Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування під соціальні медіа. SMM в Facebook - особливості і секрети.

 1. Що повинна робити компанія в соц. медіа
 2. Переваги Facebook - орієнтація на бізнес-сектор і лідери думок
 3. Створення сторінки в Facebook
 4. Налаштування сторінки
 5. Публікація контенту на сторінці
 6. Як вибирати цікаві користувачам теми

SMM або соціальні медіа - інструмент для бізнесу відносно новий. Тому у багатьох немає чіткого розуміння - які саме функції він повинен виконувати і як розкрутка в Facebook допоможе бізнесу. Як вважає Микола Бєлоусов (керівник інтернет-напрямку в Panasonic Росія), для досягнення конкретних цілей з використанням SMM потрібно ставити конкретні завдання, такі як:

 • збільшити знання про новий продукт
 • збільшити продажі в конкретному інтернет-магазині
 • проводити акції для підвищення лояльності і
 • отримувати відгуки про роботу компанії і просування в Фейсбуці сторінки компанії

Що повинна робити компанія в соц. медіа

 1. Моніторити згадки компанії та її продуктів в соціальних медіа (сервіс Youscan ).

  Youscan

 2. Реагувати на згадки - не залишати коментарі користувачів без відповіді, вести діалог. Підвищувати якість аудиторії краще, ніж просто нарощувати її.

Переваги Facebook - орієнтація на бізнес-сектор і лідери думок

Створена Марком Цукербергом в лютому 2004 року, Facebook на сьогодні - найбільш швидкозростаюча соціальна мережа в світі. Станом на січень 2011, користувачів, які вказали, що вони проживають в Україні, налічується 1 020 320 осіб - і це число постійно зростає. Чи варто говорити, що тут можна знайти клієнтів практично для будь-якого бізнесу?

Але багато рекламодавців віддають перевагу більш традиційним способам поширити інформацію (правда, зараз їх стає все менше). Причина зневаги соціальними мережами - нерозуміння механізму їх роботи.

Продавати що-небудь прямо в соціальних мережах марно. Потрібно підвести людей до покупки, але не напряму. Як приклад можна привести турагенство ЧіпТріп , Яка створила чудове співтовариство (більше 50000 чоловік), присвячене пошуку і обговоренню недорогих турів. Результат - асоціація бренду з хорошим і економним відпочинком.

У Facebook зараз найбільш якісна аудиторія серед інших соц. мереж (і наявність більш дорослого статусу):

 • журналісти друкованих ЗМІ та онлайн-видань
 • інтернет-діячі (керівники проектів, відомі блогери)
 • бізнесмени (CEO, керуючий партнер, менеджери)
 • високоосвічена молодь із середніми або високими доходами

Багато хто з них є лідерами думок - своєрідними громадськими рупорами.

Ще одна важлива відмінність - головною сторінкою Facebook є не сторінка користувача (ВКонтакте), а загальна стрічка, куди публікуються посилання, замітки і новини, додані його друзями за допомогою кнопки Like. По суті, це агрегатор потрібною і корисною інформацією, в яку можна періодично вставляти рекламні пропозиції.

Для компаній, які орієнтуються на бізнес-сектор, Facebook - ідеальне місце для реклами своїх послуг.

Створення сторінки в Facebook

У Facebook можна створювати сторінки (Pages) або групи (Groups).

Сторінка Група статистика відвідувань так ні установка додатків так ні приватне повідомлення всім учасникам ні та індексація пошуковими системами так так / ні доступні для незареєстрованих учасників так так обмеження по учасниках немає 5000 рекламний віджет так ні унікальний URL

(Наприклад, facebook.com/aweb.ua)

та ні

Як бачимо, для компаній і різного роду проектів сторінки більше підходять по функціоналу. Групи часто використовуються для освітлення заходів або створення закритого клубу (група може бути відкритою, закритою і секретної - останні не індексуються в пошуку, без запрошення їх не можна знайти).

Щоб створити сторінку, потрібно зареєструватися ( Facebook Reg ) На Facebook і перейти в розділ Створення сторінок ( створення сторінок ).

Є два види сторінок:

Сторінка спільноти - для всього популярного, громадського

Офіційна сторінка - для компанії, торгової марки або юридичної особи. Щоб створити її, потрібно підтвердити, що ви маєте на це право.

Отже, сторінка створена. Тепер ви - її адміністратор. Ви можете призначати адміністраторами інших користувачів і видаляти їх (в тому числі, і себе).

! До недавнього часу деякі компанії вважали за краще створювати звичайний користувальницький аккаунт замість сторінки. З ним можна було додаватися в друзі до інших учасників і посилати приватні повідомлення.

Адміністрація Facebook заявила, що блокуватиме такі акаунти, і компаніям довелося в терміновому порядку переходити на Офіційні сторінки.

Адміністрація Facebook заявила, що блокуватиме такі акаунти, і компаніям довелося в терміновому порядку переходити на Офіційні сторінки

Налаштування сторінки

Далі потрібно додати інформацію про вашу компанію і картинку або логотип на аватару. До опису потрібно підійти серйозно - воно індексується пошуковими системами.

Можливості сторінки:

 • статус - невеликий текст або посилання
 • замітки з можливістю підписки на RSS
 • форум
 • відображення вкладок - для всіх або тільки для учасників (тих, кому подобається сторінка)

Розширити функціонал сторінки можна за допомогою додатків. Для цього потрібно натиснути редагувати сторінку / інші додатки. Додатки також можна додавати до звичайного профілю, подивитися весь перелік можна тут .

Одне з таких додатків - FBML або вдосконалений HTML редактор - це аналог розмітки ВКонтакте. Дозволяє налаштувати зовнішній вигляд сторінки на свій розсуд.

Як говорилося вище, можна прописати сторінці нормальну адресу - для цього потрібно набрати 25 учасників.

Правила використання бренду на Facebook можна подивитися тут ( http://www.facebook.com/brandpermissions/ )

Рекламний віджет - це код, який можна вставити на сайт, щоб мотивувати користувачів приєднуватися до вашої сторінці на Facebook. Код видається при реєстрації свого URL в спеціальній формі ( http://www.facebook.com/badges/page.php ).

Додати кнопку Like (Мені подобається) на кожну сторінку сайту. Ці та інші кнопки можна отримати в розділі плагінів http://developers.facebook.com/plugins . Ця кнопка спонукає користувача ділитися зі своїми друзями цікавою інформацією і незамінна для тих сайтів, які хочуть залучити високу соціальну активність. За статистикою, трафік для сайтів з кнопкою Like виростає до 200% (при наявності цікавого контенту).

Віджет коментарів - можна додати форму з коментарями ( http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments ) На кожну сторінку сайту.

Щоб залишити коментар, користувачеві досить увійти під своїм логіном на Facebook. Причому, дискусію можна вести як на сайті, так в стрічці Facebook - текст коментаря, а також назва статті (або іншого блоку, наприклад - картинки) публікується в профілі коментатора, а значить, і в стрічці його друзів.

Реклама на Facebook - дуже вигідний спосіб розповісти про свою сторінці саме тим людям, яких ви хочете на ній бачити. В налаштуваннях реклами можна виставити показ оголошення за допомогою великої кількості фільтрів:

 • показ за віком
 • по місту
 • за місцем роботи

і т.д.

Таким оголошенням можна рекламувати свою сторінку, або направляти відвідувачів безпосередньо на свій сайт. За замовчуванням рекламний блок відображається праворуч.

За замовчуванням рекламний блок відображається праворуч

Один американський журналіст опублікував у своєму блозі пост, як за допомогою реклами на Facebook влаштується на роботу в солідне видання. Він створив сторінку, вставив туди резюме і налаштував показ оголошення тільки для людей, які працюють в New York і Times Washington Post. Незабаром ним зацікавилися і запросили на роботу. Рекламна кампанія обійшлася йому всього в 300 доларів.

Публікація контенту на сторінці

Якщо обліковий запис компанії ще не має великої кількості передплатників, потрібно мотивувати користувача поширити опубліковану інформацію. Для того, щоб користувач став шанувальником сторінки, потрібно показати йому переваги, які він отримає від цього.

Відстежувати активність користувачів можна за допомогою статистики сторінки, до якої мають доступ адміністратори. Щотижневий звіт по статистиці (з графіком) буде приходити на ваш електронний ящик, вказаний при реєстрації.

Контент публікується на сторінці, повинен хоч трохи відрізнятися від основного сайту (див. Що отримає користувач, ставши прихильником сторінки? - з таким же успіхом він може поставити сам сайт в закладки). Налаштувати автоматичний кросспостінг можна, але краще розбавляти його унікальними нотатками і посиланнями.

! Корисний сервіс для автоматичної публікації з блогових движків (WordPress, blogger) - Links Alpha , Підтримує більше 30 соціальних мереж.
Щоб повідомлення у стрічці мало привабливий вигляд, його потрібно оформляти так:

Тема (за статистикою, хороший заголовок - 90% того, що посиланням зацікавляться). Для цього не потрібно писати нехай красиві, але абстрактні фрази, потрібно писати заголовок, який щось обіцяє (наприклад - класичний Як завоювати друзів і впливати на людей).
Новини, а точніше - новинки теж привертають увагу.

Якщо це повідомлення про товар, в заголовку обов'язково потрібно дати назву бренду - інакше люди не запам'ятають, про що ви писали.

Тизер - перші кілька рядків.

Опис - просунутий варіант тізера. Короткий опис суті замітки.

Короткий опис суті замітки

Як вибирати цікаві користувачам теми

Якщо немає чіткого тематичного плану - то експериментально. Опублікувати різні новини, і дивитися, які збирають більше коментарів і Like. Те ж саме - з частотою публікації.
Найбільш вдалий час для публікації - 11-12 годин дня. В цей час люди вже на роботі, і розібралися з ранковими справами. Вечір, близько 22:00, теж збирає багато користувачів.

! Якщо користувачі не переходять за посиланнями, це теж приносить своєрідний результат - вони звикають до присутності бренду в своєму інформаційному просторі.

Довідковий центр facebook http://www.facebook.com/help/

Чи варто говорити, що тут можна знайти клієнтів практично для будь-якого бізнесу?
Що отримає користувач, ставши прихильником сторінки?