Навигация по сайту

Популярные статьи

Рекламне ноу-хау. Особливості роботи з агентством інтернет-маркетингу - Netpeak Blog

 1. Топ-5 найбільших помилок, від яких слід позбутися перед початком роботи з інтернет-агентством:

Ця стаття підготовлена ​​за матеріалами доповіді, виголошеної на семінарі «8Р» у грудні. Семінари однойменного з нашої конференцією (Яка, до речі, відбудеться вже в цю суботу), але значно різняться за форматом та змістом. Ця стаття підготовлена ​​за матеріалами доповіді, виголошеної на  семінарі «8Р»  у грудні

Інтернет-агентство може:

 1. Привести цільову аудиторію на сайт клієнта.
 2. Збільшити впізнаваність бренду, торгової марки клієнта.
 3. Провести комплексний аналіз сайту і надати рекомендації по текстам, SEO-оптимізації, зручності сайту (юзабіліті).
 4. Збільшити конверсію сайту, тобто допоможе перетворити якомога більше відвідувачів в покупців товару або послуги.

Таким чином, агентство може привести на сайт цільову аудиторію і вручити її «в руки» клієнту.

При цьому агентство НЕ може:

 1. Організувати бізнес клієнта.
 2. Організувати сервіс клієнта.
 3. Придумати і реалізувати план економічної окупності проекту, або, іншими словами, придумати на що клієнт буде заробляти, в разі якщо клієнт сам не знає цього.

Рівень цін, сервіс (швидкість обслуговування замовлення, робота з лояльністю покупців з боку клієнта), бізнес-процеси (способи оплати, швидкість доставки) - всі ці параметри безпосередньо впливають на віддачу від роботи з агентством, але агентство на ці показники впливати не може. Агентство може бути дуже корисним для клієнта, але на що варто звернути увагу? Іншими словами, які підводні камені при роботі з інтернет-агентством і чи існують способи їх уникнути?

 • Робота без зворотного зв'язку.

Ми довго думали, як назвати цей найважливіший пункт, і зупинилися на цій фразі. Робота без зворотного зв'язку це навіть не підводний камінь - це величезна брила, про яку може розбитися будь-хто, навіть найміцніший проект. Робота без зворотного зв'язку - це неузгодженість цілей клієнта і цілей агентства, як в байці «лебідь, рак і щука»: кожен тягне в свою сторону.

95% всіх проблем виникають через непорозуміння. Протягом перших місяців роботи потрібно як мінімум щотижня проводити наради з вашим менеджером, і обговорювати поточні цілі, проведені роботи, моніторити результат. Менеджер веде 20-30 проектів і приділяє більше часу найактивнішим клієнтам - потрібно про це пам'ятати.

 • SEO просування не має тривалого ефекту.

Багато агентства замовчують про те, що SEO-просування - має тимчасовий ефект, особливо в конкурентних тематиках. SEO-просування працює рівно стільки, скільки ведуться активні роботи з сайтом. Це пов'язано з тим, що дуже багато конкуруючих компаній ведуть боротьбу за відвідувачів з пошукових систем. І як тільки хтось розслабляється, його місце відразу займають йшли слідом конкуренти. Тому можна не боятися використовувати інструменти залучення відвідувачів, які мають короткостроковий ефект. наприклад, контекстну рекламу .

 • SEO просування - дуже нестабільний інструмент залучення клієнтів.

Одна з базових послуг агентства інтернет-маркетингу - пошукове просування сайтів (SEO). Незважаючи на всі плюси, це дуже нестабільний інструмент. Втім, це залежить від обраної тактики. Вибравши не найбільшу «білу» схему, потрібно бути морально готовим до того, що алгоритм пошукових систем в черговий раз зміниться, що може привести до значного і довгострокового падіння сайту на дно пошукової видачі. Підготуватися до цього неможливо, але можна мінімізувати залежність від якогось одного інструмента залучення клієнтів. Найкраще працювати як мінімум з двома інструментами - SEO і контекстною рекламою. Таким чином, якщо один з каналів залучення клієнтів раптом перестане працювати, залишиться другий. Також, один із способів знизити ризики - робота з оплатою за вимірний показник. Наприклад, оплачуючи не позиція в топі, а трафік з пошукових систем , Можна бути впевненим, що агентство зробить все, щоб у клієнта не припинився приплив відвідувачів з цього джерела. Те, в наскільки ризикової ситуації виявиться ваш сайт, залежить від вашого SEO-фахівця. Підведемо підсумок.

Топ-5 найбільших помилок, від яких слід позбутися перед початком роботи з інтернет-агентством:

 1. Агентство може вирішити всі проблеми, налаштувати бізнес, сервіс і все інше.
 2. Різні агентства надають однакові послуги, які відрізняються тільки за ціною.
 3. Якість сайту не впливає на просування.
 4. Можна заплатити за шість місяців вперед, а потім приїхати за результатом.
 5. Агентство краще знає, які цілі у мого сайту, так як у агентства великий досвід роботи.

Агентство може бути дуже корисним для клієнта, але на що варто звернути увагу?
Іншими словами, які підводні камені при роботі з інтернет-агентством і чи існують способи їх уникнути?