Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO-аналіз конкурентів

 1. Пошук конкурентів
 2. Оцінка сайтів конкурентів
 3. Пошукові запити
 4. Наповнення сайту
 5. Стиль написання текстів
 6. формат сторінок
 7. посилання
 8. Аналіз зворотних посилань
 9. Аналіз позицій в соцмережах
 10. Використання отриманих даних

SEO-аналіз сайтів конкурентів - найважливіший елемент пошукової оптимізації. За допомогою оцінки своїх суперників можна визначити власну стратегію просування і вибрати ті методи роботи, які дадуть найкращий результат. Не можна відмовлятися від проведення SEO-аналізу конкурентів, оскільки це може привести до збільшення термінів просування і витрат, а також до погіршення видимості просувається в пошуковій видачі.

Не можна відмовлятися від проведення SEO-аналізу конкурентів, оскільки це може привести до збільшення термінів просування і витрат, а також до погіршення видимості просувається в пошуковій видачі

Пошук конкурентів

Для початку необхідно знайти основних суперників, які будуть складати вам конкуренцію в процесі просування. Відсортуйте знайдені сайти за кількома ключовими параметрами:

 • використовувані пошукові запити;
 • зовнішні посилання;
 • обсяг трафіку.

Вашими конкурентами будуть ті сайти і компанії, які пропонують аналогічні послуги, товари, огляди, інформацію, інфопродукти і т.д. Ви повинні випереджати суперників за всіма основними параметрами. Для цього слід визначити кількісні показники, які допоможуть порівнювати надалі результати просування.

Оцінка сайтів конкурентів

В процесі SEO-аналізу вам необхідно вивчити сайти конкурентів за кількома основними напрямками.

Пошукові запити

Визначте використовувані для просування ключові слова , Їх положення в контенті. Оцініть, наскільки грамотно конкуренти використовують запити в текстах, заголовках і короткий зміст, мета-тегах, описах до картинок і відео-файлів.

Наповнення сайту

Визначте типи використовуваного контенту, оціните його обсяг і якість. Який контент приваблює більше відвідувачів і користується популярністю? Вам треба визначити переваги, які дає конкурентам використовуваний на сайті контент.

Стиль написання текстів

Конкуренти можуть дотримуватися певного стилю в створенні статей і новин. Оцініть їх підхід до розробки і розміщення контенту.

формат сторінок

Зверніть увагу на оригінальність оформлення сторінок сайтів конкурентів. Оцініть розташування окремих елементів.

посилання

Оцініть якість і щільність зовнішніх, а також внутрішніх посилань.

Аналіз зворотних посилань

На позиції сайтів у видачі пошукових систем впливає якість посилань, які проставляються на сайт через сторонні ресурси. У процесі аналізу конкурентів необхідно:

 • Визначити однорідність посилань.
 • Порівняти авторитетність сайтів-донорів.
 • З'ясувати рівень унікальності довідкових доменів.

Позитивний вплив мають природні посилання . Вони виглядають натурально і надають сторінкам хороший вагу в очах пошукових систем. В ході аналізу слід оцінити релевантність зворотних посилань, а також співвідношення кількості текстових посилань до медійних.

Аналіз позицій в соцмережах

на пошукове просування сайтів впливають соціальні чинники. Для їх поліпшення використовується SMO і SMM. За допомогою аналізу конкурентів можна з'ясувати, наскільки успішною є розкрутка сайтів в соціальних мережах. Для цього треба визначити, які майданчики використовують конкуренти (Google+, Вконтакте, Твіттер, Facebook, Instagram, YouTube та інші). Після цього треба провести оцінку акаунтів і тематичних груп, що належать конкурентам.

Аналіз позицій в сосцетях допомагає з'ясувати, з якою аудиторією працюють конкуренти і наскільки успішним є проводяться заходи щодо SMM-просування . Це необхідно для успішної розробки власної рекламної стратегії.

Використання отриманих даних

SEO-аналіз конкурентів проводиться з метою отримання важливої ​​інформації, яка повинна використовуватися в процесі підготовки і просування власного сайту. Недостатньо грамотно зібрати необхідні дані. Треба ще з користю їх застосувати в роботі з SEO-оптимізації свого веб-ресурсу.

Для випередження конкурентів необхідно розробити стратегію, яка забезпечить вашому сайту переваги і дозволить йому зайняти більш високі позиції у видачі. Вивчайте своїх конкурентів, щоб розуміти, з ким доведеться мати справу в процесі пошукового просування. Це допоможе вам бути успішніше і сильніше в боротьбі за цільову аудиторію і клієнтів.

Прочитано раз: 975

Пост написаний: 22.03.2015. Остання зміна: 23.02.2018

Який контент приваблює більше відвідувачів і користується популярністю?