Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO-фактори, що впливають на пошукове просування і позиції у видачі сайту інтернет-магазину

 1. товарний каталог
 2. Умови роботи
 3. Контент на сайті
 4. SEO-мета-теги
 5. Зовнішні посилання на сайт
 6. Соціальні мережі
 7. висновки
 8. Чек-лист чинників ранжирування сайту інтернет-магазину

Поради для власників інтернет-магазинів на основі щорічного дослідження топа пошукової видачі Яндекса і Google: як поліпшити сайт, щоб потрапити в ТОП.

На позицію в топі впливає безліч факторів: одні - сильно, інші - слабо. наводимо аналітичний звіт компанії « Ашманов і партнери »По ТОП-30 видачі Яндекса і Google і визначили 50 головних факторів ранжирування для сайтів, що просуваються по комерційним запитам.

Застосовуйте їх в пошуковому просуванні інтернет-магазину для поліпшення позицій сайту. Зверніть увагу, що іноді рекомендації по SEO-оптимізації для Яндекса і Google будуть протилежними. Вибираючи способи просування інтернет-магазину, зупиніться на тих, які важливі для пріоритетної для вас пошукової системи.

товарний каталог

Асортимент. Монобрендовим магазинах важко потрапити в топ-30 видачі пошуку. Обидва пошукача ранжируют краще сайти з величезним або широким або розширеним (багато брендів) асортиментом. Розширюйте товарний каталог магазину. Додавайте товари інших виробників, щоб забезпечити для покупців максимальний вибір.

Якщо ви уявляєте конкретного виробника і не готові розширювати асортимент продукцією конкурентів, знайдіть супутні товари для основного асортименту і додайте їх в якості рекомендацій. Подумайте, що ще цікаво вашим покупцям. Припустимо, ви продаєте дитячі парти для будинку. Додатково запропонуйте покупцям крісла і стільці, настільні лампи, підставки для книг, накладки на парти, канцелярські набори і килимки під крісла.

Ціни. Пошуковики погано ранжируют сайти, на яких вартість потрібно дізнаватися по телефону. Основна функція інтернет-магазину - продавати в інтернеті, тому вкажіть ціну прямо на сторінці товару. Пропишіть її відразу в title. Це збільшить конверсію сайту та позитивно вплине на просування.

Характеристики товарів. Додайте до кожного товару набір характеристик , Які допоможуть оцінити пропоновану продукцію. Розробіть підбір за характеристиками і опцію порівняння товарів. Це допоможе користувачам приймати зважене рішення при покупці. У обох пошукових систем подібний функціонал покращує позиції сайту.

Зображення. Фотографії товарів на сайті - обов'язкова умова для інтернет-магазину. Практично всі сайти мають зображення для кожного товару. Щоб підсилити цей фактор і обійти конкурентів у видачі, додавайте до кожного товару кілька фотографій, показуйте товар з різних ракурсів і в різних кольорах.

Читайте також:

Умови роботи

Доставка. Обов'язково вказуйте інформацію про умови доставки на сайті інтернет-магазину. Яндекс і Google віддають переваги ресурсів, у яких є кур'єрська доставка або самовивіз. Бажано надавати всі типи доставки, включаючи пошту і перевезення транспортними компаніями. Зробіть окрему сторінку з описом способів доставки. Якщо умови доставки для кожного товару відрізняються, вкажіть це на сторінці товару або розділу каталогу.

Оплата. Google більшою мірою, ніж Яндекс, враховує можливість оплати на сайті . Причому магазини з можливістю оплати банківською картою або оплатою прямо в інтерфейсі сайту ранжуються краще. Google найбільшу перевагу віддає сайтам з оплатою банківською картою, потім по спадаючій сторінка з інформацією про оплату, Яндекс.Деньги, оплата в інтерфейсі і WebMoney. У Яндекса вище показує сайти з оплатою WebMoney.

Контакти. Бажано підключити безкоштовний телефон для покупців 8-800. Його наявність все ще сильний фактор ранжування в обох пошукових систем. Якщо телефону 8-800 немає, краще використовувати міський номер, а не мобільний. Також добре ранжуються сайти, на яких зазначено багато телефонних номерів, але це номера не одного офісу, а безлічі філій по всій Росії.

Обов'язково додайте фізичну адресу, навіть якщо він не використовується для зустрічі клієнтів. Найкраще ранжуються інтернет-магазини з мережею філій. Якщо у вас немає мережі, але ви співпрацюєте зі службою доставки, можна вказати адреси пунктів самовивозу по всій Росії.

Контент на сайті

Акції. Знижки та спецпропозиції на сторінці товару працюють краще, ніж загальний розділ з акціями. Тому придумуйте різні акції на групи товарів або для окремого товару і розміщуйте умови на конкретній сторінці. Розділ з акціями теж повинен бути на сайті, але він не поліпшить сильно позиції, тому що подібний розділ є практично у всіх інтернет-магазинів.

Статті. Наявність інформаційних статей в інтернет-магазині слабо впливає на потрапляння в топ-30 Яндекса і Google, але сильно впливає на позиції, якщо сайт вже вийшов в топ. Тому розміщуйте статті з рекомендаціями, оглядами та іншими корисними матеріалами. Слідкуйте за частотою ключових слів і не розміщуйте їх на сторінках каталогу. Заведіть окремий розділ «Блог» або «Статті», на сторінці товару вказуйте тільки посилання на інформаційні матеріали.

Розміщення довідкових матеріалів допоможе потрапити в топ-30 видачі Google, але на позицію всередині топ впливатиме слабо. Новини в інтернет-магазині не потрібні, особливо при просуванні в Яндексі. Приберіть розділ з новинами галузі або комерції, залиште тільки анонси власного ресурсу.

Рекомендаційні матеріали. Це сильний фактор ранжування в Google, тому для цього пошуковика додайте статті з оглядами або порівняннями товарів. Однак Яндекс може оцінити такі матеріали як Переспа, тому ми радимо на сторінках товарів розміщувати коротку цитату зі статті з оглядом і посилання на неї.

Відгуки - сильний фактор ранжування, значення якого буде падати в майбутньому. Щоб потрапити в топ-30, додавайте відгуки на сайт і на сторінки товарів.

Відео - сильний фактор ранжування. Знімайте ролики і розміщуйте їх в описі товару.

Читайте також:

SEO-мета-теги

Тег <Title>. Найважливіший тег на сторінці, який обов'язково повинен містити пошуковий запит. Якщо в title не включений пошуковий запит в будь-якому вигляді, сторінці практично неможливо потрапити в топ видачі. Пошуковий запит може входити в title у вигляді точного запиту, неточного, включати всі слова запиту або синоніми. Намагайтеся вказати в тезі все слова запиту: чим більше, тим краще. Але враховуйте читабельність і щільність входження. Додавайте в тег спектральні слова до запиту. Вони впливають на просування сайту в обох пошукових системах.

Тег <Description>. Включення запиту в Description сильно впливає на позиції у видачі Google. Обов'язково розбавляйте опис спектральними словами і синонімами запиту. Для Яндекса опис не так важливо: в топі видачі відсутня сильна кореляція між description і позиціями сайту. Створюйте тег description для користувачів. В першу чергу він повинен мотивувати клікнути по сніпетів. Це поліпшить поведінкові фактори і опосередковано підвищить позиції сайту.

Тег <keywords>. Яндекс давно не враховує цей тег, що зайвий раз підтвердилося нашим дослідженням. Для Google keywords має таке ж значення, що і тег Description, тому при просуванні під Google включайте в ці теги ключові слова.

Заголовки. Тег <h1> не впливає або слабо впливає на просування інтернет-магазинів. Кращі результати показують теги <h2-h4> в Google. В Яндексі вони також не впливають на просування. Рекомендуємо складати заголовки, орієнтуючись на потреби користувачів. Робіть їх інформативними і цікавими, щоб утримати відвідувачів на сайті.

Теги зображень. Обов'язково прописує title і alt у картинок. Включайте в них ключові слова. Можна робити теги однаковими, але краще скласти окремий заголовок картинки і її опис.

Url. Входження транслітерувати запиту в url сторінки не впливає на позиції у видачі сайтів з комерційних запитам. Практика включення запиту в url є одним з популярних методів просування інтернет-магазинів і сайтів. Однак дослідження показує, що кореляція між попаданням в топ або позицією сайту і запиту в url слабка, або відсутня. Хоча більше половини сторінок в топах видачі мають подібні url. При можливості включайте запит не в url сторінки, а в доменне ім'я. Такий домен краще ранжируется в Google і швидше потрапляє в топ-30 Яндекса.

Читайте також:

Зовнішні посилання на сайт

Вхідні посилання важливі для просування інтернет-магазину, тому плавно нарощуйте кількість посилань. Найкраще, якщо вхідні посилання будуть вести на конкретну сторінку, а не на головну. В Google простежується зворотна динаміка: чим більше посилань на головну сторінку, тим гірше позиції сайту. В Яндексі теж простежується така кореляція, але набагато слабкіше.

Google практично однаково враховує всі посилання, які ведуть на сайт. Для Яндекса більше значення мають посилання з різних доменів, потім - з різних сторінок. Якщо для магазину пріоритетною просування в Яндексі, то намагайтеся знаходити різні сайти-донори. Якщо для вас пріоритетною Google, то розміщуйте безліч посилань з одного сайту-донора.

Формулювання запитів впливає на входження в топ і позицію сайту. Найсильніше вплив надають просто слова із запиту, навіть не в повній кількості, також синоніми і спектральні слова. Найменше впливу надає запити в точної формулюванні. Наприклад, для запиту «кухонний гарнітур купити» найбільш сильний вплив нададуть посилання з текстом «купили меблі на кухню тут» і подібні.

В Яндексі більше впливу надають посилання на весь сайт, а в Google - на конкретну сторінку. Враховуйте це при просуванні під конкретну пошукову систему. Також Яндекс ділить всі посилання на «білі» і «сірі», перші мають набагато більшу вагу. В Google такого поділу немає.

Соціальні мережі

Три соціальні мережі впливають на потрапляння інтернет-магазину в топ-30 видачі і його позицію. Це Твіттер, Фейсбук і Вконтакте, тому обов'язково додайте кнопки «Поділитися» в них. Наявність профільних груп впливає на seo по-різному. В Яндексі наявність власної групи в соцмережі не гарантує потрапляння в топ видачі, але поліпшить ваші позиції, якщо сайт вже там. В Google наявність групи допоможе потрапити в топ-30, але не поліпшить сильно позиції сайту.

Рекомендуємо приймати рішення про ведення SMM з урахуванням загальних цілей бізнесу. Робота з групами в соцмережах ресурсовитратності, тому не варто займатися smm тільки для поліпшення позицій магазину. Якщо вашому бізнесу потрібна лояльна аудиторія або додаткові продажу в соцмережах, то створюйте групи та бізнес-сторінки. В першу чергу зверніть увагу на Твіттер, ВК і FB. Саме їх виділяють обидва пошукача.

Якщо ви знімаєте відео або робите унікальні красиві фотографії, то додатково заведіть канал на YouTube і аккаунт в Інстаграм. Якщо немає, то відкривати їх спеціально не потрібно. Вони не дають великих переваг, особливо в Google.

Читайте також:

висновки

Розкрутка інтернет-магазину - безперервний процес, який включає поліпшення сайту і розвиток бізнесу одночасно. Кожна зміна на сайті тягне за собою зміну в організації бізнес-процесів. Щоб додати на сайт сильний фактор ранжування «доставку кур'єром» потрібно найняти кур'єра в штат, укласти договір з кур'єрською службою або іншим способом забезпечити таку доставку. Підтримка актуальних цін потребує доопрацювання CMS сайту для автоматичного оновлення цін або найму співробітника, який буде змінювати їх в ручному режимі.

Перед впровадженням SEO-рекомендацій оціните готовність бізнесу підтримувати нововведення. Якщо ви внесете фактор тільки формально, отримаєте негативні відгуки від покупців в інтернеті. Це зведе позитивний вплив фактора до нуля. Наприклад, інтернет-магазин вкаже можливість оплати банківською картою, але по факту буде приймати тільки готівку. Розчаровані покупці залишать про це інформацію на сайтах з відгуками, а пошукові роботи врахують її.

Порахуйте витрати на впровадження змін і плановану виручку. Наприклад, щоб прописати новий дескріпшн до кожного товару буде потрібно 10-15 хвилин. Для магазину з асортименту в 100 позицій заповнення тега дескріпшн займе приблизно 20 годин робочого часу або три робочих дня. Припустимо, якщо замовити тексти для тега на біржі фрілансу по 50 р., То витрати на 100 товарів складуть 5 000 р. Але потрібно додатковий час на перевірку та розміщення описів. Тому перед прийняттям рішення визначте рентабельність кожного фактора конкретно для вашого інтернет-магазину.

Роботу над поліпшенням сайту почніть з аудиту факторів ранжирування. У цьому вам допоможе додається чек-лист.

Чек-лист чинників ранжирування сайту інтернет-магазину

 1. Інформація про доставку.
 2. Локалізація в Москві.
 3. Доставка кур'єром.
 4. Актуальні ціни.
 5. Знижки, спеціальні пропозиції, акції.
 6. Підбір товарів за параметрами.
 7. Ціни вказані на сторінці товарів.
 8. Кнопка замовлення.
 9. Оплата банківською картою.
 10. Інформація про способи оплати.
 11. Яндекс гроші.
 12. Наявність мікророзмітки.
 13. Розмітка Schema.org.
 14. WebMoney.
 15. Автоматичний номер 8-800.
 16. Унікальні посилання на сайт.
 17. Зв'язок з Яндекс-Маркетом.
 18. Доставка та самовивіз.
 19. Зворотний дзвінок.
 20. Посилаються на сайт домени.
 21. Сторінок в індексі Яндекса.
 22. «Білі посилання» на сайт: синоніми та спектральні слова.
 23. Відгуки.
 24. Номер 8-800.
 25. Інформація про гарантії.
 26. Розмітка Open Graph.
 27. Широкий асортимент.
 28. Description: все слова + синоніми.
 29. AlexaRank.
 30. Знижки на сторінці.
 31. Посилання на сайт: слова запиту і доповнення.
 32. Рекомендації по вибору.
 33. тИЦ.
 34. Група в Twitter.
 35. Стиснення даних.
 36. Наявність <h1>.
 37. Домен .ru.
 38. Більше одного фото на товар.
 39. LinkRank посилань на сайт.
 40. Кнопка «Поділитися» в Twitter.
 41. Кількість вихідних внутрішніх посилань.
 42. Порівняння товарів.
 43. Знайдено документів з сайту в Яндексі.
 44. Кнопка «Поділитися» у ВКонтакте.
 45. Кнопка «Поділитися» в Facebook.
 46. Група під Вконтакте.
 47. Розмір HTML сторінки.
 48. Величезний асортимент.
 49. Кнопка «Поділитися» для всіх соцмереж.
 50. Багато адрес філій і відділень.

Читайте також:

Оригінал статті: www.ashmanov.com .