Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування бренду в соціальних мережах: що нового?

Для 33% мілленіалов соцмережі є джерелом новин та найзручнішим способом спілкування - як за діловими питань, так і з особистих. Причому бізнес-аспект використання соцмереж буде тільки зростати - так що брендам варто врахувати цей фактор і підтримувати як свою присутність в соцмережі, так і якість комунікації з передплатниками.

Що впливає на поведінку користувачів в соціальних мережах? По-перше, самі звички користувачів, відповідність профілю тієї чи іншої мережі колі знайомств, інтересам, ритму роботи і відпочинку. По-друге, постійно мінливі інструменти постинга і ранжирування, ніж любить дивувати Facebook, наприклад.

Які зміни відбуваються в основних соціальних мережах? тренди 2016+

1. Головний тренд - молодь втрачає монополію на соцмережі
Facebook стає старше, наймолодша аудиторія - в Instagram. На додаток до даних американської статистики від варто врахувати місцеву специфіку. Так, згідно з опитуваннями Factum Group Ukraine, в уанеті у молоді популярні такі соцмережі, як Vkontakte (середньоденна частка - 53%), Youtube.com (38%), Facebook (22%). Зростання Twitter за даними Gemius за 2015 рік склав 56%, і це теж мережу з молодою аудиторією, але все одно в процентному відношенні їй далеко до популярності «Однокласників», які отримують 34% середньоденної частки відвідувань, але вже аудиторії старшого віку.

Такі зміни в демографії соцмереж призводять до зміни характеру брендів, які в них просуваються: аудиторія Facebook стає все більш солідною, більш платоспроможною, що привертає дорогі бренди, змінює основний тон публікацій. Відповідно Instagram, Vkontakte, Twitter, Youtube залишаються переважно «молодими» соцмережами, і багато підлітків як з них починають, так за їх межі і не виходять.

2. Майбутнє - за мобільним контентом
Сучасним користувачам зручно мати під рукою в одному гаджеті все соцмережі, месенджери, сервіси оплати та інше, включаючи можливість недорогих міжміських дзвінків. Додатки, які зможуть інтегрувати всі ці функції, вже є і користуються величезною популярністю - наприклад, Discover від Snapchat або китайське безкоштовний додаток WeChat.

3. Соцмережі поступово стають пошуковими системами
Google індексує швидко, проте в соцмережах новина розлітається ще швидше, до того ж 88% користувачів більш схильні довіряти джерелу інформації, з яким знайомі особисто. Для пошуку потрібної інформації користувачі все частіше використовують не Google, а звичні їм соцмережі, особливо спеціалізовані: Youtube, Pinterest, LinkedIn, а також Facebook, де у кожної компанії вже є бізнес-сторінка, і Twitter.

Правильне використання хештегів в цьому контексті допоможе бренду виділитися в інформаційному шумі і донести свою пропозицію до користувача. SEO-просування вже теж враховує контент соцмереж, оскільки він індексується пошуковими системами нарівні з матеріалами основного сайту. Так, наприклад, в LinkedIn хештеги не впливають на пошук, тому немає сенсу використовувати їх в постах, тоді як в Twitter, в Instagram і Vkontakte це один з головних пошукових інструментів. Використання хештегів в постах в Facebook допомагає не тільки підтягувати контент за позначеною значком # темі з інших соцмереж, але і приводити на цю посаду користувачів з Google, якщо там шукають популярний тред. Звичайно, нерелевантні використання хештегів тільки погіршує імідж бренду, тоді як помірне і доречне використання сприяє монетизації.

4. Важливі події анонсуються насамперед в соцмережах
Використання соцмереж в передвиборних кампаніях ще раз доводить їхню соціальну значимість. 63% користувачів Інтернету стежать за новинами саме в соцмережах, і часто авторитетним джерелом стає пост офіційної Facebook-сторінки політика або його твіт.

5. Big Data, персоналізація і культура
Завдяки великій статистикою маркетологи знають про користувача соцмереж часом більше, ніж члени його сім'ї. В результаті просування в соцмережах розвивається в двох напрямках: з одного боку, все більша персоналізація рекламних повідомлень, з іншого - формування особливої, клубної культури навколо того чи іншого бренду. Комунікація брендів в соцмедіа все далі відходить від стилю коробейников і прямих продажів, все більше наближаючись до індивідуальної роботи з клієнтом, особливо в люксовому сегменті. Значення культури спілкування виростає в рази, що збігається і зі зміною демографії соцмереж в цілому.

Бонус: 10 секретів ідеального постинга ()

  1. Дотримання правила 70/20/10: 70% - інформативні пости, 20% - посади інших людей або сторінок і 10% - продажу.
  2. Акцент на візуальної інформації: фото- і відеоконтентом діляться на 40% активніше.
  3. Показуйте привабливу сторону свого бізнесу.
  4. Створюйте додаткову цінність сторінки корисними постами ( "how to").
  5. Варіюйте контент в залежності від демографії та поведінки користувачів в соцмережі.
  6. Проводьте акції і конкурси в соцмережах.
  7. Жартуєте.
  8. Займайте принципову позицію з ключових питань.
  9. Стежте за часом максимальної відвідуваності соцмережі і дотримуйтеся свого оптимального темпу постинга.
  10. Не намагайтеся охопити всі соцмережі відразу - занедбані акаунти шкодять бренду, а два-три постійно оновлюваних створюють позитивний імідж.

При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на сторінку www.eduget.com - обов'язкова. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попередньою письмовою згодою правовласника. Дякуємо за співпрацю!

Що впливає на поведінку користувачів в соціальних мережах?
Які зміни відбуваються в основних соціальних мережах?