких потім можна буде робити акценти при створенні піар-матеріалів . Причому, зовсім не обов'язково знайдена особливість буде реальним перевагою.

Можливо, це просто відмінність, яку можна цікаво обіграти. Або навіть щось таке, що є у всіх, але ніхто ще не звернув на це якість уваги.

Наприклад, в XX столітті одна американська фірма виробник пива в описі продукції вказала, що вони розливають пиво тільки в «пляшки оброблені паром». Конкуренти навіть обурилися спочатку, адже фірма описала стандартну для всіх практику. Але зробити акцент на особливостях обробки тари в рекламі не здогадався ніхто. І це спрацювало. Бренд став асоціюватися з високими стандартами чистоти і гігієнічності, що позитивно вплинуло на обсяги продажів.

Отже, постарайтеся знайти для своєї продукції також щось особливе. Це буде ваше унікальна торгова пропозиція (УТП).

Що продають інші?

Ви повинні відрізнятися від конкурентів. А тому обов'язково вивчіть, що вони пропонують своїм клієнтам. І при виборі свого УТП постарайтеся не повторюватися. Інакше просування нового бренду буде не ефективним, адже вас почнуть плутати з конкурентами. А в деяких випадках можна навіть отримати неприємності у вигляді судових позовів від торгових марок, чиї рішення ви випадково повторили.

Ще одна причина для вивчення ринку - відсів невдалих рішень. Зверніть увагу на бренди успішні і не дуже. Проведіть аналіз того, які переваги просувають у вашій сфері діяльності, на чому колеги засновують свою маркетингову стратегію . І робіть висновки. Як то кажуть, вчитися набагато краще на чужих помилках. І на успіхи теж.

Складаємо портрет покупця

Щоб розуміти, кому ви збираєтеся продавати товар або послугу, потрібно «познайомитися» зі своїм клієнтом. Ось приблизний список питань, відповіді на які допоможуть в цьому питанні:

  1. Велика частина покупців - чоловіки чи жінки?
  2. До якої вікової категорії відносяться ці люди?
  3. Який у них рівень доходу?
  4. Чи є якісь спільні інтереси, наприклад, велика частина потенційних клієнтів - автолюбителі, майстри по дереву, рукодільниці і т.д.?
  5. Подібну продукцію частіше вибирають для себе або в подарунок комусь?
  6. Рівень освіти потенційних клієнтів? (Потрібен для розуміння, яка мова спілкування їм ближче)
  7. Які потреби задовольняються за допомогою покупки: перша необхідність, задоволення, підтвердження статусу і т.д.

У вашому списку може і навіть має бути більше питань. Основна мета - скласти максимально докладний портрет споживача . Якщо ви не будете «бачити» свого клієнта, то будь-яка концепція може виявитися помилковою. Наприклад, ви будете звертатися до аудиторії, що складається з керівників бізнесу 40-50 років молодіжним сленгом. Або почнете спілкуватися з домогосподарками мовою сухих цифр і т.д.

Що важливо і потрібно покупцям?

В принципі, цей пункт є найголовнішим. Адже, як відомо, успіху досягає той, хто мислить як споживач, і прагне максимально задовольнити потреби клієнтів. Але не варто бути занадто самовпевненими. Дуже часто думка продавця про те, які параметри є важливими для покупця, і реальність дещо відрізняються.

Наприклад, існує думка, що немає нічого важливішого за ціни. Але практика показує, що ціна є вирішальним фактором тільки при покупці продукції, для якої бренд не має ніякого значення. Наприклад, при виборі солі або цукру. У будь-яких інших випадках ціна є важливим, але далеко не першим фактором для більшості людей.

Так, при виборі побутової техніки майбутні власники уважно вивчають технічні характеристики, гарантійні зобов'язання, інформацію про виробника, дизайн, габарити і т.д. І тільки коли в списку покупця залишаються тільки моделі, однаково підходять по перерахованим вище параметрам, звертають особливу увагу на ціну.

Найпростіший спосіб дізнатися, які характеристики дійсно важливі для споживачів, це - анкетування. Можна проводити опитування на своєму сайті, в соцмережах , Через спеціальні сервіси. Люди в більшості з задоволенням діляться своєю думкою. А тому цей метод дуже ефективний.

Креативна ідея і стратегія

Після того, як ви зібрали інформацію про особливості своєї продукції, потребах споживачів, вивчили ситуація на ринку, можна переходити до складання безпосередньо концепції і планування дій Після того, як ви зібрали інформацію про особливості своєї продукції, потребах споживачів, вивчили ситуація на ринку, можна переходити до складання безпосередньо концепції і планування дій.

А починається вона з креативної ідеї. Вся необхідна інформація у вас вже є. І тепер тільки від вас або від фахівців, які беруть участь в розробці проекту , Залежить, наскільки цікавими та оригінальними будуть ваші слогани, оголошення, інші матеріали.

Порада: креативну ідею, як і будь-які інші рішення, також можна тестувати за допомогою опитувань.

Запропонуйте на своєму сайті або в соцмережах кілька варіантів рішення на вибір і подивіться, що людям більше припаде до душі. Це називається А / Б тестування.

Тепер, коли у вас є ідея, ви розумієте свого покупця і знаєте, які переваги потрібно просувати в першу чергу і на чому робити акценти, можна вибрати найкращі методи просування бренду компанії.

При цьому ви можете використовувати як звичні всім методи телевізійної, зовнішньої, радіо реклами, так і сучасні інтернет-технології, про них варто поговорити докладніше.

Інструменти просування бренду в мережі Інтернет

Існує безліч способів розкрутки в мережі Інтернет, але всі вони об'єднуються двома важливими якостями:

  1. Вигідна ціна. У порівняння з оффлайн-рекламою навіть дорогі рішення в Інтернет виявляються дешевше, а ефективність їх часто навіть вище.
  2. Динамічність. Щоб змінити пару слів на банері, розміщеному на вулицях міста, вам доведеться заново замовляти створення і розміщення плакатів. У мережі інтернет ви завжди можете внести зміни в тексти оголошень, замінити банер або перезаліть відео-ролик, після чого покази будуть продовжені без якихось додаткових витрат.

Саме через динамічності в режимі онлайн дуже зручно тестувати різні рішення - банери, слогани, рекламні ідеї . А в режимі оффлайн варто замовляти вже перевірені рішення. Це допоможе не тільки заощадити кошти, але також уникнути негативу від помилкової телевізійної або зовнішньої реклами.

Існуючі технології:

  • Контекстна реклама. Про неї ми вже багато писали, прочитати докладно про цей варіант ви можете тут.
  • Банери. Можуть знаходитися на сторінках сайтів або у спливаючих вікнах. Якщо контекст і багато інших видів оголошень спрямовані на збільшення продажів, то банери частіше працюють на імідж, підвищують впізнаваність бренду.
  • Відео-ролики. Покази відео-реклами дуже популярні на YouTube і на інших відео хостингах. Ідея полягає в тому, що бажаючі переглянути цікаве відео змушені переглядати по кілька секунд промо-ролика. Метод також працює переважно на підвищення впізнаваності бренду.
  • Вірусні картинки і відео. Дуже ефективний метод. Але розробка «вірусу» може обійтися дорого, так як тут найскладніше - це ідея. Потрібно придумати смішне або оригінальне відео або картинку, куди акуратно «вписати» бренд. Якщо «вірус» виявиться дійсно хороший, то користувачі будуть його поширювати своїми силами, ділитися з друзями, викладати в спільнотах та ін. Прикладом просування бренду за допомогою «вірусу» може послужити кумедна картинка від Google з рекламою поштового сервісу про найчистішому милі. Вона отримала велике поширення в соціальних мережах і на різних сайтах з кумедними картинками.
  • Статті в авторитетних джерелах. Якщо товари і послуги будуть рекомендувати експерти на популярних сайтах вашої тематики, рівень довіри до бренду обов'язково підвищиться. Також ви можете публікуватися в якості експерта на подібних сайтах, ділитися з людьми корисною інформацією, і одночасно ненав'язливо рекомендувати свою продукцію або допомогу.
  • Соціальні мережі. Сьогодні аудиторія соціальних мереж настільки велика, що уявити без їх застосування розкручування бренду на ринку практично неможливо. Залежно від потреб рекламодавця використовуються різні методи. Це і платні банери, і оплачені пости в чужих групах, і розкрутка власних груп і сторінок (як це зробити, ми описували в статті « Основні складові smm »), І прихована реклама в коментарях, коли від імені користувачів вашу компанію рекомендують у відповідь на якесь питання. Зазвичай різні варіанти роботи проводяться комплексно.
  • Прихована реклама. Традиційний варіант підвищення репутації і залучення відвідувачів на сайт, коли від імені користувачів форумів і інших спільнот пишуться пости з рекомендацією звернутися в таку фірму або пошукати інформацію на такий-то сторінці. При цьому користувач є постійним учасником спільноти, користується певною репутацією. А тому і його рекомендації сприймають як добру пораду. Для реалізації цього методу потрібно або заздалегідь заводити акаунти в тематичних спільнотах, або замовляти розміщення рекомендацій у професіоналів, які постійно підтримують «живі» облікові записи на різних майданчиках якраз для подібних цілей.
  • Робота з відгуками і репутацією. У просуванні бренду допоможе не тільки реклама, але і підвищення рівня довіри користувачів Інтернет через відгуки. Так, на майданчиках-агрегаторах ( Яндекс.Маркет , Tiu.ru і ін.) Є можливість залишити відгук про будь-якому товарі. Цим користуються продавці і виробники. Адже відгуки також можна замовити або написати самостійно (в останньому випадку доведеться міняти не тільки облікові записи, але також IP, а краще - комп'ютер, щоб вас не зловили на «накрутку»). Крім того, існує величезна кількість сайтів-отзовіков. І там також можна працювати над підвищенням репутації. Але найкраще, звичайно, якщо в цьому вам допомагатимуть реальні клієнти. Із вдячності і / або в обмін на знижки і бонуси при наступному замовленні.

Як використовувати різні методи?

Як бачите, варіантів використання мережі Інтернет для розкрутки на ринку існує дуже багато. І дуже важливо не розпорошуватися на все і відразу, а скласти продуманий проект просування бренду, і працювати точно у відповідність з планом.

Для вибору пріоритетних напрямків позначають основну мету. Так, якщо вам потрібна, перш за все, впізнаваність, то потрібно робити упор на банери, «вірусний» маркетинг, промо-ролики. Візуальні образи і відео-ряд допоможуть швидше запам'ятати бренд.

Якщо вам на початковому етапі найважливіше залучити покупців на сайт і в магазин, має сенс вибирати, в першу чергу, контекстні оголошення, а також посади в соціальних мережах і рекомендації в спільнотах з посиланнями на проект. А візуальні образи можна залишити на майбутнє. Ну, а для тих, у кого з різних причин є репутаційні проблеми, на першому місці повинні бути відгуки та експертні публікації.

Грамотний план і вибір пріоритетних технологій просування бренду - запорука отримання найкращого результату при мінімальних вкладеннях. Без досвіду інтернет-маркетингу і знання рекламних технологій скласти такий проект і правильно розставити пріоритети досить складно. Та й написання статей, рекламних постів, створення ідеї - все це також вимагає певних знань і практичних навичок. Будь-які помилки при складанні кампанії чреваті втратами репутації і прибутку. А тому для отримання гідного результату найкраще звернутися до професіоналів.

Що таке бренд?
Що продають інші?
Що таке бренд?
Що ви продаєте?
Чим ваша пропозиція відрізняється від безлічі інших подібних, в чому їх переваги?
Що продають інші?
До якої вікової категорії відносяться ці люди?
Який у них рівень доходу?
Подібну продукцію частіше вибирають для себе або в подарунок комусь?
Рівень освіти потенційних клієнтів?