Навигация по сайту

Популярные статьи

Просування в соціальних мережах з нуля: з чого слід почати?

  1. Пункт перший. Вибираємо платформу для просування.
  2. Пункт другий. Залучаємо аудиторію.
  3. Пункт третій. Вимірюємо результати.

Зміст статті

Присутність компанії в соцмережі давно вже перестало бути нововведенням. Тепер - це обов'язкова умова для будь-якого бізнесу, спосіб прямого спілкування з клієнтом, підвищення лояльності і збільшення продажів.

За підрахунками аналітичної компанії TNS Russia, росіяни витрачають 30% свого часу перебування в Інтернеті на соціальні мережі.

знижка читачам

Вам пощастило, сервіс smmbox.com роздає знижки.
Сьогодні знижка 15% на використання сервісу. Вам потрібно просто зареєструватися і ввести при оплаті промокод smmbox_blog

Зареєструватися.

Така популярність забезпечує величезну аудиторію для реклами і просування. Так як же з найбільшою ефективністю використовувати SMM (соціальний медіа маркетинг), з чого почати і як не вдарити в бруд обличчям перед конкурентами і клієнтами?

Насправді, все не так складно.

Важливо не кидатися на амбразури і взятися за справу усвідомлено. Щоб розкласти все по поличках і скласти план маркетингу, досить пропрацювати три пункти.

Пункт перший. Вибираємо платформу для просування.

Для початку потрібно визначитися з майданчиками для просування. Щоб це зробити, потрібно врахувати два важливих нюанси.

Перше - складіть портрет вашого потенційного клієнта. Скільки йому років? Він чоловік або жінка? Чим займається?

Виходячи з отриманого опису, підберіть соціальні мережі і платформи, які вважає за краще ваш покупець. Наприклад, серед підлітків і молоді популярний Instagram.

Ділові люди користуються мережею LinkedIn. Twitter частіше використовують чоловіки, ніж жінки.

По-друге, подумайте, які ресурси найбільше будуть відповідати іміджу вашої компанії. Чи є у вашій команді люди, які мають досвід роботи з аудиторією даної платформи.

Таким чином, ви виділите для себе головні канали для просування. Слід, для початку, опрацювати 1-2 платформи.

Надалі, коли з'явиться досвід роботи в соціальних мережах, можна буде задіяти більше платформ. Але, на початку шляху, важливо не хапатися за все підряд. Ви ризикуєте даремно розтратити людські та фінансові ресурси. Наберіться досвіду і рухайтеся далі.

Пункт другий. Залучаємо аудиторію.

Після того, як ви визначилися з платформами, наступним кроком стане публікація контенту.

Для серйозної SMM компанії недостатньо просто викладати новини і сподіватися, що користувачі будуть самі проявляти ініціативу і ділитися вашими постами з друзями.

Для початку потрібно визначитися зі стилем. Як ваша компанія повинна виглядати в очах аудиторії? Легкої і відкритою для спілкування?

Можливо, солідної, серйозною і вагомою? Щоб відповісти на це питання - уявіть, який образ буде привабливий для вашої цільової аудиторії. Соціальні мережі припускають тісний контакт з клієнтом, станьте близькі своїм читачам.

Наступним кроком стане опрацювання видів контенту. Можна просто копіювати статті і новини з вашого корпоративного сайту, але це шлях в нікуди.

Ваші віддані клієнти навряд чи захочуть бачити продублювати інформацію, а нових читачів такі пости навряд чи зацікавлять.

Так що ж розміщувати на корпоративних сторінках і в групах? Тут відмінно працює принцип Парето «80 \ 20».

Це означає, що левова частка вашого контенту повинна бути інформаційно-розважальної. А продажу варто відвести не більше 20% всієї інформації. Дотримання цього принципу дозволить привернути до себе читачів. Погодьтеся, ніхто не любить нав'язливу торгівлю.

Також важливо не забувати оновлювати контент. Покинуті акаунти однозначно послужать поганою репутацією вашої компанії. У такому випадку, краще зовсім не бути присутнім в мережі, ніж з'явитися там і закинути сторінку.

Пункт третій. Вимірюємо результати.

Як і будь-які інші показники ефективності реклами, результати SMM необхідно вимірювати.

Для того, щоб оцінити що-небудь, потрібно задати критерії оцінки. Визначте цілі вашої SMM-компанії. Ви використовуєте соцмережі для залучення або залучення аудиторії? Або інформуєте співтовариство про нові продукти?

Коли ви будете чітко уявляти, з якою метою домагаєтеся, - ви зможете побачити результат в конкретних цифрах.

Наприклад, якщо завдання розширити аудиторію, то ключовим показником буде кількість репоста ваших новин, а не лайки. Аналізуючи результати компанії таким чином, можна зрозуміти, який контент найбільш ефективний для поставлених завдань.

Багато платформи надають власні інструменти для аналітики. Якщо потрібно більш глибокий аналіз компанії - в Інтернеті повно сторонніх інструментів для цих цілей.

Підбивши підсумок, можна сказати, що просування в соціальних мережах відрізняється від традиційної реклами. Але, слідуючи простим правилам, налаштувати ефективну SMM-компанію цілком реально навіть новачкові.

Пару постів по темі:


Так як же з найбільшою ефективністю використовувати SMM (соціальний медіа маркетинг), з чого почати і як не вдарити в бруд обличчям перед конкурентами і клієнтами?
Скільки йому років?
Він чоловік або жінка?
Чим займається?
Як ваша компанія повинна виглядати в очах аудиторії?
Легкої і відкритою для спілкування?
Можливо, солідної, серйозною і вагомою?
Так що ж розміщувати на корпоративних сторінках і в групах?
Ви використовуєте соцмережі для залучення або залучення аудиторії?
Або інформуєте співтовариство про нові продукти?