Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту посиланнями: чим більше посилань, тим краще?

  1. Вступ Одним з головних способів просування сайту, за допомогою якого ресурс отримує вагу в очах пошукових...
  2. Перевірка міфу на практиці
  3. думка експертів
  4. практичні поради
  5. висновки

Вступ

Одним з головних способів просування сайту, за допомогою якого ресурс отримує вагу в очах пошукових систем, є закупівля посилань. Сьогодні біржі посилань дозволяють без проблем хоч за один день встановити на сайт практично необмежену кількість зовнішніх посилань. Але пошукові системи стали розцінювати метод просування сайту посиланнями, як "спамний", і в середовищі SEO-фахівців з'явилася думка, що ресурс, на який закуповується одноразово занадто багато зовнішніх посилань, схильний до "контрольний вибух", тобто явища, коли різкий приріст зовнішніх посилань на ресурс (особливо на молодий) розцінюється алгоритмами пошукача як обман, і сайт не отримує очікуваної динаміки зростання позицій.

Хоча сам Яндекс ніколи відкрито не визнавав існування цього фільтра, в середовищі SEO-фахівців про нього ведеться безліч дискусій. Невже навіть найякісніші посилання у великій кількості не зможуть допомогти просунути в ТОП-10 навіть НЧ запит? Або просто багато хто не вміють відбирати майданчики таким чином, щоб посилання з них працювали? Скільки посилань рекомендується купувати сайтам різного віку?

У майстер-класі я розгляну історію виникнення даного міфу, приведу практичні приклади і проаналізую думки експертів в SEO. Все це допоможе нам знайти відповідь на питання, яким задаються багато оптимізаторів - чи існує насправді " контрольний вибух "?


З історії міфу


В середині 2009 року з'явилося багато сайтів, наповнених неунікальним контентом і створених виключно заради продажних посилань. Тоді можна було за допомогою таких посилань вивести в ТОП практично будь-які запити. І зазвичай ті ресурси, на які було куплено більше посилань, і попадали в ТОП-10 по ВЧ запитам, причому в досить короткі терміни (2-3 місяці). Але незабаром Яндекс почав вести помітну боротьбу з надмірним впливом величезної кількості посилань на результати пошуку і стало неможливо вивести в ТОП практично будь-які СЧ і навіть ВЧ запити за пару тижнів.

До цього часу алгоритми з дуже великою точністю навчилися визначати неприродні посилання, а незабаром у них з'явилася нова особливість, яка перестала враховувати вплив покупних посилань, що з'явилися у великих обсягах в короткостроковий період. Цю особливість в дискусіях на профільних форумах і в публікаціях на сторінках блогів багато оптимізаторів і назвали фільтром з промовистою назвою "Нормативний вибух".

Його необхідність була продиктована тим, що навіть при наявному великому бюджеті на покупні посилання сайт все ж повинен бути якісним по іншим факторам ранжування, таким як:

  • відповідність сторінці запитом,
  • наповнення якісним контентом,
  • вік сайту.

Іншими словами, алгоритм був вдосконалений, щоб ті, хто має багато засобів, але не має доброго сайту, не могли займати високі позиції у видачі по конкурентних запитах.


Перевірка міфу на практиці


Наведу кілька прикладів роботи з реальними сайтами, що просувалися і просуваються в даний час по великій кількості запитів. Я вибрав саме ці ресурси, так як основна робота з ними була направлена ​​в основному лише на збільшення посилальної маси (крім стандартних технічних доробок і оптимізації просуваються сторінок). Робота з контентом на цих ресурсах не проводилася.

1. Перший приклад - сайт з продажу ексклюзивних дверей. Вік сайту на момент початку робіт по просуванню - 6 років.

Темп закупівлі посилань - більше 100 в день. За динамікою позицій і приросту посилальної маси видно, що постійно зростаюче швидкими темпами кількість посилань не робить помітного впливу на позиції просуваються запитів. Через 27 тижнів після початку закупівлі посилань в ТОП-10 не вийшло жодного запиту, а кілька запитів так і залишилися за межею ТОП-100:

2. Інший приклад накладення фільтра - сайт компанії, яка надає послуги з авіаперевезень. Вік сайту на момент початку робіт - півтора року.

Темп закупівлі посилань - більше 100 в день.

Даний приклад показовий для відносно молодих сайтів і говорить про те, що такі сайти найбільш схильні до наслідків "контрольний вибух". Через 29 тижнів з початку закупівлі посилань велика частина запитів втратила свої позиції, а деякі навіть опустилися за ТОП-50:

3. Позитивний вплив покупки посилань в розумних межах можна побачити на прикладі сайту туроператора. Вік сайту на момент початку робіт - 13 років.

Темп закупівлі посилань - не більше 50 в день. У міру індексації посилань позиції запитів поступово наближаються до топу. До 29 тижня після початку закупівлі посилань позиції по більшості запитів показали позитивну динаміку, і багато хто з них виявилися в ТОП-10:

4. Аналогічна ситуація склалася і у сайту виробника лакофарбової продукції (його вік на момент початку робіт - 2 роки).

Темп закупівлі посилань - не більше 50 в день. У міру індексації посилань, проставлених у обмеженому обсязі, спостерігається зростання позицій по СЧ і ВЧ запитам. Через 23 тижні з початку закупівлі посилань позиції всіх запитів помітно зросли. Кілька запитів, які спочатку перебували за ТОП-100, змогли вийти в ТОП-10:

З цих прикладів можна зробити висновок, що молоді сайти більше схильні до "контрольний вибух" (приклади 1 і 2). При помірній закупівлю посилань і молодий, і старий сайти показують хорошу динаміку, але старий все ж просувається краще (приклади 3 і 4).


думка експертів


Більшість відомих експертів в області SEO сходяться на думці, що "Нормативний вибух" дійсно має місце бути. Багато з них міркують про його дії на своїх блогах і на різних конференціях, обмінюються порадами по правильній поведінці сайтів щодо швидкої закупівлі посилань. Як показує практика, навіть ті оптимізатори, які не вірять в існування цього фільтра, закуповують посилання з обережністю.

Нижче представлені думки експертів компанії Ingate про "контрольний вибух":

Григорій Загребельний, фахівець з пошукового просування Ingate Digital Agency:

Нормативний вибух може мати значний вплив на ранжування в Яндексі
"Нормативний вибух" може мати значний вплив на ранжування в Яндексі. Закуповуючи посилання неприродно швидко, можна витратити значний бюджет даремно. Уникнути витрат можна, закуповуючи посилання природно і плавно, з обережним стартом ".


Анна Моргачева, провідний спеціаліст по пошуковому просуванню Ingate Digital Agency:

Ризик потрапити під Нормативний вибух є у сайтів молодих і не мають природної посилальної маси
"Ризик потрапити під" Нормативний вибух "є у сайтів молодих і не мають природної посилальної маси. Дуже важливо при виборі стратегії закупівлі враховувати початковий стан проекту і бажано його кількість посилань історію. На мою думку, вплив "контрольний вибух" буде помітно слабкіше, якщо посилання проставляти не на одну сторінку, а на різні. Такий приріст більш природний ".


Олена Полєнова, фахівець з пошукового просування Ingate Digital Agency:

Під Нормативний вибух можна потрапити, якщо на сайті не було природних посилань і при просуванні фахівцем була обрана стратегія закупівлі, через яку різко збільшилася кількість посилань
"Під" Нормативний вибух "можна потрапити, якщо на сайті не було природних посилань і при просуванні фахівцем була обрана стратегія закупівлі, через яку різко збільшилася кількість посилань. Якщо сайт потрапив під даний фільтр, то немає сенсу продовжувати нарощувати кількість посилань, тому що хорошої динаміки не буде. Рекомендую через деякий час почати плавно купувати нові вічні посилання ".


практичні поради


Мабуть, головна складність при роботі з наслідками "контрольний вибух" - це його визначення. Щоб зрозуміти, що на сайт накладено цей фільтр, необхідно переконатися у відсутності інших проблем, що негативно впливають на позиції. Це можуть бути як різні фільтри (наприклад, фільтр за неякісний контент, афіліат-фільтр і т.д.), так і обмеження самого ресурсу (наприклад, відсутність необхідного регіону просування, невеликий вік сайту в конкурентній тематиці і т.п.).

Подолання впливу фільтра зажадає значного часу і зусиль. Необхідно зробити кілька дій:

1. Призупинити агресивну закупівлю посилань.

2. Організувати закупівлю вічних посилань.

3. При простановке посилань звертати увагу на різноманітність анкоров зовнішніх посилань. Не варто захоплюватися одними точними входженнями. Потрібно намагатися розбавляти анкор ключовими словами з оточенням, включати в них назва компанії і адреса домену. До речі, в сервісі автоматизованого просування Rookee як раз є можливість генерувати такі тексти посилань.

Зауважу, що в сервісі Rookee при додаванні запитів виробляється автоматичний підбір посилальних стратегій просування, кожна з яких розроблена на основі досвіду фахівців Ingate. Крім вимог до донорам, в них присутні обмеження на щоденну закупівлю посилань, які є найбільш придатними для запиту. Однак якщо ви все ж хочете поміняти квоти на покупку посилань, ви можете встановити свої обмеження. Для цього необхідно:

1. Натиснути пункт меню "Стратегії", вибрати стратегію і увійти в меню її налаштувань.

2. Розгорнути вкладку "Квоти на установку" і задати обмеження по закупівлі посилань на добу:


висновки


Наведені вище показові приклади, а також коментарі експертів в області SEO доводять існування фільтра за різкий приріст посилальної маси. Його дія полягає в зниженні впливу посилань, приріст яких алгоритм вважає неприродно швидким. Найбільшому впливу "контрольний вибух" схильні молоді сайти, а також сайти, на яких ведеться просування малої кількості сторінок.Невже навіть найякісніші посилання у великій кількості не зможуть допомогти просунути в ТОП-10 навіть НЧ запит?
Або просто багато хто не вміють відбирати майданчики таким чином, щоб посилання з них працювали?
Скільки посилань рекомендується купувати сайтам різного віку?