Навигация по сайту

Популярные статьи

Розкрутка груп в ВКонтакте

 1. Мета створення спільноти ВКонтакте
 2. Оформлення спільноти ВКонтакте
 3. SEO-оптимізація спільноти Вконтакте
 4. Безкоштовні способи розкрутки спільнот ВКонтакте
 5. Розсилка запрошень
 6. взаємна розкрутка
 7. організація конкурсів
 8. Використання безкоштовних програм і сервісів по розсилці
 9. Реклама спільноти через тематичні сайти
 10. Накрутка передплатників через безкоштовні сервіси
 11. Платні способи розкрутки спільнот ВКонтакте
 12. Купівля реклами через рекламну біржу ВКонтакте
 13. таргетована реклама
 14. Розкрутка через спеціалізовані сервіси

Соціальні мережі дозволяють зібрати людей з усього світу в одній точці величезного інтернет-простору змушують добровільно ділиться своїми персональними даними. Це робить аудиторію соціальних мереж дуже ласим шматком для маркетологів. На сьогоднішній день не один десяток користувачів зуміли заробити і просунути свої товари або послуги через спільноти ВКонтакте. Але для того щоб почати отримувати дохід або користь від сообщесства, потрібно її максимально розкрутити - набрати якомога більшу аудиторію. У статті зібрані поради, рекомендації, секрети, способи, як розкрутити групу в «контакті». Отже, як розкрутити групу ВКонтакте?

Мета створення спільноти ВКонтакте

Різноманітні методи і способи розкрутки групи Вконтакте підбираються індивідуально для кожної спільноти в залежності від його мети, бюджету, призначення та тематики. Основні цілі створення спільнот Вконтакте:

 1. Комерційна діяльність. До неї відноситься: продаж товарів, надання послуг або пошук клієнтів через соціальні мережі.
 2. Розкрутка сайту. Мета: залучення клієнтів на офіційний сайт компанії і збільшення трафіку зовнішнього інтернет-ресурсу.
 3. Отримання доходу за рекламу в співтоваристві. Створення привабливою рекламного майданчика для рекламодавців і надання послуг з піару.
 4. Підвищення лояльності до компанії. Ведення групи Вконтакте працює на зближення компанії з клієнтом.
 5. Хоббі та розвага. Робота по веденню групи в соціальній мережі може зробити вільний час не тільки приємним, але і корисним. Ведення і самостійна розкрутка груп допоможе отримати досвід в сфері контент-менеджменту і SEO-оптимізації і просто дасть можливість займатися улюбленою темою.

Ведення і самостійна розкрутка груп допоможе отримати досвід в сфері контент-менеджменту і SEO-оптимізації і просто дасть можливість займатися улюбленою темою

Виходячи з цілей, майбутній адміністратор спільноти вправі самостійно вибирати відповідні варіанти просування. Просувати групу платно або безкоштовно, самому або із залученням фахівців - питання обставин. Розкрутка Вконтакте - справа суто індивідуальна.

Оформлення спільноти ВКонтакте

Перш ніж ознайомлюватися з тим як розкрутити групу Вконтакте, потрібно правильно її оформити. Якщо спільнота недбало оформлено, від просування ефекту не буде, а якщо і буде, то тільки короткочасний. Рекомендації з оформлення групи ВКонтакте:

 1. Короткий і ємне назву. Имя має в одному або декількох словах містити опис матеріалу, який там публікується, або просто мати запам'ятовується ім'ям.
 2. Аватар спільноти. Аватар - це візитна картка групи, тому він повинен бути простим і, в той же час, помітним. Якщо група представляє комерційну компанію, то в якості аватара краще встановити фірмовий логотип, щоб спростити пошук для вже наявних клієнтів.
 3. Грамотне і докладний опис спільноти. Якщо група комерційна, то доречно розмістити в опис спільноти контактні дані, юридична адреса, інформацію і ціни на товари або послуги. У розважальній або пізнавальної групі опис має містити тематику, ідею і мету спільноти.
 4. Базове наповнення. Перш як розкручувати групу, потрібно хоча б мінімально її наповнити. Публікації повинні бути цікавими, містити корисні поради та посилання на офіційний сайт компанії, рекламувати які обнародувано продукти і т.д. Для користувачів більшу привабливість записів можуть зробити прикріплені до них фото і відеоматеріали, які також слід заздалегідь підготувати. Наповненість групи оцінюється не стільки кількістю, скільки якістю опублікованих записів.

Наповненість групи оцінюється не стільки кількістю, скільки якістю опублікованих записів

Після того, як група повністю оформлена, вона підлягає SEO-оптимізації, і тільки потім її можна сміливо просувати в маси.

SEO-оптимізація спільноти Вконтакте

Чим вище група буде перебувати в результатах пошукових запитів, тим більше людей вона приверне. У комплекс заходів щодо SEO-оптимізації, що відповідають за місце групи в пошукових системах, входять:

 1. Підбір правильного назви спільноти. Крім стислості і ємності назви, воно повинно містити ключові слова, які, в свою чергу, потрібно розставити в правильному порядку. Ключові слова вибираються самі високочастотні і найменш конкурентів - за якими, найчастіше переходять з пошукових систем і найменше записів. Підібрати ключові слова або виразу можна самостійно через спеціальні сервіси, наприклад, Яндекс.Wordstat. Він допоможе підібрати ключові слова для SEO-оптимізації під пошукову систему Яндекс.
 2. Створення правильного опису групи. Опис групи повинно бути максимально інформативним і корисним, без ліричних відступів і безглуздих міркувань. Замість використання опису, можна створити і закріпити публікацію, яка буде відображати суть і мету групи. Успіх груп, які знаходяться на перших позиціях в ТОПі пошуку, також полягають в додаванні ключових фраз в опис спільноти.
 3. Унікальні пости в групі. Створюючи співтовариство ВКонакте, потрібно усвідомлювати, що воно вимагає постійної і безперервної роботи. Матеріали, якими потрібно наповнювати свою групу, повинні бути цікавими і унікальними. Група не зможе зацікавити користувача, якщо в ній буде публікуватися інформація, скопійована з аналогічних спільнот.
 4. Поступова і рівномірна публікація постів. Весь наявний матеріал потрібно розтягувати на весь день і публікувати його в піки активності. Це міра потрібна, щоб підтримувати активність спільноти протягом усього дня. Допомога в цьому може надати автоматичний постинг, який не дасть забути опублікувати пост в потрібний час. Матеріал для публікації варто підготувати заздалегідь і вказати проміжки часу, через які його потрібно опублікувати.
 5. Використання хештегів. Хештег - це своєрідні мітка публікації, натиснувши на яку користувач може переглядати всі схожі пости. Публікації, помічені хештег здатні привернути увагу цільової аудиторії і відповідно потенційних передплатників спільноти. Не слід робити більше ніж 5 хештегів до одного посту і додавати хештеги абсолютно не зв'язані з опублікованої записом.
 6. Моніторинг активності в групі. Якщо в групі не з'являються нові записи, які не ведуться суперечки і обговорення, то в дуже незабаром вона стане нецікавою для передплатників. Тому потрібно постійно стимулювати користувачів на прийняття участі в житті спільноти. Секрети стимулювання активності полягають в організації опитувань, конкурсів, публікацій корисних порад або Лайфхак. Адміністратори навіть вдаються до розміщення провокаційних постів, які свідомо приведуть до обурення, обурення, суперечок, дискусій і т.д.

д

Розкрутка груп вимагає серйозної роботи, але грамотна SEO-оптимізація спільноти, здатна полегшити це завдання.

Безкоштовні способи розкрутки спільнот ВКонтакте

Якщо спільнота Вконтакте створюється заради розваги чи хобі, то просувати його платно - не доцільно. Тим більше, коли існують безкоштовні способи просунути свою групу, які допоможуть заощадити на рекламі та комерційним організаціям. До безкоштовних способів відносяться:

Розсилка запрошень

Найпростіший і найбільш трудомісткий метод розкрутки спільноти. При розсилці запрошень своїми руками, не варто перестаратися. Правила соціальної мережі дозволяють розсилати користувачам до 40 запрошень на добу. Але якщо переважна більшість буде скаржитися на подібні запрошення, аккаунт розсилає можуть заморозити.

Тому при розсилці потрібно діяти акуратно і намагатися відправляти запрошення по кілька штук і максимально зацікавленим людям. Інакше спільнота можуть заблокувати за розсилку спаму, чого не варто допускати ні в якому разі. За кілька днів блокування спільноти від нього можуть відписатися до третини активних користувачів.

Якщо потрібно прискорити темпи розкрутки краще створити стільки фейковий акаунтів і запрошувати за допомогою щоденної розсилки від їх імені, а не імені групи. Таким чином, запрошення можна розсилати скільки завгодно, але безпечне кількість - не більше 200 коментарів або запрошень.

взаємна розкрутка

Взаємна розкрутка груп вимагає пошуку партнерів. Найчастіше це не конкуруючі співтовариства, у яких подібне число передплатників. Припустимо, якщо група займається продажем дитячих речей, то партнером по взаємній розкрутці може стати співтовариство по організації дитячих свят. Взаємними рекомендаціями на підписку, репоста одночасно розкручуються відразу дві і більше групи, тому взаємний піар вигідний кожної зі сторін. Причому адміністратори рівнозначних спільнот можуть знаходити нові способи взаємної розкрутки, наприклад: спільні конкурси, заходи, використовувати контент дружньої групи із зазначенням авторства і т.д.

організація конкурсів

Конкурси - один з безкоштовних методів просування групи, який володіє дуже високою ефективністю. Привабливі призи і нескладні умови конкурсу здатні привернути увагу великої аудиторії.

Конкурси бувають двох видів:

 • Випадковий вибір переможця. Допомога у виборі надає генератор випадкових чисел: з користувачів, які підписалися, зробили репост, залишили коментар під публікацією конкурсу вибирається задану кількість переможців. Інформація про розіграші призів поширюється людьми, які складаються в групі, серед їх друзів і передплатників, які можуть приєднатися до участі в конкурсі і як наслідок підписатися на співтовариство.
 • Творчі конкурси, за умовами яких, потрібно намалювати малюнок, записати відео, зробити фото з логотипом компанії та інше. Переможця визначають організатори конкурсу або передплатники групи за допомогою лайків або опитування. Матеріал, який надсилають передплатники для участі в конкурсі, можна в подальшому використовувати для реклами групи, сайту, компанії.

Для досягнення максимального ефекту ці два види конкурсу можна об'єднати в один. В результаті група безкоштовно отримає те, що багато сервісів по розкрутці пропонують придбати платно - передплатників і рекламний матеріал.

Використання безкоштовних програм і сервісів по розсилці

Розсилати запрошення до спільноти і залишати коментарі, можна не тільки самостійно, але і використовуючи спеціальні програми і сервіси по розсилці. Однак, застосування цього методу небезпечно - можна заробити бан від адміністрації соцмережі. Сайт, керуючись внутрішніми правилами, має повне право припиняти поширення спаму.

Реклама спільноти через тематичні сайти

Багато веб-ресурси дозволяють читачам залишати коментарі під інформаційними статтями в спеціальній формі від соцмережі ВКонтакте, варто тільки авторизуватися через неї на сайті. Це може бути корисним, щоб прорекламувати свою спільноту. Тематичний сайт, форум, блог - всі ці веб-ресурси можна використовувати для розміщення в них посилання на спільноту ВКонтакте. Розміщуючи посилання на групу в коментарях під тематичними статтями, можна залучити користувачів, зацікавлених в аналогічної тематики. Єдиний нюанс - сайт може видалити коментарі з посиланнями і позбавити групу додаткового джерела передплатників.

Накрутка передплатників через безкоштовні сервіси

Зробити групу привабливою для користувача маючи 10-20 передплатників - складне завдання, та й в результатах пошуку вона буде далеко не на перших позиціях. Безкоштовні сервіси по накрутці передплатників допоможуть почати залучати реальних користувачів, створюючи видимість популярного спільноти. Згодом адміністрація заблокує фейковий сторінки, чого допускати не можна - «мертві душі» в підписках групи негативно відбиваються на її іміджі. Важливо запам'ятовувати скільки ботів в передплатників спільноти і регулярно видаляти заблоковані сторінки. Адміністрація соцмережі ВКонтакте активно працює над усуненням штучної накрутки передплатників, тому, помітивши велике число заблокованих користувачів в аудиторії групи, до товариства, швидше за все, також будуть застосовані санкції.

Безкоштовна розкрутка груп в контакті має свої безперечні плюси:

 • Група наповнюється тільки «живими» передплатниками (звичайно, якщо не використовувати сервіси по накрутці передплатників).
 • Одночасно з просуванням спільноти напрацьовується практичний досвід по роботі з рекламою і SEO-оптимізацією.
 • Безкоштовне просування групи ВКонтакте не вимагає початкового капіталу.

Мінуси такого методу - він вимагає значних витрат часу і сил і менш ефективний, ніж допомога професіоналів.

Платні способи розкрутки спільнот ВКонтакте

SMM - це діяльність, спрямована на залучення цільової аудиторії на сторінку компанії в соцмережі. Робиться це для збільшення трафіку на сайті, просування товарів, послуг та іншого через соціальні мережі. SMM, на відміну від SMO, яке зорієнтоване на взаємодію сайту і соціальних мереж, займається просуванням ресурсів виключно всередині соціальних мереж.

Існує безліч SMM-агентств, які платно надають послуги в цьому напрямку. Платні методи розкрутки, як і безкоштовні, можуть похвалитися своєю різноманітністю. Сервіси, біржі, SEO-оптимізатори - всі вони готові платно рекламувати нове співтовариство, економлячи при цьому час його адміністратора. Розкрутка груп платними методами (включаючи вироблену своїми руками) включає в себе наступне:

Купівля реклами через рекламну біржу ВКонтакте

При покупці реклами на біржі, рекламний пост групи розміщується першою публікацією в одній з популярних спільнот соцмережі. Публікація може бути розміщена у вигляді репоста або записи з посиланням на групу. Щоб платно розмістити рекламу на стіні одного з рейтингових спільнот, досить зайти в меню групи і натиснути на кнопку «Рекламувати співтовариство».

ВК при цьому стягує комісію (скільки саме - залежить від тематики), тому багато просувають групу безпосередньо через адміністраторів спільнот. Вартість реклами невисока, але і гарантії на результат немає.

плюси:

 • Висока ефективність.
 • Великий обхват аудиторії.

мінуси:

 • Завищена ціна через комісії соцмережі.
 • Малоефективно для вузькоспеціалізованих спільнот.
 • Трудомісткість.

таргетована реклама

Таргетована реклама - це реклама, яка демонструється на сторінках соцмережі тільки для цільової аудиторії. Щоб розмістити рекламний банер потрібно натиснути кнопку «Рекламувати співтовариство», яка знаходитися в меню групи.


Вартість реклами буде залежати від багатьох факторів, в тому числі і від способу оплати, який буває двох видів: оплата за покази або за переходи.

плюси:

 • Визначення цільової аудиторії.
 • Оплата тільки за перегляди і переходи.
 • Висока ефективність.

мінуси:

 • Високий рівень витрат.
 • Неправильне налаштування призведе до безглуздої втрати грошей.

Розкрутка через спеціалізовані сервіси

SMM-сервіси пропонують широкий спектр послуг з розкручування спільнот, акаунтів, сайтів і т.д. Як правило, в їх прайс-лист входять: накрутка передплатників, лайків, переглядів; SEO-оптимізація; ведення та наповнення спільноти; написання коментарів і відгуків під публікаціями. При накрутці передплатників ці сервіси виступають посередником між замовником і користувачами соцмережі, які платно підписуються і створюють активність в групі. Сайт SMM-агентства дозволить замовнику довідатися про ціни, опис і способи розкрутки, якими займається компанія.

плюси:

 • Економія часу.
 • Висока ефективність.
 • Повна автоматизація процесу.

мінуси:

 • Висока вартість послуг.

Багато сервісів стверджують, що мають якісь секрети просування або 100% -ві SEO-алгоритми розкрутки, однак, вірити такому не слід. Ринок SMM дуже конкурентний і покладатися потрібно тільки на ті сервіси, які мають більшість позитивних відгуків на вселяють довіру ресурсах.

Грамотний підхід до питання, як розкрутити групу, дозволить виконати потрібну задачу економно і в максимально короткі терміни. Але для того, щоб підтримувати співтовариство в ТОПі, потрібно регулярно оновлювати інформацію, фото, відео матеріал, працювати з опитуваннями, конкурсами, обговореннями і поступово скорочувати кількість накручених передплатників, компенсуючи їх аудиторією.

Отже, як розкрутити групу ВКонтакте?