Навигация по сайту

Популярные статьи

розкрій скла

  1. Правильний розкрій скла
  2. Які існують допуски розкрою скла?
  3. Оптимізація розкрою скла

Під час різання листового скла великих розмірів дуже важливо, щоб цей процес відбувався з максимальною ефективністю. Розкрій скла не повинен супроводжуватися великими відходами даного матеріалу. Також, відділення готової скляної продукції від цілісного листа повинно здійснюватися зручним і легким способом.

Зараз якісний розкрій листового скла виконується на високоточному обладнанні, а всіма процесами керує комп'ютер. Він прораховує всі розміри з мінімальним відсотком відходів.

Правильний розкрій скла

Правильний розкрій листового скла дозволяє істотно зменшити вартість виконуваних операцій і економить вихідний матеріал.

Під час різання скла дуже часто доводиться стикатися з великою кількістю різних (нестандартних) розмірів готового виробу. Крім розмірів, змінюється і кількість цих деталей. Та й сам листовий матеріал, з якого в подальшому і нарізаються вироби, може бути виконаний в різних розмірах.

Основною задачею при здійсненні різання скла є правильне розташування готових виробів, щоб знизити кількість відходів. При цьому потрібно враховувати всі вимоги технологічного процесу і особливості самого обладнання.

Процес різання листового матеріалу необхідно розробити таким чином, щоб по його завершенню вихідний матеріал був вироблений по максимуму. При цьому отримується скляне виріб легко ламалося від краю до краю за один раз.

Розкрій скла повинен бути прорахований таким способом, щоб ця умова дотримувалася.

Які існують допуски розкрою скла?

Ці вимоги дуже жорсткі:

  • По краях вихідний лист скла допускається обрізати тільки для усунення різних дефектів або вирівнювання.

  • Щоб скло обламалося якісно, ​​обламують край повинен бути більше його товщини. Стандартно - це близько 15 міліметрів, при товщині в 3 - 4 мм. Якщо скло має товщину 8 мм, то обламуються край повинен становити близько 40 мм.

  • Стосується це і того випадку, коли необхідно здійснити два паралельних різу. Мінімальна відстань, або як його ще називають «перешийок», зобов'язаний бути потрібної ширини.

Варто врахувати ще й особливості обладнання, на якому відбувається дана операція. Від його характеристик, обмежень і особливостей дуже багато залежить. Деякі автоматизовані столи для різання скла здатні здійснювати більш складні операції, виконуючи важкі схеми різу.

Якщо виконувати розріз скла вручну, то при цьому прагнуть застосовувати найбільш прості схеми, які прискорять цей процес. Що стосується самої операції обламування, то проста раскройка є більш швидкою.

Скло в палітурці зобов'язане перекривати його фальци, розміром рівним «3Д» ширини. Між самою крайкою і бортом фальца (це вертикальна сторона скла) обов'язково повинен бути залишений зазор мінімум в 2 міліметри.

Після надрізу скло ламають механічним способом. Але робиться це в протилежній стороні від лінії розрізу. Якщо скло надрізане добре, то воно і ламається легко. Достатньо всього лише підняти скло збоку.

Здійснювати надлом можна і за допомогою спеціальної лінійки, товщина якої становить від 5 міліметрів. Укладають її під лінію надрізу.

Готові скляні вироби розміщують на спеціальні стелажі. При їх обмеженій кількості, пов'язаному з обмеженим простором, великому числі деталей різного розміру, можна укладати їх одне на інше, відповідно до порізаними розмірами. Їх розсортування можна здійснювати на інших стадіях процесу різання скла.

Оптимізація розкрою скла

Під час планування самого процесу різання варто враховувати всілякі цілі і безліч обмежень для їх здійснення. Це дозволить вам знайти найоптимальніший спосіб їх реалізації.

Стандартно, проектування процесу різання листового скла здійснюється ручним способом. Для цього використовується звичайний олівець і папір. Але в зв'язку зі складністю проектування розкрою ця задача не така вже й легка. На неї у вас може піти багато часу. Адже основною метою, яка переслідується, це залишення мінімального числа відходів.

Ніхто не хоче просто викинути зайвий матеріал, який можна використовувати, якщо оптимізація розкрою скла була б здійснена належним чином. Скло коштує грошей, а в збиток працювати ніхто не хоче.

Для того щоб оптимізація розкрою скла була правильною, придумали автоматичні способи, які автоматично прораховують найкращий варіант вирішення даної задачі. Це дуже складний математично-обчислювальний процес.

Оптимізація - це складне питання, яке не володіє єдиним вірним рішенням. Але існують ефективні методи її вирішення, які вже знайдені і розроблені.

Комп'ютерний метод користується величезною популярністю вже протягом багатьох років. Завдяки зростанню продуктивності в електроніці і зниження цін на них дозволяє використовувати найбільш сучасне програмне забезпечення. Це стосується навіть самих маленьких виробництв.

Такі комп'ютерні програми дозволяють:

  • здійснювати необмежену кількість пробних розкриємо листового матеріалу;

  • задавати будь-які розміри готового виробу;

  • максимально оперативно здійснювати підбір потрібних параметрів, з метою оптимізації самого процесу;

  • швидко здійснювати різання листів скла по заданих розмірах;

  • запам'ятовувати параметри кожного розкрою і при повторному варіанті вже не витрачати час на складання нової схеми.

Комп'ютерна програма оптимізації листового скла дозволить вам максимально ефективно і в найкоротші терміни отримати схему розкрою з мінімальним відсотком відходів. При цьому різка даного матеріалу буде виконана максимально акуратно, надійно і точно.

А завдяки додатковій пневматичної педалі для обладнання різання, яка встановлюється безпосередньо для спеціальних планок розлому, зменшиться час на виконання даної операції.

Читайте інші наші статті:
Різка скла і дзеркал
Системи очищення (обмивання) стекол
Верстати для різання, свердління, шліфування скла Які існують допуски розкрою скла?