Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайтів в регіонах - статті від Netpeak

 1. Можливості регіонального пошуку в Яндексі
 2. 1.1. Поняття геозалежних і геонезавісімих запитів
 3. 1.2. Географічна приналежність сайту
 4. 1.2.1. Установка регіону сайту в Яндекс.Вебмастер
 5. 1.2.2. Як одному сайту привласнити кілька регіонів?
 6. 1.2.3. Регіони у сторінок - чи можливо?
 7. 1.2.4. Надаємо регіон без інструментів веб-майстрів
 8. 1.2.5. Про регіональні доменах
 9. 1.2.6. Інші фактори визначення регіону
 10. 1.3. Стежимо за позиціями в регіонах
 11. Можливості регіонального пошуку в Google
 12. 2.1. Мова = регіон?
 13. 2.2. Просування в Google Local Business Center
 14. 2.2.1. Фактори ранжирування в Google Місця на картах
 15. 2.2.2. Статистика в LBC
 16. 2.2.3. Приємна зв'язок з контекстом
 17. Стратегія просування регіональних проектів - як цілитися правильно?
 18. 3.1. Предложения з топонімом и без
 19. 3.2. Просування в Google
 20. 3.2.2. Контекстна реклама в Google Adwords по пошуковим фразам без топоніма
 21. 3.3. Просування в Яндексі по пошуковим фразам без топоніма
 22. 3.4. Таргетингової реклама в соціальних мережах на прикладі Vkontakte.ru
 23. 3.5. Реклама на регіональних сайтах
 24. замість епілогу

Можливості регіонального пошуку в Яндексі

27 липня 2010 року Яндекс запустив нову версію українського пошуку - «Полтава». У своєму прес-релізі Яндекс повідомив, що тепер при відповіді на геозалежні запити пошук буде віддавати перевагу ресурсам з регіону, в якому знаходиться користувач. Пошук Яндекса в Україні вміє знаходити локальні відповіді для всіх 24 українських областей і Автономної Республіки Крим.

1.1. Поняття геозалежних і геонезавісімих запитів

Геозалежні запити (ГЗ) - це запити, хороший відповідь на які можна дати, тільки знаючи місце розташування користувача. Наприклад, якщо людина з Харкова хоче знайти [курси англійської], йому, швидше за все, потрібні пропозиції саме в його місті, а не в Києві чи Одесі. Частка геозалежних запитів становить, за даними Яндекса, до 30%, залежно від регіону.

Для визначення ГЗ запиту Яндекс надає інструмент порівняння результатів пошуку в різних регіонах. Адреса сервісу - http://webmaster.yandex.ru/compare_regions.xml. При визначенні ГЗ або ГНЗ запиту я рекомендую порівнювати видачу Москви і Санкт-Петербурга. Наприклад, на скріншоті зображено порівняння результатів по пошуковій фразі «доставка піци» - різняться всі сайти з топа. За ГНЗ «рецепт піци» видача Москви і Пітера збігається повністю, але якщо порівняти Україну і Москву - то відрізняються 4 результату видачі. Як таке може бути, якщо це ГНЗ? Справа в тому, що для українського і російського пошуку працюють різні пошукові формули, тому видачі, навіть по ГНЗ, будуть відрізнятися.

Ще один варіант визначення запиту прямо з видачі - переглядати інформацію з футера сторінки з результатами пошуку. На сторінці Яндекс дає зрозуміти, що перевагу віддано результатами з Москви і області, а також Яндекс пропонує пошукати без регіональної прив'язки.

У теорії, необхідно визначити геозалежні запитів, після чого ставити собі першочергову мету - географічну прив'язку домена до певного регіону.

1.2. Географічна приналежність сайту

Присвоєння сайту конкретного регіону - це першорядне завдання регіонального просування. Ще раз нагадаю, що в Яндексі, на відміну від Google, в Україні - 25 регіональних видач. І якщо бізнес інтернет-проекту спрямований на жителів певного регіону, наприклад - Одеси, то значить, регіон сайту повинен бути саме «Одеса», а не «Україна». Якщо ж бізнес проекту в рамках держави «не має кордонів», то необхідно виставляти загальний регіон - «Україна». Як люблять акуратно виражатися співробітники Яндекса - «при інших рівних» - сайт, який має прив'язку до певного регіону, буде вище такого ж сайту без прив'язки до цього регіону. Тобто, при пошуку з Одеси пошукової фрази «насоси», при інших рівних показниках, сайти з регіоном «Одеса» будуть вище сайтів з регіоном «Україна».

Таким чином, щодо Яндекса, де регіональне просування більш «цікаве» заняття, для виведення сайту в топ в конкретному регіоні вам обов'язково потрібно домогтися того, щоб Яндекс «прив'язав» сайт до цього регіону.

Яндекс визначає регіон ресурсу за кількома ознаками - наприклад, по ip-адресою або розділу «Контакти» на сайті компанії. Але більш надійний спосіб - це вказівка ​​регіону в сервісі Яндекс.Вебмастер.

1.2.1. Установка регіону сайту в Яндекс.Вебмастер

Як було сказано, Яндекс намагається визначити регіон сайту автоматично, проте залишає можливість веб-майстру змінити регіон вручну. При установці регіону слід вказати сторінку сайту, яка підтверджує регіональну приналежність сайту. Колись було обмеження на доступність опції установки регіону по тИЦ сайту, але тепер воно знято і навіть зовсім новим сайтам можна вказувати регіон.

Також можу рекомендувати вносити адреси офісу (офісів) і представництв, особливо коли вони знаходяться в різних регіонах. Крім того, що даний опис сайту потрапить в сниппет в разі видачі головної сторінки сайту на сторінках результатів пошуку, надані вами відомості про повну назву, адреси, телефони і рід занять організації будуть використані при пошуку організацій в сервісі Яндекс.Карти.

Крім того, якщо ваш сайт містить інформацію про безліч регіональних представництв, вкажіть адреси і телефони кожного з них, щоб ранжування по ГЗ запитам було коректно. Наявність на сайті кількох адрес з різних регіонів не вплине на його ранжування в якомусь із них.

1.2.2. Як одному сайту привласнити кілька регіонів?

Багато клієнтів хочуть виставити відразу безліч регіонів. Крім вже згаданої можливості задавати адреси через «Яндекс.Вебмайстер> Географія сайту> Адреси та організації», є можливість задати кілька регіонів для сайтів з Яндекс.Каталогу. У розділі «Допомога» зазначено, що якщо ресурс описаний в «Яндекс», то кількість регіонів може досягати семи. Але, де-факто, їх кількість може бути більше.

1.2.3. Регіони у сторінок - чи можливо?

Як ви, можливо, знаєте, додати в Яндекс.Вебмайстер можна тільки домен або піддомен. Відповідно, самостійно виставити регіон можна теж тільки у доменів і піддоменів. І у багатьох клієнтів виникає резонне питання, який я спробую зараз швидко висвітлити.

Питання це - «як прив'язати регіон на сторінку?» Відповідь: ніяк, - це ще належить допрацювати пошуковим системам. Можу сказати, що Яндекс планує ввести можливість прив'язати регіони до сторінок, але поки це неможливо.

1.2.4. Надаємо регіон без інструментів веб-майстрів

Влітку цього року на професійному форумі оптимізаторів - forum.searchengines.ru - з'явилася тема, в якій Сергій Петренко (творець форуму, а нині директор Яндекс.Україна) привів статистику про те, що українські веб-майстри, в середньому, вказують регіон в 4 , 5 рази рідше, ніж їх колеги з Росії. Суть послання в тому, щоб веб-майстри виправили поточний стан справ, так як Яндекс збирався запускати регіональну видачу в Україні, і, як було видно, трохи жахнувся тому, як мало існує «регіональних» сайтів. Однак, і без вебмастеркі Яндекс може визначити регіон.

1.2.5. Про регіональні доменах

Домен - найвірніший і перевірений спосіб. Для визначення необхідного нам регіону слід купувати домен в тій доменній зоні, яка співвідноситься з регіоном. Однак, як показує статистика, регіональних доменів не так вже й багато. Це доводить важливість можливості ручного проставлення регіону через інструменти веб-майстра для таких популярних зон, як com.ua та інших. У таблиці показано кількість зареєстрованих доменів за даними «Хостмайстра» для міст-мільйонників:

Регіон Доменна зона Кількість доменів% від 3ld Харків kh.ua, kharkov.ua 4 828 0,947% Одеса od.ua, odessa.ua 8 547 1,675% Дніпропетровськ dp.ua, dnepropetrovsk.ua 13 755 2,626% Донецьк dn.ua, donetsk .ua 5 468 1,072% Львів lviv.ua 4 067 0,797%

А на діаграмі наведено «пиріг» найпопулярніших доменних зон третього рівня. Як неважко помітити, найпопулярніші зони - це com.ua з 36% і org.ua з 16%. З регіональних доменних імен можна виділити тільки kiev.ua, а всі інші входять до групи «Інші» лише з 26% від загальної кількості. Це говорить ще і про те, що багато хто воліє доменну зону com.ua, а значить, регіон таких сайтів може визначити або сам веб-майстер, або пошукова система.

1.2.6. Інші фактори визначення регіону

Іноді з Яндексом виникають кумедні ситуації - приклад з регіоном Японія у сайту japaneseforum.ru (просто слово Японія зазначено в домені) і регіоном Новосибірськ у домену nsk-serice.com (через скорочення nsk, яке увійшло в доменне ім'я). Тобто, це ще один альтернативний варіант присвоювання регіону через домен. Але такі домени вже стають громіздкими і не особливо запам'ятовуються.

Тому існують інші рекомендації пошукових систем:

 1. Вказуйте на сайті повну адресу вашої організації, включаючи індекс і телефонний код міста. Не слід розміщувати адресу та телефон тільки у вигляді зображення, тому що робот його не вважає.
 2. IP адреса хостингу. Пошуковій системі буде легше визначити регіон в тому випадку, якщо сайт розташований на хостингу того ж регіону. Окремо відзначу, що якщо у сайту вже виставлений регіон через Яндекс.Вебмайстер, то ip-адреса сайту вже не має значення.
 3. Якщо сайт має регіональну спрямованість, намагайтеся розміщати на ньому більше інформації, що відноситься саме до цього регіону. Чим більше інформації на сайті буде орієнтоване на користувачів регіону, тим більша ймовірність, що сайт буде краще ранжуватися в цьому регіоні.

1.3. Стежимо за позиціями в регіонах

1.3.1. Мої регіони в Яндекс.Вебмайстер

У ЯВ можна налаштувати регіони в розділі «Яндекс.Вебмайстер> Пошукові запити> Мої регіони». Можна вказати не більше 25 регіонів, а в Україні як раз 25 регіонів, так що можна їх покрити. Статистика показується без урахування вкладеного регіону. Якщо ви вибрали регіони Москва і Росія, статистика по Росії буде показана без урахування даних по Москві.

У розділі «Яндекс.Вебмайстер> Пошукові запити> Популярні запити> (За показам або За кліках)» можна дивитися позиції по пошуковим запитам в обраних регіонах.

Можливості регіонального пошуку в Google

Якщо неамериканський користувач зробить спробу вперше пошукати що-небудь в Google.com, то його автоматично перекинуть в регіональну видачу. Так українець, що зайшов на Google.com, буде автоматично направлений на Google.com.ua (в разі, якщо, звичайно, він не вважає за краще постійно користуватися саме Google.com). Тому, кажучи про регіональний просуванні в Google, мова йде про просування в Google.com.ua, так як нас цікавить насамперед просування українських проектів.

Google з працею встигає за Яндексом, обмежившись в силу своєї глобальності лише націлених по країні і мови. В Україні Google поки що не ввів регіональне ранжування - думаю, що тимчасово.

Як і з Яндексом, насамперед, як мінімум, необхідно виставити правильний регіон. Як я вже сказав, регіони в Google - це не області або міста, як в Яндексі, а країни. Тобто мова йде про регіон Україна. Виставляти регіон потрібно для сайтів з «нейтральним» доменом верхнього рівня, наприклад .com або .org. Сайти в доменах верхнього рівня з кодом країни (наприклад, .ru, .ua,) вже пов'язані з географічним регіоном, в даному випадку з Росією і Україною. Тобто, домени com.ua, kiev.ua і інші розглянуті нами раніше - все мають верхній рівень «ua», а значить також пов'язані з Україною.

Однак, якщо у вас домен «com», «net», «org», «info», то обов'язково слід додати сайт в GWT і виставити йому регіон Україна. На скріншоті показаний домен info. У розділі «Конфігурація сайту> Налаштування» в параметрі «Географічні мети» можна вибрати зі списку потрібну країну.

Якщо в Інструментах для веб-майстрів інформація для міжнародного домену не задана, географічне розташування визначається головним чином на підставі IP-адреси веб-сервера сайту і інших параметрів, але чому б не убезпечити себе, виставивши правильний регіон?

2.1. Мова = регіон?

Зазначу, що в Google є два незалежних понять: мова і регіон. Наприклад, сайт ресторану у Франції навряд чи потрібен комусь при пошуку на французькій мові фрази «ресторан» з Канади. Тому, подібного сайту рекомендується виставити регіон «Франція». А ось сайт з рецептами на французькому, буде цікавий і франкомовним жителям Канади і французам, тому Google не рекомендує в таких випадках виставляти регіон Франція, так як сайт призначений для користувачів з різних областей.

Однак, на практиці краще все-таки робити настройку під конкретний регіон. Наприклад, інтернет-магазин, який ми просуваємо на світ - example.com - отримував трафік з різних регіонів, грубо кажучи, «всюди по чуть-чуть». Коли ми виставили регіон USA, то різко виріс трафік з США і впав, наприклад, з UK. Тоді другий новий інтернет-магазин - example2.com - з аналогічним товаром був орієнтований на UK, що дозволило отримати трафік з об'єднаного королівства. Потім, щоб не робити нові сайти, а тільки перевести інтерфейс і тексти на інші мови, були запущені піддомени першого інтернет-магазину: fr.example.com, de.example.com.

Зазначу, що в Google можна додавати в GWT не тільки піддомени, а й піддиректорії, наприклад:

domain.com

domain.com/de/

domain.com/fr/

Нагадаю, що Яндекс аналогічну доопрацювання тільки планує.

2.2. Просування в Google Local Business Center

Однією з можливостей регіонального пошуку Google є видача результатів пошуку в Google Local Business Center у видачі по ГЗ запитам. Карти з сервісу Google Місця будуть відображатися у видачі тільки в тому випадку, коли було поставлено регіональний запит. На скріншоті, наприклад, зображена видача за запитом «автошкола київ». На відображається карті видно розташування компаній, які відповідають запиту, а справа виводиться інформація про компанії. Присутність у видачі на картах буде корисним для всіх компаній, які мають оффлайн представництва - офіси, філії, магазини. Таким чином, користувачеві наочно надається інформація про розташування найближчих компаній, які відповідають його запиту.

Зверну увагу, що даний запит містив в пошуковій фразі Астионим (назва міста) в явному вигляді - «Київ», тому результати пошуку адрес були по регіону «Київ». В результаті, Google розпізнав місто, написавши його з великої літери, а також відокремивши коми. Щоб більш не лякати нікого заумної фразою «Астионим», далі за текстом я буду використовувати для позначення назви міста більш загальне поняття - «топонім».

Якщо ж задати запит «автошкола», перебуваючи в Одесі, то картина буде зовсім інший, - сайти будуть видані - лідери в загальноукраїнській видачі, а ось фрагмент пошуку адрес буде з урахуванням поточного географічного положення користувача пошукової системи. Мабуть, на даний момент це єдиний елемент геозалежні запитів в Google.com.ua. Тому дуже важливо, щоб ваша регіональна компанія відображалася на карті, а для цього треба зареєструватися в Local Business Center.

Щоб мати перші місця у видачі LBC, необхідно робити оптимізацію записи з даними про компанії. Я не буду описувати весь процес створення запису, так як це інтуїтивно зрозуміло, а розповім про фактори ранжирування.

2.2.1. Фактори ранжирування в Google Місця на картах

 • Присутність ключових слів в назві компанії

  Наприклад, назва рекламного агентства - «Іванов П.П.». Якщо ви хочете, щоб ваша компанія була в локальній видачу за запитом «рекламне агентство одеса», а не «иванов п п одеса», то при реєстрації в Local Business Center вам потрібно буде написати в поле «Компанія / Організація» не просто «Іванов П.П. », а« рекламне агентство Іванов П.П. », і вибрати відповідний пункт у полі« Категорія ».

  Якщо є прив'язка до міста, то згадувати і місто в назві компанії.

 • Ключові слова в категорії, в докладних відомостях

  Як і в назві, бажано, щоб потрібні ключові фрази були вжиті в категорії і докладних відомостей про компанії. Використовуйте всі категорії (максимум їх 5). Причому використовуйте не ті категорії, які вам пропонують, а свої. Однак, не перестарайтеся - робіть все це з оглядкою на людей, інакше є ризик бути виключеним з Google LBC.

 • Відгуки про компанію

  У LBC є можливість залишати коментарі до компаній, які нанесені на карту. Чим більше відгуків буде у компанії - тим вище вона ранжируватиметься в локальній видачі. Бажано, щоб відгуки додавалися поступово, а не лавиноподібно.

 • Нотатки про компанію на різних авторитетних сайтах

  Якщо згадки назви вашої компанії є на авторитетних сайтах, то вони будуть відображатися в графі «Інші відомості про це місце». Чим більше подібних записів буде - тим краще.

 • Відстань адреси від центру міста

  Перевага віддається підприємствам, які розташовані ближче до центру міста.

 • час додавання

  З досвіду, якщо редагуємо інформацію, то можливо «просідання» позицій в результатах пошуку по LBC. Згодом, позиція повертається. Враховуйте цей момент, щоб не вносити постійні зміни, краще робити їх рідше, щоб не втрачати поточні позиції, якщо вони є.

 • Повнота інформації при реєстрації компанії в LBC

  Додайте час роботи, фотографії, промо-ролик своєї компанії.

2.2.2. Статистика в LBC

Google дозволяє в інтерфейсі сервісу аналізувати статистику переглядів запитів і дій. Дії бувають двох типів: перехід на сайт або кліки на картах.

2.2.3. Приємна зв'язок з контекстом

Коли створюєш компанію в Adwords - необхідно прив'язувати компанію з картами (тобто попередньо її додати LBC). У разі, якщо компанія виводитися в спецрозміщенні, і якщо компанія є в LBС, то Google виводить в спецрозміщенні плюсик з можливістю переглянути карту проїзду.

Стратегія просування регіональних проектів - як цілитися правильно?

Ми розглянули вже достатньо інформації для того, щоб розробити чітку стратегію просування регіонального проекту.

3.1. Предложения з топонімом и без

Регіональність запиту - це відношення частоти, З якою ставили це запит Користувачі Певного регіону, до кількості всех Запитів з цього регіону. Чим більше це відношення (тобто частка того чи іншого запиту серед всіх запитів), тим більше цей запит «місцевий», тобто найбільш популярний в певному регіоні. Порівняння показників регіональності в різних регіонах дозволяє побачити, які запити характерні для того чи іншого регіону. Так, за допомогою інструменту Яндекс.Wordstat можна побачити, в якому регіоні фразу запитують найчастіше. Наприклад, запитом «Дюк» цікавляться найбільше одесити, що і не дивно. Регіональна популярність запиту - більше 3000%.

Зазвичай користувачі з різних регіонів шукають в інтернеті схожі речі. Але, звичайно, в кожному регіоні існують специфічні, «місцеві» запити - наприклад, назви аеропортів або магазинів. Щоб виділити такі запити - і потрібно використовувати показник регіональності. Наприклад, пошукова фраза «Батьківщина»: кінотеатр з такою назвою є майже в кожному регіональному центрі, проте, за відсотком «регіональність» можна визначити в якому регіоні цей кінотеатр найбільш популярний.

Запити з топонімом - це такі пошукові запити, в яких користувач ПС явно прописує топонім в запиті, явно вказуючи тим самим регіон, який йому цікавий.

приклад:

 • «Ноутбуки Київ»
 • «Робота в Одесі»
 • «Стоматологічна клініка в харкові»

Відразу відзначимо таку річ: коли житель Києва шукає квартиру в Одесі, він вказує в запиті топонім «ОДЕСА», перебуваючи при цьому в Києві. Але, при цьому, і житель Одеси може шукати точно те ж саме. На скріншоті зображена фраза з топонімом «ОДЕСА», коли даний запит найчастіше шукають москвичі, а кияни не набагато відстають від одеситів. До речі, на запити із зазначенням топоніма Яндекс відповідає однаково незалежно від того, де перебуває користувач - адже інформацію про місто можуть шукати не тільки місцеві жителі, а й люди, які збираються туди приїхати.

Уточнити пошуковий запит можна не тільки безпосередньо його формулюванням, але і за допомогою додаткових інтерфейсних можливостей пошукової системи. Наприклад, в Яндексі можна обмежити пошук з того чи іншого місця, поставивши галочку «шукати тільки в певному регіоні». Цією можливістю користуються в середньому близько 5% відвідувачів Яндекса. У більшості великих міст цією опцією користуються частіше, ніж в середньому.

3.2. Просування в Google

3.2.1. Просування в Google по пошуковим фразам з топонімом

Як вже було сказано, на відміну від Яндекса, в Google видача є загальноукраїнською. А значить, вірним способом отримати тільки регіональних відвідувачів є просування по пошуковим фразам з топонімом. Тобто, інтернет-магазин, який займається продажем ноутбуків і яблучних гаджетів в Одесі, має бути видно за запитами:

 • купити ipad в одесі
 • ноутбуки одеса
 • iphone 4 одеса
 • iphone одеса
 • купити ноутбук в одесі

А що робити з тими користувачами, які не вказують топонім?

3.2.2. Контекстна реклама в Google Adwords по пошуковим фразам без топоніма

Їх ми повинні покрити контексті рекламою в AdWords, старгетіровав її на потрібний нам регіон. Тобто, ми повинні налаштувати рекламну компанію в пошуку Google на регіон «Одеська область» за запитами:

 • купити ipad
 • ноутбуки
 • iphone 4
 • iphone
 • купити ноутбук

Таким чином, ми охопимо і тих користувачів пошукових систем, які не збираються вводити в пошуку топонім до запиту, звертаючись до пошукової системи, як до локальної. В результаті, ми використовуємо SEO в зв'язці з контекстною рекламою.

Також не забуваємо, що ми внесли дані в BLC. А, як вже було сказано, BLC допоможе залучити регіональний трафік з Google за деякими явно локальним запитам.

3.3. Просування в Яндексі по пошуковим фразам без топоніма

Що стосується Яндекса, просування в ньому можна вести за запитами без топоніма, так як видача регіональна. А що стосується запитів з топонімом, то, як показує практика, в разі виведення без топоніма в топ, з топонімом сайт теж буде добре ранжируватися.

Тобто, якщо в Yandex.ua (Одеса) за запитом «купити ipad» ми займемо топову позицію, то по фразі «купити ipad в одесі» позиція буде аналогічна.

Як вже було сказано, перше завдання, яке стоїть перед нами в Яндексі - правильно вказати регіон. Якщо цей етап вже позаду, то ми можемо рекомендувати більш пильно, ніж це прийнято, дивитися на регіональність сайтів, на яких ви розміщуєте посилання.

Для автоматизації роботи можна використовувати програми. Наприклад, наше агентство не так давно виклала у вільний доступ безкоштовну програму під назвою « Netpeak Checker »(Ex-Определяйка), яка, крім інших параметрів, визначає регіон сайту по Яндекс.Бар, а також:

 • IP адреса сервера, на якому розміщений сайт.
 • Країна сервера - місце розташування сервера (країна), на якому розташований сайт.
 • Місто сервера - місце розташування сервера (місто), на якому розташований сайт.

Спочатку, програму ми робили для визначення мереж сайтів, однак додали велику кількість параметрів, як, наприклад, популярні західні пузомерки (аналоги тИЦ і PR):

 • PageAuth - авторитет сторінки за даними SEOmoz.org
 • DomAuth - авторитет домену за даними SEOmoz.org

Так ось, якщо сайту немає в ЯК або прихованої частини ЯК, то на регіон можна орієнтуватися по хостингу (розташування сервера). Ну і доменній зоні, про яку ми говорили. Наприклад, при розміщенні статей, коли нам шлють список майданчиків, ми їх проганяє Определяйкой, дивимося які регіони у сайтів, і, якщо ми хочемо отримати саме регіональні посилання, то замовляємо розміщення на цих регіональних сайтах.

Слід визнати, що в співтоваристві оптимізаторів досі триває суперечка між тим чи є сенс купувати регіональні посилання або взагалі немає. Наша позиція, що в Yandex.ua - є сенс працювати з регіональними посиланнями, як одним з параметрів, які можуть вплинути на ранжування в певному регіоні.

3.4. Таргетингової реклама в соціальних мережах на прикладі Vkontakte.ru

Як відомо, в інтернеті величезною популярністю користуються соціальні мережі. Один з лідерів рунета - соціальна мережа vkontakte.ru - пропонує можливість покупки таргетированной реклами. Що значить «таргетована»? Ми можемо виділити за різними параметрами аудиторію, яка побачить наше рекламне оголошення. Одними з таких параметрів є:

 • Країна
 • місто
 • райони
 • станції метро

Для просування регіонального проекту таргетингової реклама іноді відмінно підходить. Наведу приклад таргетингу на аудиторію весільного салону, який розкручувався по фразам «весільні сукні в одесі» і іншим. Кому ми повинні показувати рекламу одеських весільних салонів? Давайте виділимо нашу цільову аудиторію. Хто хоче купити весільне плаття? Напевно це будуть:

 1. Жінки. Чоловіки не носять весільні сукні. Вірніше, чоловіки частіше за все не носять весільні сукні.
 2. Одеситки. Весільні салони орієнтовані на роздріб, ніяких особливих цін вони не можуть запропонувати тим, хто поїде в Одесу за цими сукнями. Тому вибираємо місто проживання - Одесу.
 3. І найцікавіше - як визначити, що дівчина збирається вийти заміж? Вибрати статус - заручена.

Чи варто говорити, що така аудиторія - є найбільш цільовими клієнтами весільних салонів? Наведу ще кілька прикладів регіонального просування: Ми рекламували салон краси Санкт-Петербурга тим, хто живе на вулиці, на якій знаходиться салон.

 • Ми рекламували інтернет-провайдера жителям району, де надаються його послуги.
 • Ми рекламували салон ремонту автомобілів тим, у кого в хобі вказано «авто», «автомобілі».

3.5. Реклама на регіональних сайтах

Ви можете запитати вашого клієнта, що для нього важливіше: позиції в пошуку його сайту або продажу? Дуже рідко клієнт замовляє просування сайту для того, щоб похвалитися першими місцями в пошуку друзям в лазні. За безлічі інтернет-проектів розкручувати доводиться не сайт, а продукт або послугу, які на ньому представлені. Думаю, не секрет, що багато регіональних тематик настільки нізкоконкурентним, що у видачі по профільних запитах сидять дошки оголошень, сторінки бізнес-порталів, каталоги сайтів. В один з обов'язкових пунктів регіонального просування ми записуємо розміщення інформації про товари і продукти з контактами клієнта.

Мова не йде про спам по дошках оголошень або каталогам сайтів з формулюванням. Йдеться про розміщення унікальної інформації на регіональних сайтах, які добре ранжуються в пошуку по СЧ і НЧ запитам. Приклад подібного запиту наведено на скріншоті:

Тобто, ми рекомендуємо розміщувати на трастових ресурсах, які добре ранжуються, унікальну, оптимізовану інформацію про товари і послуги, які пропонує ваш клієнт. По ряду запитів люди знаходитимуть або розділ сайту (а там вже їм може попастися на очі і ваша запис), або конкретно ваше оголошення.

замість епілогу

Найбільш швидке зростання інтернет-аудиторії в Україні відбувається останнім часом за рахунок регіонів. Якщо озирнутися на сусідів з РФ, то там за даними з останнього дослідження Яндекса з червня 2009 по червень 2010 року число регіональних рекламодавців в Яндекс.Директ збільшилася на 80%. Очевидно, що кількість бізнесменів в українських регіонах, які будуть використовувати для підвищення своїх продажів інтернет-рекламу, буде стрімко рости. Правильна стратегія комплексного просування регіонального проекту - запорука зростання і розвитку бізнесу клієнта.

Отже, стратегія просування регіонального проекту включає в себе:

 1. Просування в Google по пошуковим фразам з топонімом
 2. Контекстну рекламу в Google Adwords по пошуковим фразам без топоніма
 3. Просування в Google Local Business Center
 4. Просування в Яндексі по пошуковим фразам без топоніма і з топонімами
 5. Таргетингової рекламу в соціальних мережах на прикладі
 6. Рекламу на регіональних сайтах

Саме це і можна назвати підсумком моєї доповіді - розробка стратегії просування регіонального проекту. Варто зізнатися, що кожен другий проект, який надходить на аналіз в Netpeak, є регіональною. І за роки роботи у нас склалася певна тактика просування, яка знаходить індивідуальні риси в залежності від особливостей інтернет-проекту. Упевнений, що ця тактика стане в нагоді і представникам бізнесу, які тепер знають, які послуги їм потрібні, і продвіженцев, які будуть знати, які послуги пропонувати клієнтам для досягнення цілей клієнта, виражених в зелененьких умовних одиницях.

Сподобалось стаття? Тоді точно необходимо Поділитися їй в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ:

1.2.2. Як одному сайту привласнити кілька регіонів?
1.2.3. Регіони у сторінок - чи можливо?
2.1. Мова = регіон?
Як таке може бути, якщо це ГНЗ?
1.2.2. Як одному сайту привласнити кілька регіонів?
1.2.3. Регіони у сторінок - чи можливо?
Питання це - «як прив'язати регіон на сторінку?
2.1. Мова = регіон?
Стратегія просування регіональних проектів - як цілитися правильно?