Навигация по сайту

Популярные статьи

Сайт на Joomla очима сеошників: удача чи покарання?

  1. Перші кроки
  2. Плюси Joomla для оптимізаторів
  3. Мінуси Joomla для оптимізаторів

Редакція CMS Magazine починає цикл статей, присвячених пошукової оптимізації сайтів, розроблених на різних CMS. Першу статтю з цього циклу ми вирішили присвятити Joomla. По-перше, це безкоштовна платформа. По-друге, вона дуже популярна серед російськомовних розробників. Так, в сегменті інтернет-магазинів по затребуваності в Рунеті вона займає почесне четверте місце, а в загальному рейтингу open-source CMS - друге. Давайте спробуємо розібратися в ключових моментах SEO на Joomla.

Перші кроки

1. Обов'язково розпишіть структуру сайту до його запуску. В силу особливостей формування ЧПУ, URL-структуру сайту на Joomla після того що відбулося запуску міняти «болісно».

2. Структура формується на основі пунктів меню Joomla, керованих через «Менеджер меню». Образно кажучи, пункти меню - це основа, стовбур і гілки дерева, все інше вже формується навколо них;

Образно кажучи, пункти меню - це основа, стовбур і гілки дерева, все інше вже формується навколо них;

3. Відразу після установки зробіть правильні настройки:

• перейменуйте htaccess.txt в.htaccess;
• налаштуйте ЧПУ в глобальних налаштуваннях (без index.php);
• вимкніть показ помилок;
• вимкніть компоненти, модулі та плагіни які вам не будуть потрібні;
• перейменуйте пункт меню «Головна» (помилка практично кожного другого сайту на Joomla);
• правильно складіть robots.txt - файл, який регулює індексацію. Для Joomla його правильне заповнення дуже важливо, ознайомтеся з рекомендаціями та прикладами щодо його складання на Joomlaforum.ru.

4. Заповніть мета-теги Title і Description. Joomla за замовчуванням має вбудовані можливості для управління ними, також можна використовувати потужні сторонні компоненти, про які ми розповімо нижче.

Плюси Joomla для оптимізаторів

Серед найбільш корисних для SEO можливостей, вже вбудованих в дану CMS Сергій Молчанов, провідний seo-специалист Redsoft , Відзначає простоту управління title, meta-description і заголовками практично для будь-якої сторінки сайту, і доповнює:

У плані поліпшення SEO-можливостей і спрощення праці оптимізатора для Joomla існує досить багато платних SEO-розширень, найбільш корисними та актуальними можна назвати генератори карти сайту, а також компоненти для управління мета-тегами Title і Description. Для прикладу - серед найбільш часто використовуваних Redsoft: Tag Meta , Osmap + Кілька самописних рішень.

У версіях системи управління Joomla 2.5 і Joomla 3 є можливість використовувати плагін iSEO, який істотно полегшує роботу SEO-оптимізатора.

Олексій Соловйов, директор з розвитку рекламного інтернет-агентства x10 :

Мінуси Joomla для оптимізаторів

Основні проблеми Joomla відомі давно. З виходом третього покоління CMS їх стало значно менше, але вони не зникли зовсім. В першу чергу це дублі URL, а також нетипові URL, іноді виникають і індексовані пошуковими системами. Проблема вирішується із залученням грамотного програміста, що працює спільно з SEO-спеціалістом.

Наступна проблема теж пов'язана з адресами: URL-структура сайтів на Joomla досить жорстко задається на етапі створення сайту, і, якщо в процесі життя її доводиться міняти, - це досить непросте випробування.

Олексій Соловйов додає:

Завершуючи огляд SEO можливостей сайтів на Joomla, хочемо звернутися до читачів з проханням поділитися власним досвідом. Які корисні можливості або підводні камені ми втратили?

Які корисні можливості або підводні камені ми втратили?