Навигация по сайту

Популярные статьи

Ranenko: Бізнес для маленького життя

Раненько (Ranenko) - перший український виробник товарів для передчасно народжених дітей: укладок, позиционеров, одягу. Онлайн також представлені і супутні товари: монітори дихання, підгузники для найменших і крихітні пустушки. У конкурс CEO4 U проекту Unlimit Ukraine Олександра прийшла, щоб зрозуміти, як розмежувати соціальну і бізнес-складові в компанії і як побудувати модель роботи, щоб не уславитися благодійним фондом.

Що для вас менторство?

В першу чергу, менторство - це довірчий формат спілкування. Ментор для мене - це людина з досвідом в декількох сферах, з умінням мотивувати, направляти і коригувати моделі роботи свого менти.

Ментор для мене - це людина з досвідом в декількох сферах, з умінням мотивувати, направляти і коригувати моделі роботи свого менти

Як з'явився ваш бізнес?

Чотири роки тому, коли я була вагітна, я й уявити собі не могла, що моє життя кардинально зміниться. Але на 7 місяці, народивши кілограмового дитини в перинатальному центрі міста Києва, пройшлося зануритися з головою в нову тему - передчасно народжених дітей. Для таких крихіток нічого не можна було знайти - ні одягу, ні гнізд, ні спеціальних сосок для годування. Було дуже складно і психологічно. Через півроку я спробувала пошити кілька сорочечок і штанців. А через ще пару місяців я побувала на першій важливою для мене конференції від проекту Колиски Надії фонду Віктора Пінчука, там мене представили професійної аудиторії лікарів, і я зрозуміла, що дороги назад вже немає - потрібно рухатися далі.

Згодом справа переросла в розробку спеціалізованих укладок, позиционеров, чохлів на інкубатори та реанімаційні столи, а також цілої колекції одягу для діток вагою від 800 грамів. Паралельно з пошиттям стартували кілька благодійних проектів, наприклад, чудо-осьминожки, який зараз визнаний по всій Україні.

Був ряд виставок, концертів для збору коштів, тиражі поліграфії в підтримку батьків. З вересня цього року ми з колегами відкрили Асоціацію батьків передчасно народжених дітей, яка допомагає і підтримує батьків недоношених малюків.

Чим ви відрізняєтесь від конкурентів?

Раненько - моя особиста історія, моя філософія.

ми:

- стали першим українським виробником, який зміг одягнути діток вагою від 800 грам;

- розробляємо продукцію в діалозі з лікарями і батьками;

- робимо нашу роботу з душею і особливою турботою, тому ми успішні;

- істотно просунули питання догляду, спрямованого на розвиток передчасно народженої дитини (використання гнізд, укладок сприяє правильному емоційному і фізіологічного розвитку малюка).

Що вас мотивує?

Історії наших клієнтів. Одна сім'я розповідала, що в дорозі транспортували передчасно народженої дитини і при зіткненні дитина випала з рук медсестри. Якби не гніздо, за словами медиків, дитину не можна було б врятувати.

На жаль, дуже часто дороги, машини і обладнання в них не відповідає вимогам для транспортування дітей.

Була ще одна історія. Папа в одній сім'ї з малою вагою дитиною боявся брати дитину на руки. Мама дивувалася і навіть ображалася. Але з гніздечком проблема зникла - тато постійно його тримав, буквально не випускав з рук, гуляв з малюком і вже не боявся притиснути крихітне тільце.

За рішенням яких проблем ви прийшли в проект?

Зараз у нас є кілька пріоритетів: оптимізація виробництва і пошук бізнес-моделі, де соціальна складова дорівнює комерційної. Ще дуже важливим є питання подбрендов, а саме - їх позиціонування та просування.

Головне питання - як працювати так, щоб у маловесних і передчасно народжених діток були доступні, зручні, безпечні та якісні необхідні речі для виходжування в Україні. Йдеться про правильній побудові процесів, комунікацій, стратегії в цілому.

Що було найважчим при створенні бізнесу?

Складно щось виділити одне. Складно було почати, незважаючи на страхи і незнання всіх процесів - ні виробництво, ні продажу, ні медицина для мене не були зрозумілими галузями. За освітою я культуролог, тому довелося всьому вчитися паралельно і надходити інтуїтивно.

Багато фабрик відмовлялися шити нашу продукцію. Тому що це досить незвичайні вироби, які вимагають багато часу для виготовлення та уваги до деталей. Їм вигідніше шити, скажімо, футболки, що зрозуміло, просто і оплата за них вище. Але ми все-таки знайшли кілька фабрик, які готові з нами працювати.

Перспективи вашої галузі в Україні через 5 років?

Галузь неонатології стрімко розвивається, і перспективи зростання цього бізнесу дуже широкі. Кілька років тому дитина вагою в 500 грамів був сенсацією, ми рідко чули в новинах, що такі дітки виживали, але зараз про таких крихти чутно все частіше. Медицина не стоїть на місці, лікарі навчаються і вже можуть виходжувати новонароджених з екстремально низькою масою тіла. З огляду на ці тенденції, нам не можна стояти на місці. Потрібно рухатися далі і знаходити рішення для того, щоб розробляти більш якісні і зручні рішення для малюків, батьків і фахівців.

Потрібно рухатися далі і знаходити рішення для того, щоб розробляти більш якісні і зручні рішення для малюків, батьків і фахівців

Що для вас менторство?
Як з'явився ваш бізнес?
Чим ви відрізняєтесь від конкурентів?
Що вас мотивує?
За рішенням яких проблем ви прийшли в проект?
Що було найважчим при створенні бізнесу?
Перспективи вашої галузі в Україні через 5 років?