Навигация по сайту

Популярные статьи

Розробка сайтів. Огляд популярних браузерів

 1. Internet Explorer
 2. Mozilla Firefox
 3. Opera

при розробці дизайну сайтів важливо враховувати, в якому з існуючих браузерів відвідувачі будуть переглядати розроблювальний сайт. Минув той час, коли лише значок «е» прикрашав робочий стіл користувачів Windows, і іншої альтернативи цьому інтернет-браузеру недосвідчені користувачі просто не знали. На сьогоднішній день в цьому сегменті знаходиться з десяток відомих і ще більше нікому не відомих браузерів. Давайте ж розглянемо, що ж відрізняє різні популярні браузери один від одного?

Internet Explorer

Один з  найпопулярніших на сьогоднішній день у всьому світі  браузерів, Internet Explorer (далі IE) - продукт корпорації Microsoft, що розробляється з 1995 року Один з найпопулярніших на сьогоднішній день у всьому світі браузерів, Internet Explorer (далі IE) - продукт корпорації Microsoft, що розробляється з 1995 року. Поставляється IE безкоштовно разом з операційною системою Microsoft Windows. Тому щоб встановити його, необхідно придбати ліцензійну копію цієї операційної системи.

IE має безліч версій, остання з яких на грудень 2010 року - восьма. За даними статистики компанії StatCounter за період 11.2008 - 11.2009 найбільш популярна версія цього браузера - сьома. Розглянемо основні можливості IE. Так, цей браузер, починаючи з версії 7, має можливість роботи з вкладками, блокування спливаючих вікон, вбудований RSS-агрегатор, підтримку інтернаціональних доменних імен. Крім того, браузер IE має фішинг-фільтр і захист від шкідливого ПЗ.

Один з основних критеріїв якості браузера - підтримка стандартів W3C, і кожен браузер інтерпретує їх по-своєму. Завдяки тому, що Internet Explorer не надто «суворий» по відношенню до дотримання цих стандартів, він практично завжди правильно відображає веб-сторінки, не дивлячись на похибки в їх вихідних кодах.

В IE є можливість індивідуальної настройки рівня безпеки, пошуку за замовчуванням, роботи прискорювачів, роботи з cookies. Основні переваги Internet Explorer: поставка в комплекті з ОС Windows, безкоштовне оновлення з Windows Updating.

Mozilla Firefox

«Вогняна лисиця» (саме так перекладається назва браузера Firefox) - безкоштовний браузер, який існує на ринку інтернет-браузерів з 2004 року (9 листопада 2004 вийшов реліз версії 1 «Вогняна лисиця» (саме так перекладається назва браузера Firefox) - безкоштовний браузер, який існує на ринку інтернет-браузерів з 2004 року (9 листопада 2004 вийшов реліз версії 1.0). На грудень 2010 року найсвіжіша версія цього браузера - Mozilla Firefox 3.6.12.

Mozilla Firefox більш вимогливий до дотримання стандартів W3C у порівнянні з IE.

Mozilla Firefox 3.6.12 блокує спливаючі вікна, дозволяє контролювати приватність в мережі, «замітає сліди» перебування в мережі завдяки миттєвому видаленню даних мережних журналів або cookies. Також Firefox підтримує RSS.

Завдяки наявності інтелектуальної адресного рядка вводити адресу сайту простіше. Браузер при введенні видає підказки, в яких жирним шрифтом виділені збіги з текстом, що вводиться. Причому підказки працюють не тільки для адрес сайтів, але і для їх заголовків. Крім того, в Firefox є функція автоматичної перевірки орфографії для багаторядкових полів введення, причому підтримуються словники для різних мов. Додавання сайтів в закладки досить зручно - Firefox дозволяє створювати спеціальні групи нещодавно доданих закладок і найбільш часто відвідуваних сайтів.

Вбудований менеджер завантажень - одне з головних переваг Firefox'а. Цей менеджер дозволяє довантажувати файли навіть після обриву з'єднання. Стан поточного завантаження завжди відображається в рядку статусу браузера.

У Mozilla Firefox включений набір інструментів для веб-розробників, включаючи JavaScript і CSS. Гнучкість і розширюваність Mozilla Firefox здобули йому славу самого настроюється браузера в світі. Поширеними розширеннями для Firefox є:

 • JSView (для перегляду зовнішніх файлів сторінки)
 • HTMLValidator (перевіряє код на відповідність стандартам W3C)
 • View Source Chart (візуалізує розмітку сторінки)
 • Firebug (включає відладчик, DOM-навігатор і JavaScript-консоль)
 • Web Developer (включає функції для налагодження сторінок)

Opera

Браузер Opera був випущений в 1994 і був першим браузером в якому підтримувалася система вкладок Браузер Opera був випущений в 1994 і був першим браузером в якому підтримувалася система вкладок. Opera - ціла лінійка браузерів як для звичайних персональних комп'ютерів, так і для різних мобільних пристроїв: смартфонів, комунікаторів, КПК. Раніше це браузер був платним, але з 2005 року всі версії Opera (крім Opera Mobile) поширюються безкоштовно.

У найсвіжішу на кінець 2010 року, десяту версію продукту включено: блокування спливаючих вікон, захист від шахрайства, менеджер завантажень, вбудований клієнт BitTorrent, меню пошуку, RSS-агрегатор, що настроюється система візуальних закладок, вбудована перевірка орфографії, менеджер паролів, відновлення закритих вкладок , інтеграція з веб-сервісами.

Opera, так само як і Mozilla Firefox, має вбудовані інструменти для веб-розробників - Opera Dragonfly, крос-платформний комплекс налагодження JavaScript, перевірки і редагування CSS і DOM.

У Opera 10.63 також вбудований поштовий клієнт Opera Mail, який дозволяє працювати з повідомленнями електронної пошти безпосередньо з браузера. Клієнт для IRC-мереж дозволяє спілкуватися і обмінюватися файлами з іншими користувачами Opera. Крім того, в Opera включений безкоштовний сервіс Opera Link для синхронізації даних між різними комп'ютерами або іншими пристроями. Досить один раз пройти безкоштовну реєстрацію на цьому сервісі, і будь-які індивідуальні настройки закладок, експрес-панелі або інших опцій завжди доступні з будь-якого пристрою, на якому встановлений браузер.

Управління мишею - відмінна риса браузера Opera. За допомогою цієї функції можна всього лише декількома спеціальними рухами мишею спростити і прискорити навігацію, роботу з посиланнями, роботу з відкритими вікнами в браузері.

Переваги браузера Opera:

 • відображає сторінку сайту ще до її повного завантаження;
 • швидкість обробки браузером скриптів JavaScript у два рази швидше в порівнянні з іншими.

Завдяки тому, що описані вище браузери мають величезну популярність у користувачів Інтернету, більшість веб-дизайнерів, верстальників та веб-програмістів саме в них тестують працездатність своїх сайтів. Однак можна помітити, що описані сучасні браузери незважаючи на їх різні позиції в рейтингу популярності мають досить схожим функціоналом. Але слід зазначити, що на відміну від Windows Inernet Explorer браузери Opera і Mozilla Firefox краще інтегровані з різними інструментами для розробки сайтів і різними веб-сервісами, тому надають фахівцям веб-дизайну більше можливостей в сфері розробки сайтів.

Теги:
розробка сайтів, браузер, інтернет-браузер, популярні браузери, internet explorer, opera, mozilla firefox, дизайн сайтів, веб-дизайн

Давайте ж розглянемо, що ж відрізняє різні популярні браузери один від одного?