Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO не повинно бути основним елементом маркетингової стратегії

  1. роль SEO
  2. Що значить хороший розподіл трафіку?

Багато компаній використовують пошукову оптимізацію для своїх сайтів. Це здорово, але обраний елемент маркетингової стратегії не повинен бути єдиним. Якщо добре вдуматися, робити бізнес компанії залежним від SEO не дуже розумно. Будинок слід будувати на камені, а не на піску. Давайте розберемося, що тут мається на увазі.

Побудова чого-небудь на посереднику ризиковано, так як посередник в будь-який час може змінитися. Зараз, третя сторона в особі Google не може помінятися повністю, так як також залежить від вас (наприклад, Google залежить від витрачених вами грошей на контекстну рекламу, тому, прибрати AdWords моментально вони не можуть), однак, можуть змінити алгоритм, що вплине на весь бізнес.

Що, якщо в статистику відвідуваності сайту одного разу ви побачите наступний графік?

Багато компаній використовують пошукову оптимізацію для своїх сайтів

Різке падіння трафіку сайту

Чи виживе при цьому бізнес?

роль SEO

SEO є одним з напрямків пошуку клієнтів. З огляду на те, що SEO може бути дуже вигідним напрямком, званим «безкоштовний трафік», краще дивитися на нього як на «пасивний трафік». Активний трафік, при цьому, будуть складати оплачений пошук і email-маркетинг. В останньому випадку ви заробляєте рейтинг, можете керувати ним і трафік продовжує йти.

При цьому, звичайно ж, SEO може займати одну з частин маркетингового пирога, используясь поряд з іншими напрямками:

  • Email-маркетинг
  • SMM
  • Бізнес-партнерство
  • створення контенту

SEO можна включити в Email, пропонуючи людям посилатися зі своїх сайтів на ваші сторінки (тут дуже популярні конкурси в блогосфері). Соціальна стратегія також може дати додатковий трафік і посилання. Бізнес-партнерство забезпечить якісними ресурсами, де мінімум можна поставити бренд-посилання.

Що значить хороший розподіл трафіку?

Коли ж слід турбуватися? Хвилюватися варто тоді, коли ви покладаєтеся лише на один напрямок в бізнесі, наприклад, коли 70% трафіку на ваш сайт є органічним (пошуковим).

Згадайте сайти Mahalo і eHow, які будували свій бізнес на неякісному контенті, який добре ранжирувався через слабкі алгоритмів Google. Ці компанії заробляли пристойні гроші, але поклали всі яйця в одну корзину. Їх трафік був переважно пошуковим і після впровадження пошуковою системою алгоритму «Панди» , Їх бізнес різко впав.

Гарне розподіл трафіку може виглядати приблизно так:

Гарне розподіл трафіку може виглядати приблизно так:

Гарне розподіл вхідного трафіку

А ось це вже небезпечне розподіл:

Переважання пошукового вхідного трафіку

SEO-фахівці зобов'язані відповідати очікуванням клієнтів і повідомляти, коли ці очікування не виправдаються. Якщо клієнти спрямовують усі зусилля в бік SEO, переконайте їх інвестувати свої сили також в інші напрямки.

Автор статті: John Doherty
джерело: http://www.johnfdoherty.com/seo-marketing-strategy/

Читайте також: Пошукова оптимізація і контекстна реклама: що вибрати?

Що, якщо в статистику відвідуваності сайту одного разу ви побачите наступний графік?
Що значить хороший розподіл трафіку?
Коли ж слід турбуватися?