Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування молодого сайту

  1. Через що пошукові системи не помічають молоді сайти?
  2. Основні принципи просування молодих сайтів
  3. Незаповнені сторінки - причина поганого просування
  4. Залежність просування молодого ресурсу від посилальної маси
  5. Порядок просування сайту

Для будь-якої пошукової системи вік сайту має величезне значення. Причому під поняттям «народження» мається на увазі не дата реєстрації домену , А початок індексації пошуковою системою з якої-небудь тематиці. Для неї важливо стан сайту, його різноманітність або наповненість. Тому рівень «довіри пошукових систем» може бути прямо пропорційним віком сайту. А саме ніж старше сайт, тим більше він привертає увагу системи. Для хорошого старту молодого сайту необхідна особлива тактика, та й хитрість тут не завадить. Наприклад, можна не займатися розробкою сайту , А викупити вже існуючий ресурс, який є одним з лідерів видачі. В такому випадку швидке просування навіть по складним ключовими словами вам забезпечено.

Через що пошукові системи не помічають молоді сайти?

Система відсікає молоді сайти, щоб не пропустити в ТОП неякісні ресурси. Адже в даному випадку тільки вона відповідальна за це. Якби ставлення було б однакове, то «чорним» вебмастерам не становило б великих труднощів просувати неперевірені, а може навіть і шахрайські проекти. Згодом це могло б привести до захаращення перших позицій, через що система б позбулася достовірного ТОПу. Тому будь-який пошуковик влаштований таким чином, що потрапити в ТОП тимчасового сайту практично неможливо.

Основні принципи просування молодих сайтів

  1. Нещодавно створений ресурс найкраще просувати по НЧ і СЧ запитам. Якщо відразу замахнутися на ВЧ запити, то особливого результату не буде. Досить складно зрушити з ТОПу вже існуючі інтернет гіганти, як правило, така можливість з'являється тільки через рік-два і то за умови правильного просування сайту в пошукових системах.
  2. Просувний ресурс не повинен мати недоробок і помилок. Рекомендується провести повну перевірку в процесі розробки сайту, фактично перед початком його існування (до моменту індексування).
  3. Для успішного просування потрібно постійно додавати зовнішні посилання, тим самим залучаючи природний механізм накопичення посилальної маси.

Усунення технічних недоробок

Багато веб-майстри, розробляючи сайт, приділяють більше уваги наявності помилок, помітних користувачам, а не системі. Однак варто зазначити, що пошуковик бачить сайт інакше. Для роботів пошукових систем веб-ресурс представлений у вигляді коду. Тому на деяких молодих сайтах можна зустріти такі помилки:

  • Неграмотне складання на сторінках сайту метатегов robots. Якщо файл robots.txt створений неправильно, то сторінки можуть не індексуватися і відповідно не просуватися. Ми вже вели розмову про те, як правильно налаштувати індексацію, для якої головне відсутність будь-яких технічних помилок. При розробці сайту програмісту не важко приховати деякі розділи від індексування, покладаючись на вибір SEO-майстра.
  • Відкритий доступ до розділів, створеним тільки для адміністратора. Неприпустимо, щоб конфіденційна інформація була доступна для індексації, перегляду і віддачі сервера.
  • Неправильно вписаний HTML-код. Пошукова система погано сприймає незакриті теги, використання декількох заголовків на одній сторінці і інші недоробки пов'язані з кодуванням. В процесі розробки і просування сайту на ці моменти слід звернути особливу увагу.
  • Неграмотна настройка системи управління контентом. Неправильно настроєна CMSка може неадекватно ставитися до пошуковому роботу, створюючи дублювання для однієї сторінки за різними адресами. Причина даної недоробки може полягати і в налаштуванні веб-сервера. Так само важливим моментом вважається видача пошуковою системою ЧПУ. За рахунок адрес ЧПУ URL або SEF URL просування сайту може здійснюватися навіть за транслітерованим ключовими словами. А користувачам стає простіше і зручніше знаходити потрібну інформацію на сайті.

Просування молодого сайту вимагає серйозного підходу і ретельної перевірки на наявність недоробок. Саме вони можуть перешкоджати виведенню його в ТОП.

Незаповнені сторінки - причина поганого просування

Сайт, на якому існують порожні сторінки, практично неможливо вивести в ТОП. Основною причиною цього є недовіра пошукової системи до таких ресурсів. Як правило, алгоритми пошукача роблять висновок, що такий він є недопрацьованим (розробка сайту незавершена) і, відповідно, негідним для виведення в ТОП. З точки зору SEO-просування, на ресурсі має знаходитися невелика кількість сторінок (сайти, які мають більше 5 сторінок, просуваються досить важко і до того ж довго). Кожна сторінка повинна мати не менше 500 символів тематичного і унікального тексту, адаптованого під ключові запити.

Порожні сторінки негативно позначаються на просуванні сайту і на відвідуваності. Маючи незаповнені або недопрацьовані сторінки, ресурс ризикує втратити великий відсоток постійних користувачів. Таким чином, людина, що потрапила на «дефектну» сторінку, в більшості випадків перестає довіряти ресурсу і звертається до інших джерел інформації.

Позитивного ставлення користувачів і пошукових систем можна добитися якісним контентом. Причому для цього необхідно періодично додавати статті, розробляти нові проекти і т.д.

Ще до початку просування сайту необхідно визначитися, за якими саме словами користувачі будуть виходити на ваш ресурс. На етапі розробки варто створити сторінки, які будуть основою для цих слів, які називаються "посадочними сторінками" (landing pages). Щоб в подальшому їх просунути в ТОП, необхідно створити максимальне їх відповідність ключових запитах. Для цього необхідно:

  • занесення в URL;
  • занесення в заголовки keywords, description, title і метатеги;
  • занесення в атрибути картинок;
  • прописування в заголовку Н1;
  • включення в контент, але без «нудоти».

Дані дії виходять з мінімальних вимог можна вважати першим кроком до просування сайту. Для хорошого результату потрібно створити таку схему, яка б могла привести не просто відвідувачів, а саме цільових користувачів.

Залежність просування молодого ресурсу від посилальної маси

Всім відомо, що природний приріст посилальної маси добре позначається на просуванні молодого сайту. До цього методу ми рекомендуємо поставитися з обережністю. Динаміка нарощування посилальної маси повинна бути виправданою. Для пошуковика не буває такого, щоб за перші тижні існування сайту з'явилися посилання на нього з сотень інших ресурсів. Для нього таке явище здається неприродним і тому воно сприймається як несанкціоноване. У більшості випадків так воно і є.

Сайти, на яких розміщені посилання, як правило, смутного якості, можливо навіть створені з цією метою просування. Таке явище характеризується як контрольний вибух, в результаті чого система пессімізірует сайт. Якщо посилання були розміщені на серйозних і перевірених ресурсах, то можна уникнути даних санкцій. Однак практика показує, що таке трапляється вкрай рідко. Якщо тільки завершена розробка сайту, штучно швидко наростити кількість посилань в авторитетних джерелах неможливо, навіть якщо на проект виділяються значні фінанси. Наприклад, через відому автоматизовану систему SeoPult не можна закупити велику кількість посилань відразу.

Виходячи з цього, можна сказати, що тільки природне і поступове нарощування маси допоможе в просуванні молодого сайту. Для розміщення своїх посилань перевага варто віддавати ресурсів з високим трастом. Щоб зацікавити сторонні веб-сайти, спробуйте розрекламувати свій. Відразу після розробки сайту створюйте цікаві проекти і сервіси, зверніться в SМM компанії і т.д. Якщо створений проект буде цікавий користувачам і партнерам, вони самі попросять дозволу використовувати ваше посилання.

Порядок просування сайту

Протягом 2-3 місяців варто займатися просуванням сайту по НЧ запитам. Для попадання в ТОП потрібно буде розмістити всього кілька посилань. Причому на даному етапі необов'язково просувати всі сторінки одразу. Найкраще взяти головну сторінку і 1-3 основні розділи. Потім можна приступати до просування СЧ запитів. На це може також піти кілька місяців, в залежності від правильності просування. Після того як сайт потрапить в ТОП, слід приступити до найскладнішої і тривалої частини - просуванню по ВЧ запитам.

Загальну відвідуваність забезпечити набагато простіше, ніж створити хороший цільовий трафік. Молодому сайту просування в цю сторону можна забезпечити купівлею реклами «ВКонтакте», в «Facebook», інших соціальних мережах. А також за допомогою PPC-реклами в Яндексі або Гуглі.

Терплячий підхід і дотримання вищесказаних рекомендацій по просуванню обов'язково дадуть свої результати. Якщо молодий сайт вже зайняв непогані позиції, це не привід для припинення вашої діяльності. Може бути, саме з вашої тематики в ТОП потрапили сайти з поганою оптимізацією, потіснити які не складе великих труднощів.

Через що пошукові системи не помічають молоді сайти?
Через що пошукові системи не помічають молоді сайти?