Навигация по сайту

Популярные статьи

Секрети Android - основні способи збільшення обсягу оперативної пам'яті

 1. Додаток SWAPit RAM EXPANDER створено спеціально для створення файлу підкачки об'ємом до 2,5 ГБ.
 2. Додаток Swapper 2
 3. Додаток RAM Manager

Багато власників андроїд пристроїв рано чи пізно задаються питанням як збільшити обсяг оперативної пам'яті. Зараз спробуємо вирішити цю проблему.

Абсолютно ясно, що фізичний обсяг пам'яті в смартфоні або, наприклад, планшеті, є постійним, і збільшити його неможливо. Якщо в технічному паспорті зазначено, що обсяг оперативної пам'яті дорівнює 1 ГБ або 2 ГБ, це означає, що в розпорядженні системи буде саме це значення і не мегабайтом більше. У ситуації, коли ваше андроїд пристрій починає гальмувати і повільно працювати, потрібно, як то оптимізувати роботу системи. Вирішення цієї проблеми можна здійснити трьома шляхами:

Перший спосіб полягає в оптимізації працюючих додатків

Другий у видаленні непотрібних додатків

Третій в в установці спеціальних додатків створюють додатковий файл підкачки ОЗУ

1 Спосіб

Якщо піти першим шляхом, і зайнятися оптимізацією працюючих додатків, тоді в першу чергу потрібно визначитися, які з них вам не потрібні, і ви готові ними пожертвувати, зупинивши їх або ж видаливши. Для цього потрібно зайти в налаштування системи і вибрати пункт меню «Додатки» далі «Використання пам'яті» Тут можна подивитися список всіх додатків, список запущених додатків, а також список тих додатків, які встановлені вами і ті з них, які розміщені на карті пам'яті. Крім цього, тут зазначено, скільки пам'яті ОЗУ зайнято і скільки вільно.


Якщо значення вільної оперативної пам'яті мінімально, або дорівнює нулю, це означає, що ваш смартфон або планшет буде працювати повільніше, ніж зазвичай або взагалі гальмувати, тому потрібно зупинити ті працюючі додатки, які вам не потрібні. Для цього натискаємо на його назві та в вікні, натискаємо кнопку зупинити.

2 Спосіб

Важливо знати, що після перезавантаження андроїд системи, всі програми знову запустяться, і вам доведеться зупиняти їх знову самостійно. Такі додатки як гри, ліхтарик, синхронізація, пошта, хмарні сервіси, google play, GPS навігатор одні із самих ненажерливих щодо оперативної пам'яті, і якщо щось відключати, або видаляти, то слід починати саме з їх.

Видаляючи встановлені додатки, ви зіткнетеся з проблемою видаляються додатків, адже видалити стандартні програми Андроїд можна, тому доведеться видаляти ті, що ви встановлювали самостійно. Але вихід все ж є, якщо отримати права суперадміністратора (ROOT права), то ви зможете видалити з вашого смартфона все, що вам захочеться. Як отримати ROOT права можна прочитати тут.

3 Спосіб

Третій спосіб вирішення нестачі оперативної пам'яті в андроїд - установка спеціальних додатків, які створюють файл підкачки, що розташовується в постійній пам'яті ПЗУ або карті пам'яті Micro SD і ін.

Додаток SWAPit RAM EXPANDER створено спеціально для створення файлу підкачки об'ємом до 2,5 ГБ.

SWAPit RAM EXPANDER

Основні можливості цього додатка

 1. Створення файлу підкачки в ПЗУ або на карті пам'яті
 2. Управління швидкістю і стабільністю системи
 3. Відображення повної інформації про використання пам'яті
 4. Управління файлом підкачки (збільшення розміру)
 5. Створює віджет на робочому столі, який дозволяє отримати швидкий доступ до управління файлом підкачки.

Додаток Swapper 2

Swapper

Цей додаток створює так звані swap файли, які керують тими додатками, яким не потрібен великий обсяг оперативної пам'яті, тим самим, залишаючи весь обсяг фізичної оперативної пам'яті для більш «важких» додатків.

Можливості Swapper 2 такі:

 1. Вибір розміру swap-файлу.
 2. Вибір місця зберігання swap-файлів.
 3. Є можливість запуску swap при включенні пристрою.
 4. Є можливість додати системні файли в swap, і це прискорить завантаження вашої операційної системи.
 5. Простий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Додаток RAM Manager

Додаток RAM Manager

Цей додаток призначений для оптимізації роботи оперативної пам'яті андроїд системи, підтримуються всі пристрої з версією Android 2.1 і вище. Додаток дозволяє використовувати кілька режимів оптимізації:

 • Balance - даний режим максимально оптимізує оперативну пам'ять системи для роботи без затримок.
 • Balanc e (with more free memory) - цей режим працює також як і перший, але стій лише різницею, що підходить для пристроїв, обсяг оперативної пам'яті яких не перевищує 512 Mb.
 • Balance (with more multitasking) - цей режим призначений для оптимальної роботи операційної системи з обсягом оперативної пам'яті більше 512 Mb.
 • Hard Gaming - цей режим підходить для запуску «важких» ігор, які вимагають багато оперативної пам'яті.
 • Hard Multitasking - режим для мультизадачних додатків, дозволяє оптимізувати роботу системи при роботі з багатьма додатками одночасно.
 • Default (Samsung) - режим, що використовується в пристроях Samsung за замовчуванням. (Можна використовувати в пристроях інших виробників).
 • Default (Nexus S) - режим, що використовується в пристроях Google за замовчуванням. (Можна використовувати в різних моделях компанії Google).
 • Default settings of your phone - цей режим дозволить повернути настройки ОЗУ за замовчуванням.

Завантажити дані додатки можна в Google Play.