Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту на Wix

 1. Труднощі, які виникають при просуванні
 2. Як налаштувати
 3. Створюємо чек-лист
 4. Підключаємо особистий домен
 5. Прописування на сторінках метатегов
 6. Оптимізація контенту (відео, картинок і текстів)
 7. Підключення SEO-Wizard`а
 8. Налаштовуємо сайт під пошукові системи
 9. висновок

Цікавитесь, як здійснюється оптимізація сайту на Wix? Ми допоможемо вам розібратися.

Ми допоможемо вам розібратися

Wix - це платформа, за допомогою якої створюються представницькі, гарні і зручні сайти. До послуг даної площадки звертаються вже близько 96 мільйонів користувачів з усього світу. На цьому ресурсі дуже багато адаптованих під мобільну версію шаблонів, тому з його допомогою можна створити будь-який тип веб-сайту. І зовсім навіть не потрібно бути для цього крутим веб-майстром.

І зовсім навіть не потрібно бути для цього крутим веб-майстром

Wix розвивається дуже швидко - оновлення виходять практично кожен місяць. Хоча спочатку розробники позиціонували дану платформу як зручний і нескладний інструмент для новачків, щоб вони могли створювати сайти самостійно.

Труднощі, які виникають при просуванні

Щоб уникнути помилок при SEO-оптимізації на Wix, слід врахувати кілька нюансів:

 • robots.txt і sitemap.xml - немає можливості правити;
 • мета теги немає можливості правити на частини сторінок;
 • є складнощі зі створенням нових сторінок.

В цілому, що стосується сайтів на Wix, їх просування в «Яндексі» або «Гугл», завжди трохи проблематичне через обмежений доступного функціоналу. В агентстві Elit-Web успішно справляються з просуванням сайтів на «Вікс», що допомагає підвищити як впізнаваність вашого бізнесу, так і продажу.

Ми розглянемо доступні сео-інструменти цієї платформи. Якщо ви хочете отримати максимальну кількість відвідувачів, то все ж з метою пошукового просування краще вибирати популярну CMS.

Так як вихідний код системи недоступний, щоб налаштувати Wix доводиться користуватися стандартними функціями.

Як налаштувати

SEO сайтів на Wix складається з декількох етапів.

Створюємо чек-лист

Щоб спростити процес просування, в першу чергу варто скласти чек-лист. Це корисний інструмент, який допоможе не тільки візуалізувати весь план робіт, але і прискорити процес їх виконання. Як же його створити?

Для початку визначте цілі, яких необхідно досягти. Складіть глобальний план робіт для цього. Після чого розділіть кожну з великих завдань, на дрібні таким чином, щоб ви знали приблизний час виконання кожної з них. Розпишіть послідовність всіх виконуваних робіт.

Таким чином ви не тільки створюєте наочний і зрозумілий план для просування, а й знаєте приблизний час, який необхідно для всього робочого процесу.

Чек-лист корисний і для самостійного просування, і для роботи з командою. У першому випадку він позбавляє від необхідності перевіряти власні дії, виключає можливість того, що ви забудете про якомусь етапі. У командному ж роботі він дозволяє швидко розподілити завдання між фахівцями і уникнути помилок через непорозуміння.

Приклад схематичного чек-листа для внутрішньої оптимізації сайту, створеного за допомогою Wix:

 • підключити особистий домен;
 • прописати метатеги на сторінках;
 • оптимізувати контент;
 • підключити SEO-Wizard;
 • зареєструватися в пошукових системах, провести доп. настройки.

Далі кожен з цих пунктів ви розбиваєте на підзадачі для власного сайту, їх кількість буде залежати від розміру і типу ресурсу. Ми ж детальніше опишемо далі кожен з них.

Підключаємо особистий домен

Domain - це те, з чого потрібно почати. Звичайно, краще використовувати платну версію. Інакше ви ризикуєте, що адреса веб-ресурсу не стане привабливим ні для потенційних клієнтів, ні для пошукових роботів. До того ж в безкоштовному варіанті Wix розгулює реклама. Вона може бути небезпечним для сприйнятті сайту відвідувачами і до того ж залишає на сторінках наскрізні лінки.

Щоб підключити домен, необхідно вибрати зацікавив вас тарифний план «Вікс». Після чого зайти в панель управління і знайти там пункт «Домени і пошта».

Після чого зайти в панель управління і знайти там пункт «Домени і пошта»

Ласкаво просимо: саме час придбати доменне ім'я або підключити раніше створене. Тут же, при необхідності, створюється корпоративна пошта.

Прописування на сторінках метатегов

Ну і як же на сторінках без метатегов Title, Description? А ніяк! Сторінки без них, як Босфор без кораблів.

Щоб прописати ці теги, необхідно в режимі редагування знайти в меню пункт «Сторінки» і клікнути по ньому правою кнопкою миші. Після цього зайдіть в настройки, що цікавить вас сторінки.

Після цього зайдіть в настройки, що цікавить вас сторінки

Потрапивши на сторінку «Сео», ви спокійно відзначите метатеги. Їх також потрібно прописати на сторінках записів. Просто клацніть правою кнопкою мишки по «Панелі управління» і перейдіть в розділ «Блоги». Створіть там запис, потім задайте команду «Пошукова оптимізація» - кнопку побачите в меню з правого боку.

Далі спокійно ставте метатеги, щоб зберегти зміни натисніть кнопку «Готово». Якщо хочете переконатися, що все вийшло, відвідайте розділ «Вид в пошуку», де доступний попередній перегляд.

Оптимізація контенту (відео, картинок і текстів)

Щоб Wix-оптимізація була успішною, необхідно сторінки озаглавити (проставити заголовки від Н1 до Н6). Але є проблемка. Зайшовши в редактор, ви не знайдете там звичних тегів Н1-Н6. Seo на Wix в роботі з зображеннями та текстами передбачає використання іншої символіки - від заголовка сайту (Н1) до підзаголовка (Н2).

Використовуючи для просування сайту на Wix редактор тексту, ви без проблем налаштуєте написане в необхідному форматі. У редакторі є можливість розбити текст на нумеровані списки, виділяти ключі жирним або курсивом, підібрати потрібний колір і т. Д.

Д

Щоб зображення брали участь в пошуку по картинках, скористайтеся «міні-хитрістю» - атрибутом Alt. Для цього натисніть на обрану картинку, вставте в спливла рядок необхідний текст. Зверніть увагу: обсяг тексту Alt обмежений 70 знаками.

Підключення SEO-Wizard`а

Просування сайту на «Вікс» не обтяжливо, якщо звернутися «по допомогу» до вбудованого інструменту, завдання якого - перевіряти сайт за частиною SEO. Схема проста:

 • перейдіть в «Панель управління»;
 • відшукайте там модуль «СЕО-майстер»;
 • активуйте його.

У вікні вибираєте веб-ресурс і вводите ключові слова і фрази, які вас цікавлять. Після аналізу ресурсу ви отримаєте звіт, в якому буде зазначено, чи правильно складені метатеги, заголовки і описи зображень.

Зверніть увагу: сильно покладатися на цей інструмент не варто - він не завжди функціонує як треба. Тим не менш, є надія, що в майбутньому в нього внесуть необхідні зміни, і він буде точним, як годинник.

Налаштовуємо сайт під пошукові системи

Для проведення внутрішньої оптимізації, перш за все, необхідно додати ресурс у відповідні сервіси:

 • «Яндекс.Вебмайстер»;
 • Google Search Console.

Щоб верифікувати сайт, знайдіть в режимі редагування пункт «Управління сайтом». Після натискання на нього відкриється вкладка, в якій ви як раз і додасте метатеги верифікації в хедер. Докладніші відомості про процес

 • скопіюйте зі згаданих вище сервісів «Яндекса» і Google підтверджує метатег;
 • вставте у відповідне поле;
 • натисніть на кнопку публікації.

скопіюйте зі згаданих вище сервісів «Яндекса» і Google підтверджує метатег;  вставте у відповідне поле;  натисніть на кнопку публікації

Далі працюєте з веб-майстрами «Яндекса» і «Гугла». У рядок сервісів додаєте фaйл sіtеmаp.xmІ. Він в «Вікс» створюється автоматично. Дані по «Яндекс.Метрика» і Google Analytics ви без проблем отримаєте завдяки можливості підключення лічильника.

Про маркетинговий розділ не забудьте. Кількість посилань і хороший потік трафіку ви отримаєте, підключивши до просування на «Вікс» різні джерела трафіку:

 • соціальні мережі;
 • міські сайти;
 • блоги;
 • новинні ресурси і т. д.

Контекстна реклама теж стане хорошим вкладенням на майбутнє.

висновок

Seo на Wix налаштувати цілком реально. Але все ж ми б хотіли попередити про «підводні камені».

Якщо ви тільки плануєте створити сайт на «Вікс» і просувати його в пошукових системах, вам необхідно знати, що:

 • сайт не стане вашою абсолютної власністю. Він буде належати розробникам;
 • при бажанні завантажити з ресурсу файли ви зіткнетеся з неможливістю це зробити;
 • перенести сайт на іншу CMS теж буде неможливо;
 • в деяких конструкторах домен не підключається безкоштовно - для цього потрібно перейти на платний тариф. Ціни на послуги Wix, між іншим, не найнижчі.

Wix-оптимізація підійде тим, хто збирається просувати веб-ресурс низько конкурентній тематики з невеликим набором ключових запитів.

Іншим все ж краще звернутися до досвідчених програмістам, які створять веб-сайт не на безкоштовному движку, а на популярній системі управління контентом, куди в разі необхідності можна буде внести необхідні зміни.

Як же його створити?