Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO аналіз сайту - рекомендації щодо проведення аудиту сайту

  1. Seo аналіз сайту
  2. Що таке файл sitemap.xml
  3. контент сайту
  4. Мета-теги
  5. Зображення для ранжирування в пошукових системах
  6. дублі сторінок
  7. Аналіз посилальної маси
  8. Анкор-лист, як же його скласти?

Прокидаєтеся в холодному поту, і думаєте ... Адже мій сайт може працювати краще, давати більше переходів, приносити більший дохід, але щось не так, і ця думка не дає вам спокою. Що ж це може бути? Більшості людей зрозуміло, що є 2 складові успіху вашого сайту - внутрішня оптимізація і зовнішня. Прокидаєтеся в холодному поту, і думаєте

І сьогодні, ми трохи розберемося в цьому, а допоможе нам в цьому аналіз сайту. Джон Мюллер, в кожному зверненні до народу (вебмастерам, власникам сайту, підприємцям в сфері інтернет) говорить нам, щоб ми працювали над сайтом, робили його для людей, краще, зручніше. Але не завжди після запуску вашого сайту в світ всесвітньої павутини він повністю готовий до підкорення вершин. Щоб досягти апогею в сфері пошукової оптимізації, давайте розглянемо кілька пунктів оптимізації, які підвищать видимість вашого сайту в пошукових системах.

Seo аналіз сайту

Robots.txt - сам файл не допоможе вам потрапити в топ, але, некоректно складений Роботс, може неабияк зіпсувати існування в пошуковій видачі.

В robots.txt ви зможете:

  • вказувати окремі правила для різних пошукових систем (якщо в цьому є необхідність) використовуючи директиву User-agent;
  • закрити файли, директорії яким пошуковим роботам не треба відвідувати;
  • вказати директиву sitemap.xml для грамотного індексування пошуковим роботом сторінок / розділів вашого сайту

xml для грамотного індексування пошуковим роботом сторінок / розділів вашого сайту

Або ж вказувати правила для всіх пошукових систем

Або ж вказувати правила для всіх пошукових систем

Пошукові роботи Google відносяться до файлу robots.txt як до рекомендації, так що виявлені дублі / небажані сторінки необхідно закривати за допомогою <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />

Що таке файл sitemap.xml

Sitemap.xml - це файл, в якому міститься інформація для пошукових систем, в якій ви вказуєте:

  1. місцезнаходження сторінок на сайті;
  2. частоту оновлення;
  3. час їх останнього оновлення;
  4. релевантність сторінок в ієрархії сайту.

Тобто по суті, файл sitemap.xml полегшує життя і роботу пошуковим роботам. Коректно складений файл, підвищить частоту відвідування сайту роботами (Google бачить все!)

Дуже важливо робити файл автогенеріруемим і автообновляемим - тобто якщо у вас інтернет-магазин, то при додаванні товару в каталог, сторінка з цим товаром з'явиться в сайтмапе.

Приклад правильного файлу sitemap.xml Приклад правильного файлу sitemap

контент сайту

Скільки було сказано про важливість контенту, і скільки ще буде, але факт залишається фактом. Важливість контенту колосальна.

По суті контент - і є 3 кита на яких стоїть інтернет. Контент визначає поведінкові фактори відвідувача на вашому сайту, скільки він провів часу, які дії вчинив (чи вчинив покупки на вашому сайті, якщо у вас інтернет-магазин), а це один з найважливіших факторів ранжирування. Саме контент показує, наскільки ваш сайт хороший для користувачів, на цій основі і ранжируватиметься в пошукових системах.

Який же повинен бути контент?

  1. корисним
  2. унікальним
  3. оптимізованим

Не існує однозначної відповіді за рекомендацією обсягу тексту на сайті. Чим інформатівней - тим краще. Намагайтеся написати те, про що ви б хотіли знати, торкнутися все найдрібніші моменти теми, і тоді ви досягнете максимального результату!

Існує багато сервісів з перевірки унікальності контенту / тексту, одним з кращих, на мій погляд, є advego plagiatus

Існує багато сервісів з перевірки унікальності контенту / тексту, одним з кращих, на мій погляд, є advego plagiatus

Мета-теги

Важливість мета-тегів складно переоцінити, але легко недооцінити. Мета-теги title і description формують релевантність пошукових запитів.

Title - це найважливіший тег сторінки. Тег title відображається у видачі пошукової системи користувачеві на його запит. Тому в ньому необхідно відображати всю суть сторінки. Чим ближче до початку знаходяться ключові слова, тим краще. Кожен тег title повинен бути унікальним і по довжині повинен бути до 80 символів (бажано). Нещодавно було проведено дослідження по довжині тегів, і зараз актуальною довжиною тега title є довжина в 57 символів, плюс мінус кілька символів.

Description - відповідає за відображення короткої суті сторінки. Вміст тега description формується для відображення сниппета. Рекомендована довжина 150-200 символів.

H1 - цей тег, є заголовком сторінки. Важливо прописувати в ньому ключові слова для максимально ефективного просування. Чим ближче ключові слова знаходяться до початку тега, тим краще це позначається на видачу в пошуковій системі.

Одна справа коли ви продаєте холодильник і вказуєте чіткі мета-теги для сторінки, тим самим даючи зрозуміти пошуковим системам, за якими ключовими словами необхідно показувати сторінку: Одна справа коли ви продаєте холодильник і вказуєте чіткі мета-теги для сторінки, тим самим даючи зрозуміти пошуковим системам, за якими ключовими словами необхідно показувати сторінку:

І коли ви не вказуєте теги, як пошукова система може зрозуміти, що необхідно показати?

Висновок: Коректне проставлення мета-тегів відобразить суть сторінки в пошуковій видачі, дасть можливість користувачеві вибрати саме вашу сторінку за ключовими словами, і допоможе вирости в пошуковій видачі вашому сайту.

Зображення для ранжирування в пошукових системах

Деякі веб-майстри забувають, наскільки значущим є картинки / зображення / фотографії на сайті. Пошукові системи самі шукають і надають релевантні відповіді на запити користувача, і якщо саме картинки з вашого сайту пошуковики знаходять частіше за інших, і користувачі по ним переходять, це зіграє на руку вашому сайту, поведінкові фактори рулять.

І тут виникає питання - яку інформациюї слід надати пошуковій системі щоб вона була корисною?

Відповідь дуже проста - актуальну інформацію відображає суть вашого контенту на сторінці. Припустимо у вас сайт про японську боротьбі - сумо, і багато в наявності картинок про цей вид спорту. Але в одній ситуації, зображення і атрибути тега "img", такі як "alt", "title" заповнені, і надають цінність для пошуку, а в інший порожні і не несуть корисної інформації. У першому випадку, ви отримуєте перевагу серед конкурентів. Суть така, прописуйте опис зображення - назва самого файлу, а так же атрибути тега "img" такі як "alt" - відповідає за відображення назви зображення, в разі якщо сам файл зображення не доступний, і "title" - який відображає суть зображення. Відповідь дуже проста - актуальну інформацію відображає суть вашого контенту на сторінці

дублі сторінок

Неприємні речі розглянемо, а саме дублі сторінок. Причин їх виникнення безліч:

  1. Недоліки формування url-адрес в CMS
  2. Неуважність людини який заповнює сторінки в CMS
  3. Зміна структури сайту (редизайн)
  4. Чорна магія

Є багато програм, які виявляють дублі сторінок - Netpeak spider, Xenu, Screaming frog. Особисто я віддаю перевагу останній варіант, особливо з огляду на те, що зараз вийшла 6 версія Фрога, в якій з'явилося багато нових корисних ласощів.

Сайт взяв рандомний у видачі, сторінці десь на 8, для наочності

Для усунення дублів існує маса способів. Такі як:

  1. Налаштування 301 редиректу
  2. Використання <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />
  3. Закриття окремих сторінок в robots.txt
  4. Використання rel = "canonical"

Так само ще бувають часткові дублі - сторінки з частковим появою контенту на сторінках, зазвичай виникає через помилок CMS. Шукати часткові дублі найзручніше ввівши шматок тексту зі сторінки, в пошуковій системі, а закривати їх так само як і звичайні дублі.

Аналіз посилальної маси

Так, тут я буду краток і не буду повністю розписувати в цій статті що таке беклінк, який краще беклінк проставляти, але на прикладі покажу, чого не повинно бути.

Дивимося на зображення, і допомагаємо seo-шнику Вані, знайти 100 000 відмінностей. Скріншот номер 1:

Скріншот номер 1:

Скріншот номер 2

Скріншот номер 2

Вже здогадалися в чому справа? Так ви маєте рацію, менше ніж за півроку, як бачимо в травні, у хлопців стало на 100 000 посилань більше. Коли я перший раз побачив ЦЕ, реакція була наступна:

Коли я перший раз побачив ЦЕ, реакція була наступна:

При цьому проаналізувавши кількість і якість беклінків:

Посилання-протяги проставлені з ***** сайтів усієї Європи. Можу сказати вам з упевненістю, сайт довго не проживе. Зараз він знаходиться на непоганих позиціях в гуглі, хоч в Яндексі вже і випав з пошуку (і потрапив під АГС), але справедливість восторжествує, і подібні сайти з чорними сеошниками не будуть у топі (в усякому разі не назавжди :))

Будувати стратегію посилального просування використовуючи соц. сигнали, крауд-маркетинг, і природний лінкбілдінг, розміщуючи посилання на якісних, тематичних ресурсах, які будуть лити стільки трафіку, що ви будете ще думати, а що з ним робити, як ось Обама на фото:

сигнали, крауд-маркетинг, і природний лінкбілдінг, розміщуючи посилання на якісних, тематичних ресурсах, які будуть лити стільки трафіку, що ви будете ще думати, а що з ним робити, як ось Обама на фото:

До речі, Барак у нас замовляв Лендінзі (Обіцяв нашому фахівцеві Роману відправити подячну листівку, але поки глухо)

Анкор-лист, як же його скласти?

Часто у сайтів, принаймні дивний анкор-лист:

Як приблизно виглядає нормальний анкор-лист:

Як найкраще побудувати анкор-лист запитаєте? Так все банально просто. Є 2 варіанти, перший легше, другий складніше.

Перший варіант складання анкор-листа:

Нам потрібен сервіс, на якому можна дивитися облако / списки анкоров і ключові слова для просування. Потім вбиваємо в ПС ключові, знаходимо конкурентів, і через сервіс majestic / semrush / ahrefs аналізуємо і будуємо свій власний список для просування.

Другий варіант, це методом проб і помилок, будувати самому хмара анкоров, за допомогою інтуїції та павукового чуття.

Раджу перший, більш безболісно, ​​швидко і дієво.

У цій статті ми з вами розглянули кілька пунктів оптимізації сайту, якщо буде цікаво і з'явиться багато коментарів, обіцяю написати ще цікаву статтю по SEO.

Загалом, замовляйте аналіз сайту у нас, і ми допоможемо вам опинитися на топових позиціях. Всім добра і посмішок 🙂

Що ж це може бути?
Який же повинен бути контент?
І тут виникає питання - яку інформациюї слід надати пошуковій системі щоб вона була корисною?