Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування сайту. Вступний курс - Блог нероб

  1. Що таке Search Engine Optimization (SEO)?
  2. Хто перший?
  3. Чому мій сайт потребує SEO?
  4. Чому пошуковим системам так важливий SEO?
  5. Чи важко зробити SEO?
  6. Що потрібно робити?
Просування сайту. Частина 00. Вступний курс для чайників.

Даний посібник є продуктом перекладу та аналізу великої кількості статей. Я постараюся розглядати проблеми в цьому курсі з наукової точки зору . Курс складатиметься з 10 частин. Зобов'язуюся забезпечувати тебе красивими ілюстраціями в курсі (для того, що б тобі було простіше сприймати інформацію). Ну, почнемо вивчати принципи просування сайту в інтернеті!

Що таке Search Engine Optimization (SEO)?

Як каже вікіпедія: « Пошукова оптимізація (англ. Search engine optimization, SEO) - комплекс заходів щодо внутрішньої і зовнішньої оптимізації для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів, з метою збільшення мережевого трафіку (для інформаційних ресурсів) і потенційних клієнтів (для комерційних ресурсів) і подальшої монетизації (отримання доходу) цього трафіку » .

Сухувато звучить, правда? Ну в загальному, спробую пояснити. Дивись, ти десь прочитали або почули про «показник тИЦ», і подумав що потрібно дізнатися про це докладніше. Ну і ти такий заходиш в яндекс (або гугл), і забиваєш в пошук: «що таке тИЦ». І через 0,36 секунд він видає тобі приблизно 593 000 результатів. Але ти ж не можеш подивитися всі результати ... З цієї причини ти довіряєш пошуковій системі і тиснеш на саму верхню посилання і дивишся що там пишуть.

Хто перший?

І ось тепер, задай собі питання: а хто вирішив що той самий сайт, на який ти натиснув, повинен бути першим? І правильною відповіддю буде: Google (або Яндекс). Так, вони і вирішив. А кому ж ще вирішувати, якщо не їм. Вони ж безкоштовний пошук надають - значить їм і вирішувати як ці дані ранжувати (в якому порядку надавати користувачеві). Для складання цього списку пошукова система використовуємо безліч параметрів: вміст сайту, швидкість завантаження сайту і т.д .. Ну так от. SEO - це набір процедур, які необхідний проводити, щоб боротися за першість у цьому списку. Тобто, при всьому рівному, в списку пошукових систем ти будеш вище, тільки якщо краще інших оптимізував свій сайт для пошукових систем. Ага ... Ось так.

Для провидіння такої оптимізації потрібно не тільки мати технічні знання, так і творчий талант до цього. Це необхідно для поліпшення ранжирування, залучення трафіку і поліпшення позиціонування в пошукових системах. Деякі параметри (в принципі як і в науці) налаштовуються тільки методом проб і помилок. Так що варто розуміти, що це не тільки технічний принцип створення сайтів, орієнтоване на пошукові системи. В першу чергу ваш сайт повинен бути створений для людей (зручно читати, легко знаходити що потрібно і тд і тп). А вже потім, оптимізація необхідна, що б пошукові системи могли правильно показувати користувачам ваш сайт.

Це керівництво написано мною для опису всього процесу SEO, включаючи пошук ключових термінів і фраз, створення дружньої атмосфери для пошукових систем на сайті і багато іншого.

Чому мій сайт потребує SEO?

Зараз більшість веб-трафіку контролюється великими комерційними пошуковими системами: Yandex, Google, Bing. Хоча соціальні мережі та інші типи трафіку можуть генерувати відвідування вашого сайту, пошукові системи є основним методом навігації для більшості користувачів в Інтернеті. Так що в оптимізації потребують будь-який сайт, який надає іншим людям будь-які послуги, продукти фізичного і інтелектуального праці, інформацію або щось ще.

Якщо ж ти робиш сайт для себе і своїх друзів - то тобі не потрібно оптимізувати сайт для пошукових систем. Тому що в такому випадку твоєю метою не є публікація даної інформації в мережі Інтернет. Але якщо вже ти хочеш запхати свою продукцію, послуги або свої ідеї - то потрібно дотримуватися правил «джунглів».

Пошукові системи на самому діли дуже допомагають тим фактом, що надають за потрібне людям то в чому вони потребують (ну з великою ймовірністю). Пошукові системи можна представити у вигляді доріг, які дозволяють їздити тобі на машині. Якщо пошукова система не зможе знайти твій сайт або не зможе додати твій контент в свою базу даних - до тебе з інтернету ніхто не приїде. А чому? Тому що дороги то немає ...

Чому пошуковим системам так важливий SEO?

Пошукові системи дуже розумні, але не настільки, що б їм не потрібна була допомога людини. Основні гіганти цієї індустрії (наприклад Google або Yandex) постійно займаються поліпшенням технології пошуку, що б глибше проникати в Інтернет і віддавати найкращі результати користувачам. Але все ж, існують обмеження на те, як можуть аналізувати пошукові системи. Так що правильні дії в цій галузі можуть притягнути до тебе тисячі відвідувачів, а неправильні дії або бездіяльність - навпаки можуть кинути твій сайт в результатах пошуку в такі нетрі, де відвідуваність мінімальна. І пам'ятай! Інтернет стає все більш конкурентоспроможним, і ті компанії (або ж люди), які виконують SEO, отримають певну перевагу у відвідувачів і клієнтів.

Чи важко зробити SEO?

Гарна оптимізація сайту є дуже складною процедурою, але більшість людей можуть легко зрозуміти основи цього магічного світу. Навіть невелика кількість знань в цій області буде мати величезне значення для тебе. Безкоштовні курси по SEO доступні в Інтернеті, в тому числі у вигляді таких посібників як це. Якщо ти об'єднати ці знання з невеликою кількістю практики - то зможеш стати і професіоналом в цій області.

Якщо ж, у тебе немає вільного часу, готовність навчатися і твій сайт (або сайти) вже занадто великі (і змінювати їх дуже складно) - ти, звичайно ж, можеш найняти експерта, що б він допоміг впоратися з цією проблемою. Фірм, які займаються SEO на замовлення, дуже багато і можуть варіюватися за ціною і якістю, а так само за спрямованістю: деякі з них мають вузько-спеціалізовану спрямованість, в той час як інші використовують більше широкий і більш загальний підхід. Але в будь-якому випадку, оплачуючи цю роботу, краще мати чітке розуміння основних концепцій SEO (як мінімум для того, що б тебе не обманули красивими графіками і цифрами). Так само, в даному випадку, пошуку правильного SEO-агенції допоможе дана стаття .

Що потрібно робити?

Якщо ти серйозно хочеш зайнятися цим - то обов'язково прочитай це керівництво від початків до кінця. Я постараюся зробити його максимально короткі, але при цьому - зі зрозумілими поясненнями. Кожен розділ цього керівництва важливий для розуміння найбільш ефективних методів оптимізації сайту! Так що - читати все!

Ну добре! Побачимося в наступній частині. З повагою, Бездельник.

Тобі також буде цікаво:

Що таке Search Engine Optimization (SEO)?
Хто перший?
Чому мій сайт потребує SEO?
Чому пошуковим системам так важливий SEO?
Чи важко зробити SEO?
Що потрібно робити?
Що таке Search Engine Optimization (SEO)?
Сухувато звучить, правда?
Хто перший?
І ось тепер, задай собі питання: а хто вирішив що той самий сайт, на який ти натиснув, повинен бути першим?