Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування інтернет магазину самостійно: інструкція по розкрутці з нуля

  1. Як працює пошукове просування інтернет магазину?
  2. Як просунути інтернет-магазин самостійно?
  3. Етап перший: аналізуємо конкурентів
  4. Етап другий: підбираємо ключі
  5. Етап третій: оптимізуємо сторінки
  6. 1. Текстове наповнення
  7. 2. Мета-теги
  8. Швидке SEO: як зробити так, щоб в магазин почали приходити клієнти
  9. Безкоштовне просування в соціальних мережах
  10. Схожі матеріали:

Основна мета будь-якого інтернет-магазину - продаж товарів. І, чим більше відвідувачів заходить на сайт магазину, тим вищі шанси на те, що хто-небудь з них зробить покупку. Але де взяти цих відвідувачів? Як залучити людей на сайт?

Ці завдання вирішує просування інтернет-магазину, простіше кажучи - висновок його на верхні строчки пошукової видачі. На практиці люди, які шукають в Мережі товари або послуги, рідко переглядають більше 4-5 результатів у видачі. Лише одиниці переходять за посиланнями, розташованим нижче 10-й позиції. Тому шанс загубитися дуже високий. Щоб цього не сталося, використовується SEO-оптимізація або, інакше, SEO просування інтернет магазину.

Як працює пошукове просування інтернет магазину?

Перш ніж почати розмову про просування, варто сказати: SEO - не єдиний спосіб зробити так, щоб про ваш інтернет-магазині дізналися. Існує величезна кількість джерел трафіку - сайтів, звідки клієнти будуть приходити до вас. Це соціальні мережі, e-mail розсилка, сервіси відгуків, тематичні форуми і т.д. Каналів просування дуже багато. У цій статті коротко розповімо про основні з них.

Ефективне просування інтернет магазину неможливо без пошукової оптимізації сторінок. Будьте готові до того, що процес цей досить довгий і непростий. Пошукова оптимізація хороша тим, що працює на тривалий результат, хоча і забирає чимало часу. Якщо ви все зробили правильно, то ваш магазин виявиться в ТОПі пошукових систем. І люди, які шукають, наприклад, оригінальні світшоти, з великою часткою ймовірності прийдуть саме до вас.

Схема дуже проста. Пошукові системи (Гугл, Яндекс) ранжируют сайти по безлічі критеріїв, проте основний критерій не змінюється: чим краще сторінка сайту відповідає на введений користувачем запит, тим вище ця сторінка буде в пошуку. Таким чином, мета пошукової оптимізації - зробити контент на сторінках сайту максимально відповідає запиту користувача. Якщо ваш магазин пропонує колекцію жіночих світшоти - відвідувач повинен отримати вичерпну інформацію про те, що таке світшоти, як він виглядає і скільки коштує:

Пошукові роботи піднімають вгору ті сайти, інформація на яких подана зручно для користувача, грамотно оформлена і відповідає пошуковому запиту. Такі сайти швидше потрапляють в ТОП, а відвідувачі затримуються на них довше. Вам залишається тільки одне - підштовхнути їх до покупки.

Як просунути інтернет-магазин самостійно?

Для будь-якого сайту, в тому числі і для інтернет-магазину, важлива правильна оптимізація. Під оптимізацією розуміється «загострювання» контенту (текстів, заголовків, мета-тегів) на сторінках сайту під вибрані запити. Це дозволить пошуковим роботам зрозуміти, про що ваш сайт, і показувати його користувачам, які введуть відповідні запити.

Тут варто зробити застереження, що просте додавання в аби який текст ключового слова з SEO нічого спільного не має. Так само, як і прописування одних лише ключів на сторінці - ще не оптимізація. У першому випадку ключ загубиться в масі інших слів, які не мають відношення до справи, і позиція сайту у видачі не зміниться. У другому - сайт має всі шанси потрапити під бан пошукової системи через переоптімізаціі, тобто перенасичення ключовими словами. Це - типові помилки, якими грішать початківці оптимізатори і власники інтернет-магазинів.

Тим часом, розкрутити інтернет-магазин самостійно цілком можливо. На перших порах досить вивчити основи, дотримуючись наступної простої інструкції.

Етап перший: аналізуємо конкурентів

Аналіз конкурентів допоможе зрозуміти, наскільки сильні суперники будуть у вас в боротьбі за місце в ТОПі. Існують вузькоспеціалізовані сервіси: SerpStat , MegaIndex , SEMrush і т.д. Більшість з них платні, але надають при цьому безкоштовний промо-період або урізану версію звітності. Сервіси корисні тим, що дозволяють отримати список конкурентів, а також дізнатися, за якими ключовими словами вони просуваються, який вік їхніх сайтів, дають уявлення про обсяг трафіку і зразковому бюджеті на просування. Більшість сервісів розраховані на SEO-фахівців, тому на початкових етапах ви можете скористатися іншим простим способом. Введіть основні запити, за якими ви збираєтеся просувати свій магазин, і перегляньте перші 5-10 посилань у видачі. Це дозволить приблизно оцінити складність просування. Якщо на топові позиції - розкручені «монстри», як на скріншоті нижче (Lamoda, Wildberries), доведеться або добре вкладатися в SEO, або шукати інші шляхи.

Етап другий: підбираємо ключі

Підбір ключів або складання семантичного ядра - то, без чого неможлива розкрутка інтернет магазину. Список ключів може складатися з десятків або сотень найменувань - в залежності від кількості планованих розділів на сайті. Найпростіше використовувати для підбору ключів Яндекс.Вордстат . Цей сервіс наводить дані по частотності запитів, а також показує, що ще шукали люди, що вводили ваш запит:

Зверніть увагу на два основні моменти:

  1. Частотність - колонка «показів в місяць». Чим вище цей показник, тим частіше люди вводять запит. Під високочастотні запити краще оптимізувати Головну сторінку і відповідні сторінки розділів. Наприклад, розділ каталогу з жіночими моделями світшоти оптимізуємо під запит «світшоти жіночі». Під низькочастотні запити заточуємо статті і сторінки конкретних товарних позицій.
  2. Додаткові ключі - колонка «схожі запити». Ця інформація допоможе вам зрозуміти, що ще шукають люди, які цікавляться вашим товаром. Для власників інтернет-магазинів це цінно остільки, оскільки дозволяє запустити механізми ап-Сейлем і крос-Сейлем, тобто запропонувати користувачам додаткові або супутні товари. На сайті це виглядає як блок «разом з цим товаром купують ...» або «вас також може зацікавити ...».

Етап третій: оптимізуємо сторінки

Для правильної оптимізації сторінки під вбрання ключове слово важливо дотримати наступні нюанси.

1. Текстове наповнення

Про написання хорошого SEO-тексту докладно розповідає стаття «Як підняти сайт в пошуку», тому на тексті зупинятися не будемо. Обмовимо лише два моменти:

  • На сторінках категорій текст повинен розташовуватися під списком товарів. Це специфіка інтернет-магазину - користувач приходить не заради читання, а заради покупки. Якщо категорія включає безліч товарів, краще налаштувати автоматичну розбивку на сторінки по 10-20 позицій на кожній. Так користувачеві буде зручно переглядати товари і читати текст.
  • Текст повинен бути оптимізований під ключ, релевантний представленим на сторінці товарам. Можна використовувати від одного до трьох ключів, додаючи до них такі слова, як «купити», «недорого», «замовити».

2. Мета-теги

Оптимізація мета-тегів має величезне значення, оскільки саме теги в першу чергу аналізуються роботами. Пошукові роботи не «читають» текст в прямому сенсі слова. Замість цього вони враховують його технічні показники: частоту народження того чи іншого слова, семантичне оточення фокусної ключового запиту, відповідність ключів в тексті і в заголовках. Щоб дати роботу «зрозуміти», про що сторінка, йому потрібно дати можливість зчитати інформацію в тегах. Якщо робот не може зчитати інформацію - він не може і підняти сайт в пошуку. Тому при ранжируванні сайтів більше шансів мають ті сторінки, на яких фокусний ключ прописаний в мета-тегах.

Для оптимізації важливо грамотне заповнення наступних мета-тегів:

  • Title - заголовок сторінки. Тег title, як і текст на сторінці, враховується Яндексом при формуванні сниппета (короткого опису) сайту в результатах пошуку.

Title сторінки

  • Description - текстовий опис сторінки, яке задається користувачем і відповідає на питання «Про що сторінка? Який товар представлений на ній? ». Особливість description - в тому, що цей тег використовується для формування сниппета в пошуковій видачі Гугла:

Сніппет, сформований на основі заповненого тега description

  • Заголовки H1 ... H6. Заголовки допомагають користувачеві зрозуміти, чи правильний розділ магазину він вибрав. Також включення пошукових запитів в заголовки покращує видимість сайту в пошукових системах.
  • Alt і title картинок. Ці мета-теги «повідомляють» пошуковим роботам, що зображено на ілюстраціях. Також текст тега alt виводиться на сторінці замість ілюстрації, якщо в браузері користувача відключений показ картинок.

Безумовно, прописувати теги і писати продають тексти іноді буває досить складно, особливо якщо у вас десятки-сотні товарних категорій і, відповідно, сотні-тисячі товарів. Це - дуже рутинна робота, але вона приносить результат. Тому якщо не хочете писати тексти або вставляти теги самостійно, то найшвидший і найдешевший спосіб - замовити це SEO-копірайтер на який-небудь фріланс біржі. Я рекомендую цю . Зазвичай процес пошуку виконавця займає до одного-двох годин, в залежності від складності завдання і призначеної вами ціни за виконання. Головне, що можна порадити при виборі виконавця - читайте відгуки клієнтів про нього.

Швидке SEO: як зробити так, щоб в магазин почали приходити клієнти

SEO - процес, який може зайняти місяці і роки. Але для власників інтернет-магазинів важливо, щоб перші клієнти почали приходити відразу після створення сайту.

Розкрутка інтернет магазину в пошукових системах може бути швидкою - якщо використовувати так зване швидке SEO.

Основні етапи оптимізації були розглянуті вище. Тепер - кілька слів про те, як прискорити цей процес.

  • Підбір ключових слів. Виберіть основні фрази, за якими можуть шукати ваш продукт або послугу. Відкиньте уточнення - інакше ключів вийде занадто багато. Хороший приклад - «жіночий світшоти». Поганий приклад - «довгий жіночий світшоти з оленями».
  • Метатеги title і description. Для інтернет-магазинів можна використовувати правила динамічної підстановки тегів - таку можливість зазвичай надає движок, на якому розробляється магазин.
  • Найменування зображень. Картинки, що завантажуються на сайт, повинні мати читаються назви. Хороший приклад - sweatshirt. Поганий - s34gtw56. При цьому не обов'язково вручну перейменовувати кожну картинку - існують програми, що автоматизують цей процес (наприклад, FastStone ).

Безкоштовне просування в соціальних мережах

Трафік з пошуку - хоч і вагома, але не стовідсоткова частка ваших потенційних клієнтів. Значна частина людей шукають товари не в Гуглі або Яндексі, а в соцмережах. Більш того: навіть ті, хто не шукає ніяких товарів, проводять Вконтакте, Фейсбуці, Інстаграм і інших соцмережах від півгодини до 3-4 годин в день. Переглядають спільноти, в яких цілком може виявитися ваша реклама. Чіпляються поглядом за спокусливі фото в Інстаграме. Бачать в стрічці рекламні пости або просто корисну інформацію з посиланням на інтернет-магазин. Соцмережі - потужне джерело трафіку. Тому просування в соціальних мережах (SMM, Social Media Marketing) стрімко набирає обертів.

Детальніше про те, що краще для вашого інтернет-магазину: SMM або SEO, - читайте тут .

Просування магазину в соціальних мережах можливо декількома шляхами. Приємною новиною для власників молодих магазинів стає абсолютну рівність. Якщо для потрапляння в ТОП пошуку доводиться обходити уже розкручених конкурентів, то просування магазину Вконтакте або Інстаграм не має на увазі такого потужного суперництва.

Основний упор робиться на корисність і цікаву подачу контенту. При цьому важливо не допустити головну помилку, про яку ми пишемо в цій статті .

Розглянемо коротко основні шляхи просування на прикладі соцмережі Вконтакте (щоденна аудиторія - понад 87 мільйонів чоловік).

  1. Платна реклама в тематичних спільнотах. Групи з великою кількістю активних передплатників охоче приймають заявки на платне розміщення постів. Вартість публікації на добу починається від 100 рублів.
  2. Налаштування рекламних кампаній - показ вашого рекламного поста в стрічці цільової аудиторії. Це може бути, наприклад, пост із запрошенням купити модний недорогий світшоти за 999 рублів, який буде показуватися тільки дівчатам 18-25 років,
  3. Персоналізована розсилка - пряма розсилка запрошень відвідати магазин через «особисті повідомлення». Вибираючи цей спосіб, потрібно пропонувати дійсно вигідні умови або цікаву інформацію - інакше високий ризик потрапити в «бан»,
  4. Просування шляхом створення власної групи. Створення паблік інтернет-магазину і запрошення в нього активних користувачів, які будуть цікавитися вашими новинами, робити репости, зазивати друзів.

Перші два способи є платними, а третій пов'язаний з великим ризиком блокування сторінки через скарги на спам. Тому для просування в соціальних мережах більшість підприємців використовує групи, тому що вони безкоштовні. Більш того, завдяки широким можливостям верстки, групу фактично можна перетворити в повноцінний аналог сайту: зробити аватар, красиве графічне меню, додати товари і т.д. Якщо вам необхідно подібне оформлення, то можете звернутися до нас. Ми оформили вже сотні груп. подробиці тут .

У даній статті розглянуті лише найбільш популярні способи самостійного просування інтернет-магазину. Більш докладно про те, як управляти репутацією магазину, будувати відносини з клієнтами, отримувати більше цільового трафіку - в наших наступних статтях.

Автор статті: Ситникова Лідія, інтернет-маркетолог

Схожі матеріали:

PS Ваш лайк або коментар надихає нас на нові статті.

Як працює пошукове просування інтернет магазину?
Як просунути інтернет-магазин самостійно?
Але де взяти цих відвідувачів?
Як залучити людей на сайт?
Як працює пошукове просування інтернет магазину?
Як просунути інтернет-магазин самостійно?
Який товар представлений на ній?