Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO оптимізація інтернет-магазину: 5 тактик для великих компаній

  1. Оптимізація краулінгового бюджету
  2. Навігація в головному меню
  3. Описи і інший контент для категорій
  4. Розмітка, мікродані і Schema.org
  5. структура URL
  6. На закінчення

"Великий", "серйозний", "великий" - ми усвідомлено використовували саме ці прикметники. Справа в тому, що і тактика, і сам процес seo оптимізації масштабних сайтів мають свої особливості.

Уявіть, що у вас є інтернет магазин, в якому 100,000 (сто тисяч!) Товарів. Як ви збираєтеся писати сто тисяч title і description, та ще й оптимізувати мета-теги під кожен товар? Сеошники роблять це для невеликих магазинів, але вам це не підійде. Схожа ситуація і з ключовими словами. Про який аналізі може йти мова, якщо вам потрібні ключі для сотні тисяч товарів?

Вся справа в масштабі. Для великих інтернет-магазинів не працюють деякі звичні і зрозумілі способи оптимізації, а ті, що працюють, можуть віднімати занадто багато часу, сил і грошей.

Звичайно, це не всі відмінності. Візьмемо, наприклад, краулінговий бюджет. Це показник, який говорить про те, скільки сторінок може просканувати і проіндексувати пошукової робот за певну кількість часу. Фішка в тому, що вам взагалі не потрібно турбуватися про цей показник, якщо у вас невеликий або середній сайт, але у випадку з великим ресурсом все змінюється. З таким сайтом доведеться ще ретельніше стежити, проіндексував чи Google всі ваші URL, або на всіх чи сторінках сайту побував робот пошукача. А у вас адже сто тисяч товарів, пам'ятаєте?

Ми виділили найважливіші області оптимізації таких сайтів і зібрали їх в цьому тексті. Зосередьтеся на цих областях, щоб отримати більше органічного трафіку, більше лидов і більше грошей:

● Індексація сайту

● Навігація в головному меню

● Описи та інший контент для категорій

● Розмітка, мікродані і Schema.org

● Структура URL

А тепер поговоримо про кожному пункті детально.

Оптимізація краулінгового бюджету

Як ми вже сказали, величезна кількість посилань може вплинути на краулінговий бюджет. Можна оптимізувати кожну сторінку і органічно вписувати туди ВЧ, СЧ і НЧ ключі - але якщо робот не побачить цю сторінку, то який сенс в оптимізації?

Є кілька способів поліпшити індексацію вашого інтернет-магазину. Один з них - відкрити Google Search Console і звернути увагу на помилки з кодами 5xx (це коли операції не вдаються з вини сервера). Гері Ілш, аналітик Google Webmaster Trends, недавно написав пост про краулінговий бюджет. У ньому Гері сказав, що веб-майстрам варто звернути увагу на кількість серверних помилок в Search Console. Справа в тому, що, якщо таких помилок (або помилок connection timeout) буде багато, це може перешкодити просуванню і вплинути на стан сайту (site health).

Уявімо, що ви виправили всі ці проблеми. Перший крок зроблено, але це тільки початок довгого шляху. Так, наприклад, для правильної індексації також дуже важливі sitemaps, тобто карти сайту.

Go Fish Digital працювали з клієнтом, у якого на сайті було 10 тисяч сторінок з помилкою 404. Здається, що це досить багато, правда? Але після сканування роботом Google виявилося, що таких сторінок, насправді, в 14 разів більше - 140 тисяч сторінок, натискаючи на які, користувачі бачили помилку 404.

Але після сканування роботом Google виявилося, що таких сторінок, насправді, в 14 разів більше - 140 тисяч сторінок, натискаючи на які, користувачі бачили помилку 404

Причина була в тому, що посилання на товари, які були зняті з продажу, не були видалені з карти сайту. Тобто, самі статті було вилучено, але пошуковики продовжували показувати їх у видачі і тим самим витрачати краулінговий бюджет на неактуальні товари. Щоб не отримати 140 тисяч недоступних сторінок важливо постійно оновлювати sitemaps - видаляти те, що не потрібно, і додавати нове.

А ще потрібно звернути увагу на параметри продукту. Майже у кожного великого інтернет-магазину є певне число параметрів, завдяки яким відвідувач може сортувати результати пошуку так, як йому потрібно. Ось приклад посилання на товар на Amazon:

https://www.amazon.com/gp/product/B004JX7OPI/ref=s9_acsd_ps_hd_bw_b12OYj_c_x_2_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=9X15NCBY1DGQD8JT4AEM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=3a5dd557-ba6c-504c-b670-c4055647d760&pf_rd_i=15347401&th=1

Все, що виділено після "?" - це параметри, які використовує Amazon, щоб допомогти користувачеві знайти саме той товар, який йому потрібен (в даному випадку - паперові серветки). Google Search Console дозволяє заборонити роботу сканувати певні параметри, тобто, якщо у вас є багато сторінок з категоріями товарів, і ці сторінки відрізняються тільки різними можливостями сортування, ви можете натиснути "No URLs" в пункті "Which URLs with this parameter should Googlebot crawl ? "Це дозволить заощадити краулінговий бюджет для інших, більш важливих сторінок вашого сайту.

Навігація в головному меню

Це досить важливий пункт для внутрішньої перелінковки і для оптимізації в загальному, але для великих комерційних сайтів важливість навігації набагато вище.

Сторінки меню теж індексуються і виводяться в видачу Гугла. Один із способів отримати з цього факту вигоду - розширити навігацію і зробити другорядні меню.

Подивіться, наприклад, на сайт Розетка. У них сотні тисяч товарів, але в меню "Каталог товарів" всього 15 основних категорій. Наводите на кожну з них - бачите нове меню і нові категорії. Це зручно для відвідувача - веб-сайт не захаращений сотнями категорій і майбутній покупець швидше знаходить те, що йому потрібно. Це корисно для вас - кожна сторінка індексується і виводиться в пошуку, а ще така внутрішня перелінковка відмінно впливає на рейтинг сайту в Гуглі.

Описи і інший контент для категорій

Багато вебмастери думають, що на сторінках категорій не потрібен контент - досить просто перерахувати товари.

Вони помиляються.

Роботи Гугла не люблять прості списки на таких сторінках, тому що не розуміють, як показувати ці сторінки у видачі. Тут краще використовувати тексти - так пошуковим роботам буде ясно, під які запити потрібно показувати сторінку.

Ця тактика дійсно працює. Подивіться, наприклад, на Walmart - це один з найбільших онлайн-магазинів в інтернеті. У категорії "Food" у них не просто список брендів, але і невеликий, простий текст, який описує цю категорію. Всього два абзаци - але пошуковики таке люблять. Перевірте і пошукайте що-небудь на зразок "buy food online" в Гуглі - Walmart на другому місці, відразу після Amazon (у них, до речі, теж є невеликий текст на цій сторінці). Опис може бути в самому низу сторінки або нагорі, головне, щоб відвідувачі і роботи бачили цей текст.

Опис може бути в самому низу сторінки або нагорі, головне, щоб відвідувачі і роботи бачили цей текст

А ще категорій набагато менше, ніж самих товарів. Це означає, що написати тексти для категорій легше, ніж робити унікальні описи для всіх ваших продуктів.

Розмітка, мікродані і Schema.org

Schema.org - це взагалі дуже корисний сайт, і, мабуть, найкорисніше в ньому - це Product schema . Гугл приділяє багато уваги мікродані, особливо для комерційних сайтів.

У квітні 2017 року Гуглі розповіли , Що в пошуку картинок тепер будуть відображатися схожі предмети - це зроблено для того, щоб спростити пошук для користувачів і допомогти їм знаходити схожі товари. Як можна поліпшити оптимізацію, враховуючи цю новину?

Додати всі можливі мікродані і перевірити властивість image для сутності product (на schema.org). Це допоможе вашому продукту частіше з'являтися в схожих товарах у видачі Гугла.

Але є й інші плюси. Так, наприклад, при правильному використанні мікроданних і властивостей можна виділитися у видачі. Гугл покаже не просто посилання і опис, а й різні властивості, на кшталт рейтингу, ціни та доступності продукту.

Подивіться, як все та ж Розетка підвищує інформативність і виділяється з видачі - я шукав товар, а знайшов рейтинг, ціну і навіть інформацію про те, чи можна замовити його прямо зараз. Крім інформативності, є ще й психологічний фактор - таке посилання виглядає краще, їй легше повірити, і тому клієнт з більшою ймовірністю клацне саме по ній.

структура URL

Є один хороший рада, який стосується URL: тримайте товари настільки близько до кореневого домену, наскільки можете. Більш логічним здається зробити довгі посилання (начебто www.прімер.com / товари / посуд / тарілки / фарфоровие_тарелкі ), Але, повірте, вам таке не потрібно.

Справа в тому, що довга посилання не дасть відвідувачеві побачити назву продукту, тому що воно буде в самому кінці, а пошукова видача може скоротити або обрізати закінчення посилання. Подивіться на великі інтернет-магазини - назва продукту у них зазвичай дуже близько до кореневого домену. Додавати параметри можна після назви продукту, але все одно потрібно переконатися, що відвідувач бачить цю назву у видачі.

Можна ще додати схему BreadcrumbList на ваш сайт. За допомогою цих додаткових параметрів можна зробити посилання, які показуються у видачі Гугла, більш зрозумілими для користувача.

Ось приклад: магазин Dick's and Lids 'теж використовує цю схему. Якщо порівняти результат у Dick's and Lids 'і у Nike, посилання на перший магазин буде виглядати крутіше, простіше і зрозуміліше. Fan Shop / NFL або us / en_us / pw / nfl-jerseys / 8qlZoeo - куди б ви кликнули?

Взагалі неважливо, використовуєте ви BreadcrumbList чи ні - важливо, щоб посилання на ваш сайт, на продукти і на категорії були акуратними, щоб їх було зручно читати, і щоб вони були так близько до назви сайту, як тільки можливо.

На закінчення

Ця стаття - не просто теорія. JR Ridley з Go Fish Digital сфокусувався на цих п'яти областях і досяг серйозного прогресу в оптимізації для своїх клієнтів. Ось, наприклад, один з клієнтів, з яким він працював з жовтня 2016 року. Він підвищив органічний трафік на 22 відсотків і виручку клієнту на 27 відсотків.

Оптимізація сайту може серйозно збільшити кількість клієнтів і, відповідно, кількість грошей, які ви можете заробити. А п'ять тактик, про які ми розповіли - це найкращий вибір, якщо ви хочете поліпшити seo Показники великого інтернет-магазину.

Як ви збираєтеся писати сто тисяч title і description, та ще й оптимізувати мета-теги під кожен товар?
Про який аналізі може йти мова, якщо вам потрібні ключі для сотні тисяч товарів?
А у вас адже сто тисяч товарів, пам'ятаєте?
Можна оптимізувати кожну сторінку і органічно вписувати туди ВЧ, СЧ і НЧ ключі - але якщо робот не побачить цю сторінку, то який сенс в оптимізації?
404. Здається, що це досить багато, правда?
Com/gp/product/B004JX7OPI/ref=s9_acsd_ps_hd_bw_b12OYj_c_x_2_w?
Як можна поліпшити оптимізацію, враховуючи цю новину?
Fan Shop / NFL або us / en_us / pw / nfl-jerseys / 8qlZoeo - куди б ви кликнули?