Навигация по сайту

Популярные статьи

Рентабельність вантажоперевезень: як знизити собівартість автомобільних перевезень?

  1. Аналіз витрат вантажоперевізника
  2. Оптимізація витрат вантажоперевізника

Цінова політика компаній - вантажоперевізників практично не відрізняється від інших видів бізнесу. Остаточна ціна всіх товарів і послуг складається з собівартості пропонованої продукції і власного прибутку підприємства.

Остаточна ціна всіх товарів і послуг складається з собівартості пропонованої продукції і власного прибутку підприємства

Непроста економічна ситуація в країні змусила перевізників вантажів відчайдушно боротися за кожного клієнта. Падіння споживчого попиту призвело до зниження товарообігу, що спричинило звуження ринку вантажоперевезень. Постійні замовники і нові клієнти самі знаходяться в скрутному фінансовому становищі і намагаються мінімізувати власні витрати. Єдиною можливістю залучення і утримання клієнтів є зниження ціни на перевезення вантажів при збереженні і поліпшенні якості послуг, що надаються.

Аналіз витрат вантажоперевізника

Вартість послуг вантажоперевізника формується під впливом безлічі різних факторів. До складу матеріальних витрат фірми входять:

  • вартість ПММ;
  • витрати на утримання автопарку і ремонтні роботи;
  • орендні платежі;
  • заробітна плата найманих працівників;
  • податки і внески в державні позабюджетні фонди;
  • обслуговування кредитів;
  • оплата послуг зв'язку;
  • Інші витрати.

Будь-яка підприємницька діяльність спрямована на отримання прибутку. Успішна транспортна компанія (приклад http://express-t.ua/ ) Повинна отримувати не менше 30% свого прибутку. В іншому випадку підприємство стає нерентабельним, перестає розвиватися і в результаті приходить до банкрутства.

Існують 2 групи витрат: прямі і непрямі витрати. До першої групи належать витрати, необхідні для здійснення самого процесу доставки вантажів. Це витрати на ПММ, ремонтні роботи, виплату винагороди співробітникам, а також податкові відрахування і обов'язкові внески в соціальні фонди.

Непрямі витрати складаються з накладних витрат на послуги зв'язку, зміст диспетчерів і допоміжних служб, забезпечення водіїв харчуванням під час, витрати на техобслуговування автопарку і капітальний ремонт автомобілів. Витрати на ремонт прямо пропорційні зносу машин, тому навряд чи вдасться оптимізувати витрати перевізника вантажів при використанні для роботи автомобілів з великим пробігом.

Оптимізація витрат вантажоперевізника

В умовах жорсткої конкуренції, компаніям - вантажоперевізникам необхідно задіяти всі доступні способи зниження собівартості послуг вантажоперевезень . Варто переглянути штатний розклад. Скорочення штату і переклад водіїв з постійного окладу на контрактну систему оплати праці дозволить заощадити на виплаті заробітної плати і відрахувань у позабюджетні фонди.

У договорі з водієм вказується порядок оплати за кожен окремий рейс. Співробітник не зобов'язаний просто відбувати робочий час на території підприємства при відсутності замовлень, але водій отримує за кожен рейс значну суму. Роботодавець при цьому не оплачує довгі години, проведені працівником в очікуванні замовлення. Загальна фінансове навантаження на підприємство при цьому знижується.

Існують і інші дієві способи зниження витрат перевізника:

  • використання (по можливості) 1 одиниці великовантажної техніки замість декількох малотоннажних автомобілів;
  • встановлення суворого ліміту на купівлю ПММ;
  • виняток відправки в рейс напівпорожніх машин, активний пошук попутних вантажів (завжди знайдуться клієнти, які бажають заощадити на такому варіанті доставки, завдяки чому грузоперевозчик отримає додатковий прибуток);
  • оптимізація процесу навантаження, що виключає простої автомобілів під навантаженням (з цією метою можна орендувати навантажувач);
  • матеріальне заохочення співробітників, що піклуються про зниження витрат підприємства;
  • підвищення ефективності роботи логістів і диспетчерів з метою виключення простоїв автомобілів в дорозі через поломки, проблем з оформленням документації, непродумано вибудуваного маршруту.

Керівнику фірми - вантажоперевізника необхідно постійно контролювати витрати, перевіряти первинну бухгалтерську документацію. Регулярний аналіз зроблених витрат дозволить виявити неефективні витрати по кожній окремій одиниці техніки та всьому підприємству в цілому. Такі дії допоможуть виключити необгрунтовані витрати коштів і приведуть до зниження собівартості автоперевезень і кінцевої ціни на послуги, що надаються.