Навигация по сайту

Популярные статьи

Seo-оптимізація Joomla. Частина 3. Автоматична перелинковка сторінок Joomla.

У цій статті ми поговоримо про те, як зробити автоматичну релевантну перелинковку сторінок.

У цій статті я продовжу розповідь про SEO-оптимізації сайту, зробленого на Joomla. Ми поговоримо про те, як зробити автоматичну релевантну перелинковку сторінок. Для тих, хто побачив у попередньому реченні багато незрозумілих слів, поясню, я розповім, як зробити, щоб схожі статті сайту автоматично посилалися один на одного, піднімаючи як загальна вага сайту в очах пошукових систем, так і зручність його використання відвідувачами.

Оновлене: як зараз з'ясувалося, частина інформації цієї статті не є правдою. А саме те, що перелинковка здійснюється автоматично. Ні. За ключовими словами. Я не став видаляти статтю, але можете вважати її просто оглядом досить хорошого плагіна Joomla. Помилкові твердження перекреслені.

Завдання таке:

У нас є сайт, який містить безліч статей. Ці статті можна розділити, наприклад, на кілька тематик: Автомобілі, Мотоцикли, Катери, Літаки, Потяги. Ну, грубо кажучи, такий сайт. Хоча все тематики родинні, вони все ж сильно розрізняються. У попередніх статтях серії я розповідав про важливість внутрішньої оптимізації. Статті схожої тематики повинні посилатися один на одного. Крім того, відвідувачі сайту, прочитавши одну статтю, повинні бачити схожі, тобто ті, які могли б їх зацікавити. Це дуже важлива умова для кожного сайту, який зроблений для людей, оскільки «цікавість» сайту в очах людини, на відміну від пошукової системи, вимірюється не кількістю матеріалу, а його якістю і доступністю. Простіше кажучи, чим більше відвідувач знайде цікавих йому матеріалів за час, який він готовий витратити на пошук на даному сайті, тим більш корисним здасться йому сайт, і тим більше ймовірність, що він повернеться знову. Якщо сайт містить багато матеріалів, то задача пошуку ускладнюється. Людина - істота лінива. Йому, в більшості випадків, лінь забивати щось в рядок пошуку по сайту, копатися в архівах або категоріях статей. Єдине, на що його вистачає найчастіше - це, надихнувшись прочитаної статті, подивитися список схожих статей в її кінці. Може хтось зі мною не погодитися, але я вважаю, що велика частина відвідувачів надходить саме так.

Таким чином, перед нами постає завдання. Потрібно створити в кінці кожної статті список схожих статей, причому скласти його так, щоб догодити відразу і пошуковим системам і відвідувачам. До того ж у нас є кілька тематик. Як же вирішити цю задачу?

Перш за все, визначимося для себе, що робити настільки рутинну роботу вручну - не варіант. Так, можна зробити це один раз, два ... десять, але рано чи пізно стає лінь самостійно вишукувати і додавати схожі статті. До того ж це може віднімати досить багато часу. Значить, процес потрібно автоматизувати. Вбудовані можливості Joomla дозволяють нам зробити це, але лише частково. В Joomla є модуль, так званих, схожих статей. Даний модуль підбирає релевантні статті за ключовими словами, які вказує автор статей у відповідному полі, при публікації. Тобто наприклад, є дві статті. В одній вказані ключові слова: «автомобілі, спорт» в інший - «мотоцикли, спорт». Оскільки в обох статтях зазначено ключове слово «спорт», модуль Joomla буде вважати їх релевантними, і показувати один для одного. В принципі, цей спосіб має право на життя, але є кілька АЛЕ:

  1. Знову ж таки ключові слова потрібно підбирати і вписувати вручну для кожної статті, що буває робити просто лінь.
  2. Збіг одного з ключових слів зовсім не означає релевантність статті для відвідувачів. Наприклад, відвідувачеві цікаві автомобільні гонки, але гонки на мотоциклах йому байдужі. При цьому, для наведеного вище прикладі, модуль Joomla виведе статтю, в якості релевантної, саме про гонки на мотоциклах. Відвідувач погляне на це посилання, не зацікавиться і піде.
  3. І останнє, що мені дуже не подобається - модуль є модуль і далеко не завжди його зручно вставляти в кінець статті. Можна робити це вручну за допомогою плагіна loadposition, можна підібрати підходящу позицію, але в будь-якому випадку, це зайві проблеми.

Я знайшов плагін під назвою Plugin extranews. При своїй безкоштовності він міг все те, що мені було потрібно і навіть більше. У дії його можна побачити прямо на цьому сайті, прямо в кінці цієї статті.

Отже, що ж може Plugin extranews?

Перше, і найголовніше, він вміє автоматично підбирати схожі статті. Не знаю, як він це робить, ніколи не цікавився, але справляється з цим завданням дуже непогано. Наприклад, якщо я написав три статті про редагування шаблону VirtueMart, я знаю, що в кожній з них автоматично з'являться посилання на дві інші.

Другою річчю, яка мене дуже порадувала, було те, що Plugin extranews виводив список посилань на схожі статті саме там, де це було потрібно - відразу після статті. При цьому не потрібно вчиняти будь-яких додаткових рухів тіла. Досить було просто активувати плагін.

Третє, що мене приємно здивувало, це наявність функції спливаючих підказок - опису статей, посилання на які створює плагін. Це виглядає ось так:

Дуже зручна функція для людей - не потрібно кликати по посиланню, щоб дізнатися, про що стаття, досить просто навести на посилання курсор.

І останнє, що мене порадувало - можливість виведення попередніх і наступних статей. Це дуже зручно тим, хто читає сайт, як книгу. Тобто не потрібно повертатися до списку статей, щоб знайти наступну, досить клікнути по посиланню в кінці статті.

Ось так це виглядає:

Тепер перейдемо до налаштування модуля.

Перш за все, посилання на скачування:

скачати з сайту розробника

посилання на сторінку плагіна на офіційному сайті розширень Joomla (на всякий випадок)

посилання на скачування плагіна для Joomla 2.5 і Joomla 3 .

Встановлюється Plugin extranews як і всі інші плагіни. Після установки його потрібно налаштувати і активувати.

Нижче показано вікно налаштувань Plugin extranews:

Плагін багатий настройками. Розглянемо їх нижче:

  • Disable section id List - список ID розділів, для яких доданок не буде використовуватися. ID розділів вказуються через кому. «-» - означає, що плагін використовується для всіх розділів;
  • Disable category id List - аналогічно попередньої опції, список ID категорій, для яких доданок не буде використовуватися;
  • Disable article id List - як і в попередніх двох опціях, список ID статей, для яких доданок не буде використовуватися;
  • Query by - впорядкувати по. Доступні два варіанти: за датою створення і по ID;
  • Linked Title Char Count - ця опція дозволяє обмежити довжину заголовка статті (посилання) певною кількістю символів. 0 - означає, що заголовок буде показаний повністю;
  • Number of related items - кількість схожих статей, яке буде показано;
  • Number of newer news items - кількість таких статей, яке буде показано;
  • Number of older news items - кількість попередніх статей, яке буде показано;
  • Show date with title - показувати чи ні дату створення перед посиланням (заголовком)
  • Created date display - формат відображення дати. Детальніше описано в підказці даної опції;
  • Linked title format with date - формат відображення дати з заголовком, тобто те, як саме вони будуть відображатися разом (через тире, двокрапка, пробіл, і.т.д.);
  • Text before - текст перед відображенням посилань;
  • Text after - текст після відображення посилань;
  • Margin- left - відступ зліва відображення посилань;
  • Margin- right - відступ справа відображення посилань;
  • Enable Tooltip - активувати чи ні спливаючі підказки;
  • Tooltip Script - скрипт для створення спливаючих підказок. Раджу використовувати Joomla Mootool;
  • IE6 Tooltip Script - вибір скрипта для 6-го ослика. Йому потрібен королівський підхід і окрема опція;
  • Tooltip Title Char Count Count - ця опція дозволяє обмежити довжину заголовка статті в підказці певною кількістю символів. 0 - означає, що заголовок буде показаний повністю;
  • Tooltip Description Char Count - те саме, що і попередній пункт, тільки для опису. Хочу зауважити, що тут мова йде не про опис, як таке, а про статтю, тобто в цьому полі можна обмежити кількість символів вступного тексту;
  • Tooltip Description Text Images - показувати чи ні зображення в підказці;
  • Image Width - ширина зображення:
  • Image Height - висота зображення;
  • Tooltip Width - ширина підказки;
  • Tooltip Height - висота підказки;
  • Tooltip Caption Background Color - колір фону заголовка підказки;
  • Tooltip Caption Font Color - колір тексту заголовка підказки;
  • Tooltip Body Background Color - колір фону тіла підказки;
  • Tooltip Body Font Color - колір тексту тіла підказки;
  • Tooltip Border Width - ширина рамки навколо підказки;
  • Extra Tooltip Parameters - додаткові параметри підказки;
  • Extranews above Comment - в даній опції можна задати відображення схожих статей вище відображення коментарів для різних розширень коментарів;

Ось такий от чудовий плагін! Звичайно, Plugin extranews не зможе визначити релевантність статей краще їх автора, але виходить у нього це дуже навіть непогано.

Немає сенсу шукати програми корпоративного навчання в якихось таємних місцях. Погляньте на сторінку "Едстріма" в неті, там все у відкритому доступі. Звичайно, краще, щоб програми проводили все-таки тренера.

про автора

про автора

Wedal (Віталій). Веб-розробник повного циклу (Full Stack). Творець і автор сайту Wedal.ru.

Основний профіль - створення сайтів і розширень на CMS Joomla.

Як же вирішити цю задачу?