Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO для соціальних мереж

  1. «SEO» в соціальних мережах на прикладі групи ВКонтакте
  2. Кілька хитрощів по «SEO» в соціальних мережах

У минулі рази ми говорили про ази просування груп ВКонтакте , на Facebook і каналу на YouTube . Уважний читач помітив, що багато уваги ми приділяємо оформлення спільнот, заповнення карток відео і взагалі будь-якого тексту. Чому?

Текст - це те, що однозначно, досить швидко і майже на 100% вірно розпізнають пошукові системи. Тому то будь-який, куди можна засунути літери, буде допомагати вашому просуванню в пошуковій видачі - побічно або безпосередньо.

Дуже грубо і коротко. При створенні сайту або публікації нового на його сторінках вам треба буде заповнювати різні атрибути: тайтли, дескріпшени, заголовки, мета-теги і т.д. Це - своєрідні сигнальні прапорці для пошукових систем: чувак, ось ця стіна тексту розповість читачеві про те, як готувати пиріжки, а ось ця навчить збирати стілець. Тепер, коли користувачі будуть забивати в пошук ключі «пиріжки» або «збірка стільця», шайтан-машини покажуть їм відповідні матеріали.

У минулі рази ми говорили про ази просування груп   ВКонтакте   , на   Facebook   і каналу на   YouTube

Тема (title) і Опис для пошукової оптимізації

Те ж саме відбувається і з соціальними мережами. Будь-які мета-теги (тобто не ті, які # висамітолькочтопрідумалі, а ті, які соцмережі самі пропонують заповнити) не тільки створюють внутрішню навігацію по блогу / каналу, а й допомагають шайтан-машинам вас знайти. Саме з їх допомогою ви потрапляєте в поле зору як внутрішніх, так і зовнішніх систем пошуку (Google, Yahoo ...); допомагаєте їм розпізнати і категоризувати ваш контент.

Приклад внутрішнього пошуку за тегами

Спираючись на ваше «Опис відео», внутрішні механізми YouTube «пришиють» вам рекламу, яка буде цікава вашим користувачам, а ви з цього зможете отримати свою копійку. Пошукові системи зрозуміють, про що ваш ролик, і запропонують подивитися його тим, хто буде шукати щось по вашій темі.

«SEO» в соціальних мережах на прикладі групи ВКонтакте

Зрозуміло, що в даному випадку ми говоримо тільки про оптимізацію за ключовими словами там, де це ВКонтакте дає можливість це зробити. Звідси і лапки. Отже: що можна і потрібно прописати в вашій групі, щоб допомогти собі з'явитися / піднятися в пошуковій видачі? Ось чек-лист.

  • Назва спільноти. Де-факто це - ваш title і головний «атрибут», за яким вас будуть шукати (і знаходити). Тому пам'ятайте, що як корабель назвете, так він і попливе. Назва, яка відповідає вмісту, або надто вже художнє ім'я призведе до того, що ваше співтовариство буде просуватися і шукатися, як уміє. Стосується для Фейсбуку і ВК.
  • Адреса спільноти. І ВК, і Facebook дозволяє вибрати link, за яким група / сторінка будуть розташовуватися. Найкраще транслітерувати російський ключевик: smm_agentstvo.
  • Опис. Чомусь багато хто нехтує цим полем, в той час як це - родюча поле для вплетення ключових слів в текст. Розкажіть, що це за група, використовуючи середньо-популярні запити з вашої тематики (наприклад, з вордстат); вкажіть контактні дані і «причешіть» результат, зробивши його органічно виглядають для пересічного читача.

Назва та опис в групі ВКонтакте

  • Статус спільноти - гарне поле, щоб розповісти про поточні акції. Так ви вб'єте двох зайців: просігналізіруете про своє існування пошукачам і проінформіруете передплатників.
  • Назви: фотоальбомів, відео, обговорень (у разі груп ВК). Простота - запорука успіху.
  • Власне, пости. По-перше, їх текст непогано проиндексируется. По-друге, унікальний, цікавий контент в поєднанні з просуванням спільноти повинен викликати позитивну активність на майданчику, залучити нових користувачів і утримати старих. Це важливо в т.ч. і для поліпшення «поведінкових факторів», які враховуються і внутрішнім, і зовнішнім пошуком.
  • Вікі-сторінки. Навколо ефективності їх для оптимізації за ключовими словами періодично виникають суперечки. Але якщо вже ви вирішили задурити і освоїти wiki-розмітку, вам же не важко вставити туди пару ключових слів, вірно? А якась користь - принаймні, від заголовків - точно буде.

Кілька хитрощів по «SEO» в соціальних мережах

Якщо у вас є сайт, то посилання на нього з соцмереж сприяють збільшенню трафіку і більш швидкої індексації нових сторінок. Вірно і зворотне: якщо на співтовариство буде посилатися сайт, форум або щось інше "дуже текстове», то знайти його можна буде швидше і якісніше.

Що стосується самого семантичного ядра, то для соцмереж це навіть не ядро, а так, ядерце - буквально кілька низько / среднечастотних ключових слів. Якщо ви продаєте чохли для яблофонів в своєму місті, то нехай це і стане вашим core keyword. Інакше пошуковики просто не зрозуміють, чому саме ви займаєтеся. А відчувати себе дурним не любить ніхто.

Звідси випливає важливе питання-висновок: а кому, власне, потрібно займатися оптимізацією своїх груп в соцмережах для пошукових систем? Практика показує, що для малого, локального бізнесу, який вже вирішив просуватися через social media, це - «маст хев».

Найголовніше - почуття міри. Чи не загравайтеся з оптимізацією, шукайте золоту середину. Ви ведете ваші акаунти, в першу чергу, для істот теплокровних. А вже штучний інтелект нехай стоїть на другому місці. Добре, що він ще не навчився ображатися.

comments powered by HyperComments

Чому?
Отже: що можна і потрібно прописати в вашій групі, щоб допомогти собі з'явитися / піднятися в пошуковій видачі?
Але якщо вже ви вирішили задурити і освоїти wiki-розмітку, вам же не важко вставити туди пару ключових слів, вірно?
Звідси випливає важливе питання-висновок: а кому, власне, потрібно займатися оптимізацією своїх груп в соцмережах для пошукових систем?