Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту на Wordpress

  1. Як оформлення впливає на оптимізацію
  2. Як буде виглядати адреса сайту
  3. Корисні SEO-плагіни
  4. Тепер трохи про налаштування All in One SEO.
  5. Трохи про налаштування Yoast SEO

Wordpress - популярна CMS, орієнтована на інформаційні ресурси. І як в будь-якому іншому випадку, тут не обійтися без грамотної оптимізації та просування. Які кроки забезпечать сайту постійний приплив нових потенційних клієнтів? Як збільшити природний трафік на ресурс? Грамотна оптимізація Worpdress-сайту допоможе молодому сайту здобути популярність.

Грамотна оптимізація Worpdress-сайту допоможе молодому сайту здобути популярність

Як оформлення впливає на оптимізацію

Просування сайту на Wordpress починається з того, що першим впадає в очі новому відвідувачу - з теми для оформлення. Хоча, здавалося б, як зовнішній вигляд впливає на процес оптимізації ресурсу? Відповідь проста. Оформлення може сильно допомогти в просуванні, якщо слідувати декільком критеріям:

  • легкий і простий дизайн, що прискорює завантаження сайту;
  • зрозумілий інтерфейс, що підвищує комфортність використання ресурсу;
  • проста структура, яка допомагає користувачеві дістатися до потрібного розділу сайту мінімальною кількістю кліків.

Також потрібно стежити за критеріями, які безпосередньо беруть участь в SEO-оптимізації Wordpress-сайту.

  • оформлення верстається за допомогою технологій CSS 3 та HTML 5;
  • заголовки як першого, так і другого рівня розставлятися правильно;
  • оформлення повинно коректно відображатися як на стаціонарних комп'ютерах, так і на мобільних пристроях, планшетах.

Основна проблема тут - яким чином визначити оформлення, що підходить під описані вище критерії. але просування сайтів і оптимізація давно стала звичним процесом, так що якщо тема оформлення підходить під висунуті умови, то так і пишуть - оптимізовано під пошукові системи, або SEO-friendly.

Як буде виглядати адреса сайту

Як буде виглядати адреса сайту

Наступний фактор, який потребує настройки - адреса домашньої сторінки сайту. Ось правила, покликані допомогти з цим питанням:

  • чим коротше, тим краще. Якщо адреса домашньої сторінки більше 50-60 символів, то спробувати скоротити посилання;
  • адреса має бути зрозумілим і легко читаним;
  • посилання повинне містити назву сайту.

Наступне, з чим потрібно визначитися при оптимізації Wordpress-сайту - чи варто використовувати www? Наприклад, він може виглядати так: www.mysite.ru, а може і так: mysite.ru. Обидва ці варіанти прийнятні і будуть працювати. Але варто пам'ятати, що пошукові системи розглядають ці адреси як два окремих сайту, так що потрібно визначитися.

Поміняти адресу можна в налаштуваннях самої CMS. Необхідно зайти в панель адміністратора, а звідти перейти до загальних налаштувань сайту. Там можна задати зовнішній вигляд адреси, вказати його як основний. Для того, щоб нова посилання на сайт була точно записана пошуковими системами, її можна безпосередньо вказати в таких сервісах, як Веб-майстер Яндекса і Search Console від Google. І якщо у творця досі немає облікового запису в цих системах, то краще зареєструватися прямо зараз.

У вебмайстрів нову адресу ресурсу можна вказати в налаштуваннях індексування. Там необхідно вибрати поле під назвою «Переїзд сайту» і поставити галочки, чи потрібно додавати до заслання https або www.

Заходимо в Search Console, використовуючи Google аккаунт. Натискаємо на кнопку «Додати ресурс», після чого підтверджуємо права на використання вказаного сайту. Варто зазначити, що через Search Console можна вказати обидва варіанти доменної адреси, як з приставкою www, так і без неї.

Після того як майданчик додана в Search Console, натискаємо на символ шестерінки. Зазвичай він знаходиться вгорі праворуч. Вибираємо налаштування і вказуємо доменну адресу. Це допоможе пошуковій системі не плутати посилання, що позбавить від непотрібних дублікатів у видачі.

Щоб перевірити, чи нормально пройшла процедура, досить ввести в пошуковий рядок нову адресу, спочатку через Google, а потім через Яндекс. Якщо ця частина оптимізації закінчилася, то пошуковик автоматично перенаправляти запит на головну сторінку майданчика. Якщо немає, то потрібно повторити всі кроки знову, можливо десь сталася помилка.

Також, крім основного адреси, потрібно розібратися з посиланнями і налаштувати так зване ЧПУ, людино-зрозумілі УРЛ. Користувач, який побачив їх, повинен відразу зрозуміти, про що саме сторінка, на яку посилаються. На жаль, в більшості випадків цим питанням потрібно займатися окремо.

Для того, щоб налаштувати зрозумілі URL, потрібно перейти до налаштувань, а звідти до категорії «постійні посилання». Найкраще вибрати один з вже прописаних пунктів. Наприклад, "назва запису". Тоді посилання буде виглядати так: спочатку йде основний доменну адресу, а потім вже назва статті, на яку посилаються.

Останній крок при налаштуванні посилань - відображення URL. Вся справа в тому, що зараз анкор на сайт буде точно відображати назву статті. Тобто якщо запис називається «як вибрати шорти», то людина побачить наступне: mysite.ru/как-выбрать-шорты. Це негативно позначається на індексації, тому що пошукові системи не люблять кирилицю через що виникають складнощі в кодуванні такого запиту. Користувачі також можуть гідно відреагувати негативно, тому що посеред запису потрібно перемикати розкладку.

Творці Wordpress знають про таку реакцію на кириличні посилання, так що дали можливість усунути проблему без особливих проблем. Потрібно встановити плагін, який носить назву Rus To Lat або Cyr To Lat. Ці утиліти будуть автоматично проводити транслітерацію кириличної записи в латинську.

Корисні SEO-плагіни

Wordpress використовує широку базу встановлюються модулів і плагінів, які допомагають з оптимізацією сайту під пошукові запити. На даний момент існує дві основні утиліти для просування - All in One SEO і Yoast SEO. У кожної є свої особливості в налаштуванні і використанні.

Для того, щоб встановити плагіни, потрібно зайти у відповідний розділ і вибрати пункт "Додати новий". Далі потрібно ввести в пошук назву утиліти, встановити її і активувати.

Тепер трохи про налаштування All in One SEO.

Тепер трохи про налаштування All in One SEO

Для початку потрібно позбутися від дублюючого контенту. Для цього відзначаємо галочками два наступних пункту: «Канонічні URL" і "Заборонити пагінацію для канонічних URL". Якщо цього не зробити, то у видачі почнуть з'являтися дубльовані сторінки, що призведе до розсіювання трафіку і зниження рейтингу ресурсу у пошукача.

Закінчивши з дублікатами, відзначаємо такі пункти:

  • відключити використання заголовків за замовчуванням;
  • включити використання розмітки Schema.org.

Тепер переходимо до налаштування головної сторінки. Насамперед тут потрібно буде задати заголовок (title) і опис (description). Ці два пункти дуже важливі для майбутнього всього сайту і для його ранжирування на сторінках пошукової системи. По-перше, - за допомогою заголовка і мета-тегів визначається тематика ресурсу. По-друге, - опис допомагає потенційному клієнту визначитися, чи потрапив він за потрібною адресою.

Мета-теги потрібно скласти грамотно - так, щоб вони тематично збігалися з усім ресурсом. У заголовку можна написати, наприклад «поради і Лайфхак для облаштування будинку». Головне: укластися в 60 символів. Також потрібно придумати короткий опис, що не перевищують 150 символів.

Закінчивши з цим, починаємо настройку заголовків. Для початку необхідно включити функцію перезапису, яка дозволить поставити окрему назву для кожної сторінки майданчика. Потім слід відзначити функцію капіталізації міток, для того щоб все заголовки починалися з великої літери. Їх формат краще залишити стандартним, інакше до назви статті буде додаватися назва сайту, через що загальний заголовок може перевищити комфортне обмеження в 60 символів.

Також в настройках цього плагіна можна вказати взаємодія з соціальними мережами, встановити вказівники для пошукових роботів і обмежити індексацію на певні сторінки ресурсу.

Трохи про налаштування Yoast SEO

Трохи про налаштування Yoast SEO

Перед тим, як почати установку плагіна, переконайтеся в тому, що інші SEO-утиліти не активні. Якщо все нормально, то можна переходити до адміністративного розділ. Там утиліта запропонує пройти стандартну настройку, що складається з десяти пунктів. Погоджуємося і починаємо.

Перший етап - необхідно вирішити, чи потрібна підписка на розсилку від творців плагіна.

Другий етап - вибрати статус ресурсу. Цей пункт складається з трьох підпунктів:

  • якщо сайт вже повністю функціонує, то потрібно поставити галочку навпроти Production;
  • якщо це копія існуючого ресурсу, то необхідно відзначити пункт Staging;
  • якщо ресурс призначений для локального використання, то сайт відзначається як Development.

Третій і четвертий етап - вибір типу сайту і уточнення певний персональної інформації. Все це потрібно для того, щоб плагін знав, в яких частинах ресурсу потрібно проводити оптимізацію.

Закінчивши з інформацією, потрібно повідомити плагін про те, які є в наявності профілі в соціальних мережах. Шостий етап - налаштування параметрів індексації. Тут можна залишити все так, як пропонує утиліта. Сьомий - необхідно вказати, скільки авторів існує на ресурсі. Восьмий крок дасть можливість синхронізувати майданчик з існуючими акаунтами в Google Search Console.

Після цього починається детальна настройка плагіна. Насамперед розбираємося з заголовком і описом, це одна з найважливіших частин кожної сторінки. Також переходимо в спеціальний розділ Features, а звідти в Advanced setting. Там дозволяємо ставити заголовки і мета-теги для кожної сторінки окремо. І, звичайно, вирішуємо, на які сторінки краще закрити індексацію.

Ще одна корисна функція плагіна - генерація карти сайту. Включення розділів ресурсу включається туди автоматично, варто лише зазначити потрібні сторінки. Для настройки переходимо в розділ «XML карта сайту». Таким чином вказуємо пошуковому роботу оптимальний шлях за категоріями майданчика.

Які кроки забезпечать сайту постійний приплив нових потенційних клієнтів?
Як збільшити природний трафік на ресурс?
Хоча, здавалося б, як зовнішній вигляд впливає на процес оптимізації ресурсу?
Наступне, з чим потрібно визначитися при оптимізації Wordpress-сайту - чи варто використовувати www?