Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування інтернет-магазину: 75 порад по SEO-оптимізації

  1. SEO-оптимізація структури інтернет-магазину
  2. SEO-контент для інтернет магазину
  3. Просування і впізнаваність бренду
  4. Корисні інструменти для просування інтернет-магазину
  5. висновок
  6. схоже

Залучати відвідувачів на сайт, не витрачаючи гроші на рекламу, відмінний спосіб вести електронну комерцію. Чи не правда?

Звучить приголомшливо. Однак зробити це не так просто.

Щоб підняти видимість інтернет-магазину в пошуковій видачі, не обійтися без потужної SEO-оптимізації. У цій статті ви знайдете список з 75 порад по SEO для інтернет-магазинів, які допоможуть залучити і конвертувати трафік.

SEO-оптимізація структури інтернет-магазину

Структура вашого інтернет-магазину є основою базової оптимізації. На сайті з хаотичною не структурована інформацією користувач не зможе розібратися, легко загубиться і просто піде шукати потрібну інформацію в іншому місці. А пошуковики це бачать і оперативно реагують.

Використовуйте ці поради, щоб поліпшити структуру вашого магазину і зробити його зручнішим для користувачів.

1. Ваш сайт повинен бути на https. Цей протокол допоможе захистити інформацію про клієнтів. Пошуковики довіряють сайтам з https протоколом більше (особливо Google), що дозволяє поліпшити SEO.

Пошуковики довіряють сайтам з https протоколом більше (особливо Google), що дозволяє поліпшити SEO

протокол https

2. Для SEO дуже важлива швидкість. Оскільки час завантаження сторінки збільшує показник відмов, постарайтеся максимально оптимізувати цей показник.

3. Не нехтуйте мобільним трафіком. У 2017 році на мобільні пристрої доводиться більше 50% доходу від інтернет продажів. Тому оптимізуйте сайт для мобільних пристрої якомога швидше.

4. Працюйте над отриманням високоякісних зворотних посилань, щоб підвищити рейтинг сайту і його трафік.

5. Напишіть більш привабливі мета-опису, щоб збільшити CTR для органічного пошуку. Чим вище CTR, тим вище рейтинг сайту.

6. Додайте мітки ALT для всіх ваших зображень. Це не тільки покращує SEO, дозволяючи пошуковикам сканувати картинки, але також може призводити клієнтів через пошук по зображеннях.

Заповнення тега alt для зображень в WordPress

7. Почніть використовувати «хлібні крихти», щоб поліпшити внутрішній зв'язок і структуру сайту.

Хлібні крихти в інтернет-магазині електроніки

8. Якщо в вашому магазині є товари зняті з виробництва або нові посилання з оновленим продуктом, зробіть редирект URL-адреси на нову сторінку. Вся посилальна маса старої сторінки буде переведена на новий URL-адресу.

У блозі студії MEDIOL ми налаштовуємо 301 редирект за допомогою плагіна Redirection.

9. Створюйте сторінки на основі категорій або фільтрів (наприклад, тільки для чоловіків або тільки для жінок). На кожній такій сторінці повинен бути контент з ключовими словами.

10. Правильно структуруйте URL-адреси для відвідувачів і для пошуку. наприклад:

Сторінка категорії: www.suite.com/computers-notebooks/

Сторінка рубрики: www.suite.com/computers-notebooks/brand-acer/

Сторінка товару: www.suite.com/computers-notebooks/brand-acer/aspire-f15-f5-573g-512h

11. Пропонуйте зручну навігацію на рівні категорії в своєму магазині:

Пропонуйте зручну навігацію на рівні категорії в своєму магазині:

Навігація по категорії

12. Оптимізувати зображення. Це дозволить зменшити час завантаження сайту і поліпшити SEO. Для оптимізації картинок ми використовуємо сервіс TinyPNG .

13. Оптимізувати тег Title і не перевищуйте його розмір в 60-70 символів. У заголовок намагайтеся включати ключове слово, щоб привернути увагу користувача.

14. Додавайте соціальні кнопки на сторінки ваших товарів, щоб люди могли поділитися своїми покупками з друзями. А ви зможете більше генерувати органічного трафіку.

15. Перетворіть сторінку помилка 404 в «машину» для продажу. Детальніше про цю сторінку читайте нашу статтю: Покращуємо сторінку «Помилка 404»

16. Збільшіть коефіцієнт конверсії, додавши онлайн-чат на сайт.

17. Створіть і надішліть файли Sitemap і Robots.txt в пошукові системи для сканування та індексування сторінок.

18. Робіть внутрішню перелинковку. Вона відмінно впливає на SEO і зменшує показник відмов. Це допоможе вам піднятися вище в пошуку.

19. Пропонуйте схожі продукти або продукти, які купують інші користувачі, щоб стимулювати додаткові продажі і поліпшити структуру вашого сайту:

Пропонуйте схожі продукти або продукти, які купують інші користувачі, щоб стимулювати додаткові продажі і поліпшити структуру вашого сайту:

Схожі товари в інтернет-магазині

20. Використовуйте ключові слова в тексті внутрішніх посилань замість слів «натисніть тут», «тут» і т.д. Правильні анкор допомагають в ранжируванні сторінок.

21. Оптимізувати контент на кожній сторінці для користувача. SEO - це оптимізація для реальних людей, а не пошукових систем. Зробіть кожну сторінку зручною та зрозумілою.

22. Додавайте заклики до дії. Експериментуйте над ними, проводите А / Б тестування, змінюйте їх в період свят і рекламних акцій.

23. Створіть сторінку «Про нас». Це одна з найважливіших сторінок сайту, як для користувачів, так і для пошукових систем.

24. Фокусуйтеся на ключових словах з довгими хвостами. В умовах жорсткої конкуренції вони мають найбільший потенціал.

25. Додайте ключові слова в категорії. Наприклад, «Взуття спортивне» - популярне ключове слово, яке можна використовувати в якості категорії або розділу сайту.

26. Пошуковики (особливо Google) люблять чисті, короткі, URL-адреси з входженням ключових слів. Тому забудьте про «product_4t4646642». Додавайте ключові слова в URL-адресу та робіть посилання человекопонятний (ЧПУ).

27. Активуйте сертифікат SSL. Google віддає перевагу захищеним сайти.

28. Якщо товару немає в наявності, додайте кнопку «Повідомити, коли з'явиться». Так ви отримаєте контакти потенційних клієнтів і зменшіть відтік користувачів.

Повідомити, коли з'явиться товар

29. Не забудьте використовувати теги заголовків на сторінках вашого продукту. Їх легко додати і поліпшити структуру HTML.

30. Використовуйте канонічний тег, щоб позбутися від дублів і показати пошуковим системам, яка сторінка вашого контенту пріоритетна.

31. Влаштовуйте акції та спеціальні пропозиції, обмежені в часі. Це одна з причин, чому інтернет-магазин Розетка настільки ефективний:

32. Коли користувач робить замовлення на вашому сайті, покажіть, що він все зробив правильно. Подякуйте його за допомогою сторінки «Спасибі» .

33. Вкажіть географічне положення сайту. Якщо вказати географічну приналежність вашого інтернет-магазину до певного регіону або країні, це допоможе пошуковим системам знаходити для вас користувачів із зазначених місць.

34. Створіть карту релевантності для ключових слів і URL-адрес. Ви зможете уникнути канібалізації, коли кілька сторінок просуваються по загальним запитам. Карту релевантності рекомендується оновлювати один раз в 3-6 місяців (в залежності від розміру магазину)

35. Дайте можливість користувачам формувати списки бажань. Багато топові магазини відмінно реалізували цей функціонал. На сторінці кожного товару є кнопка «В список бажань». Так відвідувач може відкладати товари, що сподобалися в окремий список, а потім їм ділиться в соціальних мережах.

Списки бажань в інтернет-магазинах

36. Пошук по інтернет-магазину. Якщо асортимент вашого магазину дуже великий, обов'язково додавайте пошуковий рядок на чільне місце сайту. Ваші відвідувачі набагато швидше знайдуть потрібний їм товар.

SEO-контент для інтернет магазину

Тематична частина вашого онлайн-магазину так само важлива, як і структура.

37. Увімкніть такі фрази, як «Безкоштовна доставка» і «В продажу», щоб максимально підвищити рейтинг CTR.

38. Переконайтеся, що на всіх сторінках сайту є текст не менше 1000 слів. На одну сторінку використовуйте одне ключове слово 3-5 разів.

39. Додавайте докладний, структурований опис для кожного продукту. Без тексту пошукачі не зможуть ранжувати ваш сайт.

40. Почніть вести блог. HubSpot виявив, що компанії, які публікують щомісяця понад 16 постів в блог, отримують найбільшу кількість трафіку:

HubSpot виявив,   що компанії, які публікують щомісяця понад 16 постів в блог, отримують найбільшу кількість трафіку:

Співвідношення кількості постів і відвідуваності ресурсу

41. Використовуйте сезонні тенденції для створення рекламних матеріалів.

42. Публікуйте контент, створений користувачами. Наприклад, в описі продуктів можна використовувати живі емоційні відгуки.

43. Не бійтеся публікувати лонгріди в блозі. Як показує досвід, великі статті привертають більше трафіку.

44. Створіть контент на основі послідовності для кожного етапу покупки. Адже клієнти не завжди купують миттєво. Тобто можна написати про переваги використання продукту XXХ для УУУ. Такі публікації допоможуть користувачам побачити продукт з іншого боку.

45. Використовуйте відеоконтент для демонстрацій продукту. Відео точно також, як і картинки допомагає в SEO і продажах.

46. ​​Записуйте огляди продуктів, порівнюючи ваші продукти з продуктами конкурентів. Це відмінний спосіб продемонструвати сильні сторони, що залучає користувачів. Чим краще контент, тим більше трафіку ви отримаєте.

47. Додайте розділи з інструкціями та FAQ. Чи не багато власників магазинів замислюються про те, щоб надати своїм відвідувачам інструкції або керівництва. Які допоможуть зробити правильний вибір або правильно оформити замовлення на вашому сайті.

48. Формуйте контент-план. Пошуковики люблять постійність, коли сайти регулярно і з однаковою швидкістю оновлюються. За даними Hubspot, якщо створити контент-план і дотримуватися його, це принесе вашому сайту зростання трафіку на 55%.

49. Стежте за новинами пошукового маркетингу. Підпишіться на блоги та групи в соціальних мережах, які пишуть про SEO і пошуковому маркетингу. Може вас зацікавлять:

Просування і впізнаваність бренду

Якщо ви не рекламуєте свій магазин або не працюєте над впізнаваністю бренду, ви не отримуєте пристойну частину трафіку, а відповідно - доходу.

50. соціальне доказ - відмінний спосіб збільшення конверсій. 85% споживачів довіряють соціальним доказам, а також рекомендацій звичайних людей (таких же як вони).

51. Не нехтуйте платним пошуком. Він може стати відмінним драйвером впізнаваності бренду, який внаслідок призведе до органічною покупці (пізніше дотик).

52. Використовуйте мікророзмітки Schema, щоб отримувати розширені сніппети для видачі пошуку:

Сніппети в пошуку

53. У Рунеті багато трафіку припадає на безкоштовні дошки оголошень. Додайте товари на ці дошки оголошень і зв'яжіть їх з вашим сайтом.

54. Зв'яжіться з популярними блогерами у вашій ніші і попросіть їх подивитися ваш магазин або окремі продукти. Для детального розбору ваших товарів, можна відправити безкоштовні зразки.

55. Дозвольте покупцям залишати відгуки на сторінці товару. Адже інші відвідувачі сайту захочуть знати, що думають про ваші продукти інші люди.

56. Ознайомтеся зі стратегією гостьового постінгу, щоб залучити більше трафіку і посилань на ваш сайт. Це також допоможе вам підвищити впізнаваність.

57. Якщо ви в ТОПі по брендовим запитам, це не означає, що не потрібно їх використовувати в платній рекламі. Робіть ставку на фірмові запити , Щоб завжди знаходиться над органічними результатами. Це гарантує, що всі органічні пошуки вашого магазину приведуть їх на ваш сайт.

58. Показуйте вашу експертність в обраній вами ніші. Готуйте експертний контент, щоб ваші читачі (глядачі) були впевнені, що ви профі в своїй справі.

59. Створіть партнерську програму, щоб блогери писали про ваші продукти і рекламували їх на вашому сайті. Швидше за все, це не сильно збільшить продажі, але точно збільшить зворотні посилання на ваш сайт. Це добре впливає на рейтинг в пошуку.

60. Співпрацюйте з некомерційними організаціями або місцевими благодійними фондами. Зробите добру справу і отримаєте посилання на свій сайт.

Зробите добру справу і отримаєте посилання на свій сайт

Інформаційна підтримка на конференції

61.Виступайте спонсорами на місцевих заходах і конференціях. Також хороший варіант отримати високоякісну посилання і підвищити впізнаваність бренду.

62. Зареєструйте компанію у всіх каталогах, пов'язаних з вашою нішею. Основні:

- Яндекс.Довідник

- Яндекс Каталог

- Google Мій Бізнес

63. Увійдіть на тематичних в форумах, пов'язаних з вашими продуктами. І беріть участь в дискусіях, відповідайте на питання, допомагайте читачам радою і т.д.

64. Заохочуйте користувачів залишати відгуки, коли вони купують товари. Для цього можна відправляти автоматичне письмо через N-ну кількість днів після покупки.

Корисні інструменти для просування інтернет-магазину

Є багато корисних інструментів, які допоможуть автоматизувати рутинну роботу вашої електронної торгівлі. Спробуйте деякі з них.

65. Аналізуйте сезонність для ключових слів кожної сторінки вашого сайту. Ключові слова і тенденції пошуку змінюються з часом. Для аналізу можна скористатися сервісами Google Trends і Яндекс.Вордстат .

Тенденції і сезонність в вордстат

66. Увімкніть внутрішній пошук по сайту в Google Analytics, щоб отримати дані про ключові слова, які шукали відвідувачі вашого сайту:

67. Використовуйте інструмент карти кліків в Яндекс.Метрика, щоб бачити, де користувачі найчастіше клацають. Використовуйте ці дані для оптимізації кнопок і форм, щоб збільшити конверсію.

Використовуйте ці дані для оптимізації кнопок і форм, щоб збільшити конверсію

Карта кліків в Метриці

68. Знайдіть популярні ключові слова, які вже приводять відвідувачів на ваш сайт завдяки статистиці пошукових запитів з Search Console і Яндекс.Вебмайстер.

69. Налаштуйте відстеження конверсій в Google Analytics і Яндекс.Метрика для збору даних.

70. Використовуйте сервіс Планувальник ключових слів AdWords і Яндекс.Вордстат, щоб знайти найбільш релевантні ключові, які будуть стимулювати продажі

71. Чи проводите дослідження конкурентів, щоб знати, як і де інші магазини отримують зворотні посилання. Зробити це можна в Serpstat.

Зробити це можна в   Serpstat

Аналіз посилальної маси конкурентів

72. Встановіть Yoast SEO Plugin для WordPress , Щоб усунути всі неполадки з боку SEO. Для OpenCart підійде модуль CompleteSEO, для Magento - Miravist.

73. Використовуйте сервіс згадок, щоб бути викорис, коли про вас говорять інші. Це може допомогти вам отримати зворотні посилання, коли згадують ваш бренд.

74. Контент у вигляді інфографіки та красивого візуального контенту дуже добре поширюється в мережі. Іноді навіть стає вірусним. Зробити якісні зображення або інфографіку можна за допомогою сервісу Canva .

75. Ну і найголовніше. У цифровому маркетингу потрібно постійно ставити нові цілі і завдання, розробляти нові плани. Для цього ідеально підійдуть дошки Trello .

Для цього ідеально підійдуть   дошки Trello

Частина планових робіт в студії MEDIOL

Ці 75 порад допоможуть вам підвищити поліпшити SEO вашого інтернет-магазину, але пам'ятайте, що на миттєвий результат розраховувати не варто.

висновок

Конкуренція серед інтернет-магазинів в пошуку дуже висока. Тому залучення органічного трафіку на ваш сайт складне завдання. Але вона здійсненна!

75 порад в цій статті ідеально підходять для керівників і маркетологів магазинів електронної комерції. Ви можете використовувати їх незалежно від того, чи продаєте ви тільки в інтернеті або є офлайн-точка.

Використовуйте ці поради, щоб поліпшити SEO вашого сайту, залучити більше трафіку і збільшити продажі.

А які дії ви вживаєте, щоб ваш інтернет-магазин займав високу позицію в пошуку?

Пошукове просування інтернет-магазину: 75 порад по SEO-оптимізації

Рейтинг: 5 Оцінок: 1

схоже

comments powered by HyperComments

Чи не правда?
А які дії ви вживаєте, щоб ваш інтернет-магазин займав високу позицію в пошуку?