Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO-аудит своїми руками

 1. 1. Помилки в Title, Description, Keywords
 2. 3. Дублі
 3. 4. Відсутність оновлень
 4. 5. Спам
 5. 6. Биті посилання
 6. 7. Співвідношення загальної кількості сторінок і кількості проіндексованих сторінок
 7. 8. Хотлінкінг
 8. 9. Російськомовні і некрасиві URL
 9. 11. Повільне завантаження сторінок
 10. 12. Відсутня сторінка помилки 404
 11. 13. Файл robots.txt
 12. 14. Внутрішня перелінковка
 13. 15. Заголовки Expires
 14. 16. Кодування, зазначена на сторінці і повертається сервером
 15. 16. аффіліатов-фільтр
 16. 17. Контактна інформація

На фотографії - чекліст літака Cessna: в які положення потрібно встановити перемикачі перед запуском двигуна, допустимі польотні параметри і так далі. Пілот не в перший раз бачить цей список. Вивчити - раз плюнути. Але може перезаписувати інформацію, створюючи помилкові спогади, але при цьому при «запиті» дані будуть позначені як «вірні». А ось надруковане на папері не змінюється, тому їй можна довіряти на 100%. SEO - це не управління літаком з сотнею людей на борту. Втратити можна всього-то кілька десятків тисяч рублів (якщо, наприклад, почати просування з закритими від індексації в robots.txt сторінками). Але чи не простіше витратити 5-10 хвилин на перевірку і переконатися, що все зроблено правильно? ..

Сучасні алгоритми ранжирування пошукових систем враховують тисячі чинників, проте серед них можна виділити найважливіші. SEO-аудит дозволяє зрозуміти, чи готовий сайт до просування, чи відповідає він цим критеріям. Не всі розробники розуміють, що ресурс може нормально виглядати і працювати, але при цьому мати деякі критичні недоліки.

Всі перераховані нижче помилки типові, ми узагальнили їх з досвіду тисяч аудитів реальних проектів. З перевірками сайтів та рекомендаціями щодо доопрацювання ви також можете ознайомитися в нашому блозі .

1. Помилки в Title, Description, Keywords

 • Заголовки (Title) сторінок повинні бути унікальними - якщо вони будуть однаковими, що часто має місце, коли їх автоматично генерує CMS, пошукові системи можуть склеїти деякі з них, а склейка по суті виключає сторінки з видачі. Неунікальні, створені автоматично Title можуть мати такий вигляд: «домен - перша строчка контенту сторінки / вміст метатега Keywords або Description». З точки зору просування сайту це неприйнятно: вміст тега Title не повинно дослівно повторюватися на різних сторінках. Пошукова система цілком може порахувати однаковими і склеїти сторінки з тайтла «Мегаутюгнадом.ру - Продаж прасок за низькими цінами | праска, праску, утюжонок - Tefal FV5378 »і« Мегаутюгнадом.ру - Продаж прасок за низькими цінами | праска, праску, утюжонок - Tefal FV5472 ».
 • До речі, це ж правило діє і для метатегов Keywords і Description.
 • Тайтли не повинні бути занадто довгими - максимально враховується 62 слова, але оскільки вага основного ключового розмиється при такій довжині, краще робити їх помітно коротше.
 • Починати тайтл необхідно з ключового словосполучення, за яким просувається сторінка.
 • Не використовуйте лапки.
 • Тайтл повинен бути зручним для читання, грамотним і чітко описує зміст сторінки. Так, мало хто дивиться на заголовок вікна, а Description не виводиться браузером зовсім, але зміст цих тегів в більшості випадків формує сніппети (нам інформацію про те сайтів) в пошуковій видачі. А привабливість і кликабельность сниппета - один з найважливіших параметрів в просуванні і, фактично, стартова точка конверсії.

2. Неунікальний контент

Ми вже писали про важливість унікальності, повторюватися не будемо. Однак це одна з найпоширеніших помилок, що заважають висновку в ТОП. Перевірте всі сторінки за допомогою сервісу Copyscape .

3. Дублі

Багато системи управління контентом створюють відкриті для індексації дублі сторінок: версії для друку, з закриває слешем і без, з www і без, результати пошуку і так далі. Живі відвідувачі нічого не помітять, а ось пошуковим роботам такий бардак не сподобається. Дублі потрібно підклеюють до основної сторінки за допомогою за допомогою 301-редиректу, закривати від індексації в robots.txt, користуватися тегом canonical. Детальну інформацію про методики пошуку та усунення дублів можна знайти тут .

4. Відсутність оновлень

Сайт необхідно регулярно оновлювати - додавати нові статті, новини, товари. При цьому необхідно залишатися в межах розумного - якщо в один прекрасний день викласти кілька тисяч нових сторінок, можна потрапити під фільтр «Багато сторінок відразу».

5. Спам

Скрізь, де є можливість залишити коментар або повідомлення - будь то гостьова книга, форуми, сторінка відгуків - спамери спробують розмістити свої посилання і інше сміття. Від них потрібно захищатися (капча, премодерація), а якщо прорвуться - видаляти. Спам на сайті - важливий негативний сигнал для пошукових систем. Очистивши сторінки від слідів зловмисників, які не вподібнюйтеся їм самі: чи не спамьте в контенті і тегах Description і Keywords повтореннями ключових слів, особливо не відносяться до тематики конкретної сторінки. Якщо розміщувати на сторінках занадто багато повторень ключового слова в спробі завоювати високі позиції, пошукова система це помітить і знизить позиції сайту при видачі. Співвідношення кількості ключових слів до загальної кількості слів на сторінці повинно бути в межах 5-7%.

6. Биті посилання

Скористайтеся вебмастерскімі інструментами «Яндекса» або Google, або ж програмою типу Xenu's Link Sleuth для пошуку та усунення посилань, що ведуть на віддалені або перейменовані сторінки.

7. Співвідношення загальної кількості сторінок і кількості проіндексованих сторінок

В ідеальному випадку фактична кількість сторінок на сайті має збігатися з кількістю сторінок в індексах пошукових систем (за вирахуванням свідомо заборонених до індексації).

 • webmaster.yandex.ru/check.xml
 • У «Інструментах для веб-майстрів Google»: Стан - Статус індексування

Якщо сайт великий, сторінки будуть заходити в індекси поступово, проте якщо співвідношення все одно далеко від 1: 1, потрібно шукати і усувати причину. Зазвичай це або зайві заборони в robots.txt, або дубльований контент, або помилки в настройках CMS. До речі, на цьому етапі можна перевірити, чи не потрапило в індекс то, чого там не місце.

8. Хотлінкінг

Посилання та плеєри роликів з великих місць для розміщення відеофайлів розміщувати можна, а ось прямі посилання на зображення з інших сайтів - не рекомендується. Краще скопіювати картинки собі на сервер. Це піднімає питання запозичення графічного контенту: так, краще робити свої фотографії та ілюстрації, але якщо зображення не захищений авторськими правами (наприклад, якщо це фотографії товарів з сайту виробника), використовувати його можна.

9. Російськомовні і некрасиві URL

 • URL повинні відповідати домену: якщо він пишеться латиницею, вони повинні теж бути записані латиницею (по-англійськи або транслітом), якщо ж домен кириличний, адреси сторінок повинні бути російськомовними. Винятки типу «Вікіпедії» поки що нехай залишаються винятками.
 • Необхідно позбутися URL типу /? = 35wt4t і так далі.
 • Адреса сторінки повинен містити ключове словосполучення, за яким вона просувається. Оптимальний транслит, тобто запис російських слів латиницею.
 • Розділяти слова в URL потрібно дефісами, а не нижніми підкресленнями. Google сприймає «-» в якості знака розділення слів, а «_» - як знак з'єднання.

10. Крива верстка

 • Теги повинні бути закритими. По можливості потрібно перевіряти, як сторінки виглядають з точки зору пошукових роботів (в веб-інструментах є сервіси для цього).
 • Не більше одного заголовка H1 на сторінку (повинен містити ключове словосполучення, не можна використовувати посилання всередині тега). Слід підтримувати логічну структуру інших рівнів, використовувати теги заголовків тільки для розмітки контенту і ніяк інакше.
 • Для картинок потрібно заповнювати Alt і Title описами з ключовими словами.
 • HTML-код найкраще підтримувати дійсним. Це гарантує безпроблемну індексацію і повноцінне відображення у всіх браузерах. Перевірити сторінки можна на сайті validator.w3.org/ .

11. Повільне завантаження сторінок

Помилки в налаштуванні веб-сервера або CMS можуть коштувати вам не тільки доброго ставлення відвідувачів, а й місця в пошуковій видачі: і «Яндекс», і Google дуже не люблять повільні сайти. Інформацію по швидкості завантаження можна отримати в Google Analytics .

12. Відсутня сторінка помилки 404

Необхідно налаштувати сайт так, щоб при запиті неіснуючої сторінки повертався код відповіді 404 (сторінка не знайдена) або 410 (сторінка видалена). Щоб не втрачати відвідувачів, сторінка 404 повинна бути зрозумілою: містити посилання (в першу чергу на головну сторінку), пояснювальний текст і логотип сайту.
Щоб дізнатися, як виглядає сторінка 404, потрібно в адресному рядку набрати URL неіснуючої сторінки на вашому домені.

13. Файл robots.txt

Файл з вказівками для пошукових систем повинен дозволяти їм індексувати все необхідне і забороняти все непотрібне, а також містити шлях до карти сайту і вказівка ​​на головне дзеркало сайту (c www або без).

14. Внутрішня перелінковка

За допомогою посилань усередині сайту можна перенести вагу (авторитетність) з менш важливих сторінок на більш важливі - наприклад, на головну. Це допомагає покращувати позиції сторінок-реципієнтів в результатах пошуку за відповідними їх контенту ключовими словами. Посилання не повинні ставати кільцевими, тобто сторінка-реципієнт не повинна посилатися назад на сторінку-донор або сторінку, яка транслює вага донору.

15. Заголовки Expires

Цей метатег підказує пошуковому роботу, коли очікується оновлення сторінки - щоб той міг правильно встановити період переиндексации (тобто коли знову стукати і індексувати змінився контент). У коді завантаженої сторінки він виглядає ось так:. У заголовку Expires для головної сторінки потрібно вказувати термін не більше 5 днів від поточної дати, для розділу - не більше 2 тижнів, для сторінок товарів / статей - не більше 30 днів. Пошуковий робот не строго підпорядковується цим вказівкам, проте не потрібно давати йому привід збільшити період переиндексации. Параметри заголовків налаштовуються або за допомогою CMS, або в конфігурації веб-сервера.

16. Кодування, зазначена на сторінці і повертається сервером

Найбільш популярними стандартами є UTF-8 і Windows-1251. Якщо сайт використовує відразу кілька кодувань (документи в одній, а на веб-сервері вказана інша), в деяких браузерах або пошукових системах текст буде виглядати у вигляді набору незрозумілих символів. Кодування сайту вказується в спеціальному метатеге в коді сторінки:

16. аффіліатов-фільтр

Необхідно простежити, щоб зазначені на сайті контактні дані не збігалися з даними інших сайтів. Пошуковики можуть перешкоджати попаданню сайту в результати пошуку, якщо виявлять певну сукупність ознак: збігаються телефон, e-mail, назва компанії, схожість доменних імен, назв компаній, логотипів, схожість дизайну або структури сайту, скопійоване або схожу інформацію на різних сайтах, однаковий каталог послуг або товарів, один прайс-лист, комбіновані даних з різних ресурсів (наприклад, поштова адреса був призначений з одного сайту, а телефон - з іншого); переадресація телефонного дзвінка з різних номерів на одну компанію (може бути виявлено при ручній перевірці).

17. Контактна інформація

Обов'язково вкажіть на сайті фактична адреса, телефон та інші контактні дані. Крім звичайного згадки цих даних в контенті, шапці сайту і т.д., варто використовувати відповідну мікророзмітки , Щоб передати їх пошуковикам безпосередньо.

висновок
Принцип діжки Лібіха-Тімірязєва застосуємо і просуванню: якщо сайту чогось не вистачає, він підніметься у видачі настільки, наскільки дозволить цей обмежуючий фактор. Вкладати гроші в посилання або контент, якщо сайт набитий дублями = поливати капусту азотними добривами, якщо їй не вистачає фосфору. Якщо ви не хочете возитися з перевіркою самостійно, замовте докладний аудит у наших фахівців .

Автор: SeoPult

джерело

Але чи не простіше витратити 5-10 хвилин на перевірку і переконатися, що все зроблено правильно?
Необхідно позбутися URL типу /?