Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування по ВЧ запитам в 2017 році - актуально чи?

 1. Такий різний підхід
 2. Чотири спец розміщення Директ
 3. клікабельність видачі
 4. Хто не постраждав
 5. Мораль цієї байки

Всім привіт! Не так давно я опублікував докладний керівництво про покупку посилань і слідом керівництво про підготовку сео текстів . Але ні те, ні інше не є сьогодні вирішальним фактором, насправді. Основа сьогодні це ширина охоплення семантики, сама семантика і структура сайту , А тому, наступним етапом я підготую докладний посібник зі збору семантики і підготовці структури в 2017 році.

До чого це я?

Та справа в тому, що буквально днями у мене відбулася довга і цікава розмова з колегою по цеху (власниця Пітерської студії з просування сайтів). І в даній статті я постараюся коротко викласти основні тези і проблематику.

Такий різний підхід

З цією людиною я вже давно тримаю зв'язок (років п'ять) і періодично ми обмінюємося новими прийомами і хитрими методами SEO, але близько трьох років тому наші підходи розійшлися в своїй основі. Вона продовжила просування по ВЧ запитам, а я вже тоді вирішив, що це тупикова гілка розвитку (про моїх думках можете почитати в статтях: 1 , 2 , 3 , 4 ) І необхідно зосередитися саме на глибоке опрацювання довгого хвоста з середньо частотних, низькочастотних і мікро нч запитів з аналізом конкуренції ( докладніше про частотності і конкурентності ).

Я почав активно розвивати побудова великих семантик, роботу з низько-конкурентними запитами , технічне доопрацювання сайтів і в результаті прийшов до абсолютної важливості сео структур. Вона в цей час йшла зовсім іншим шляхом, розвиваючи просування по ВЧ, детально оптимізуючи вміст сторінок під ТОП і перебудовуючи його в міру зміни медіани (справедливості заради варто сказати, що іноді доводилося переписувати текст головною по два рази на місяць). Внутрішня перелінковка, накрутки і так далі. І вона досягла досконалості у своїй справі, успішно виводячи свої і клієнтські сайти в ТОП по ВЧ.

Тут ми бачимо 2 принципово різних підходи, кожен з яких мав право на існування, але час розставив все на свої місця;).

Основою нашої розмови стала ідея про те, що просування по ВЧ приносить все меншу ефективність. Однією з причин, як раз, стало чотири місця спец розміщення Директ.

Чотири спец розміщення Директ

Ні для кого ні секрет, що в літній період багато активних користувачів інтернет перестають бути такими і відправляються у відпустку. Відклавши свої ноутбуки і смартфони вони плескалися в море. Загальний трафік з пошукових систем помітно опускається:

Прибуток самих же пошукових систем падає і їх власники викручуються як можуть. Наприклад, два роки тому, Yandex практично продавав місця в ТОП, адже кожен, хто запускав багато Директ по ВЧ запитам швидко отримував ТОП в органіці за цими ключовими словами. Рік тому в Яндекс просто прибрав позначку «Реклама» у рекламних блоків і їх стало неможливо відрізнити від органіки. У цьому Року Яндекс ступив ще далі і додав ще одне місце спец розміщення, через що, у багатьох тематиках перший екран містить виключно рекламні блоки. Наведу приклад з видачі:

Вся органіка змістилася вниз і ті, хто просував по сео саме високочастотники сильно просів в трафіку і обсяг замовлень. Та й в загальному вигляді кількість переходів з пошуку помітно просіла, як ви можете спостерігати за графіком літніх ям, де яма 2017 року найглибша.

клікабельність видачі

Клікабельність SERP (пошукової видачі) це розподіл числа кліків по різних номерів позицій. І всі ми звикли бачити подібну картину:

І всі ми звикли бачити подібну картину:

 • Топ-1 - 32,5%
 • Топ-2- 17,6%,
 • Топ-3 11,4%,
 • Топ-4 - 8,1%,
 • Топ-5 6,1%,
 • Топ-6 - 4,4%,
 • Топ-7 - 3,5%,
 • Топ-8 - 3,1%,
 • Топ-9 - 2,6%,
 • Топ-10 - 2,4%.

Четверте спец розміщення зрушило тих, хто був по seo на першому місці з фактичного ТОП 4 до ТОП 5-6 (в залежності від підмішування в видачу додаткових сервісів, нерідко Маркет йде відразу після Директ). Приклад чотирьох спец розміщень і Маркета:

Ну і як результат трафік впав на 25-50% на рівному місці!

Хто не постраждав

Насправді, постраждали майже всі, адже сео впевнено стає складніше і дорожче з кожним роком і сьогодні вже не вдасться стати лідером ніші за десять тисяч на місяць. Той, хто обіцяє подібне просто не буде нічого зробити, а привласнить гроші Насправді, постраждали майже всі, адже сео впевнено стає складніше і дорожче з кожним роком і сьогодні вже не вдасться стати лідером ніші за десять тисяч на місяць

Є й ті, кого дана тема торкнулася по мінімуму, а саме сайти, які отримують багато випадкового трафіку (запити, що виникають лише раз і не мають частотності по Wordstat, як в зрізі по місяцях, так і в історичних зрізах). Оптимізувати під такі запити сторінку заздалегідь неможливо і збирати їх дозволяє саме впровадження сео структури. Не варто плутати випадкові запити і запити пустушки (пустушки - запити, що мають частотність в широкому відповідно без частотності в точній відповідності). Випадкові запити не піддаються якому-небудь прогнозування, але їх більшість, а ті запити, які ми знаємо і можемо аналізувати (включаючи запити-пустушки) складають не більше 40% від загального трафіку з ПС.

Так ось, вся наша розмова звелася до того, що навіть вона, затятий прихильник просування по ВЧ, погодилася зі мною в тому, що продовжувати дотримуватися цієї стратегії це шлях в нікуди. І сьогодні основа seo це саме сам сайт, його якість і розмір, а не високочастотні запити в ТОП, посилання або що-небудь ще.

Саме тому в одній з наступних записів блогу я підготую докладне в Рунеті керівництво по створенню сео структури для сайту. підписуйтесь на оновлення блогу.

Мораль цієї байки

У підсумку ми обговорювали сучасний сео близько двох годин і кожен з нас дізнався нові прийоми і методи один від одного. Але в результаті наші погляди на те, як просунути сайт в 2017 стали близькі, а саме - просування шляхом найширшого охоплення семантики і поліпшення самого сайту. Якщо постаратися максимально коротко описати ефективне сео сьогодні, то це:

 1. оптимізація та доопрацювання самого сайту під усталений ТОП 10 в тематиці
 2. повний семантичний охоплення, бажано з впровадженням автоматичних структур шляхом інтеграції одинарних, подвійних і навіть потрійних пошукових зрізів
 3. стабільна генерація ppc трафіку з Директ
 4. викластерізація комерційних запитів в чітко відокремлені групи без домішок
 5. розвиток блогу в рамках комерційного сайту, де будуть інформаційні статті
 6. регіональні копії сайту (під-домени або папки)
 7. впровадження методик розширення наявний структури (винос типових запитів на під-сторінки)

В тему СЕО: тут можна дізнатися багато корисної інформації по сучасному SEO, яку я виклав у своєму підручнику. А керівництво по СЕО текстів також дозволить наповнити сайт не тільки унікальним, але й грамотно оптимізованим під необхідні запити контентом.

Як можете бачити - основа сучасного сео це сам сайт і його структура, про що я регулярно пишу на сторінках блогу і все більше людей приходять до того ж висновку. І вік сайту тут не має ніякого значення, на відміну від підходу просування ВЧ. Навіть молодий сайт може збирати багато нч трафіку за умови реалізації великої структури.

До чого це я?