Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO або контекстна реклама: що вибрати?

  1. теорія SEO - це комплекс заходів для підняття сайту в пошуковій видачі. Вони включають аналітичну...
  2. приклад 2
  3. Переваги та недоліки SEO
  4. Переваги та недоліки контексту

теорія

SEO - це комплекс заходів для підняття сайту в пошуковій видачі. Вони включають аналітичну роботу (оцінка проекту та його конкурентів, створення стратегії просування), розробку сайтмапа і написання текстів, технічні дії (виправлення помилок на сайті, коригування коду по SEO-критеріям, поліпшення юзабіліті, створення додаткового функціоналу), внутрішню і зовнішню оптимізацію ( підбір посадочних сторінок і мета-тегів).

Так, в рамках просування оцінюються сайти конкурентів і розробляється стратегія. Після цього створюється текстовий контент, виправляються помилки на сайті і в коді, поліпшується юзабіліті і впроваджуються нові функції. Паралельно з цим ведеться робота з посадочними сторінками, мета-тегами і посилальної масою.

Паралельно з цим ведеться робота з посадочними сторінками, мета-тегами і посилальної масою

SEO якраз служить для того, щоб ваш сайт виходив на кращі місця

PPC - це рекламні оголошення, які відображаються у видачі пошуку або на сайті. Показ такої реклами заснований на перевагах користувача. Якщо він вбиває пошуковий запит: «Вивчити іспанську», то у нього виникає список з тематичних сайтів, а вгорі буде кілька посилань з позначкою «Реклама». Так працює контекст.

Склад рекламних оголошень

Для того щоб налаштувати кампанію, необхідно:

  • зібрати семантичне ядро ​​сайту (ключові слова в рамках його тематики);
  • згрупувати пошукові запити (розділити фрази і слова по групах);
  • налаштувати ретаргетінг (він необхідний для того, щоб користувач, який побував на сайті, міг бачити його рекламу знову);
  • протестувати ефективність оголошень (на підставі тесту вносяться зміни).

Це основні моменти, які відображають суть робіт. Тепер розглянемо переваги і недоліки підходів.

приклад 1

приклад 1

У вас квітковий магазин. Ви організували доставку по місту або налагодили співпрацю з партнерами в інших регіонах, тому вирішили налаштувати онлайн-продажу. Для цього ви створили інтернет-магазин. Він не займає високих позицій в пошуковій видачі, тому що SEO-роботи не проводилися. Трафіку немає, і припливу покупців, що йдуть з пошукача, не очікується. Але заявки потрібні терміново, так як на носі День святого Валентина та 8 Березня.

Рішення: контекстна реклама

Вам доведеться закласти бюджет на налаштування контекстної реклами, але він окупиться набагато швидше, ніж якби ви вибрали SEO-просування. Заявки почнуть приходити через 2-3 дня і будуть надходити до тих пір, поки ви ведете кампанію. Залежно від тематики настройка займе від 2 до 7 днів, якщо це буде робити контекстологіі.

приклад 2

приклад 2

Ви власник сайту з навчальними курсами. Хочете, щоб стало більше заявок на покупку курсів, переглядів превью і в цілому більше відвідувачів, ніж зараз. Ваш цільовий клієнт - це людина, яка вирішила зайнятися дистанційною освітою не спонтанно. Перед тим як купити онлайн-курси, він вивчить пропозиції, які дасть йому пошукова видача. І в цьому випадку потрібно, щоб ваш сайт, з відмінною графікою і читабельними текстами, попався йому на очі в числі перших.

Рішення: SEO-просування

Використовуючи цей підхід, будьте готові до того, що результати будуть видні не відразу, а через 3-6 місяців. Іноді цей термін може розтягтися на рік - все залежить від стану сайту та зовнішніх чинників. Але отриманий ефект закріпиться на довгі роки і не зажадає від вас великих фінансових вкладень. Залишиться тільки підтримувати те, що було досягнуто (це не складно).

Приклади добре показують головні відмінності двох інструментів. Якщо ви побачили в одній з цих ситуацій себе, то скористайтеся наведеними рішенням. Це допоможе витрачати бюджет доцільно. Але також рекомендуємо вивчити всі сторони цих підходів, щоб правильно розставляти акценти в майбутньому.

Переваги та недоліки SEO

+

  • грамотний витрата грошей (істотні вкладення робляться в перші три-чотири місяці - під час основних робіт);
  • немає обмежень по переходах (вони не пов'язані з бюджетом);
  • сайт просувається не тільки за основними, а й по суміжних запитам (так, разом з фразою «замовити двері» йде просування по запиту «замовити двері недорого» і аналогічним схожим словосполученням);
  • відсутність складнощів в підтримці результату (потрібно обов'язково оновлювати наповнення і реагувати на серйозні нововведення в пріоритетах пошукових систем);
  • лояльність потенційних відвідувачів (вони бачать, що це не рекламне оголошення).

-

  • перших результатів потрібно чекати не менше 3 місяців (іноді період займає півроку);
  • потрібна допомога компетентних фахівців (наприклад, для того щоб перейти на https, потрібно мати теоретичну базу і практичний досвід);
  • сайти з високочастотними запитами рухаються наверх довго (це як раз той випадок, коли на перших порах краще вдатися до PPC і паралельно вести роботи по SEO, якщо дозволяє бюджет).

Переваги та недоліки контексту

+

  • швидкий результат (перші дзвінки підуть через пару днів);
  • оперативне реагування (можна стежити за ефективністю і швидко змінювати налаштування);
  • немає необхідності відстежувати зміни поведінкових факторів (знання про роботу PPC будуть актуальні довгий час);
  • відмінне рух по конкурентних запитах (можна працювати з високочастотними фразами).

-

  • навіть невелика помилка в налаштуваннях буде коштувати дорого (поставивши галочку не в тому місці, ви спустіть бюджет на місяць);
  • число переходів обмежена (люди будуть заходити на сайт в рамках внесеної вами суми);
  • немає гарантій, що гості на сайті стануть покупцями (аудиторія бачить, що це рекламне оголошення, тому багато що залежить від того, чи викликає ваш сайт довіру).
  • просування по основному запитом (наприклад, враховується тільки «купити вікна», а «купити вікна в СПб» - немає);

Ідеальним варіантом буде поєднати SEO і контекстну рекламу. Виберіть варіант, який підходить вам на даному етапі. Сформулюйте результат, що стоїть зараз в пріоритеті, і витрачайте бюджет грамотно!

Сподобалася стаття? отримуйте схожі на вашу пошту щотижня.

Сподобалася стаття?