Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайтів в Німеччині: особливості SEO-ринку формування цін на просування в Німеччині

  1. Як просувати сайт в Німеччині?
  2. Підготовка сайту до SEO-просуванню в Німеччині
  3. Основні складності просування німецьких сайтів
  4. висновки

Якщо Ви тримаєте курс на ринок Німеччини, то Вам варто дізнатися про деякі особливості просування сайтів на німецькій території. Чи будите Ви займатися SEO самостійно або довірите цю справу професіоналам - неважливо. Озброївшись необхідними знаннями, Ви точно досягнете великих результатів.

SEO-ринок в Німеччині досить добре розвинений. Тут постійно проводяться тематичні конференції, наприклад, SEOCampixx і OMCap в Берліні, SMX в Мюнхені, SEOday в Кельні. Але, що цікаво, Google тут особливо жорстоко контролює пошукову оптимізацію. А все тому, що колись німецькі оптимізатори активно і успішно використовували «чорні» методи просування. Так що тепер тут панує культ «білого» SEO.

Чому ми говоримо саме про пошукову систему Google? Тому що в Німеччині вона має навіть більшу популярність, ніж у всій решті Європи. Тут на частку «Гугла» припадає 94% ринку. Хоча, у нього є небезпечний конкурент - Amazon, онлайн-сервіс продажів товарів масового споживання. І все більше німців воліють шукати і купувати продукцію саме там.

Як просувати сайт в Німеччині?

Просування web-ресурсу тут здійснюється за тією ж схемою, що і у всій решті Європи:

Винаходити велосипед не доведеться - основа приблизно та ж, порядок дій той же. Однак є деякі нюанси, які властиві тільки німецькому SEO. І для просування в Німеччині сайт необхідно підготувати.

Підготовка сайту до SEO-просуванню в Німеччині

Незважаючи на високу поширеність англійської мови, в Німеччині шукають товари, послуги та необхідну інформацію переважно німецькою. Тому перше, про що необхідно подбати при просуванні, - це про якісному контенті на рідному для німців мовою.

Використання програм і онлайн-сервісів для перекладу не підійде ні за яких обставин. Більш того, навіть переклад текстів для сайту досвідченим перекладачем не годиться. Найменший натяк на ламаний німецький буде погано сприйматися не тільки відвідувачами ресурсу, але і пошуковими системами. Тексти або спочатку повинні писатися носієм мови, або переводитися з російського на рідній німецький їм же.

Як вже було сказано, основна пошукова система в Німеччині - це Google, тому ми і будемо говорити про просування саме під цю ПС. На території ФРН користуються локальною версією - google.de. При ранжируванні більшу вагу отримують сайти, зареєстровані в доменній зоні .de. При виборі імені для свого web-ресурсу обов'язково зверніть на це увагу.

Також, багато німецьких компанії вкладаються тільки в покупку реклами AdWords, не приділяючи належної уваги просуванню сайту в органічному пошуку. З одного боку, це грає на руку компаніям, які тільки з'явилися на ринку і хочуть працювати на довгострокову перспективу і вкладатися саме в SEO. C іншого - платна реклама для них стає нерентабельною, так як коштує дуже дорого і багато ніш уже переповнені.

Основні складності просування німецьких сайтів

Ключові проблеми, з якими стикаються оптимізатори і власники сайтів, намагаючись просунути web-ресурси в Німеччині, абсолютно ідентичні проблемам оптимізації в англомовному сегменті - це контент і посилання.

З контентом ми більш-менш розібралися. Тут головне, щоб ключові запити і тексти були складені або хоча б вичитані і перевірені нейтівом. З посиланнями ж все трохи складніше. По-перше, в зоні .de трохи бірж. По-друге, всі намагаються працювати безпосередньо, щоб не потрапити під санкції. І по-третє, ціна на посилання просто позамежна, набагато дорожче, ніж в РФ і навіть в США.

Основна біржа, з якою можна працювати - це Teliad. Вона пропонує кілька варіантів розміщення посилань:

  • Text Links - орендовані посилання з щомісячною оплатою. Це приблизно такі ж посилання, які продає Sape;
  • Post Links - також орендовані посилання, але вже в статтях. Оплата, як і в першому випадку, йде помісячно;
  • Blog Posts - це вічні постові посилання з одноразовою оплатою;
  • Presell Pages - постові посилання з оплатою за рік.

Варто відзначити, що ціни на постійні посилання стартують від 30 євро. Кожне завдання необхідно заповнювати вручну. Купити кілька посилань по одному завданню не вийде. Чекати виконання замовлення можна від тижня і вище. Іноді взагалі можна не дочекатися цього, хоча в цьому випадку гроші будуть повернуті. Ну і сайти з посиланнями вартістю до 100 євро - це дуже посередні ресурси, тому щоб зібрати якісну кількість посилань таким чином, доведеться сильно витратитися.

Також, є й інші варіанти нарощування природної посилальної маси, від яких можна отримати цілком хороший результат. Це коментарі та відгуки, посилання в своїх статтях, мануалах, інфографіку, розміщених на інших ресурсах, і посилання з сайтів-сателітів.

Головне, щоб у вас був хороший і природний анкор-лист, плавна динаміка нарощування і якісні і тематичні донори.

висновки

Як можна зрозуміти зі статті, SEO-просування в Німеччині в основному відрізняється мовою і не більше. І якщо Вам вже вдалося вибудувати процес під англомовний сегмент, то підлаштувати його під німецький не складе великих труднощів.

Головне, перед початком просування сайту в Німеччині провести глибокий аналіз ніші і конкурентів, що займає в ній лідируючі позиції, щоб зрозуміти, за рахунок чого їх сайти виявилися на перших рядках пошукової видачі.

Як просувати сайт в Німеччині?
Чому ми говоримо саме про пошукову систему Google?
Як просувати сайт в Німеччині?