Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

РОЗЛУЧУ - 500 РОКІВ! - Турка-перлина Карпат

Опубликовано: 06.11.2018

видео РОЗЛУЧУ - 500 РОКІВ! - Турка-перлина Карпат

Розлуцькі коломийки. Розлуч - Турка

Хоча мені здається, що набагато більше. Проте, якщо вірити інтернет-джерелам, то перша письмова згадка про с.Розлуч (Борисова Воля, Ровінь) датується 1511 роком, коли солтис Борис, з дозволу Самбірського старости Ондровонжа розташувався в лісі Россен, під горою Розлуч. Тому, переймаючи позитивний досвід сусідніх сіл, громада вперше за багато десятиліть вирішила відзначити цей ювілей, який, сподіваємось, стане добрим початком для позитивних змін її житті.Здавна Розлуч називають воротами Турківщини, однією з найяскравіших перлин краю. Божою ласкою наша місцевість наділена надзвичайним багатством: цілющі джерела лікувальних вод «Содової», «Нафтусі» та «Залізистої», чисте гірське повітря, захищеність села зеленими лісами, сприятливе географічне розташування. Здавалося б, такі природні умови є запорукою розквіту села. Та чи так це насправді?


ТЕПЛА ОСЕЛЯ. СЕЛО РОЗЛУЧ

Переймаючись турботою про рідне село, не можу не сказати, що до свого ювілею ми прийшли з низкою проблем, які спільними зусиллями дуже хотілося б вирішити. Головна - це зайнятість наших дітей та молоді. Якщо важкою працею директора та спільними зусиллями батьків і педагогічного колективу ремонт нашої школи близький до завершення, то набагато гірша ситуація з культурно-медичним центром села. Його будівництво почалося у 2006 році, проте вже тривалий час не вистачає коштів на його завершення. А кошти немалі.


Вертеп - Коляда, с.Розлуч

Самостійно вирішити це питання громада не зможе, тому надіємось на спільну допомогу району та області. А на даний час молодь тісниться у маленькому приміщенні сільського клубу та місцевих барах. Така ж проблема і з сільським стадіоном. Через його не впорядкування, місцева футбольна команда не змогла взяти участь у районних змаганнях.

Розлуч відомий своїми базами відпочинку. Проте якщо в радянський період всі вони функціонували на повну потужність, приймаючи до двох тисяч туристів, і забезпечували людей роботою, то на даний час з дев'яти повноцінно працюють тільки два відпочинкові комплекси. Необхідно було б перелічити й інші сільські проблеми, але напередодні свята не втрачаємо надії, що наша спільна праця з відновлення рідного села принесе позитивні результати. І Розлуч поверне собі минулу славу європейського курорту!

Також цього року святкуємо 135-річчя Церкви Пр. Богородиці, спорудженої 1876 року майстром Гаврилом Романом. Церква разом з дзвіницею входить до переліку архітектурних пам'яток місцевого значення. Тому, за дорученням Розлуцької сільської ради, вітаємо громаду з подвійним святом та гостинно всіх запрошуємо у Розлуч на свято! Святкування відбудеться 13 серпня 2011 року на території відпочинкового комплексу «Собінь».

У програмі:

- 10.00 - святкова літургія,

-13.30 - дитячі розваги,

-15.00 - урочиста частина.

Галина КОГУТ , депутат Турківської районноїради.

Газета "Бойківщина" №32,2011

rss