Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування молодого сайту в пошукових системах

  1. Просування молодого сайту і старого
  2. Небезпечна оптимізація молодих сайтів
  3. Надійне SEO просування нового сайту
  4. Підвищення довіри до сайту
  5. посилальне оточення
  6. Прямий трафік з закладок
  7. Реклама на сайті
  8. SSL-сертифікат
  9. сторінка контактів
  10. Веб-аналітика сайту
  11. джерела трафіку
  12. сигнали бренду
  13. вхідний маркетинг
  14. Splash-сторінки
  15. партизанський маркетинг

Просування молодого сайту - це дуже актуальна проблема в області SEO. Особливо для малого і середнього бізнесу. Великі гравці з цим проблем не мають, так як дозволяє бюджет. А от іншим доводиться сутужно.

А от іншим доводиться сутужно

Тому в цій статті дану ми вирішимо проблему. Я розповім, яку техніку варто використовувати просуванні в пошукових системах, а від яких потрібно відмовитися.

Просування молодого сайту і старого

Перш ніж почати розмовляти про просування молодого сайту, спочатку потрібно виділити головна відмінність старого проекту від нового.

Нові Старі Немає авторитету Сформоване довіру Немає аудиторії Більше даних для аналізу Немає накопиченої статистики Старим і авторитетним багато пробачити Чистий карма

Для початку варто сказати, що у молодих сайтів немає авторитету. А звідки йому взятися якщо проект тільки що вилупився і немає ніякої статистики. Також немає і аудиторії.

Але щоб цей момент швидко виправити, перед запуском можна створити групу в соціальній мережі і там набирати цільову аудиторію. А потім, коли сайт буде готовий, цих людей можна перенаправити на новий проект.

В принципі, це хороша стратегія!

У вас є початкова аудиторія, з якою можна взаємодіяти. Також буде накопичена певна статистика. Вона дасть можливість пошуковим системам більш детально дізнатися сайт. Якщо все в порядку, то це потім добре позначиться на просуванні.

А ось у старих сайтів вже сформувалося якесь довіру пошукових систем і користувачів. Тому молодим проектам іноді дуже складно конкурувати з такими ресурсами.

Також варто сказати, що на топові позиції видачі клікають частіше. В результаті такі проекти отримують більше статистики. А ті, хто нижче, отримують менше трафіку і статистики.

Однак система іноді може підмішувати сайти і нові проекти вставляти на перший позиції разом зі старими. Тобто йде така рандомизация видачі.

Таким чином, система дає молодому проекту мінімальний шанс отримати аудиторію. Потім пошуковик аналізує поведінку аудиторії на такому ресурсі. А далі вже він приймає рішення, на яку позицію видачі ставити даний проект.

По суті, старі сайти витіснити з топа не так просто. Особливо в Google. Там немає такої рандомізації, як в Яндексі. Тобто видача більш стабільна.

А як багато хто дивиться за конкурентами?

Зазвичай більшість заходять на авторитетний сайт і дивляться чи є він в топі по заданих ключів. Якщо є, значить потрібно робити все так, як у нього.

Насправді, так робити не можна!

Адже часто на авторитетних сайтах можна побачити банальний Переспа. Але це не означає, що вам потрібно це повторити у себе. Просто авторитетним ресурсів багато пробачити. А якщо ви тупо все будете копіювати на свій проект, то заробите погану карму.

Небезпечна оптимізація молодих сайтів

Отже, в чому полягає небезпечна оптимізація молодих сайтів? Ось основні її техніки:

  • закупівля посилань
  • Комерційні ключі в анкорах
  • Додавання seo тексту
  • Використання агресивних методів просування

Небезпечна оптимізація молодих сайтів

У перший рік я б не рекомендував купувати посилання. Звичайно ж, самі лінки потрібні. Тому нижче ми про цю ще поговоримо.

Якщо ж розміщуєте посилання, то ні в якому разі не використовуйте комерційні ключові слова в анкорах. Пінгвін від Гугла і Минусинськ від Яндекса в такому випадку не змусять вас довго чекати.

На основі таких алгоритмів сайт або знижується на всі запити (крім брендових), або з ним все нормально і посилання допомагають.

Додавати seo контент теж не потрібно!

Додавайте тільки так, як буде зручно для користувача. Якщо це розділ товарів, то великі полотна тексту додавати не потрібно. Тільки пару важливий пропозицій.

Якщо це картка товару, то буде більш докладний опис продукту, відгуки, коментарі, огляди і так далі. Якщо ж карток дуже багато, то хоча б опрацювати спочатку з пріоритетними товарами.

Якщо ж говорити про інформаційні сайти, то тут все вирішує якість самих статей.

Також не рекомендую використовувати агресивні методи просування. Під ними мається на увазі Переспа тексту, внутрішня і зовнішня перелинковка і все те, що можна накрутити.

З приводу сео текстів.

Зазвичай під цю категорію підпадає матеріал, який переповнений ключовими словами. Часто їх виділяють жирним для більшої видимості.

Часто їх виділяють жирним для більшої видимості

SEO текст

Також сам текст виглядає нечитабельним для користувача. Тому такий контент я б не рекомендував публікувати на своєму сайті.

Ще один приклад, коли часто вставляють ключевик в прямому входження і при цьому розбавляють текст. Це теж варіант переспама.

Це теж варіант переспама

Переспа ключового слова в прямому входження

Ось нижче приклад переоптімізаціі заголовків. Ключове слово «рольставні» дуже часто повторюється.

Переспа заголовків

Пошуковики (особливо Яндекс) таке повторення не люблять. Якщо це все не виправити, просуватися по даному запиту буде практично неможливо.

Дуже часто такий Переспа зустрічається в навігаційному меню. Наприклад, всі рубрики можуть містити певні слова. Тому рекомендую розбавляти текст або видаляти зайве.

Тому рекомендую розбавляти текст або видаляти зайве

Переспа в меню

Надійне SEO просування нового сайту

Рекомендую завжди використовувати більш надійне SEO просування нового сайту і авторитетних проектів. Ось основні шляхи вирішення:

  • підвищувати довіру
  • Аналітика
  • Збільшувати кількість джерел трафіку
  • Підвищувати брендову складову
  • Вести блог або інші проекти (елементи вхідного маркетингу)
  • Splash-сторінки
  • Використовувати партизанський маркетинг

підвищувати довіру   Аналітика   Збільшувати кількість джерел трафіку   Підвищувати брендову складову   Вести блог або інші проекти (елементи вхідного маркетингу)   Splash-сторінки   Використовувати партизанський маркетинг

Підвищення довіри до сайту

контент

Що стосується підвищення довіри до сайту, то на перше місце завжди потрібно ставити оригінальний і оновлюваний контент. адже це основа сео оптимізації .

Зазвичай деякі спочатку по швиденькому все сфабрикувати. А далі запускають новий сайт з сотнями статей і потім сидять на попі рівно.

Тобто при закритому сайті вони починають публікувати стільки постів, поки не заб'ють контентом все рубрики. Тільки потім починають відкривати проект і пускати його у вільне плавання.

Насправді це погана стратегія просування молодого сайту!

Коли ресурс поступово підвищує кількість сторінок, тоді пошуковик більш активніше починає індексувати сайт.

Також це надає більше авторитетності.

Пошуковики бачать, що проект поступово розвивається. Ще накопичена статистика по старим сторінок буде впливати і на нові.

Тому якщо у вас інтернет-магазин, то краще спочатку відкрити одну категорію і з нею випустити сайт в світло. Далі через тиждень запускаємо другу рубрику і так по наростаючій. Це набагато краще, ніж просто запустити проект з повним контентом і потім нічого з ним не робити.

посилальне оточення

Ще на довіру впливає гарне Посилальне оточення. Якщо за посиланням йде трафік з зацікавленою аудиторією, тоді такий лінк буде хорошим.

також гіперпосилання може підкреслювати авторитет сайту. Наприклад, розробник вашого сайту додав вас в своє портфоліо.

Ясна річ, в такому випадку трафіку чекати не доводяться. Але наявність такого посилання може підкреслити ваш статус. Тобто ви вже співпрацюєте з кимось і про вас знають.

Також можуть бути посилання інфо-партнерів.

Наприклад, коли заходиш на сайт конференції, то внизу можна побачити купу банерів на інші проекти. Хоч по таких посиланнях мало клікають, вони теж дають користь.

Згадки та відгуки також важливі для довіри. Згадка - це текст або посилання у вигляді адреси сайту або назви компанії. Відгуки можуть бути як зовнішні (бізнес-довідники і так далі), так і внутрішніми (на вашому сайті).

Класний кейс про те, як безкоштовно збирати круті відгуки . Викладено більше 10 робочих методик і все в одному місці. Обов'язково почитайте цей мануал.

Прямий трафік з закладок

Для seo просування молодого сайту дуже добре допомагає прямий трафік з закладок. Люди дуже часто додають сподобалися або важливі сторінки до себе в закладки. Тому таким користувачам я рекомендую допомогти. Наприклад, прикрутити на сайт функцію додати в закладки.

Також в мережі є чимало закладних сервісів.

Кнопки Pocket для закладок

Найбільш популярний з них - це Pocket для відкладеного читання. Можна зробити на своєму проекті кнопку від даного сервісу. Людина натисне на неї, і сторінка відразу ж вирушає на сервіс в закладки.

Реклама на сайті

Ще на довіру сайту дуже сильно впливає реклама і дратівливі елементи. Взагалі, на молодий проект я не рекомендую ставити рекламні блоки. Багато як правило, після десяти постів ставлять блоки контекстної реклами від Google Adsence.

Може ви і заробите пару баксів. Але це не те, заради чого варто морочитися.

Перші півроку взагалі, краще не розміщувати рекламу. Спочатку заробіть який-небудь початковий авторитет, який потім допоможе в розкручуванні.

А далі потихеньку можна розміщувати рекламу. Це буде нестрашно оскільки вже буде багато чинників, які допоможуть сайту краще ранжуватися в пошукових системах.

SSL-сертифікат

Ну і звичайно ж, якщо ви тільки запускаєте сайт, то краще відразу його робити на https. При оптимізації молодих сайтів це мало не одна з перших завдань. Придбайте собі ssl-сертифікат для використання захищеного протоколу. До нього у пошуковиків більше довіри.

Під звичайні інформаційні сайти рекомендую купувати безкоштовний ssl-сертифікат для домену від Let's Encrypt. До нього у пошуковиків більше довіри. Також в якості партнера виступають дуже великі компанії. Наприклад, Google, Facebook і так далі.

Для інтернет-магазину потрібно буде використовувати платний більш захищений сертифікат. А для банків та інших фінансових організаціях сертифікат буде ще на рівень вище.

сторінка контактів

Також для підвищення довіри я рекомендую звернути увагу на сторінку контактів. Рекомендую її робити багатшою. Тобто не просто викласти один e-mail і пару номерів телефону. А розкрити всі контакти в більш гарній формі.

А розкрити всі контакти в більш гарній формі

сторінка контактів

Вкажіть телефони різних відділів компанії. Зробіть красиву форму для зв'язку з e-mail. Обов'язково вкажіть адресу і додатково вставте карту Google або Яндекса. Так людина зможе відразу сформувати шлях проїзду.

Також ставимо гарні кнопки на групи в соціальних мережах. Ну і обов'язково потрібно вказувати повний режим роботи. Це дуже важливо для людини.

Якщо ж у вас працює онлайн-консультант, то обов'язково виведіть його на сторінці контактів. Ще нижче під спойлерами можна виводити список найчастіших запитань.

Наприклад, перш ніж людина напише своє питання в формі контактів, нижче йому заздалегідь пропонують поглянути на найчастіші запитання. Як правило, це часто використовується для технічної підтримки клієнтів.

Веб-аналітика сайту

Обов'язково для просування сайту потрібно використовувати системи веб-аналітики (Яндекс Метрика і Google Analytics). Наприклад, можна використовувати карту кліків і тим самим дивитися, які посилання затребувані, а які ні. Далі на основі цього міняємо структуру внутрішньої перелинковки і контенту.

Далі на основі цього міняємо структуру внутрішньої перелинковки і контенту

Карта кліків

Якщо це інтернет-магазин, то на головній сторінці можна побачити незатребувані товари. Їх потім можна буде прибрати, залишивши тим самим тільки популярні товари.

Ще при SEO аналізі сайту потрібно дивитися на показник відмов і перегляди сторінок. Це важливі сигнали, які говорять про те, як користувачі взаємодіють з майданчиком.

Також сюди відносять і різні SMO-елементи. Це оптимізація під соціальні мережі. Сюди відносимо різні соціальні кнопки, віджети, форми коментарів, мікророзмітки і так далі.

Постійно стежте за навантаженням сайту. При поганому хостингу сайти можуть лежати навіть при невеликих навантаженнях. Я так використовую Beget ru . Проекти на ньому працюють дуже швидко і надійно. З навантаженням проблем взагалі, немає.

Ще буде досить непогано якщо у вас буде свіжий погляд з боку. Тобто дайте іншим фахівцям оцінити ваш сайт. Можливо, вони знайдуть втрачені помилки.

джерела трафіку

Потрібно постійно шукати нові джерела трафіку на сайт. Пошуковий трафік - це звичайно ж круто. Але додатково потрібно підключати соціальні мережі, контекстну рекламу, розсилку і так далі.

Якщо ж основна частина відвідувачів буде йти з пошуку, то це погано. Як тільки потрапите під фільтр або вас виб'ють конкуренти з топа, то заходити на проект практично ніхто не буде.

А якщо буде диверсифікація джерел трафіку, то ви завжди будете підкріплені. Навіть будучи під фільтром, ви все одно будете отримувати трафік.

сигнали бренду

По ньому пошуковики визначають, скільки можна давати довіри певного сайту По ньому пошуковики визначають, скільки можна давати довіри певного сайту. Для вирішення такого питання вони ставлять перед собою певні завдання.

Наприклад, чи є реальні люди, які працюють за цією адресою?

Припустимо, на сайті вказано адресу магазину. Пошуковику буде цікаво, а чи дійсно там хтось працює.

Як він це може визначити?

Автоматичними методами він визначає по бізнес-довідників. Наприклад, Яндекс довідник. Також в додатковому арсеналі є асесори, які цю інформацію можуть додатково перевірити.

Наприклад, у Яндекса є свої оффлайн асесори, яким платять за перевірку такої інформації. Тобто такі люди ходять по точках і перевіряють, чи присутній дана фірма за такою адресою чи ні.

Сайти повинні мати авторитетні соціальні акаунти. Якщо ви не посилаєтеся на них, то це буде гірше.

Також пошуковики звертають увагу на повну контактну інформацію. Про це ми вище говорили. Тому завжди створюйте більш інформативні сторінки контактів. Обов'язково відкривайте їх для індексації.

Ще звертають увагу якщо фірма офіційно зареєстрована на державному рівні. Як мінімум, це наявність якихось сертифікатів на сайті.

Деякі проекти роблять окремий розділ «Сертифікати» і посилаються на нього жодна стаття. Наприклад, зі сторінки контактів або про нас.

Наприклад, зі сторінки контактів або про нас

Загалом, пошуковики теж люблять, коли на сайті є сторінка з викладеними сертифікатами. Це підвищує довіру.

Ще пошуковики дивляться чи отримує сайт трафік з різних джерел. Це теж дуже важливо, і ми про це вище вже говорили.

Також в сигнал входить якщо пошуковий трафік має брендові запити. Важливо щоб люди шукали контент за назвою сайту або компанії. Це дуже сильний сигнал для пошукача. Тобто сайт стає тоді популярним.

Брендовість можна підвищувати також і через оффлайн. Наприклад, давати прес-конференцію або оголошення в газеті. Але варто також додати, що пошукові системи можуть відслідковувати різні заходи через онлайн афіші.

Одне тільки згадка може служити хорошим сигналом для пошукових систем. Таким чином, система відстежує інформацію і вже розуміє, які компанії і акції взаємодіють з вами.

вхідний маркетинг

Для просування молодого сайту і більш авторитетного проекту дуже корисно використовувати елементи вхідного маркетингу. Зазвичай для цього на проекті заводять окремий інформаційний розділ з корисними статтями. Наприклад, блог.

Це добре тим, що на інформаційний сайт люди більш активно посилаються. Є велика ймовірність, що людина посилатиметься саме на корисну інформацію, ніж на картку товару.

У підсумку на блог будуть посилатися частіше. Так буде накопичуватися статистика сайту, що в подальшому може вплинути і на сео.

Можна також вести і інші проекти. Наприклад, займатися email розсилкою .

Якщо збираєте базу передплатників або у вас є клієнти, то ви їм можете відправляти раз в тиждень якісь пропозиції, корисні статті або новини.

Таким чином, поштова розсилка допоможе вам отримати ще одне додаткове джерело трафіку на сайт. Це також впливає на SEO, хоч і побічно.

Тобто молодому проекту поки ніде взяти поведінкових факторів . А де їх взяти, якщо на сайт ніхто не приходить? Ось для цього можна використовувати такі джерела трафіку.

Що ще можна задіяти для вхідного маркетингу:

  • Новини, PR
  • інфографіка
  • Email-розсилка
  • Блоги
  • Соціальні мережі
  • гостьові статті
  • Форуми
  • Відео
  • дослідження
  • подкасти
  • презентації
  • Вебінари

Дуже добре працюють вебінари для інтернет реклами своїх продуктів або послуг. Також можна використовувати різні презентації. Вони дуже тісно пов'язані з вебінару.

Ще корисно проводити різні дослідження. Це хоч і трудомісткий, але зате є великий шанс, що на вас почнуть посилатися великі ЗМІ. У своїх постах вони будуть говорити, що проводилися певні дослідження і далі давати посилання на вас.

Це буде дуже круто!

Деякі компанії ще створюють форум. Як правило, там клієнти публікують свої питання, на які адміністрація або інші користувачі дають відповіді. В результаті користувачі самі генерують контент.

Це іноді буває дуже корисно для зворотного зв'язку зі своїми клієнтами. Наприклад, для технічної підтримки. Користувачі задають питання, а ви їм даєте відповіді.

Самі форуми теж дуже просто створюються. Для цього є спеціальні CMS. Після установки спробуйте продумати структуру проекту і створити первинні розділи.

Але найголовніше - це мотивація користувачів на спілкування. Якщо форум буде покинутий, то толку від нього не буде. Тому головне на таких майданчиках - це постійна активність. Тоді легше залучати нових користувачів.

Також можна писати гостьові статті.

Ві пишіть свой пост и потім розміщуєте его на ІНШОМУ сайті з посилання на агентство свой ресурс. В результаті для власника іншого сайту буде корисний новий контент, а вам буде корисна нова посилання.

Це трохи схоже на Статейное просування. Але я не рекомендую розміщуватися на статейніках, оскільки у них немає постійної цільової аудиторії. Я маю на увазі гостьові пости на тих блогах, які люди постійно читають.

Головне, щоб по посиланнях постійно переходили зацікавлені люди. Це корисно як в плані продажів, так і в плані SEO просування.

Splash-сторінки

Splash-сторінки - це такі заглушки, які потрібно ставити на головну сторінку, поки сайт знаходиться в розробці або на тимчасовому технічному обслуговуванні.

Припустимо, ви плануєте випустити новий сайт. Але після покупки домену він буде пустувати. Щоб час даремно не втрачати, рекомендую заздалегідь створити таку splash сторінку.

На ній ви пишіть щось схоже на це: «Сайт скоро буде відкритий. Якщо хочете першим дізнатися про його релізі, то залиште свій контакт. Першим відвідувачам знижки в 40% і бонуси! »

У підсумку ви вже починаєте збирати свою передплатну базу. А якщо провести якусь рекламну кампанію, то вже до запуску самого проекту можна зібрати кілька тисяч передплатників.

Головне добре оформити таку сторінку!

Картинка повинна відображати те, чим ваша компанія займається. Обов'язково вставляємо форму для збору контактів. При цьому внизу бажано давати посилання на соціальні мережі. Через них людина теж може підписатися.

Splash сторінка

Також потрібно виводити певну інформацію про те, що тут буде надалі. Якщо є логотип, то його теж потрібно вставити. Так відвідувачі будуть починати вас дізнаватися.

Для більш активної підписки рекомендую написати якусь інтригу із закликом дії. Для більшої впевненості можна провести акцію.

Також про всяк випадок незайвим буде дати і свої контакти. Наприклад, адреси офісів або магазинів. Це особливо корисно під час проведення рекламних кампаній на splash-сторінку.

По суті така сторінка є свого роду Лендінгем . Тому до її оформлення поставтеся серйозно.

партизанський маркетинг

В SEO просуванні нового сайту і більш авторитетного проекту дуже добре допомагає партизанський маркетинг. Інакше його ще називають крауд-маркетингом.

Виходить, що люди вас не шукають. Замість цього ви шукайте потрібних людей для реклами свого продукту або послуги.

Перші півроку це повинні бути виключно білі стратегії. Також потрібно використовувати тільки природні посилання:

  • без анкора
  • брендові анкор
  • Даємо посилання на трастові ресурси
  • Малий відсоток комерційних анкоров
  • Просувається весь сайт, а не 1-2 сторінки
  • Різні джерела посилань, в тому числі форуми, ЗМІ та соцмережі

Нижче приклад розміщення посилань при партизанському маркетингу.

Нижче приклад розміщення посилань при партизанському маркетингу

Розміщення посилань при партизанському маркетингу

Видно, що на форумі один чоловік розповів про свою проблему, а інший дав відповідь з наступними посиланнями. Ось такі креативні способи потрібно використовувати. Головне, щоб це було природно і не нагадувало спам.

Також можна пропонувати блогерам робити огляди продуктів. Наприклад, якщо продаєте свої книги, то ви можете безкоштовно їх надавати блогерам в обмін за огляд.

Далі людина читає книгу і після прочитання публікує огляд на блозі. Природно, в цьому матеріалі він ставить посилання на вас.

А щоб на вас посилалися ще більш активно, рекомендую створити партнерську програму. Тоді людина не тільки буде приводити вам клієнтів, але і отримувати за це комісійні. Це дуже сильно мотивує людей на рекламу продукту.

Ще такий прийомом часто користуються різні онлайн сервіси. В обмін за відгук вони можуть надавати безкоштовні послуги.

Як шукати в пошуку відповідних клієнтів?

Наприклад, для тих, хто шукає читалку, в пошуку вводимо запит з оператором:

site: ru порекомендуйте читалку

Важливо виділити в пошуку «За тиждень». Так ви відсіється старіші запити.

Пошук клієнтів в краунд-маркетингу

Ну а далі пошук вам видасть відповідні результати. Заходимо на сайти, і там залишаємо свої рекомендації з посиланнями на продукт.

На цьом все!

Тепер ви знаєте, яким має бути просування молодого сайту в пошукових системах. Для цього є багато хороших способів. Також не забуваємо і про поганих методиках, які можуть тільки зашкодити проекту. Завжди обходьте їх стороною.

Якщо у вас з цим не все так гладко, то рекомендую спробувати антикризову методику розкрутки сайту . Вона відмінно допомагає досягти хороших результатів у SEO.

А як багато хто дивиться за конкурентами?
Як він це може визначити?
А де їх взяти, якщо на сайт ніхто не приходить?
Як шукати в пошуку відповідних клієнтів?