Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування туристичних сайтів

  1. Сезонність
  2. Типи туристичних сайтів
  3. одна країна
  4. кілька країн
  5. Туроператор
  6. портал
  7. загальні рекомендації
  8. контекстна реклама
  9. Соціальні мережі

За даними довідники організацій компанії Яндекс в Москві зареєстровано більше 8500 турфірм. У більшості туристичних компаній вже є сайта, багато його просувають, а ще кілька сотень компаній збираються зайнятися розкручуванням найближчим часом. Практично по всіх туристичних направляємо вже зараз в топ-30, пошукових систем щільно засіли комерційні сайти, що пропонують тури в різні країни. Можна точно сказати, що вже зараз рівень конкуренції в інтернеті серед туристичних компаній досяг свого максимуму.

Можна точно сказати, що вже зараз рівень конкуренції в інтернеті серед туристичних компаній досяг свого максимуму

Стратегія просування туристичних сайтів, схожа на просування будь-якого комерційного сайту, але має свої відмінності пов'язані з особливостями туристичного бізнесу. Основна з особливостей це сезонність, від якої залежить попит на конкретні тури та напрямки. Наступна особливість полягає в типі туристичного сайту, це впливає на вибір ключових слів для просування та інформації, яка повинна розміщуватися на ресурсі.

Сезонність

Сезонність є основним фактором, який варто враховувати для успішного просування туристичних сайтів. Для кожного напряму існують свої періоди високих і низьких продажів. За допомогою сервісу Яндекс.Вордстат можна визначити популярність запиту в залежності від пори року. Наприклад, чітко видно, що максимальний попит на [тури в Туреччину] доводиться на період літніх відпусток.

За статистикою можна виділити три основні періоди з максимальним попитом на туристичний відпочинок:

  • травневі свята;
  • літо;
  • напередодні Нового року.

Крім традиційних періодів високого попиту на туристичні послуги, існують односезонні запити, які також варто враховувати при просуванні сайту . До даного типу запитів відносяться фразу, що містять конкретні дати. Наприклад, [тури в Єгипет 2016] або [відпочинок травневі свята]. Подібні запити актуальні лише короткий період часу, але багато хто з них можна спрогнозувати і заздалегідь подбати про способи залучення відвідувачів.

Дані по сезонності попиту кожного з напрямків дозволяють своєчасно починати просування сайту або, в разі односезонні запитів, підключати контекстну рекламу.

Типи туристичних сайтів

Крім сезонності запитів на вибір стратегії просування впливає і його тип. Розглянемо основні типи туристичних сайтів:

  • Сайт, присвяченій одній країні;
  • Сайт, присвячений кільком країнам;
  • Туроператорської сайт;
  • Туристичний портал;
  • Сайт, присвячений подорожам.

одна країна

Часто можна зустріти сайти, повністю присвячені відпочинку в одній конкретній країні. Сайти даного типу використовуються туроператорами для стимулювання продажів відпочинку в конкретному місці, тому вони надають максимально можливу інформацію про турах, готелях, визначні пам'ятки, види відпочинку і т.п.

Особливості: В якості основної стратегії розкрутки туристичного сайту по одній країні може служити наступний принцип формування семантичного ядра:

  • Високочастотні запити. Вибираємо 2-3 найбільш конкурентних фраз, пов'язаних з основним напрямом сайту, і просуваємо їх на головну сторінку сайту. Приклади запитів: [відпочинок в Італії], [тури в Італію] і т.п.
  • Середньо- і низькочастотні запити. Для просування фраз з невисокою конкуренцією відмінно підходять основні сторінки: ціни, пошук, курорти, готелі і т.п.
  • Інформаційні запити. Даний тип запитів підходить в разі, коли однією з цілей сайту є популяризація конкретного туристичного напрямку. Для цих цілей добре підходять фрази, пов'язані з визначними пам'ятками, загальною інформацією про країну, цікаві факти і т.д.

кілька країн

Найпоширенішими типами туристичних сайтів є ті, які пропонують відпочинок відразу за кількома популярних напрямках. Зазвичай такі ресурси містять оглядову інформацію по кожній країні і мають функціонал з пошуку турів в залежності від побажань відвідувачів.

Особливості: На головну сторінку туристичного сайту, що працює по декількох країнах, зазвичай просувають запити загального характеру: [гарячі тури], [відпочинок за кордоном] і т.п. Інформацію про різні країни рекомендується розміщувати в окремих розділах, просувати слід за таким же принципом.

Туроператор

Особливість таких сайтів в тому, що він працюють з агентствами, а не кінцевими покупцями турів.

Особливості: Так як основними клієнтами туроператорів є чи не кінцеві туристи, а агентства, то крім традиційних робіт по розкрутці сайту, слід розглянути можливість розміщення реклами на сайтах різних турагентств.

портал

Туристичні портали представляють собою великі сайту, що містять велику кількість інформації і безліч різних сервісів. Зазвичай портали самостійно не надають туристичні послуги, а є агрегаторами, які збирають в собі пропозиції від турфірм і операторів, відгуки про подорожі, фотографії туристів тощо.

Особливості: До просуванню туристичних порталів варто підходити комплексно і ефективно використовувати всю різноманітність доступних в інтернеті рекламних інструментів:

загальні рекомендації

інформаційне наповнення

Для ефективного залучення нових користувачів на туристичний ресурс необхідно велику увагу приділити його інформаційного наповнення. Важливо, щоб вся розміщена на сайті інформація була унікальною, зрозумілою і достовірною.

Крім цього користувачам зручно, якщо сайт мають чітку структуру, а також містить наступний інформацію, яка допоможе йому визначитися з вибором туру:

  • Інформація про турах. Необхідно вказати вартість, інформацію про проживання, детальну програму, дата відльоту і прильоту і т.п.
  • Інформація про готелі. На сайті має бути представлено опис всіх доступних готелів, інформація про харчування, типі номерів, додаткові послуги, повинні бути фотографії зовнішнього вигляду і інтер'єрів, а також відгуки відвідувачів.
  • Інформація про місцевість. Загальна інформація про країну, найближчих до курорту пам'ятки і містах, валюті, погоді і іншим дрібницям може стати вирішальним аргументів при замовленні туристичної послуги.
  • Відгуки туристів. Залишити відгук про країну, курорті або готелі стало природним для більшості людей при плануванні своєї відпустки.

контекстна реклама

Якщо виникає потреба у проведенні рекламної кампанії з продажу «гарячих» турів або путівок за запитами з сезонним попитом, то контекстна реклама є найкращим для цього інструментом.

За рахунок того, що включення і перенастроювання оголошення відбувається практично моментально, контекст дозволяє в стислі терміни забезпечити максимальний приплив клієнтів за запитами будь-якої конкуренції.

Соціальні мережі

Туризм є галуззю, в якій залучення трафіку з соціальних мереж працює найкраще. Спільноти, в яких публікуються красиві фотографії і цікаві факти про різні країни, збирають по кілька тисяч послідовників, які із задоволенням діляться записами зі своїми друзями.

Найефективніше для реклами в соціальних мережах створювати групу із загальною назвою, наприклад, «Подорожі без кордонів», а не прив'язувати його до назви компанії. У цьому випадку користувачі більш охоче будуть в неї вступати і ділитися записами. Також не варто постійно займатися саморекламою, публікуйте цікаві матеріали, розміщуйте на фото копірайтери фірми, додайте один банер нагорі з рекламою послуг, і отримаєте лояльну аудиторію і безліч нових клієнтів.