Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту: SEO або контекстна реклама?

  1. SEO для сайту
  2. контекстна реклама

Часто після створення комерційного сайту його власник спантеличується просуванням. Це не зовсім правильний підхід, тому що мало зробити сайт, - важливо врахувати всі рекомендації пошукових систем при його створенні. А рекомендацій там досить багато. Причому досить типова картина, коли власнику доводиться витрачати чималі кошти на доопрацювання сайту вже після його розробки. А все через те, що було не грамотно складено технічне завдання.

Таким чином очевидно, що можна заощадити, якщо задуматися про просування сайту ще до його розробки, і провести так зване СЕО-проектування. У нього входять:

  • стандартні технічні вимоги;
  • складання семантичного ядра;
  • початкова підготовка посадочних сторінок (розбиття по категоріям, фільтрів і т.д.)

В результаті виходить готовий ТЗ програмістам. Отже, лайфхак: звертаємося до сео-фахівцям в агентство комплексного інтернет маркетингу до створення сайту, а не після.

SEO для сайту

Після створення сайту і заповнення його контентом (товарами), починається детальне підготовка посадочних сторінок під просування. Пишуться потрібні тексти, проставляються мета-теги, складається карта сайту, аналізується вміст файлу robots.txt і т.д.

Після підготовки посадочних сторінок починається побудова посилальної стратегії (лінк-білдінг). У російськомовних країнах це найчастіше зводиться до покупки посилань через біржі: це або "вічні" посилання в статтях, або тимчасові орендні посилання з щомісячною оплатою. Перші - переважно, але дорожче. Вибір робиться виходячи з бюджету проекту. Знову-таки, якщо робити самостійно, можна витратити великі кошти даремно, так як необхідно знати, які посилання будуть працювати, а які ні. Точніше навіть сказати "найімовірніше" працюватимуть, бо точно на це питання зможуть відповісти хіба що представники ПС. Але і це ще не все: пошукові системи борються зі спробами вплинути на видачу (купівлею посилань), і якщо неправильно вибрати кількість посилань стратегію, можна потрапити під фільтри. У Гугла це "Пінгвін", у Яндекса - "Минусинськ". Виходити з-під них можна місяцями. Тому якщо немає бажання ризикувати, то краще замовити послуги з розкручування сайту у фахівців.

Для розведення посилального профілю підключаються посилання з каталогів, форумів, коментарів, соц.сетей. Такі посилання останнім часом отримали модну приставку "крауд". Однак від цього не змінилася суть: в 99% випадків - це самий звичайний спам, тільки тепер ручної, а не із застосуванням різного софта (типу Хрумер і т.д.). Справжній крауд-маркетинг - захід не дешеве. Суть його зводиться до того, щоб отримувати так звані трафіковий посилання (посилання, за якими будуть переходити реальні користувачі та потенційні клієнти). Важко сказати, який вплив саме таких посилань на позиції сайту в ПС. Чітких кейсів у вільному доступі на цю тему просто немає, тому залишимо це просто як теорію.

контекстна реклама

У SEO є один недолік - це жах якийсь довгий процес. Можна провести зміну на сайті, а результат побачити тільки через місяць, зрозуміти, що це не те, що потрібно, повернути назад, і знову місяць чекати відкату. З такими темпами отримати перших клієнтів можна тільки через півроку (або пізніше). Тут на допомогу нам і прийде контекстна реклама: Яндекс.Директ і Google Adwords.

Оплата проводиться за кожен перехід на наш проект. Через конкуренцію це досить дорого, і часто межує з рентабельністю. Щоб обігнати конкурентів мало запропонувати якісний продукт або послугу відвідувачеві, треба ще грамотно налаштувати контекстну рекламу і наступну аналітику. Розібратися самому в цьому питанні досить складно, і на цьому етапі вкрай бажано звернутися до фахівця. Даємо посилання - де замовити контекстну рекламу .

Даємо посилання -   де замовити контекстну рекламу

Отже, контекстна реклама виграє починаючому бізнесу час. Поки розгойдується SEO, вже йдуть перші замовлення.

Крім того контекст незамінний при тестуванні нової ніші. Адже досить створити простий Лендінгем, купити на нього трохи контекстного трафіку, оцінити конверсію, і вирішити - чи варто входити в цей бізнес? Якщо прогноз обнадійливий, то можна вкладати кошти в створення великого проекту.

Таким чином, СЕО та контекстна реклама повинні використовуватися в комплексі, тоді можна отримати максимальний ефект і довгострокові перспективи розвитку.

Адже досить створити простий Лендінгем, купити на нього трохи контекстного трафіку, оцінити конверсію, і вирішити - чи варто входити в цей бізнес?