Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO для стартапів: детальний чек-лист

  1. Server-side SEO
  2. Індексація
  3. контент
  4. архітектура сайту
  5. Мобільні пристрої
  6. висновок

Автор: Пратика дголак (Pratik Dholakiya), засновник агентства digital-маркетингу The 20 Media

Незалежно від того, запускаєте ви новий сайт або ж проводите оптимізацію після запуску, важливо мати під рукою чек-лист, щоб нічого не пропустити.

У цій статті ми зібрали 40 пунктів, які повинні бути в цьому списку, щоб SEO дійсно було комплексним і ефективним.

Чек-лист охоплює такі галузі пошукової оптимізації, як:

  • Налаштування сервера;
  • Індексація;
  • контент;
  • Архітектура сайту;
  • Мобільні чинники.

Server-side SEO

В процесі роботи над сайтом вам потрібно переконатися, що ви вирішили всі питання з сервером і хостингом.

  1. Відстежуйте показник часу доступності сайту. Для цього можна використовувати безкоштовні інструменти моніторингу, такі як Pingdom або UptimeRobot. Потрібно прагнути до того, щоб Uptime дорівнював 99,999%. Зниження до 99,9% вимагає уваги, а падіння до 99% - взагалі неприпустимо. Вимагайте гарантій від хостинг-провайдерів і залучайте їх до відповідальності, спираючись на дані інструментів моніторингу.
  2. HTTPS. Впровадити HTTPS якомога раніше. Чим пізніше ви це зробите, тим складнішим буде перенесення сайту. Переконайтеся, що на сайті виконується переадресація з HTTP на HTTPS і при цьому ніколи не виникає помилка 404. Перевірте SSL-сертифікат, щоб переконатися, що він працює належним чином.
  3. Єдиний формат URL-адрес. Переконайтеся, що у вас використовується єдиний формат URL - з www або без www, а альтернативні версії завжди переадресовуються. Перевірте цей пункт і для HTTP, і для HTTPS-версії. Також переконайтеся, що всі посилання використовують правильний формат URL.
  4. Перевірте своїх «сусідів» по IP. Якщо є сусідами з вами підмережі демонструють патерни спаму, то спам-фільтри Google можуть бути більш чутливими по відношенню до вашого сайту. Щоб дізнатися своїх сусідів, використовуйте спеціальний інструмент (IP neighborhood tool). З його допомогою ви побачите вибірку сайтів, які знаходяться по сусідству з вами, і зможете вивчити їх на предмет спаму. При цьому мається на увазі саме спам, а не низькоякісний контент.
  5. Перевірка на шкідливе ПЗ. Для цього використовуйте інструмент « Безпечний перегляд: статус сайту »Від Google.
  6. Перевірка на предмет проблем з DNS. Щоб виявити такого роду проблеми, використовуйте інструмент перевірки DNS, що надається Pingdom або Mxtoolbox. У разі виявлення будь-яких проблем, зверніться до свого хостера.
  7. Перевірка на помилки сервера. Проведіть технічний аудит сайту, використовуючи відповідний інструмент, наприклад, Screaming Frog. Перевірка не повинна знайти ніяких 301 і 302 редиректів, в іншому випадку це буде означати, що ви посилаєтеся на URL, для яких налаштована переадресація. Оновлення такі посилання. Також видаліть посилання на сторінки з помилкою 404 або 5хх, оскільки вони або не існують, або неробочі. Заблокуйте сторінки з помилкою 403 (forbidden, доступ заборонений) за допомогою robots.txt.

txt

  1. Перевірка на наявність директив noindex і nofollow Після того, як сайт буде публічно запущений, використовуйте краулер, щоб переконатися, що сторінки не закриті від індексації і не використовують атрибут nofollow. Атрибут noindex повинен застосовуватися тільки для дубльованого контенту і того контенту, який не повинен з'являтися в результатах пошуку. Атрибут nofollow блокує передачу PageRank від сторінки, тому він ніколи не повинен застосовуватися до власного контенту на сайті.
  2. Усуньте помилки soft 404. Перевірте неіснуючі URL за допомогою краулер, такого як Screaming Frog. Якщо сторінка не повертає помилку 404, то це проблема. Google хоче, щоб неіснуючі сторінки оброблялися як сторінки з помилкою 404. На неіснуючі сторінки посилатися не можна.

Індексація

Індексація

Перевірте наступні пункти перед і після запуску сайту, щоб переконатися, що сторінки швидко потрапляють в пошуковий індекс.

  1. Файли Sitemap. Переконайтеся, що файл XML Sitemap знаходиться за адресою com / sitemap.xml і завантажений в Google Search Console. Карта сайту повинна бути динамічною і оновлюватися кожен раз, коли додається нова сторінка. У файлі повинна використовуватися відповідна структура URL (HTTP vs HTTPS і www vs non-www). Переконайтеся, що карта сайту повертає лише сторінки зі статусом 200. Тут не повинно бути сторінок зі статусом 404 або 301. Для перевірки коду XML Sitemap використовуйте валідатор від W3C.
  2. Google Cache. Подивіться, як ваші сторінки представлені в кеші Google. Для цього використовуйте URL, типу: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:[ваш URL]. Таким способом ви зрозумієте, як Google бачить ваш сайт. Подивіться, чи всі важливі елементи присутні на сторінках.
  3. Проіндексовані сторінки. Для перевірки загального числа проіндексованого сторінок використовуйте оператор site :. Якщо підсумкова цифра буде низькою, то це означає, що Google проіндексував не всі сторінки. Якщо ж ця цифра буде високою, то це означає, що потрібно усунути проблеми з дубльованим контентом. Хоча ця цифра рідко на 100% відповідає вмісту сайту, з вираженими відхиленнями потрібно розбиратися.
  4. RSS -фіди. Хоча RSS-фіди вже не так популярні серед користувачів, вони часто використовуються краулер, допомагаючи їм знаходити додаткові посилання. Додайте атрибут rel = alternate, щоб виділити RSS-фід в вихідному коді сторінки і перевірте, чи правильно працює фид, за допомогою рідера.
  5. Постинг в соціальні мережі. Для регулярно оновлюваних розділів сайту використовуйте автоматичний інструмент для постінгу, наприклад, Social Media Auto Publish for WordPress. Публікація посилань в соціальних медіа дозволяє збільшити охоплення і залучити трафік на сайт.
  6. Розширені сніппети. Якщо ви використовуєте розмітку структурованих даних, перевірте її за допомогою інструменту від Google. Якщо він виявить помилки, то їх потрібно буде усунути. Тоді, якщо розширені сніппети не будуть показані в результатах пошуку, то ви будете знати, що причина не в помилках, а в чомусь іншому.

контент

контент

Перевірте кожен з цих пунктів перед запуском сайту і використовуйте їх при повторних аудитів ресурсу.

  1. Відсутність тегів Title. Використовуйте краулер, щоб перевірити, у кожної чи сторінки на сайті є тег Title.
  2. Довжина заголовка Title. Якщо ви використовуєте Screaming Frog, відсортуйте свої Title по довжині в пікселях і з'ясуйте, які заголовки будуть усікається в результатах пошуку. Дотримуватися цього ліміту не завжди обов'язково, але дуже важливо, щоб вся інформація, потрібна користувачеві для визначення теми сторінки, відображалася перед урізанням. Також зверніть увагу на занадто короткі заголовки, оскільки їх можна розширити для оптимізації під довші запити.
  3. Ключові слова в Title. Переконайтеся, що основні слова, під які оптимізований контент, присутні в тезі Title. Не повторюйте варіанти ключових слів в Title, використовуйте синоніми, якщо це доречно, і розміщуйте найважливіші ключові слова ближче до початку заголовка. При цьому пам'ятайте, що найголовніше - це привабливість заголовка для користувача.
  4. Метаопису. Перевірте свій сайт за допомогою краулер, щоб виявити всі відсутні метаописания. Це помилка, що всіх сторінок потрібно метаописів. Іноді генеруються Google сніпети виглядають краще, ніж створювані вручну. Наприклад, для сторінок, оптимізованих під long-tail запити. Видаліть дублюються метаописания. Це завжди погано. Переконайтеся, що довжина метаописів не перевищує 160 символів, щоб вони не скорочуються. Додайте в них ключові фрази так, щоб вони органічно впліталися в текст і виділялися в результатах пошуку жирним. Примітка. Ліміт в 160 символів - це лише рекомендація для роздумів, оскільки Google може сам формувати метаописания, а чіткого ліміту не існує.
  5. Заголовки H 1. Переконайтеся, що у всіх сторінок є тег заголовка H1. При цьому у кожної сторінки повинен бути лише один тег H1 і ці теги не повинні дублюватися. До оптимізації тега H1 потрібно підходити так само, як до оптимізації тегів Title, за одним винятком: у них немає максимальної довжини. Але зловживати цим не варто. Думка про те, що заголовки H1 повинні збігатися з заголовками Title, помилково. Але ці заголовки повинні бути пов'язані між собою. У разі поста в блозі вони можуть бути однаковими або схожими. Однак в разі цільової сторінки тег Title повинен бути закликом до дії, а H1 - привітанням.
  6. Заголовки H 2 і інші. Проскануйте сайт на предмет відсутніх заголовків H Ці підзаголовки не завжди необхідні, але без них сторінки можуть сприйматися як важкі для сприйняття стіни тексту. Кожна сторінка з більш ніж трьома короткими абзацами тексту повинна використовувати тег H2. Далі повинні використовуватися підзаголовки H3, H4 і т.д. Основними підзаголовками завжди повинні бути H2.
  7. Ключові слова. У кожній чи публікації сайту є цільове ключове слово? Якщо у сторінки немає офіційно присвоєного ключового слова, то це вимагає проведення відповідного дослідження.
  8. Альтернативний текст. У недекоративних зображеннях завжди повинен використовуватися атрибут alt для опису змісту картинки. Використовуйте ключові слова, які визначають зображення, а не інший контент. Пам'ятайте, що alt-текст повинен бути альтернативою зображенню, щоб користувачі з вадами зору та браузери могли зрозуміти, про що йде мова на зображенні.

архітектура сайту

архітектура сайту

  1. Логотип-посилання на головну. Перевірте, щоб логотип у верхньому меню посилань вів на головну сторінку, і щоб так було в кожному розділі сайту, включаючи блог. Якщо блог є окремим міні-брендом і логотип налаштований як посилання на головну сторінку блогу, переконайтеся, що у верхній навігації на головній сторінці цей розділ добре видно користувачам.
  2. Анкорний текст в навігації. У цьому тексті потрібно використовувати ключові фрази, проте при цьому він повинен бути досить коротким, щоб служити цілям навігації по сайту. Уникайте меню з довгим анкорний текстом, уникайте повторюваних фраз в анкорний тексті. Наприклад, в випадаючому меню не повинно бути пункту: «Яблука Фуджі, Голден Делішес, Гала». Замість цього в головному меню повинна бути категорія «Яблука», а в випадаючому меню - список сортів.
  3. Зовнішні посилання. Посилання на інші сайти в головного меню або якимось іншим чином зазначені на сторінці можуть інтерпретуватися пошуковими системами як сигнал спаму. Хоча наскрізні зовнішні посилання не обов'язково є порушенням правил Google щодо схем обміну посиланнями , Вони можуть нагадувати «Посилання з низькоякісних каталогів і служб закладок» і «Однакові посилання в нижній частині сторінок на різних сайтах». Тому критично важливо, що будь-які спонсорують посилання були закриті атрибутом nofollow. Також дуже хорошою ідеєю буде використовувати цей атрибут для розділу коментарів та іншого генерованого користувачами контенту.
  4. Занедбані сторінки. Зіставте дані сканування з базою даних, щоб переконатися, що на сайті відсутні занедбані сторінки. Занедбані сторінки - це URL, на які не можна потрапити ні по одному посиланню на сайті. При цьому важливо відзначити, що це не сторінки з помилкою 404, які просто не існують, хоча на них можуть вказувати посилання. Занедбані сторінки також можуть розцінюватися як дорвейний і інтерпретуватися як спам. Якщо у вас немає доступу до бази даних, звірте дані сканування з Google Analytics.
  5. Папки. Папки URL повинні слідувати логічній ієрархії, відповідної навігаційної ієрархії сайту. У кожної сторінки повинен бути тільки один URL, що виключає їх приналежність до більш ніж однієї категорії або підкатегорії. Якщо це з якої-небудь причини недосяжно, використовуйте канонікалізацію, щоб вказати, яка версія повинна індексуватися.
  6. Посилальна глибина. Важливі сторінки, оптимізовані під головні ключові слова, не повинні бути глибше двох рівнів в структурі сайту і в ідеалі повинні бути досяжні з головної сторінки. Кількість посилань глибину можна перевірити за допомогою Screaming Frog (пункт «Crawl depth»).
  7. Ієрархія. Хоча сторінки повинні бути доступні з головної за допомогою невеликої кількості кліків, це не означає, що сайт повинен мати плоску архітектуру. Нам не потрібно, щоб кожна сторінка була доступна з головної. Досить доступу до основних категорій, а окремі сторінки вже будуть доступні з цих категорій, за ними будуть йти підкатегорії і т.д.
  8. Уникайте JavaScript- пагінацію. У кожної сторінки повинен бути окремий URL. У користувача не повинно бути можливості переходити на сторінку без зміни URL в браузері. Використання JS не тільки ускладнює або унеможливлює індексацію пошуковими системами, але і не дає користувачам безпосередньо посилатися на сторінку, яку вони знайшли корисною.
  9. Змінні в URL. Змінні, такі як «? Sort = ascending» не повинні додаватися в кінець URL, які індексуються пошуковими системами, оскільки вони створюють дубльований контент. Сторінки, URL-адреси яких містять змінні, повинні перенаправлятися за допомогою rel = canonical на сторінки без таких параметрів.
  10. Внутрішня перелінковка. Згідно Google, природні посилання, вбудовані в контент, більш значущі, ніж посилання в навігації. Кращі практики пропонують додавати описовий текст навколо посилань. Внутрішні посилання сайту передаватимуть більше цінності, якщо ви додасте контекстуальні посилання. Іншими словами, внутрішні посилання всередині основного контенту важливі, особливо для блогу і редакційного контенту. Навіть сторінки товарів повинні в ідеалі містити посилання-рекомендації на схожі товари.

Мобільні пристрої

Мобільні пристрої

Практично кожен сучасний стартап повинен починати роботу над сайтом зі створення оптимізованих для мобільних пристроїв інтерфейсу та інфраструктури. Перевірте і виконайте наступні пункти якомога раніше.

  1. інструмент « Перевірка оптимізації для мобільних пристроїв »Від Google. Використовуйте його, щоб виявити проблеми, які погіршують досвід взаємодії з ним для мобільних користувачів.
  2. Адаптивний дизайн. Ваш сайт повинен бути адаптивним, тобто виглядати однаково добре як на десктопах, так і на мобільних пристроях. Якщо з якоїсь причини у вас немає можливості впровадити адаптивний дизайн, використовуйте «адаптивні теми». Такі теми доступні практично для всіх платформ, є також безкоштовні варіанти. Обов'язково зніміть будь-які сторонні візуальні елементи, які не потрібні для перегляду з мобільного пристрою. Заблокуйте їх в CSS.
  3. JavaScript і Flash. Переконайтеся, що ваші сторінки працюють добре без JS і Flash. Використовуйте веб-краулер або базу даних, щоб ідентифікувати сторінки, які посилаються на файли невеликого веб-формату (.swf) і JavaScript (.js). Перегляньте ці сторінки, використовуючи браузер з відключеним JavaScript і не встановленим Adobe Flash. Якщо в такому режимі функціональність цих сторінок буде неповною, їх потрібно буде переробити. Flash потрібно повністю замінити на CSS. JavaScript потрібно використовувати тільки для динамічного зміни HTML-елементів, які повинні бути функціональними і без JS.
  4. Адаптивна навігація. Переконайтеся, що випадають меню функціонують належним чином на мобільних пристроях, а ширина тексту не робить їх непривабливими або складними у використанні.
  5. Адаптивні зображення. Навіть деякі адаптивні теми можуть втрачати це якість, якщо використовуються зображення великого розміру. Розміщення наступного коду між вашими тегами гарантуватиме, що розмір зображень буде зменшуватися, якщо вікно браузера буде занадто мало для них.
    • img {
      width: 100%;
      height: auto;
      }
  6. Адаптивні відео і вбудовані елементи. Відео, особливо вбудовані, можуть порушувати адаптивні теми. Якщо ви використовуєте HTML-тег відео, розміщення наступного коду між тегами змусить відео зменшуватися відповідно до розміру вікна браузера.
    • video {
      max-width: 100%;
      height: auto;
      }
  7. Міжсторінкових оголошення і спливаючі вікна. Переконайтеся, що ці елементи повністю сумісні з усіма пристроями. Розгляньте їх блокування для пристроїв з невеликою шириною екрану (в пікселях). У користувачів завжди повинна бути можливість закрити таке вікно, а відповідні кнопки повинні бути досить великими для того, щоб вони могли це зробити на сенсорному екрані.

висновок

При запуску стартапу детальне опрацювання базових SEO-питань так само важлива, як і інновації і персоналізована стратегія. Запропонований в статті чек-лист допоможе вам нічого не пропустити і комплексно підійти до оптимізації сайту.

Com/search?
У кожній чи публікації сайту є цільове ключове слово?
Змінні, такі як «?