Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту стартапу в 2017 році: що потрібно знати про SEO молодим компаніям?

  1. Чому стартап повинен використовувати SEO в 2017 році? 3 головні причини
  2. 2. Безкоштовний спосіб виявити помилки індексування
  3. 3. Від чого потрібно позбутися в першу чергу?
  4. Пошук ключових слів при просуванні стартапа
  5. 2. Вивчіть потенційну ефективність того чи іншого ключа
  6. 3. Виберіть те, що найбільш важливо для вашої компанії
  7. Використання ключів і оптимізація сторінок
  8. Альтернативні формати і пошуковики
  9. 2. Пам'ятайте, що в пошуку знаходяться не тільки звичайні тексти, а й зображення, новини та програми
  10. 3. Google Maps для локального бізнесу
  11. посилання
  12. конверсія
  13. Питання та відповіді
  14. Краще найняти консультанта, агентство або взяти фахівця в штат?
  15. Контекст або SEO?
  16. Чи можна нічого не робити і чекати, коли Google сам оцінить сайт?
  17. Соціальні мережі впливають на SEO?

Вітаю

Вітаю! Як ви вже зрозуміли, в статті піде мова про оптимізацію сайту стартапу. Чи потрібно молодій компанії SEO? Чи можна обійтися своїми силами або краще найняти досвідченого пошукового маркетолога? З чого починати просування сайту стартапу? На ці та інші подібні питання детально відповів один із засновників moz.com Ренд Фишкин в цьому пості . Я перевів і максимально адаптував для російськомовного ринку і своїх читачів його поради і роздуми. Корисно для початківців бізнесменів і всіх, хто прислухається до думок досвідчених зарубіжних SEO-фахівців.

Можна припустити, що у вашого стартапа вже є сайт. Або ви вже почали публікувати веб-контент. Але тільки зараз прийшла думка: «Зачекайте-но, можливо, нам варто зайнятися всієї цієї сеошной нісенітницею» І так, вам дійсно варто. Є три серйозні причини, чому вам потрібно це зробити.

Чому стартап повинен використовувати SEO в 2017 році? 3 головні причини

  1. Пошуковий трафік - величезна частина всього реферального трафіку в Мережі. Частка соцмереж в реферальном трафіку всього 5-6%, пошуковики ж займають 28-29% (згідно з даними SimilarWeb).
  2. Органічний пошуковий трафік - це більше 90% всіх кліків в пошуку. 10% або навіть менше - кліки по контекстній рекламі. Компанії в усьому світі платять не менше 40 мільярдів доларів на рік на один тільки Google AdWords. У органічного трафіку конкурентну перевагу. Органіка - це нижча вартість залучення клієнта, більш висока ймовірність утримати клієнта на сайті, вища конверсія. Дуже-дуже привабливий трафік.
  3. Коли потенційний клієнт шукає щось в пошуку, в його голові думки на кшталт цієї: «Хочу цю штуку, і хочу її прямо зараз!» Якщо такого клієнта на очі попадеться саме ваша компанія, саме ваші послуги, це буде мати величезний вплив на бізнес .

Індексування та структура сайту

1. Чи потрібен власний домен?

Сотні і тисячі творців стартапів використовують startupblog.com. Або ж вони публікують контент на Medium.com . Більш розумне рішення - завести блог на власному сайті та використовувати Medium в якості додаткової площадки для просування цього сайту. Деякі вкладають всі ресурси в додаток. Виходить, що в Мережі у них тільки одна сторінка. Все це жахливі ідеї.

Все це жахливі ідеї

Я, не соромлячись, розміщую на Medium.com свої старі публікації. Отримую посилання, які швидко індексуються, і додатковий трафік.

Не розпилюйте свій контент по різних сайтах і не створюйте нічого на чужих майданчиках. Хочете підключити Medium? Чудово! Є бажання публікуватися в Фейсбуці? Чудово! Думаєте, що варто використовувати LinkedIn Publishing? Робіть! Тільки не забувайте в кінці (або початку) кожного поста публікувати посилання на свій сайт і писати: «Посилання на оригінал».

2. Безкоштовний спосіб виявити помилки індексування

Безкоштовний спосіб виявити помилки індексування

Реєструйте сайт в Google Search Console. Це безкоштовно, і це допоможе виявити помилки індексування і багато інших проблем. Професійні SEO-шники використовують OnPage.org, Screaming Frog або Moz's Crawl. Вони дають трохи більше інформації, але без них можна обійтися. Від себе додам інструмент, який поки не дуже популярний за кордоном, але теж чудово справляється зі скануванням сайту і виявленням помилок - SerpStat .

3. Від чого потрібно позбутися в першу чергу?

На самому початку усувайте на своєму ресурсі:

  1. Дублі.
  2. Search URLs або ж результати пошуку на сайті. Тобто сторінки виду:

https://v-zdor.com/?s=маркетинг

Це ті сторінки, які з'являються, коли ви щось вбиваєте в поле «пошук» на сайті.

  1. Thin content або малокорисних неінформативне контент.

На thin content варто зупинитися докладніше. Вам може здатися, що краще, коли на сайті багато сторінок. Нехай на них буде мало тексту, зате таким чином можна охопити більше ключових слів. Тим більше на головних посадочних сторінках опубліковані продумані опрацьовані статті потрібного розміру. Це оману. Google сприймає сайт як одне ціле. Якщо на одній сторінці 3 кострубаті пропозиції з 10 ключами, а на іншій якісний SEO-текст , Не сподівайтеся, що сторінка з оптимізованим текстом добереться до перших позицій. Корявий контент буде тягнути її вниз.

Пошук ключових слів при просуванні стартапа

1. Створіть великий список ключів

Використовуйте Excel або Google Spreadsheet. Можна все зробити за допомогою Keyword Explorer (платна розробка від Moz) або схожого сервісу (SEMrush, KeyCompete, SpyFu). Обов'язково використовуйте кілька джерел для збору ключів. Дивіться на ключові фрази, за якими ранжуються конкуренти. Вивчайте схожі запити і пошукові підказки. Шукайте ключові фрази в форматі питань. У Keyword Explorer і SerpStat є спеціальні фільтри для відбору питань з потрібними ключами.

2. Вивчіть потенційну ефективність того чи іншого ключа

Для цього, дізнайтеся наступні метрики:

Частотність. Вона є в «Планувальнику ключових слів» від Google. Ось тільки спочатку потрібно заплатити за оголошення в AdWords. Також частотність можна зняти за допомогою SEMrush і Keyword Explorer (до речі, то що це закордонні сервіси, не заважає їх використовувати в СНД.

Складність. Не треба плутати цю метрику з параметром «Рівень конкуренції» в «Планувальнику ключових слів». Конкуренція показує як складно (дорого) просуватися по запросу в AdWords, «Складність» ж створена для визначення труднощів при роботі з органічним трафіком.

Потенціал кликабельности (або click-through rate opportunity). Все просто: ви вбиваєте ключ і дивіться, що видає Google. Якщо в самому верху видачі оптимізовані сайти, які не платять за рекламу, значить у цього ключа відносно високий потенціал кликабельности. Якщо ж в самому верху реклама (і багато реклами) або ж бокс з відповіддю (як внизу на скріншоті), значить у вас набагато менше шансів отримати трафік і клієнтів після оптимізації сторінки під аналізований ключ.

Якщо ж в самому верху реклама (і багато реклами) або ж бокс з відповіддю (як внизу на скріншоті), значить у вас набагато менше шансів отримати трафік і клієнтів після оптимізації сторінки під аналізований ключ

3. Виберіть те, що найбільш важливо для вашої компанії

Можливо, для вашого стартапа на першому місці трафік, можливо ціна просування. Виходячи з цілей, вибирайте ключі, з якими будете працювати.

Використання ключів і оптимізація сторінок

Тепер потрібно оптимізувати контент для користувачів і пошукових машин. Це означає розумно вписувати ключі і виконувати деякі інші роботи по оптимізації.

Можна сказати, що зараз ми будемо розглядати сферу «класичного SEO». Правда варто відзначити, що деякі аспекти класичної оптимізації вже не актуальні. Наприклад, мета-тег KeyWords. Це вже в минулому. Натомість досі працюють такі штуки, як використання ключів в ...

  • Title
  • URL
  • Мета-тезі Description
  • заголовку H1
  • всередині статті

Коли будете вписувати ключі, пам'ятайте про мету відвідувача вашого сайту. Цю мету він може сформулювати різними словами. Наприклад, якщо його цікавлять кращі телефони за 2016 рік, він може вписати такий запит: «кращі телефони за минулий рік», може й таке: «кращі смартфони за 2016 рік», або такий: «кращі мобільні телефони 2016». Всі ці ключі повинні бути на одній сторінці! Тому що мета у всіх цих запитів одна.

Альтернативні формати і пошуковики

1. YouTube - другий за величиною пошуковик у світі

Ютьюб більше Baidu, Bing і Yahoo. Якщо ви думаєте про відеоконтенті, ви повинні думати про YouTube. Якщо ви не плануєте займатися відеоконтентом, вам все одно треба перевіряти видачу цієї платформи, щоб зрозуміти, чи багато людей шукають відео-відповіді на питання, пов'язані з вашим бізнесом.

2. Пам'ятайте, що в пошуку знаходяться не тільки звичайні тексти, а й зображення, новини та програми

Зрозуміло, що зображення як мінімум не завадять будь-якого сайту. Але для деяких сфер відповідні картинки і фото - майже необхідність. Йдеться, наприклад, про дизайн інтер'єрів або ремонті будинків. Для багатьох запитів (особливо з мобільного) підійде додаток. Якщо ваш стартап пов'язаний з політикою або технологіями, підключайте новинні портали для правильного просування.

3. Google Maps для локального бізнесу

Google Maps - це величезна кількість трафіку для невеликої місцевої компанії.

посилання

Так, посилання все ще грають роль (стаття Ренда Фишкина вийшла 6 січня 2017 року). Так, вони все ще мають велике значення для ранжирування.

Бажано зробити так, щоб з часом посилання з'являлися самі. Без вашої участі.

Є кілька способів:

  • Публікації в соціальних мережах (спочатку посилання з'являються там, потім на тематичному сайті)
  • Сарафанне радіо
  • Новини (коли статті про вашому стартапі потрапляють на хороші новинні ресурси)
  • Контент-маркетинг
  • Відео, презентації та інший контент, який користувачам можна розмістити на своєму сайті. Йдеться про так званому embedded content, коли в публікації є спеціальний код, який можна легко скопіювати на свій ресурс. Нижче приклад використання такого контенту. Щоб на вашому сайті з'явилася ця мила презентація, досить натиснути на стрілочку в лівому нижньому кутку і скопіювати з'явився код.

конверсія

Тут потрібно згадати ось про що. Імовірність того, що відвідувач виконає корисне вам дію (відправить заявку, залишить свій email або телефон) під час другого, третього або четвертого візиту на ваш сайт на кілька сотень відсотків вище, ніж під час першого візиту.

Відвідувачі сайту конвертуються в клієнтів з першого разу дуже рідко. Таке трапляється. Але на це не треба сподіватися. Треба думати над тим, що потрібно зробити, щоб відвідувачі сайту поверталися до вас знову і знову.

Питання та відповіді

Нижче ви дізнаєтеся відповіді на питання, які часто задають Ренді Фишкина творці і керівники стартапів.

Краще найняти консультанта, агентство або взяти фахівця в штат?

Якщо SEO для вас важлива частина просування компанії, і ви плануєте займатися їм стільки, скільки буде існувати бізнес, шукайте людини в штат.

Якщо пошукова оптимізація для вас - це те, що може принести користь, але те, навколо чого не варто будувати основну маркетингову стратегію, наймайте агентство чи консультанта.

Контекст або SEO?

Платні місця в ТОПі дістати легко. Вони дорогі, але зробити свою компанію помітною в пошуку можна дуже швидко. З цієї причини багато бізнесменів використовують контекст, і він весь час дорожчає. Часто ціна залучення клієнта ледь виправдовує вкладення в платну рекламу в пошуку. Проте, контекст можна використовувати, якщо ви впевнені, що ваша бізнес-модель в рази краще, ніж у конкурентів.

SEO вимагає часу. Потрібно багато вкладень. Оптимізація - процес, який триває шість місяців або рік. Тільки потім інвестиції починають окупатися. Тому дуже мало людей думають про оптимізацію як про довгострокову стратегію. Зате потім вони отримують набагато більшу перевагу.

Чи можна нічого не робити і чекати, коли Google сам оцінить сайт?

Ні. Категорично ні! Якщо постійно не інвестувати в SEO, Google просто так не полюбить сайт. Подібне ще не траплялося жодного разу з тими, хто не зробив оптимізацію одним з головних маркетингових каналів.

Соціальні мережі впливають на SEO?

Так. Але не прямо. Люди переходять на ваш сайт по посиланнях в соцмережах і підвищують поведінкові фактори (а це помічає Google). Згадка назви стартапу в Facebook і Twitter веде до брендових запитам і замовленнями через «сарафанне радіо». Але якщо ви думаєте, що можна купити купу лайків і твітів на Fiverr і спостерігати за ростом позицій і трафіку, вас чекає гірке розчарування. Ті 5 баксів, які ви вклали в Fiverr (там все досить дешеве), не окупляться!

Сподіваюся, було корисно і зрозуміло. Попередній мій переклад з Moz.com про те, як малому бізнесу можна і потрібно змагатися з великими компаніями в органічній видачі, читайте тут .

Чому стартап повинен використовувати SEO в 2017 році?
3. Від чого потрібно позбутися в першу чергу?
Контекст або SEO?
Чи можна нічого не робити і чекати, коли Google сам оцінить сайт?
Соціальні мережі впливають на SEO?
Чи потрібно молодій компанії SEO?
Чи можна обійтися своїми силами або краще найняти досвідченого пошукового маркетолога?
З чого починати просування сайту стартапу?
Чому стартап повинен використовувати SEO в 2017 році?
1. Чи потрібен власний домен?