Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Розпочали роботу тематичні експозиції до засідання Верховної Ради України із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та 85-ої річниці геноциду Українського народу

Опубликовано: 13.01.2019

 

На відкритті експозиції з промовою виступили Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко,

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович,

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський.

Відвідувачі будинку Верховної Ради України ознайомилися з тематичною експозицією, підготовленою Українським інститутом національної пам’яті, та унікальними архівними документами з галузевого архіву СБУ, що стосуються трагічних сторінок Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Значну частину експозиції формують стенди, на яких відображено інформацію щодо розгортання тоталітарним комуністичним режимом штучного голоду.

Вперше у Верховній Раді України, 23 листопада 2018 року перед початком засідання, присвяченого вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні,  будуть представлені оригінальні архівні документи ЦК ВКП(б) та інших органів влади тоталітарної держави з впровадження Постанови ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від    7 серпня 1932 року («закону про п’ять колосків»).

Відсьогодні архівні документи представлено у копіях.

Відвідувачі парламенту можуть переглянути архівні фотографії Бориса та Миколи Боканів з Чернігівщини про великий штучний голод, за які їх було засуджено радянськими каральними органами.

Також в експозиції представлено справу Олександри Радченко (1896–1965) – вчительки із Харкова, яка стала свідком Голодомору, автором щоденників про голодомор. Комуністичний суд виніс жорстокий вирок жінці – 10 років ГУЛАГу. Матеріали слідства, разом із щоденниками знайдено лише у 2001 р. Після розпаду Радянського Союзу щоденники передали СБУ. Лише у 2007 році частина щоденників була опублікована в книзі «Розсекречена пам'ять».

Інформують про тогочасні події і матеріали ГДА СБУ, що оповідають про збір німецькими консульствами у Харкові, Києві, Одесі інформації стосовно масштабів голоду у 1933 році. Особливо їх цікавила доля співвітчизників, яким намагалися організувати допомогу. Дипломати доповідали керівництву, що її потребують більше 17 тисяч жителів німецьких колоній, а чимало з них прагнуть виїхати на етнічну батьківщину.

Експозиції триватимуть з 20 по 23 листопада  у кулуарах ІІ поверху сесійного будинку парламенту (вул. М. Грушевського, 5).

Вхід за картами акредитації.

Верховна Рада України
rss