Навигация по сайту

Популярные статьи

Рецензія на курс СЕО-просування Руслана Савченко

  1. Як з'явився курс "Секрети практичного SEO"?
  2. Переваги SEO курсу від Руслана Савченко
  3. Підсумуємо

Опубліковано: 16-05-2017 | Рубрика: Навчання | Автор: tekseo

У порівнянні з традиційними науковими дисциплінами, пошукове просування має дві істотні відмінності. Перше полягає в мінливості, стрімкої і нерівномірною. Якщо внутрішня оптимізація втрачає актуальність вкрай повільно (в основному, навпаки, з'являються нові прийоми, органічно доповнюють вже зарекомендували себе), то значущість чинників зовнішніх - величина змінна. Сьогодні Яндекс враховує беклінки, завтра - відсоток відмов, а післязавтра виходить черговий фільтр, який ранжує сайти взагалі незрозуміло за якою ознакою. Тому найбільш цінними стають саме ті курси СЕО-просування, в яких робиться наголос на роботу з семантикою, налаштуванням веб-проекту і контенту.

Інший аспект стосується компетентності самого автора. Наприклад, якщо у фізиці про фахівця можна судити по наявності звань і наукових ступенів, то в світі інтернет-маркетингу ситуація не така однозначна. Багато "гуру" на перевірку виявляються лише євангелістами, тобто публічними людьми, вся діяльність яких спрямована на продаж себе як бренду. У той же час справжні професіонали залишаються в тіні, про створюваних ними онлайн-курсах по SEO-оптимізації мало хто чув, і навіть ті, хто дізнається, часто ставиться з побоюванням, особливо якщо людині раніше "пощастило" ознайомитися з витворами самозваних експертів. У цьому сенсі продукт, створений Русланом Савченко, значно відрізняється від аналогів. Однак перш, ніж переходити безпосередньо до огляду пропонованих уроків, розберемося, з чого все почалося.

Як з'явився курс "Секрети практичного SEO"?

Євген Попов - досить відомий в Рунеті бізнесмен, що спеціалізується на навчанні програмуванню і обробці графіки. Одним з його останніх проектів став запущений в 2011 році videosmile.ru, присвячений рішенням від Adobe і Sony. Не маючи ні можливості, ні бажання вкладати шалені суми в контекстну рекламу і маркетинг (конкуренція в цій ніші виявилася вельми висока), підприємець вирішив залучити до розкручування СЕО-спеціаліста. Кінцева мета звучала наступним чином: довести відвідуваність проекту до, мінімум, 5 тисяч осіб на день при бюджеті в 36 000 рублей.

Після тривалих пошуків, Євген звернувся до послуг Руслана Савченко, і не прогадав: майбутній діловий партнер, зосередившись на внутрішньому оптимізації, зміг вивести ресурс в ТОП-10 Яндекс і Гугл по всім значимим запитам, включаючи високочастотні, і навіть перевершити початкову планку - сумарний обсяг трафіку в результаті перевищив 7 000 уникав на добу, з яких близько 4 500 візитів припадає на пошукові системи. Оцінити плоди його праці ви можете самостійно, я ж наведу скріншоти актуальною видачі по ключу "уроки Adobe Premiere":

Щоб не бути голослівним, також продемонструю дані Wordstat:

Для чистоти експерименту пропоную взяти випадковий тематичний анкор, що не заявлений на промо-сторінці проекту. Наприклад, VideoSmile пропонує уроки Sony Vegas Pro, давайте перевіримо це словосполучення:

Частота показів на місяць по Вордстат наближається до 2 тисяч, так що ТОП-3 - результат цілком гідний:

Продуктивність Руслана оцінив і Євген, запропонувавши йому записувати все, що він робить, на відео - саме так і народилася ідея створення курсу SEO для початківців, який поступово "обріс м'ясом", перетворившись на повноцінну навчальну програму, орієнтовану на широке коло користувачів. Повна версія "Platinum" містить 40 відеоуроків, а також комплект бонусних модулів, в яких зачіпаються специфічні аспекти пошукового просування. Втім, про все по порядку.

Переваги SEO курсу від Руслана Савченко

За своє життя я перепробував безліч книг, семінарів і подкастів. На жаль, левова частка цих матеріалів страждала одними і тими ж недоліками, найбільш часто зустрічаються серед яких були уявлення застарілих відомостей як абсолютної аксіоми, відрив від сучасних реалій і дефіцит практичних порад. На загальному тлі курси СЕО-оптимізації Руслана Савченко помітно виділяються.

Серед численних переваг вважаю за потрібне виділити наступні:

1. Чітка структурованість. Іронічна назва "Реаліті-шоу" не випадково - уроки є таким собі how to з теоретичними кава-брейками. При всьому при цьому, автор не намагається вантажити слухачів порожній теорією і незрозумілими термінами - він дає рівно стільки, скільки потрібно для того, щоб свідомо здійснювати ті чи інші маніпуляції з сайтом, потім демонструючи все описане на практиці.

2. Актуальність представлених відомостей. Ядро online-курсу по SEO-просуванню становить вічна класика - досконально розглянута саме внутрішня оптимізація. Зрозуміло, не забуті і зовнішні чинники, причому тут питання підтримки актуалізації вирішене просто і витончено. Купуючи пакет "Platinum", ви отримуєте доступ до особистого кабінету, де і розміщені всі відеоматеріали. У міру старіння, вони оновлюються - існуючі уроки переробляються, додаються нові, так що по суті ви оформляєте підписку на динамічно розвивається базу знань.

3. Комплексний підхід. Кожна крихта інформації буквально розжована і подана живим і зрозумілою мовою, що особливо сподобається початківцям оптимізаторам. Піднімаються теми розкрито настільки повно, наскільки це можливо в принципі, а кожен урок має просту, але ефективну структуру:
● обговорюються ключові поняття і значення які раніше не згадуваних термінів;
● дається уявлення про значущість того чи іншого аспекту, його негативний або позитивний вплив на позиції сайту в пошуковій видачі;
● демонструється як треба, а головне, як НЕ треба робити, що допомагає уникнути типових помилок (як показує практика, новачки схильні до винаходу велосипедів, які підпадають під категорію "чорного SEO", і такі наочні демонстрації виявляться як не можна до речі);
● висвітлюються прикладні сервіси (упор робиться на безкоштовні, перевірені часом інструменти, ніякого продакт-плейсменту і залучення рефералів в дорогі пустушки), що полегшують процес аналізу та моніторингу ресурсів.

Як приклад - план уроку, присвяченого поведінкових факторів:

4. Наявність конспектів. Руслан Савченко пропонує докладні записи курсу по СЕО-просування в текстовому варіанті. У pdf-документах виділені основні моменти і визначення (у вигляді тез), пробігши за якими очима, ви зможете без праці освіжити в пам'яті пройдений матеріал.

5. Бонусні модулі. Якщо перша і друга частини циклу присвячені оптимізації взагалі, то додатковий розділ зачіпає більш вузькі, але від цього не менш важливі аспекти. На порядку денному: розкрутка суто комерційних майданчиків (таких, як інтернет-магазини), застосування контекстної реклами, але найголовніше - кейси з практики Руслана. Останні виконані в двох форматах: проведення аудиту реальних проектів з докладним розбором польотів і покрокова демонстрація розкрутки ресурсів з нуля. Доповнюють картину ряд специфічних речей, на зразок настройки Yoast SEO для популярної CMS WordPress, просування на YouTube, робота з різними допоміжними сервісами. Перелік відео (регулярно оновлюється), які з'являться найближчим часом, доступний на офіційному форумі. Тут же покупці платинової версії можуть пропонувати власні теми, які, в разі, якщо автор знайде їх гідними уваги, обов'язково будуть висвітлені в нових уроках. На момент написання огляду вже заплановано цілих 26 вебінарів!

На момент написання огляду вже заплановано цілих 26 вебінарів

А тепер невеликий інсайдерський анонс щодо планів щодо подальшого розвитку курсів СЕО-оптимізації. В даний час Руслан зайнятий збором статистики курирують проектам, вивчаючи дію нових алгоритмів Яндекс (Баден-Баден) і Гугл (Fred), покликаних боротися з переоптімізірованние SEO-текстами. Хоча дані теми поки не анонсовані, саме вони є пріоритетними і з'являться в бонусному розділі як тільки буде отримано достатній обсяг статистичної інформації.

6. Зворотній зв'язок. Протягом всього терміну підписки (а Руслан зобов'язується оновлювати продукт протягом 2 років), кожен покупець отримує доступ до закритої гілці форуму, де можна отримати індивідуальну консультацію, притому абсолютно безкоштовно. Цей факт робить особливо привабливими онлайн-курси СЕО в очах початківців фахівців, які часто потребують додаткових роз'яснень з найбільш складних питань оптимізації, а також радах щодо ведення власних проектів від чинного професіонала.

На закінчення хотів би попередити любителів так званих "народних версій". Особисто я не заохочую піратство ні в якій формі - будь-яка праця має бути оплачена. Але в той же час прекрасно можу зрозуміти людей, які бажають ознайомитися з вмістом курсів по SEO-просуванню до придбання, особливо з огляду на кількість випадків шахрайства в сфері інфо-бізнесу. Однак відшукати уроки Руслана Савченко на трекерах або файлообмінниках просто неможливо. Справа в тому, що для захисту відео використовується DRM-технологія, надана компанією InfoProtector, яка не тільки запобігає пряме копіювання відеофайлів, але також перешкоджає створенню "рипів" навіть за допомогою додатків для скрінкастінга.

Однак сподіваюся, що сьогоднішній огляд допоміг визначитися з тим, чи стане в нагоді описаний курс саме вам. Крім цього не варто забувати, що видавцем серії online-уроків виступає Євген Попов, підприємець з багаторічним стажем, що дає гарантію на всі пропоновані інфопродукти - по суті, ви нічим не ризикуєте, і якщо матеріали з яких-небудь причин вам не підійдуть, ви завжди зможете оформити повернення коштів.

Підсумуємо

Авторський курс SEO-оптимізації від Руслана Савченко можна назвати одним з найбільш збалансованих навчальних посібників. Головною його перевагою є систематична, покрокова подача інформації з поступовим переходом від простого до складного. Теорія йде пліч-о-пліч з практикою, забезпечуючи найбільшу віддачу: навіть початківець зможе застосувати отримані знання "в поле" буквально з перших занять. Чи знайдуть курс корисним і "досвідчені" оптимізатори - завдяки скрупульозної систематизації відомостей, він допоможе освіжити в пам'яті core-СЕО, а також почерпнути нюанси і фішки, про які часто не замислюєшся при вирішенні повсякденних завдань. Саме тому я рекомендую даний продукт для найширшої аудиторії. Втім, краще один раз побачити і самостійно оцінити манеру викладу, а також інформаційне наповнення уроків. Тому пропоную вашій увазі запис одного з вебінарів, присвяченого фільтру АГС і його функціонуванню:


Як з'явився курс "Секрети практичного SEO"?
Як з'явився курс "Секрети практичного SEO"?