Навигация по сайту

Популярные статьи

«Ростелеком» тихо збанкрутував власний пошуковик «Супутник»

  1. «Супутник» - банкрут
  2. Як і за що збанкрутували «Супутник»
  3. Після суду борги «Супутника» зросли в 28,5 разу
  4. Юридичні та фінансові нюанси
  5. Примітні факти про «Супутнику»

«Супутник» - банкрут

Як з'ясував CNews, зусиллями «Ростелекома» банкрутом за рішенням суду було визнано ТОВ «Супутник» - юрособа надвитратності і не виправдав себе проекту по створенню і розвитку однойменних браузера і пошукача.

Цей проект був реалізований самим «Ростелекомом», запустила пошуковик в травні 2014 р а браузер - у вересні 2015 г. Ще в серпні 2016 р CNews порахував , Що витрати на «Супутник» на той момент вже склали не менше 2 млрд руб. (Без урахування багатомільйонної оренди площ для розробників), при тому, що його для користувача аудиторія в Росії була менше 1%.

На момент виходу матеріалу портал sputnik.ru продовжував працювати в звичайному режимі. На питання CNews щодо того, що стане з проектом в контексті банкрутства його юрособи - чи буде він закритий або переформатований, в прес-службі "Ростелекома" відповісти відмовилися.

Як і за що збанкрутували «Супутник»

Процедуру банкрутства «Супутника» «Ростелеком» ініціював в кінці лютого 2018 р звернувшись з позовом до Арбітражного суду Москви. Через три місяці - в кінці травня - служителі Феміди вирішили вимоги оператора обгрунтованими і ввели в відношенні «Супутника» так звану процедуру спостереження, затвердивши тимчасовим керуючим компанії члена саморегулівної організації «Дело» Єгора Назаренко.

«Ростелеком» збанкрутував свій пошуковик «Супутник» за борги самому собі

Приводом для банкрутства стали невиплачені борги «Супутника» перед оператором за договором позики від 31 березня 2015 р Сума основного боргу становила 3 ​​млн руб., Нарахованих на нього відсотків - 7,6 млн руб. Тобто загальна сума заборгованості перебувала на рівні 10,6 млн руб.

Правомірність вимоги виплати цієї суми «Ростелеком» попередньо також підтвердив в суді. З позовом про її стягнення оператор звернувся до Арбітражного суду Москви 7 вересня 2017 року, а вже 9 жовтня отримав позитивне для себе висновок.

Через півтора місяці після цього, 24 листопада 2017 р один з міноритаріїв «Супутника» - В'ячеслав Рудников - намагався оскаржити вердикт суду про визнання за компанією боргу. У його апеляційній скарзі вказувалося, що цим судовим актом «зачіпаються його права, оскільки він є учасником ТОВ" Супутник "і вважає, що договір позики, за яким стягнуто борг, є угодою, укладеною з зацікавленістю і не отримала належного схвалення незацікавленими учасниками товариства» . Суд його аргументи не прийняв, і в кінці січня 2018 р розгляд скарги було припинено.

В рамках процедури банкрутства тимчасовий керуючий «Супутника» тепер має подати до суду протокол перших зборів кредиторів, який буде розглянутий 26 листопада 2018 р

На питання CNews, чому в якості способу врегулювання фінансового конфлікту, пов'язаного з власної «дочки» було вибрано банкрутство, в прес-службі "Ростелекома" відповісти також відмовилися.

Після суду борги «Супутника» зросли в 28,5 разу

Уже після винесення вердикту про банкрутство в картці судового розгляду 16 липня 2018 року з'явився документ, що стосується заяви "Ростелекома" про «включення до Реєстру вимог кредиторів заборгованості в розмірі 292,2 млн руб.». Походження цієї суми, що перевищує початковий борг в 27,5 разів, у прес-службі "Ростелекома" CNews не пояснили.

У розмові з CNews керівник групи практики з вирішення спорів юридичної компанії Bryan Cave Leighton Paisner Russia LLP Наталія Бєломєстнова припустила, що це окреме своє право грошової вимоги оператора - на додаток до початкового боргу.

«Після введення судом спостереження і опублікування відповідного оголошення в газеті" Комерсант "у кредиторів" Супутника "було 30 днів на те, щоб направити в суд і тимчасового керуючого свої вимоги до боржника для розгляду питання про включення їх до реєстру вимог кредиторів, - пояснює вона . - Як видно з картки справи, в зазначений період вимога пред'явив тільки "Ростелеком". - Це означає, що або інших кредиторів у "Супутника" немає, або вони є, але не встигли пред'явити свої вимоги і будуть включатися до реєстру пізніше, в рамках наступних процедур банкрутства ».

Обгрунтованість претензій "Ростелекома" на додаткові 292,2 млн руб. будуть розглянуті в суді 10 жовтня 2018 р

Юридичні та фінансові нюанси

Як випливає з бази даних «Контур.фокус», в 2017 р у ТОВ «Супутник» була нульова виручка, однак якусь діяльність організація все ж вела, тому що її чистий збиток склав 54,9 млн руб. Станом на кінець 2017 року на балансі «Супутника» значилося 96 млн руб.

За записами в ЕГРЮЛ, засновниками ТОВ «Супутник» виступають «дочка» «Ростелекома» - «Рткомм.ру» з часткою близько 74%, вищезгаданий В'ячеслав Рудников (19,5%) і Василь Васін (5,5%), а також кіпрська структура «Ростелеком інтернешнл лімітед» (1%).

В середині липня 2015 г. «Комерсант» повідомив про намір «Ростелекома» цілком консолідувати 100% часток ТОВ «Супутник». З міноритаріями оператор до того моменту не домовився, проте ще 30 травня ТОВ «Супутник» втратило контроль над доменом sputnik.ru - його новим адміністратором став «Ростелеком». У тому ж місяці держоператор став правовласником товарного знака «Супутник» за цілою низкою товарів і послуг, в тому числі у випадку використання електронної пошти, забезпечення доступу в інтернет, а також радіотелефонного зв'язку. Правда, за ТОВ в той момент до листопада 2015 р зберігалися права на однойменний товарний знак по послугах «ведення автоматизованих баз даних, пошук інформації в комп'ютерних файлах (для третіх осіб)».

Колишні і чинні співвласники ряду ІТ-компаній Рудников і Васін, за даними з відкритих джерел, знаходяться в стані затяжного конфлікту.

Ще в кінці 2012 року стосовно Рудникова було розпочато слідство за звинуваченням у шахрайстві, яке пізніше було перекваліфіковано в розкрадання сотень мільйонів рублів. Весь цей час Рудникова не укладали під варту, хоча 15 місяців він провів під домашнім арештом. У грудні 2017 р Рудников звернувся з відкритим листом до Президента Росії Володимира Путіна «про кричущу корупцію і бездіяльності правоохоронних органів, що покривають рейдерство і фабрикування кримінальних справ проти підприємців організованою злочинною групою».

Примітно, що з листа випливає, що Путін з історією Рудникова добре знайомий. «Ви тричі давали доручення розібратися в питаннях кримінального переслідування мене: 28 мая 2014 року Колокольцева В. А. 14 серпня 2014 року Чайці Ю. Я. 24 червня 2015 року главі СК РФ Бастрикіна А. І. (" розглянути і доповісти " ) », - йдеться в тексті звернення до глави держави.

Примітні факти про «Супутнику»

Перші згадки про плани уряду Росії створити національну пошукову систему з'явилися в ЗМІ в 2010 р Розробкою запущеного в 2014 р пошукача займалася команда програмістів з придбаної «Ростелекомом» компанії «КМ-медіа», яка виношувала ідею власного пошуковика з 2006 р

В травнем 2017 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в «Ростелекомі» проект по запуску пошуковика «Супутник» був визнаний невдалим, тому він може бути закритий або переорієнтований на інші завдання. В кінці червня 2017 року президент "Ростелекома" Михайло Осіївській виступив з не мала згодом продовження ідеєю зробити «Супутник» обов'язковим до використання в державних відомствах і компаніях.

В середині грудня 2017 г. «Ростелеком» вклав в проект ще 260,4 млн руб., Безальтернативно передавши їх в форматі закупівлі у єдиного постачальника ТОВ «Пошуковий портал" Супутник "» - на розвиток браузера і спеціалізованих галузевих сервісів. Примітно, що чіткого терміну виконання робіт у даного договору немає.

«Супутник» позиціонується як сервісна платформа, в основі якої знаходиться соціально-орієнтований пошуковик. Особливість пошукача полягає в тому, що релевантність його пошукової видачі орієнтована на сервіси, корисні для громадян. Результати пошуку очищаються від контенту, непридатного для дітей.

Запущений у вересні 2015 р браузер «Супутник» був створений на базі ядра Chromium. Чудові риси браузера - модуль для блокування реклами, можливість перемикання в дитячий режим і технологія «Сталкер», що попереджає про негативний контент. Однойменний пошуковик працює в браузері «Супутник» за замовчуванням. Крім браузера, проект включає в себе ряд сервісів: «Медицина», «Погода», «Телепрограма», «Карти», «Фінанси», «Мій дім» та ін.